X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • blondi82 Przyjaciółka
    Postów: 266 46

    Wysłany: 4 maja 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam:

    martuskacz 10.01.14, 1 inseminacja :(
    liloe, 18.02, 1 inseminacja, :(
    copolka, 21.02, 1 inseminacja, :(
    kookana1987, 21.02, 1 inseminacja, test 7.03 :(
    maleo 26.02, 5 inseminacja :(
    blondi82 11.03, 4 inseminacja :(
    Sysiaaaaa, 19.03 2 inseminacja :(
    renja, 20.03 2 inseminacja :)
    Varietta 24.03 1 inseminacja :(
    mandragora 25.03, 1 inseminacja :(
    lena7 26.03 3 inseminacja :(
    Sansivieria 26.03 5 inseminacja :(
    truskawkowa 31.03 2 inseminacja :(
    Limia 1.04, 3 inseminacja :(
    kuciak 7.04, 1 inseminacja :(
    anula23 ? inseminacja :(
    XYZ, 8.04, 3 inseminacja :)
    mixa 11.04 2 inseminacja :(
    Agi 12.04, 1 inseminacja :(
    eeedith 16.04, 2 inseminacja test :(
    paszczakin, 18.04, 4 inseminacja :(
    Kaczorek 18.04, 2 inseminacja :(
    Lenuś 21.04, 1 inseminacja :(
    bella84 22.04, 2 inseminacja test 7.05
    laura ? inseminacja test 15.05

    WTF dziewczęta :(

    czekam i czekam i.........może się doczekam?
  • zai2014 Autorytet
    Postów: 591 510

    Wysłany: 4 maja 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Az szkoda patrzeć na tą listę... :(

    Bliźniaki są z nami :*
  • Laura Autorytet
    Postów: 3396 6618

    Wysłany: 4 maja 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2015, 09:58

    Synuś mamusi i tatusia :)
    Dominiś 2890, 52cm <3
    89c50790be.png

  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 4 maja 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondi - ja swoją inseminację miałam 25.04, to moje pierwsze podejście.

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Agi Przyjaciółka
    Postów: 100 72

    Wysłany: 4 maja 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj dziewczyny czy któraś wreszcie na tej liście będzie uśmiechnięta?
    ja wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę clo.. w piątek jadę na usg i myślę ze też będzie 2 podejście do inseminacji..
    zastanawiam się czy nie podjechać jutro na usg do mojego z nfz dr na usg. bo boli mnie jajnik lewy cały czas go czuje.. rosną pęcherzyki :)

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 4 maja 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkleiłam fragment ze strony poleconej przez Dojrzałą:
    "Dla przykładu u pary z niepłodnością niewyjaśnionego pochodzenia, wiek kobiety poniżej 35 lat i czas trwania niepłodności 2 lata skuteczność inseminacji wynosi około:
    1. 5% ciąż i porodów na cykl IUI po stymulacji przy pomocy cytrynianu klomifenu i wykonaniu do 3 inseminacji (po 3 cyklach szanse spadają),
    2. 8% ciąż i porodów na cykl IUI po stymulacji przy pomocy gonadotropin i wykonaniu do 3 inseminacji (po 3 cyklach szanse także spadają)."
    Z tego wszystkiego najbardziej mnie dołuje to, że po trzech podejściach już spada skuteczność z marnej na beznadziejną :(

    age.png
    age.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 4 maja 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To po co my tyle kasy w to ladujemy? Bez sensu zupełnie

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • kuciak Autorytet
    Postów: 474 693

    Wysłany: 4 maja 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mówcie nawet ja do drugiej podchodze we wtorek i narazie jestem pozytywnie nastawiona. trzeba miec nadzieje bo nigdy sie nie uda. dziewczyny glowy do gory i musi sie udac!!!

    bhywanlil4ktaodk.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 4 maja 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heloo, ależ tu smutno ... to widzę że teraz czekamy na mnie...ale słabo to widzę..tempka dziś dała nura więc raczej czekam na @...coż...dzidzia nie chciała być prezentem ślubnym :( co do statystyk, mi lekarz powiedział że iui z clo to ok 12% szans...z gonalem ok 17%...więc ciekawe te statystyki :) pewnie tyle wersji ile lekarzy...chociaż ten mój to taki wieczny optymista..ciągle mi powtarza że jestem zdrowa że gdyby nie mój jeden wynik (fsh 28) to by się wogóle nie przejmował i odesłałby do domu..nawet moim amh się nie przejmuje, tylko to fsh było niepokojące....więc mi lekarze przy iui dają 10-15% szans....ale zobaczymy...napewno podejdę do 5 łącznie....potem już ivf ...

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 4 maja 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysia..ładujemy kasę bo iui jest zawsze bliższe naturze niż ivf...a także bezpieczniejsze dla nas:)...udaje się komuś..tylko coś u nas na forum nie chce:) swoją drogą chyba za dużo o tym myślimy...samo to że już piszemy na forum nam burzy psychikę...a to wcale w staraniach nie działa na korzyść..idealnie byłoby się oderwać od tego..i poprostu żyć..a będzie co ma być...ja mam taki zamiar od kolejnego cyklu....ale co będzie to życie pokaże:)

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 4 maja 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz dawno mam takie nastawienie. Nic na siłę.... Nie łatwo. Podchodzimy do IUI ponieważ lepiej robic cos niz nie ribic nic prawda? Poza tym malo kogo tym bardziej młodych ludzi jest stac na in vitro. Taka prawda

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 4 maja 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ale jak tu sie nie denerwowac i nie myslec :( to chyba sie nie da

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobietki, poczytajcie, mi to dało dużo do myślenia, a przede wszystkim nadzieję,
    http://www.4krokidocudu.pl/inseminacja.html

    jak zwykle państwo, to nawet zęba nie zaleczą jak trzeba

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Ile kosztuje u was inseminacja? Ja placilam 900 zl. Teraz podchodze do drugiej. Zaraz po tabletkach dostaje gonal i dzialamy. Ale mam rozterki bo dostalam od kuzynki nr do innej lekarki z kalisza, co jest blizej mnie...i niewiem czy po tej drugiej probie jak sie nie uda zasiegnac porady tej babki z kalisza czy jezdzic dalej do poznania. Sama nie wiem. Poradzcie cos.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Poznaniu płacę 1000 PLN (w tej cenie są wszystkie monitoringi - ostatnio miałam chyba 6; preparatyka + badanie nasienia). Najwięcej płacę za gonal bo u mnie po CLO i innych wynalazkach zero efektu. Dopiero po końskich dawkach gonalu coś się rusza...w ostatnim cyklu na gonal wydałam 1500 PLN - czyli w moim przypadku IUI to bardzo droga impreza.

    Widzę, że panuje tu spore zwątpienie w skuteczność. Ja przyznaję, że potraktowałam IUI jako niezbędny przystanek w drodze do IVF, też nie wierzyłam. Za pierwszym razem się udało, ale co z tego. Moje zwątpienie jest chyba jeszcze większe, bo z ja w tą upragnioną ciążę zaszłam i mimo tego, że wszystko wyglądało wzorowo, dzisiaj zapalam znicze na grobie moich dzieci zamiast głaskać się po rosnącym brzuchu...i skąd brać siłę do podjęcia tej walki od nowa, skąd?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe nie wiem co powiedziec...przykro mi ze musialas tego doswiadczyc. A powieszz do jakiego lekarza jezdzisz? Ja jezdze do Hadasia bo mojej szwagierce pomogl ale ona miala problem z utrzymaniem ciazy a nie z zajsciem. Nie wiem czy uda mu sie i mnie pomoc. Podaj prosze chociaz nazwisko.

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 5 maja 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe znajdziesz siłę kochana. Wszystkie aniołków mamy znajdują. Nasze maleństwa patrzą na nas z góry i dają nam siłę. .. my musimy żyć tak żeby one były z nas dumne. Przytulam kochana.

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja wróciłam własnie od lekarza i jestem załamana, zdruzgotana, rozczarowana i dobita.. traktowałam ten cykl jako kolejna szanse, a tu kolejna porażka, lekarz mimo dobrych wyników mojego męża nie jest za przeprowadzeniem iui z zamrożonego nasienia, dziś mam pęcherzyk 20 mm i kazał nam sie starać na własną rękę skoro mój mąż wyjeżdża w środę, z reszta mój mąż coś podchorowany, na właśną rękę to sie staram juz od lat i jakos w te własne ręce i inne narzady nie wierze, szlag mnie trafił, próbowałam nalegac na te iui w środę rano przed wyjazdem mojego męża, ale lekarz był przeciwny a ja bylam już tak wsciekła i ryczeć mi sie chchiało, ze wolałam wyjśc, zeby nie narobić sobie wstydu z tych nerwów... wogóle to lekarz kazał mi zrobić hsc i nie wiem jak przezyżyję te badanie, zaraz dzwonie dowiedziec sie czy jest ze znieczuleniem, wychodzi na to, ze za m-c ostatnie iui i in vitro wg mojego lekarza, już nie zrobie na bank tej 3 iui,czeka mnie tylko juz invitro, jedyne co to zastanawiam sie nad zmianą kliniki przed tym, zobacze wogóle co wyjdzie z tego badania hsc, bo moze nawet na in vitro sie nie załapie, nie wiem czy mam się cieszyć, ze mnie lekarz ratuje przed wywalaniem w błoto pieniedzy czy po prostu dać sobie z tym wszystkim spokój

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 19:53

    Sansivieria lubi tę wiadomość

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 5 maja 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe nie chce pisać o pewnych sprawach na ogólnym forum. Wysłałam ci zaproszenie.

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
‹‹ 120 121 122 123 124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ