X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandragora wrote:
    Ruda a oni w ramach NFZ to przygotowują jakoś nasienie?
    Tak, oczywiście. Nasienie zostało poddane standardowej "obróbce" w laboratorium.

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze kilka dodatkowych słów dla zainteresowanych sprawami leczenia na NFZ:
    Leczymy się obojew tej samej klinice, ja u doktorki specjalizującej się w leczeniu niepłodności i jednocześnie endokrynolog, mój M. u androloga.

    Wizyta u androloga:
    Konieczne jest skierowanie od urologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Nie może to być skierowanie z prywatnego gabinetu, musi być od lekarza leczącego w ramach NFZ.
    Czas oczekiwania na pierwszą wizytę - około 2m-cy
    zlecono badanie nasienia, konieczne zachowanie abstynencji 5 dni (ani mniej ani więcej - musi być 5)
    Z wynikiem badania nasienia idzie się na kolejną wizytę, tym razem już bez kolejki.
    Lekarz obejrzał wynik, przepisał leki i suplementy, po czym wyznaczył następną wizytę na za 2-ce. Dopiero wtedy będzie widać czy leki zadziałały. Wizyta akurat w najbliższy poniedziałek, więc czekam z niecierpliwością na wyniki. Mam nadzieję ze się poprawiły. U nas problemem jest kiepska morfologia i ruchliwość (też poniżej normy).

    Wizyta u ginekologa, endokrynologa:
    Czas oczekiwania na pierwszą wizytę - podobnie, około 2 m-cy.
    Potrzebne jest skierowanie od lekarza ginekologa z NFZ, biocenoza pochwy - ważna 1 m-c i cytologia - wynik nie starszy niż rok.
    Oprócz wymaganych badań miałam ze sobą wynik USG (poglądowe ).
    Na pierwszej wizycie badanie i skierowanie na HSG.
    Druga wizyta (tu już nie trzeba było czekać tak długo - ok 1 m-c): oprócz HSG miałam ze sobą badanie hormonów FSH LH i estradiolu zrobione w 3dc we własnym zakresie. To właśnie na 2gie wizycie miałam USG i usłyszałam, ze jutro robimy IUI.

    M. miał stawić się na godz 8:00 w wiadomym celu, a ja jakieś 3 godz później na zabieg. Żeby było zabawnie inseminację wykonywał ten sam androlog, który leczy mojego M.
    Zapytałam androloga o parametry nasienia jakie było użyte do IUI. Powiedział, ze nie przygotowuje tego osobiście i nie wie, ale gdyby nie spełniało kryteriów, nie zakwalifikowałoby się do zabiegu, tak więc liczę na to ze leki i suplementy podziałały:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2014, 09:20

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klina wrote:
    te partyzanckie 3 IUI byly robione prywatnie!!!!! kosztowały mnie ok 500zł za jedną.. tylko z CLO.. porażka i zszarpane nerwy.. bo każda z nas łudzi się , że się uda.. bo przecież pęcherzyki były ładne.. Ehh.. Orientujecie się jak wyglądają zapisy na in vitro w Poznaniu na polnej?? Która z was sziewczyny miała robioną w tym cyklu inseminację??

    Kurcze! Jak już z partyzanta, to tylko na NFZ!!!!
    Skoro płaci się latami składki zdrowotne, to też ma się prawo chyba czegoś wymagać.....????

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 3 maja 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klina wrote:
    ile żyje spreparowane nasienie po IUI??

    W necie znalazłam info, że plemniki spreparowane do IUI w drogach rodnych kobiety żyją do 72 godzin. Pewnie wiele zależy od parametrów nasienia.

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • martuskacz Koleżanka
    Postów: 85 17

    Wysłany: 4 maja 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, miałyście jakieś skutki uboczne brania clo???
    Ja mam straszne huśtawki nastroju :/

    "Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwych opcji. Daruj sobie myślenie o tym o będzie. Bo wiesz co??? Od życia dostaniesz i tak to, czego kompletnie się nie spodziewasz."
  • blondi82 Przyjaciółka
    Postów: 266 46

    Wysłany: 4 maja 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po clo nie odczuwalam hustawki jedynie co to pobolewaly mnie jajniki i spać mi się chciało.

    czekam i czekam i.........może się doczekam?
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 4 maja 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, dziś mój 11dpo więc jeszcze 3 i się wszystko okaże ;) nie podoba mi się tylko pobolewanie w okolicy lewego jajnika (pęcherzyk był własnie w lewym jajniku) tak jakby @ się zbliżała...

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 4 maja 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a napiszcie mi coś bliżej na taki temat: IUI robi się przed owulką czy w czasie (bo wiem, że nie może być za późno), no i czy potem jeszcze tego samego dnia serduszkujecie- czy jest to wskazane. jak oni wybierają czas, że powinno się udać?

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 4 maja 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prowadzony jest monitoring cyklu. na tej podstawie lekarz ustala odpowiedni czas wykonania inseminacji. Cykle są zazwyczaj stymulowane, a na wywołanie owulacji dostaje się kolejne leki, kiedy już pęcherzyk jest odpowiedniej wielkości. Serduszkowanie po iui jak najbardziej wskazane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2014, 17:17

    asioczek86 lubi tę wiadomość

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • kuciak Autorytet
    Postów: 474 693

    Wysłany: 4 maja 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nam lekarka powiedziala ze jak rano inseminacja to wieczorem lub na nastepny dzien rano przytulanki:-) inseminacje mialam robiną na pękniętym pęcherzyku

    bhywanlil4ktaodk.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 4 maja 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczęta, u mnie niestety test negatywny :( W nowym cyklu robimy drugie podejście do IUI.

  • zai2014 Autorytet
    Postów: 591 510

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Ale się pieprzy. Nastawiliśmy się na IUI no i oczywiście peszek- mąż od piątku do wczorajszego wieczora miał gorączkę, no i w końcu(własnie wczoraj) wylądowaliśy na SORze. Dostał antybiotyk bo to podobno początek anginy- na szczęście dziś już jest lepiej. Jutro mam kolejne USG przed IUI tylko nie wiem czy jest sens wogóle podchodzić bo z tego co się zdążyłam zorientować w necie to podwyższona temperatura pogarsza nasienie, które u mojego M i tak jest beznadziejne. Może coś mi doradzicie?

    Bliźniaki są z nami :*
  • zai2014 Autorytet
    Postów: 591 510

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś wrote:
    Cześć dziewczęta, u mnie niestety test negatywny :( W nowym cyklu robimy drugie podejście do IUI.

    :( szkoda, ale trzymaj się :)

    Bliźniaki są z nami :*
  • Kaczorek Autorytet
    Postów: 514 588

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też minus kończę z inseminacjami bo to strata pieniędzy...

    3 IUI :(długi protokół 15.03 2015 punkcja 5 komórek ( 3 zarodki )18.03.2015 transfer 2 zarodków, Aniołek 7tc [*]
    31.03.2016 punkcja, (13 zarodków)
    5.04.2016 transfer 2 zarodków ( 4 śnieżynki),jedno <3
    f2w3yx8dqelvgt49.png
  • Laura Autorytet
    Postów: 3396 6618

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2015, 09:58

    Blanka85 lubi tę wiadomość

    Synuś mamusi i tatusia :)
    Dominiś 2890, 52cm <3
    89c50790be.png

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorek wrote:
    U mnie też minus kończę z inseminacjami bo to strata pieniędzy...
    Mam taki sam wniosek po tylu nieudanych iui - to strata pieniędzy i czasu. Te nieliczne sukcesy na naszej liście to równie dobrze po prostu szczęście. Podchodzę do 6, ostatniej, dla świętego spokoju i już tylko ivf. Szkoda :(

    age.png
    age.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skutecznosc IUI wynosi tylko 6% wiec bardzo mamo :( trzeba by zrobić 100 IUI żeby pojawiło sie 6 ciąż. Obrazowo jeszcze gorzej to wygląda :(

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura :) super wiesci ;)

    Laura lubi tę wiadomość

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny po weekendzie :( przykro mi ze macie kiepskie wiesci. Oby kazda z nasiala wreszcie mozliwosc dac nam dpbre wiesci

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobiety, trzeba to wytrzymać ,
    http://www.artemida-online.pl/publikacje/112-inseminacja-domaciczna.html
    przeczytałam, trochę się zmartwiłam, bo prawdę piszecie o tych %, ale
    dziś źle, jutro dobrze,

‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ