X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się w nowym cyklu - dziś już 3 dzień.
    W związku z moimi wyjazdami, nie podchodzę w maju do 3 IUI, ale mam za to zrobić następujące badania:
    przeciwciała przeciw jądrowe
    przeciwciała anty TG
    przeciwciała anty TPO
    Przeciwciała antykardiolipinowe
    przeciwciała przeciw plemnikom
    Już widzę minę laborantki jak jej to wszystko zlecę. Ostatnio ze zwykła betą miała nie lada problemy...

    eeedith
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa, rozumiem że chodzi o hsg. Moj lekarz nie dopuściłby mnie chyba bez tego do żadnej inseminacji. Miałam robione w sierpniu 2013, bez znieczulenia. Wzięłam co najwyżej ibuprom przed, ale nie jestem pewna. Nie bolało wcale dużo bardziej niż zwykła @. Nie martw się, tylko rób badania.

    eeedith
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej eeedith, nie wiem czy czytałas, co napisałam wcześniej- ja mam zrobić hsc- robiłaś moze, wiem że twoje ew. 3 iui ma być ostatnim i in vitro, a te hsc jest ponoć nieuniknione przed in vitro

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2014, 16:12

  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to pierwszy raz słyszę i takim badaniu... Już doczytałam i nie brzmi to ciekawie. Ja jestem przygotowana psychicznie na in vitro, ale o szczegółach nie rozmawiałam jeszcze z lekarzem. On chyba liczy, że się uda dzięki IUI.

    eeedith
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe dziekuje za odpowiedz. Pytam bo te nasze podejscia to za kazdym razem wydatek i nerey. Teraz podchodzimy drugi raz do iui, ale nie wiadomo czy to sie skonczy z dobrym skutkiem. Czytalam tez zeten lekarz nieraz robi za duzo badan, czesto zbednych sby wyciagnac kase. Nie wiem jak dalej bedzie bo moj maz dobrze zarabia ale na pieniadzach to nie lezymy. A nikt sie dzis nie zapyta o to czy masz kase na takie "przyjemnosci". Czy dac dobie "do trzech razy sztuka"?

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystkie badania o których piszecie miałam juz robione przed pierwszą IUI. Sa dość drogie w wykonaniu ale cóż. U mnie niestety wyszedł dzieki temu zespół antyfosfolipidowy :( przed in vitro te badania sa potrzebne ponieważ ich dodatnie wyniki mogą grozić poronieniem

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te badanie ma na celu spr przeszkód w zagnieżdzeniu jeśli chodzi o budowę macicy, chyba już nic więcej oprócz tego zrobić nie mozna przed in vitro...chyba lepiej je zrobić, mój lekarz mówił o 6 próbach iui, a dziś coś kręcił nosem, wspominał o in vitro, a jak pytałam czy moze być problem z zagnieżdzaniem to się skończyło na skierowaniu na te badanie,mam dość ju tych staran, powoli dochodze do wniosku, ze jak komuś dane, to bedzie miał bez tych wszystkich ceregieli

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa ja nawet niewiedzialam ze jest takie badanie.

  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja tez juz mysle ze jak jest komus dane to bedzie mial dzieci a jak nie to widocznie jest na tym swiecie w innym celu

    Mixa lubi tę wiadomość

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anula23 wrote:
    Mixa ja nawet niewiedzialam ze jest takie badanie.
    no stety/niestety jest. nfz-towe nie moze byc ze znieczuleniem, a prywatne ze znieczuleniem kosztuje 1600 pln, po hsg podczas którego straciłam z bólu przytomność, nie wyobrażam sobie grzebania endoskopem w mojej macicy przez 15 minut, wolę zapłacić i zrobić je z narkozą, po tym badaniu będę przynajniej wiedziala czy jest sens robić in vitro, bo jak są jakieś przeszkody w zagniezdzaniu, to szkoda na moją macicę tych biednych zarodków powołanych do życia w probówkach- to juz i tak wiele!!

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa troszkę nie masz racji. Te badania świadczą o skrzypcach w macicy. Fakt zagnieżdżanie trudniejsze ale tylko Acard albo aspiryna pomaga i to tez nie koniecznie. Gorzej jest później. Po 10 tyg ciąży. BArdzo duży odsetek poronienia. Czytałam o tym juz tyle ze szok

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mówię o tych badaniach z krwi

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, sysiaaa, ja nie neguje tych badan z krwi, tylko pisze o tym hsc pod kątem tych badan, które są inwazyjne- jak hsg, mam nadzieje, że oprócz tych dwóch więcej takich mnie nie czeka, a z krwi mogą mi robic ile tylko chca ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2014, 17:06

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej przebadać sie w każdą stronę. Takie moje zdanie :) hsg tez przeszłam i nie bolal sam zabieg ale jakis czas po nim bolało wszystko. Mixa gdzie się liczysz?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • eeedith Przyjaciółka
    Postów: 116 36

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co z Wami? znowu uprawiacie czarnowidztwo?
    Odnośnie badań - jestem zdania, że lepiej zrobić 5 za dużo, niż o jedno za mało i się leczyć po omacku. Równie dobrze można próbować trafić szóstkę w totolotka.

    dojrzała, blondi82 lubią tę wiadomość

    eeedith
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna sobie pluć w brodę później ze coś się przegapilo i można cierpiec

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też uwazam , ze sie trzeba przebadac na wszystkie strony,

    lecze się w Invimedzie we Wro, ale dzisiaj poczułam sie jakaś olana, nie wiem-może lekarz coś sobie podejrzewa, a mi o tym nie mówi, moze cos wie, jakoś dziwnie dzisiejsza rozmowa wyglądała i mam mega doła po niej, jeszcze ten fakt, ze w tym cyklu nic sie nie wydarzy...jak wszystko bedzie ok po tym badaniu hsc, to pewnie skonsultuje się gdzieś indziej, najgorsze ze wybór nie za wielki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eeedith wrote:
    Dziewczyny co z Wami? znowu uprawiacie czarnowidztwo?
    Odnośnie badań - jestem zdania, że lepiej zrobić 5 za dużo, niż o jedno za mało i się leczyć po omacku. Równie dobrze można próbować trafić szóstkę w totolotka.
    zgadzam się eedith, moja znajoma tego badania nie zrobiła, robiła in vitro, nic z tego nie wyszło i w sumie to nie wie czemu, wie ze sie nie zagnieździły,ale nie wie czy cos jeszcze mozna było zrobić, bez sensu takie strzelanie na oślep

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa, ja się leczyłam prywatnie u profesora, który skierował mnie do szpitala, w którym rządzi i zrobili mi drożność jajowodów pod narkozą z funduszu, to jest sposób na oszczędności;
    postanowiłam raz podejść do inseminacji i se odpuścić, koszty walki o ciążę są przytłączające i finansowo i psychicznie. Niestety, szlak mnie trafia jak słyszę rady "wyluzuj", już nic nie mówię nikomu w "realnym" świecie, by nie słyszeć tych dobrych rad;
    warto zrobić szereg badań, by zminimalizować porażkę, a po drożność rozwalił mi się cykl, wydłużył o 3 dni, okras tak bolesny, że jęczałam na głos z bólu i nospy nie działały, są osoby, które przeszły to bezboleśnie; owulacja też coś inaczej wyskoczyła, ale skoro dziś jest źle, to znaczy że jutro może być lepiej, przecież znamy swoje cykle, wahania nastrojów, trzeba przeczekać ten stan koszmaru.

  • martuskacz Koleżanka
    Postów: 85 17

    Wysłany: 5 maja 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione hsg na nfz i dostałam znieczulenie :)

    "Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwych opcji. Daruj sobie myślenie o tym o będzie. Bo wiesz co??? Od życia dostaniesz i tak to, czego kompletnie się nie spodziewasz."
‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ