X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nancy90 wrote:
    Masakra..od dawna masz takie długie cykle?


    Tak... To w ogóle pierwsze wakacje od kilku lat kiedy mam okres... Ale taka złośliwość, że akurat wtedy, kiedy nie trzeba, no koszmar... Muszę powiedzieć lekarzowi na najbliższej wizycie, kiedy by nie była, żeby mi dał dupka na uregulowanie, bo nigdy tych badań nie zrobię...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Verthandi Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 21 lipca 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, można dołączyć? :) Staramy się o dziecko od 2015 r., od początku starań zaszłam w ciążę dwa razy, ale żadnej nie utrzymałam, pierwsza obumarła, druga biochemiczna. :( Biochemiczna rok temu, od tamtej pory nic. 15.07 podeszliśmy pierwszy raz do iui w cyklu stymulowanym i czekamy na rezultat.
    U mnie stwierdzono mutację mthfr c677t + problemy z owulacją, a u męża niską ruchliwość plemników. Niedoczynność tarczycy mam w gratisie. ;)
    Pozdrawiam wszystkie staraczki :)

    nancy90 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015; lekka niedoczynność tarczycy, mutacja MTHFR C677T, problemy z owulacją
    2015 - ciąża obumarła
    2016 - ciąża biochemiczna
    2017 - 15.07 IUI
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 21 lipca 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupik wrote:
    No wlasnie poniekad odpisalam powyzej. A poniekad byl tez czas kiedy jakos bardzo nam nie zalezalo i podchodzilismy ze jak sie uda to super jak nie to trudno. W zyciu bym nie pomyslala ze nam tyle zejdzie na tych staraniach..I ze tyle roznych rzeczy sie wydarzy po drodze. No ale coz..mam tylko nadzieje ze bedzie u nas happyend:-)
    Wygląda na to, że ewidentnie czynnik męski. Wystarczyło popchnąć pływaków do działania i od razu sukces. Gratuluję! Twój przypadek pokazuje, kiedy IUI ma sens.

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nancy90 Koleżanka
    Postów: 53 11

    Wysłany: 21 lipca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verthandi witaj:) powodzenia:*

    Starania od lipca 2016
  • EmWu Przyjaciółka
    Postów: 105 58

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane, trochę nie pisałam bo tak jakoś chyba się podłamamłam, ale przyszła już do mnie długo wyczekiwana spoźniona @ i dobry humor powrócił:) Na szczęście nie miałam żadnych torbieli krwotocznych ani innych, po prostu tak bardzo wydłużyła mi się faza lutealna.
    Gratulacje dla Jupika, trzymam mocno kciuki aby wszystko dobrze się rozwijało :)
    Za pozostałe dziewczynki trzymam kciuki w kolejnych próbach.
    Ja sama nie wiem czy w tym cyklu na pewno będzie inseminacja. Moja pani doktor jest na urlopie. Zaczęłam brać leki do stymulacji i zapisłam się do innego lekarza na podgląd. Zobaczymy jakie będzie jego nastawienie, jeśli bedzie ok, poproszę o insemkę. Jeśli nie wzbudzi mojego zaufania poprosze tylko o zastrzyk na ew pękniecie i chyba podziałamy samodzielnie jak co.
    Na ostatniej wizycie, kiedy to byłam w końcu sprawdzić co jest nie tak z tym moim cyklem, pani doktor mocno namawiała mnie na laparoskopie... Bardzo mnie to zasmuciło i własnie podłamało :( Powiedziała ze możemy zrobic jeszcze jedna IUI i zaleca laparoskopie.
    Czy któraś z was miała ten zabieg między inseminacjami? Czy były jakieś konkretne wskazania i objawy konkretnych chorób aby ją wykonać? CZy to jest po prostu kolejna metoda diagnostyczna która może coś wybadać a nie musi?

    thgfjqivwajyo5w1.png
    Starania od 10.2014
    1.2015 puste jajo płodowe
    12.2015 rozpoznanie: oligoteratozoospermia
    31.03.2017 sonoHSG jajowody drożne
    4 x cykle stymulowane
    3xIUI bez powodzenia
    20.11.2017 histero+laparo+drożność-ok
    4.2018 start imsi
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 23 lipca 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EmWu wrote:
    Witajcie Kochane, trochę nie pisałam bo tak jakoś chyba się podłamamłam, ale przyszła już do mnie długo wyczekiwana spoźniona @ i dobry humor powrócił:) Na szczęście nie miałam żadnych torbieli krwotocznych ani innych, po prostu tak bardzo wydłużyła mi się faza lutealna.
    Gratulacje dla Jupika, trzymam mocno kciuki aby wszystko dobrze się rozwijało :)
    Za pozostałe dziewczynki trzymam kciuki w kolejnych próbach.
    Ja sama nie wiem czy w tym cyklu na pewno będzie inseminacja. Moja pani doktor jest na urlopie. Zaczęłam brać leki do stymulacji i zapisłam się do innego lekarza na podgląd. Zobaczymy jakie będzie jego nastawienie, jeśli bedzie ok, poproszę o insemkę. Jeśli nie wzbudzi mojego zaufania poprosze tylko o zastrzyk na ew pękniecie i chyba podziałamy samodzielnie jak co.
    Na ostatniej wizycie, kiedy to byłam w końcu sprawdzić co jest nie tak z tym moim cyklem, pani doktor mocno namawiała mnie na laparoskopie... Bardzo mnie to zasmuciło i własnie podłamało :( Powiedziała ze możemy zrobic jeszcze jedna IUI i zaleca laparoskopie.
    Czy któraś z was miała ten zabieg między inseminacjami? Czy były jakieś konkretne wskazania i objawy konkretnych chorób aby ją wykonać? CZy to jest po prostu kolejna metoda diagnostyczna która może coś wybadać a nie musi?
    Ja miałam laparo. Po prostu zrobiłam już wszystkie badania oprócz ewentualnego wykrycia endomendy oraz immunologii. Laparo w sposób jednoznaczny wskazuje, czy endomenda jest, czy nie. Ponadto znalazłam małoinwazyjną nowoczesną metodę przezpochwową, więc się zdecydowałam. Okazało się, że jest endomenda, ale wszystkie zmiany zostały usunięte. I jeszcze w tym samym cyklu miałam kolejne IUI.
    Zasadniczo najdosadniejszym wskazaniem są bóle w trakcie miesiączki, plamienia, podwyższone markery nowotworowe, bóle przy wypróżnianiu czy podczas stosunku. Ja tych objawów nie miałam, ale ponoć u 20% kobiet endomenda przebiega bezobjawowo.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 23 lipca 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny, któraś testowała? Jakieś dobre wieści? Klara jak u Ciebie? Testowałas jeszcze?

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • Verthandi Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nancy90 wrote:
    Verthandi witaj:) powodzenia:*
    Dziękuję i wzajemnie. :) No i trzymam kciuki, bo chyba niedługo testujesz po IUI? :)

    Dziewczyny, czy po inseminacji jest sens robić test przed upływem 14 dni? Lekarka zaleciła mi zrobienie bety po 14 dniach, ale znając życie sikaniec mnie będzie korcił. Zastrzyk z Ovitrelle robiłam w nocy 13 lipca.

    Starania od 2015; lekka niedoczynność tarczycy, mutacja MTHFR C677T, problemy z owulacją
    2015 - ciąża obumarła
    2016 - ciąża biochemiczna
    2017 - 15.07 IUI
  • nancy90 Koleżanka
    Postów: 53 11

    Wysłany: 23 lipca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    testowałam 11dp i 13dp wyniki negatywne ,niby miałam iść na betę ale jakoś straciłam nadzieję.. w środę ma przyjść @,w moje imieniny;(

    Starania od lipca 2016
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 24 lipca 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    u mnie znów się wsyztsko pokręciło i nie wiem co robić
    lekarz od 1 sierpnia idzie na urlop a ja na 2-3 miałabym pewnie najlepszy czas na iui
    wiem mogłby zrobić inny ale powiedział mi że cała klinika idzie na wolne-nie chce mi się wierzyć ale tak mi powiedział
    oprócz tego ide z córka na 1-2 dni do szpitala na badania akurat 2-3 -ale na insemke bym ze szpitala wyskoczyła ale na staranka naturalne juz nie mam jak :-(
    nie wiem czy odpuścić ale badania lecą-kolejny miesiąc w plecy?????
    do tego M nie za bardzo wyszły badania -znów jest problem z ruchem-co działa tak od razu- flegamina czy coś to pisały dziewczyny żeby zażywać przed samym zabiegiem :-(
    totalnie się załamałam

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 24 lipca 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine26 wrote:
    Jak tam dziewczyny, któraś testowała? Jakieś dobre wieści? Klara jak u Ciebie? Testowałas jeszcze?

    Dzień dobry <3
    Nie, ja nie testowałam już - wczoraj dostałam @, ale jakoś się nie załamałam.
    Byłam z Mężem na weekend na wsi u znajomych, było dobre jedzenie, wino, słońce i cisza i spokój :)
    Startujemy w tym cyklu od nowa!

    Ustaliliśmy z M., że podejdziemy do IUI jeszcze dwa razy, a później odkładamy na IVF (w tym czasie staramy się naturalnie). I leżałam na leżaku, opalałam białe nogi i pomyślałam sobie: jeszcze tylko dwa razy, jeszcze tylko dwa podejścia i będę miała święty spokój, bez leków, bez lekarzy, bez mierzenia temp. (do czasu IVF). I wiecie co? Spodobała mi się ta myśl, poczułam ulgę :)

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 24 lipca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja cały wekend miałam podobne myśli -że chciałabym wreszcie mieć spokój od tego kalkulowania ,liczenia , leków :-) żebym wiedziała ze uda sie naturalnie to bym odpuściła bo już tracę siły-ale na naturalne chyba jeszcze mniejsze szanse niż inseminacja-choć cuda sie zdarzają :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 24 lipca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem o czym mowa tez mam takie mysli... z reszta my teraz robiliśmy ostatnia iui póki co... ale na naturalne starania nie licze bo ja swoje naturalne owulki moewa jedna na dwa lata wiec woadomo jakoe szanse na to...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nancy90 Koleżanka
    Postów: 53 11

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez dziś @ ..kolejna szansa,tyle;)

    Starania od lipca 2016
  • Rafi969 Znajoma
    Postów: 29 9

    Wysłany: 24 lipca 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.

    Drogie panie chciałem zapytać: jeżeli moja żona miała sprawdzaną drożność
    4 lata temu i wszystko było ok to czy po tym czasie powinno się to badanie powtórzyć?

    Pozdrawiam Rafał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 15:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje jak ja to dobrze znam tez chcialabym miec juz to za soba albo przynajmniej wiedziec gdzie lezy problem. Zaciskam zeby przy kazdej wyrypie do lekarza, wyrypie bo jezdze 180 km w jedna strone, ze jeszczw dam rade, ze jeszcze nie czas zeby sie poddac.

    U mnie dzis 12 dc pęcherzyki po zdwojonej dawce leteozolu 13mm i 16 mm czyli bez szalu jak na ten dzien. W srode kolejne usg i zobaczymy IUI bedziemy ustawiac do tego wiekszego.

    Podpytalam mojego gina co mysli o immunologii i powiedzial tak, immunologia nie ma potwierdzonych zadnych badan w ginekologii i istnieje tylko w Internecie i stanowi przy tym dobry biznes. A roznego rodzaju przeciwciala ma prawie kazdy z nas i nie jest udowodnione, ze maja jakis wplyw na zajscie w ciaze....

    Dwa jezeli chodzi o laparo to nie widzi u mnie podstaw zeby robic to badanie a jest to powazny jego zdaniem zabieg zeby robic go ot tak.

    I teraz to juz nie wiem...

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 24 lipca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam u rodzinnego z gardlem bo pobolewa od czwartku a wczoraj doszla chrypka i kaszel :/ gardlo zawalone co stwierdzil nim jeszcze popatrzyl :/ temp 37,1 choc wcale sie podgoraczkowo nie czuje... no i skończyło sie antybiotykiem 3x1 i zwolnieniem do czwartku przynajmniej... jakos coraz czerniej widze ten cykl :/

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 24 lipca 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:

    Dwa jezeli chodzi o laparo to nie widzi u mnie podstaw zeby robic to badanie a jest to powazny jego zdaniem zabieg zeby robic go ot tak.

    I teraz to juz nie wiem...
    Skąd ja to znam... Mnie ginowie przez długi czas odwodzili od pomysłu laparo, bo przecież nie miałam żadnych objawów endomendy. Ale skoro zbadałam wszystko (oprócz rzeczonej immunologii, która jest zagadką), to sama poszłam na to. I diagnoza taka: endomenda II/III stopnia. Wszystko udało się usunąć w ciągu 45-minutowej operacji.

    Czy to aż taka poważna operacja, żeby nie sprawdzić, czy przypadkiem nie jest się wśród 20% kobiet, które nie wyjazują objawów endomendy? Nie, zwłaszcza że są dostępne metody przezpochwowe.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 25 lipca 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    jezeli chodzi o laparo to nie widzi u mnie podstaw zeby robic to badanie a jest to powazny jego zdaniem zabieg zeby robic go ot tak.

    I teraz to juz nie wiem...

    Mi się wydaje podobnie. Osobiście (ale to ja), gdyby mi lekarz nie zalecił, sama z siebie bym nie robiła. Raz, że nie chcę szukać sobie chorób na siłę; dwa, ufam mojemu lekarzowi i wierzę, że wie co robi.
    Może być też jednak tak, jak napisała Bea... To wtedy du*a.
    Jeżeli nie daje to Tobie spokoju, to może właśnie rozważ metodę przezpochwową?

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 25 lipca 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    I diagnoza taka: endomenda II/III stopnia. Wszystko udało się usunąć w ciągu 45-minutowej operacji.
    Jeżeli to nie tajemnica, czy to było przyczyną niepowodzeń? Czy po zabiegu się udało, czy nie zmienił nic jeżeli chodzi o poczęcie?

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ