X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Dzięki Karolina;) ja jadę dziś na USG wieczorem zobaczymy. A skoro dwa jajeczka to może będą bliźniaki...?!:):):)

    Już wiadomo, że będzie jedno:) choć czułam, że będą dwa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Karolina ja przed preparatyka jakie mieliscie parametry nasienia?
    Jak wrócę do domu to sprawdzę, bo szczerze nie pamiętam:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaDe wrote:
    Jak wrócę do domu to sprawdzę, bo szczerze nie pamiętam:(

    U mnie nie podaja parametrów po preparatyce wiec tak sobie probuje wykminić jak to u nas może wygladac ;) bede wdzieczna za info

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    U mnie nie podaja parametrów po preparatyce wiec tak sobie probuje wykminić jak to u nas może wygladac ;) bede wdzieczna za info
    ja sama pytałam dziewczyn o te wyniki, ale prawda jest taka, że nie ma żadnej reguły...Nie uda się z 20 mln, a uda się z 7 mln..No niby logiczne, że im więcej tym większa szansa, że znajdzie się ten jeden jedyny, ale powstanie nowego życia wymyka się wszelkiej logice...Im więcej czytam, tym wyraźniej widzę, że rządzi tym przypadek, los, natura...Jak zwał, tak zwał.

    tolerancyjna lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja1986 wrote:
    dziewczyny beta 99,96 :)

    truskawkowa będę trzymac jutro kciuki za ciebie:)
    Gratulacje! spokojnej ciąży! ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co jest najgorsze mój maż przed preparatyką miał 48 mln a po 170 mln reszta parametrów super, embriolog skomentował że bardzo dobre nasienie...jesteśmy po pierwszej inseminacji, ale już wiem że z endo 7 mm nic z tego nie wyszło

    Nasienie super a nam się mimo to nie udaje od 2 lat....więc jaki z tego wniosek......to wszystko moja wina....wszystko biorę na siebie i przez to potrójnie się stresuje. Prawdę mówiąc i wiem że to egoistyczne, ale czasem wolałabym gdyby to z nim było coś nie tak, a nie ze mną :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 11:40

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaaa daj spokój z tym podziałem winy! Co to ma za znaczenie? Przecież razem strzelacie do jednej bramki, walczycie o wspólny cel!!! Nie gadaj nawet takich głupot! Głowa do góry i dawaj do przodu. Wyrzuć z głowy te podziały, tak nie można. To Ci w niczym nie pomoże. Dziecko jest wspólne, problemy małżeńskie też. Razem przez to przejdziecie!

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Trzymajcie za mnie kciuki! Zaraz mam miec 3IUI oby ostatnią!!!

    tolerancyjna, Betti37, kmala, ja1986, wszamanka, Iwkaaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia a, nie mów tak! U mnie tak samo z wynikami. Endometrium mam do*****... Ale po Lamettcie mi ciut rośnie. Masz też ją???
    Nie martw się! Musi drgnąć!!! A ile miałaś IUI?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 11:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    ja sama pytałam dziewczyn o te wyniki, ale prawda jest taka, że nie ma żadnej reguły...Nie uda się z 20 mln, a uda się z 7 mln..No niby logiczne, że im więcej tym większa szansa, że znajdzie się ten jeden jedyny, ale powstanie nowego życia wymyka się wszelkiej logice...Im więcej czytam, tym wyraźniej widzę, że rządzi tym przypadek, los, natura...Jak zwał, tak zwał.

    Tak zgadzam się z Tobą, mój lekarz zreszta tez tak twierdzi, ale ja to i tak ciekawa jestem ;) zreszta raz juz zaszlam w ciaze wiec wiem przy jakich parametrach bylo to u nas mozliwe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaa wrote:
    Nasienie super a nam się mimo to nie udaje od 2 lat....więc jaki z tego wniosek......to wszystko moja wina....wszystko biorę na siebie i przez to potrójnie się stresuje. Prawdę mówiąc i wiem że to egoistyczne, ale czasem wolałabym gdyby to z nim było coś nie tak, a nie ze mną :(

    Gosiaa nie możesz tak mówić. Ciesz się, że Twój mąż ma dobre nasienie, bo to jest zawsze mniej problemów. Jestem w podobnej sytuacji do Ciebie. Staramy się już 4 lata z doskonałym nasieniem i też się nie udaje. Jednak już po pierwszym badaniu nasienia męża lekarz powiedział, że mam się cieszyć, że w tym względzie jest dobrze, bo to połowa sukcesu, a mężczyzn leczy się trudniej (przepraszam za te info dziewczyny, u których nasienie mężów jest gorszej jakości). W staraniach trzeba niestety mieć też troszkę szczęścia...Mi też jest trudno, bo to u mnie jest coś nie tak, ale nie można się poddawać i na pewno nie chcieć, aby jednak u męża było coś niewporządku. Jesteście parą i nie ważne u kogo jest problem. Trzeba go rozwiązać wspólnie:*

    tolerancyjna lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaa wrote:
    Wiecie co jest najgorsze mój maż przed preparatyką miał 48 mln a po 170 mln reszta parametrów super, embriolog skomentował że bardzo dobre nasienie...jesteśmy po pierwszej inseminacji, ale już wiem że z endo 7 mm nic z tego nie wyszło

    Nasienie super a nam się mimo to nie udaje od 2 lat....więc jaki z tego wniosek......to wszystko moja wina....wszystko biorę na siebie i przez to potrójnie się stresuje. Prawdę mówiąc i wiem że to egoistyczne, ale czasem wolałabym gdyby to z nim było coś nie tak, a nie ze mną :(
    wiesz co, 170 po preparatyce nie jest możliwe. Tych plemników po preparatyce nie przybywa, bo niby skąd? Polepszają tylko ruch...Także może było odwrotnie? po preparatyce podali 48 mln najlepszych

    a jakie miałaś endo przed iui? to dziwne, że teraz tylko 7...po owu zawsze rośnie i dopiero się złuszcza w trakcie @...jeśli miałaś mniej niż 7 przed iui to lekarz nie powinien jej robić... 8 mm to takie minimum...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 12:11

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Gosiaa nie możesz tak mówić. Ciesz się, że Twój mąż ma dobre nasienie, bo to jest zawsze mniej problemów. Jestem w podobnej sytuacji do Ciebie. Staramy się już 4 lata z doskonałym nasieniem i też się nie udaje. Jednak już po pierwszym badaniu nasienia męża lekarz powiedział, że mam się cieszyć, że w tym względzie jest dobrze, bo to połowa sukcesu, a mężczyzn leczy się trudniej (przepraszam za te info dziewczyny, u których nasienie mężów jest gorszej jakości). W staraniach trzeba niestety mieć też troszkę szczęścia...Mi też jest trudno, bo to u mnie jest coś nie tak, ale nie można się poddawać i na pewno nie chcieć, aby jednak u męża było coś niewporządku. Jesteście parą i nie ważne u kogo jest problem. Trzeba go rozwiązać wspólnie:*
    Ale nie masz za co przepraszać. To prawda - męski problem trudniej się leczy.
    Druga część też prawdziwa - wszystko zależy od szczęścia niestety...

    tolerancyjna lubi tę wiadomość

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Dziewczyny! Trzymajcie za mnie kciuki! Zaraz mam miec 3IUI oby ostatnią!!!
    Zaciśnięte!!!

    ninkali lubi tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali - trzymam mocno kciuki <3 (ja biorę clo i nic poza tym, teraz będzie drugi cykl przygotowań do inseminacji, ale leki i dawki bez zmian)

    tolerancyjna i AgnieszkaH - oczywiście macie racje i przez większość czasu też tak uważam :-), ale są takie chwile kiedy siadam i myślę że to tylko moja wina. Mojemu ukochanemu mężowi oczywiście życzę jak najlepiej, ale ciężar odpowiedzialności ciągłych niepowodzeń jest nie do zniesienia.

    Posta napisałam bardziej ku pokrzepieniu dla dziewczyn, których mężowie mają gorsze nasienie bo sama nie wiem co bym wolała gdybym mogła wybrać.

    Najchętniej wybrałabym brak problemów i zdrowego dzidziusia <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 12:16

    ninkali lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaa. On ci daje clo przy niskim endometrium?!!!! Kochana tego leku nie powinno się wtedy dawać tylko Lamette. Ja tu kwitnę na forum od marca. Wiele już dziewczyn z tym kłopotem spotkałam i serio zapytaj gina. Bo kazda z marnym endometrium ma Lamette.
    A co do nasienia, to prawda mocne i dobre nasienie to polowa sukcesu. Mi też gin mówił że facetów ciezej się leczy.

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaa <3
    My w sumie z mężem w drodze na naszą pierwszą wizytę ustaliliśmy, że bez względu na wynik problem mamy razem... Może to mi pomaga? Chociaż w sumie ani mój M, ani ja nie mamy rewelacyjnych wyników. Szczęścia też nie mamy :-(
    Ale je wywalczymy na pewno.

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Tak zgadzam się z Tobą, mój lekarz zreszta tez tak twierdzi, ale ja to i tak ciekawa jestem ;) zreszta raz juz zaszlam w ciaze wiec wiem przy jakich parametrach bylo to u nas mozliwe.

    Ja zaszłam w ciążę przy braku ruchu szybkiego u M ( tylko wolny 25 %) i aglutynacji...Koncentracja była wtedy 60 mln/ml, a morfo 30 %, jednak wtedy to było minimum (inne kryteria who z 2009), badanie nie komputerowe, i wiem, że naprawdę 30 % to ewenement tak naprawdę (dlatego też norma zostala mocno obniżona do 4 %).

    I tak myślę że trafiło mi się z tą ciążą jak ślepej kurze ziarno...ale na drugi raz chyba nie ma co liczyć...zwłaszcza że doszły inne problemy i wiek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali dziękuję za informacje - to będzie dopiero mój drugi cykl na CLO, jeśli się okaże że endo znowu 7 mm to nie zdecyduje się na inseminacje i poproszę o zmianę leku.

    tolerancyjan - trzymam kciuki jak cholera!!! <3 :)

    Sama mimo cienkiego endo mam jeszcze nadziej na ten cykl :P



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    wiesz co, 170 po preparatyce nie jest możliwe. Tych plemników po preparatyce nie przybywa, bo niby skąd? Polepszają tylko ruch...Także może było odwrotnie? po preparatyce podali 48 mln najlepszych

    a jakie miałaś endo przed iui? to dziwne, że teraz tylko 7...po owu zawsze rośnie i dopiero się złuszcza w trakcie @...jeśli miałaś mniej niż 7 przed iui to lekarz nie powinien jej robić... 8 mm to takie minimum...

    W domu dokładnie sprawdzę, ale wydaje mi się że po oddaniu było 48 mln/ml a potem 170 mln/ml - zmniejsza się objętość więc jest większe zagęszczenie- sprawdzę to :-). Endo przy inseminacji też było 7mm, powiedziano mi że jeszcze "odbije".... no ale nie odbiło ;-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 12:33

‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ