X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • kmala Autorytet
    Postów: 379 128

    Wysłany: 17 listopada 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa90 wrote:
    Poczekam do poniedziałku, ale chyba z każdą godziną czuję się coraz bardziej okresowo... :/
    Paulaa25 ty bierzesz clo od 2 do którego dnia cyklu? Jaką dawkę? Bo ja też jestem stymulowana clo tylko że od 3 dc zaczynam i 7 kończę, po 2 tabl dziennie.
    Kmala, trzymam kciuki! :)

    Dziękuję :* Ja biorę CLO również od 3 do 7dc, ale 2x po 1,5 tabletki

    kir AA, oboje HLA C1 C2

    👨‍👩‍👧‍👧❤❤
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 17 listopada 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali, ale lipa... przykro mi. Szkoda, że nie wypaliło, ale ruchliwość u Was jest imponująca! U mnie odwrotnie, jest ich dużo, ale ruchliwość w granicach 20 - 25 % i morfologia do bani.
    Jak czujesz, że lada chwila pęknie, to działajcie :) Ja się szykuję do IVF, ale nie odpuszczamy. Męża często nie ma, ale w tym cyklu trafiliśmy w środek środka owulacji ;) A kto wie, może coś z tego wyjdzie... a raczej ktoś ;)

    kmala, tolerancyjna, Truskawkowa90, ninkali lubią tę wiadomość

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Dziękuję za słowa otuchy! Bardzo mi poprawiłyście samopoczucie!
    A macie pomysł co można wziac na lepsze nasienie np ilość?
    Właśnie zapijam smutki pysznym winkiem a co :)

    Paulaa25, Truskawkowa90, tolerancyjna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali Twoje zdrowie kochana!!

    ninkali lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Dziewczyny! Dziękuję za słowa otuchy! Bardzo mi poprawiłyście samopoczucie!
    A macie pomysł co można wziac na lepsze nasienie np ilość?
    Właśnie zapijam smutki pysznym winkiem a co :)

    Ninkali u mnie przez pol roku udalo sie zrobic tylko 2 iui mimo ze zadnej przerwy nie planowalam. Pekaly mi pecherzyki przed iui wiec nie bylo sensu robic zabiegu. Wkurzalo mnie to strasznie, nawet sobie nie wyobrażasz jaka mam traume pekajacych pecherzykow. Chce podejsc jeszcze na pewno do jednej jak teraz sie nie uda i tez nie wiem ile mi to zajmie. Reasumujac pomysl to tylko miesiac, za miesiac znowu sprobujecie wiec nie jest tak zle. Zleci ani sie obejrzysz a w zyciu tak juz jest, ze lubi sie komplikowac i nie mamy na to wplywu.
    A co do tego nasienia to objetosc byla za mala czy komcentracja?

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 17 listopada 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorka33 witaj w naszym gronie :)trzymam kciuki za powodzenie Twojej iui.
    Ninkali Ty tez zaraz bd miała nowy cykl szybko zleci zobaczysz :) My by zwiększyść ilość mamy leki od androloga i naprawde działaja z 2.9 ml / mil na 20 ml/mil.Ale to na recepte.Tamoxifen, Agapurin i clostilbegyt.-pomagaja.
    Truskawkowa ja w tym pechowym 3 cyklu z iui nie bylam stymulowana bo miałam torbielka.Teraz mam brac 1 tab dziennie od 2-6 dnia cyklu , nigdy nie miałam problemu z owulacja, biore male dawki bo mi się torbielki robia...

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 17 listopada 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gos77 powodzenia!!!Czyli to Twoja 4 ta iui?

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Gos77 Autorytet
    Postów: 722 694

    Wysłany: 17 listopada 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety już 4....

    7470csqv9ktdjl2c.png
    Kazik, urodzony 20.11.2018. Nasz największy CUD <3
    Aniołek [*] 08.2017
    11.2017 - biochemiczna :(
    41 lat....
    MTHFR - obie hetero, oniżone białko S.
    Obie ciąże po IUI
    Kariotypy OK, nasienie super
    Hashi, wysoka prolaktyna - unormowane
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 17 listopada 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gos77 wrote:
    No niestety już 4....
    Trzymam kciuki , ja też startuję z 4tą...

    Gos77 lubi tę wiadomość

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali tak mi przykro z powodu odwołanej IUI. To jest najgorsze, jak człowiek się już szykuje, a tu takie coś...Tulę Cię bardzo mocno:* Tak jest odstresuj się winkiem. To pomaga:)

    Ja z kolei po wizycie i 8 dni po IUI mam dużo płynu w brzuchu więc nie musiałam dostać zastrzyku (pregnyl obiecał lekarz na pomoc w zagnieżdżeniu, jeśli coś będzie nie tak na USG). Póki co mam wcinać progesteron do czwartku i w piątek mam zrobić betę. Czeka mnie więc jeszcze tydzień czekania.

    kmala, ninkali, tolerancyjna, ja1986 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!! Dziękuję za wsparcie!!!
    Vaola86, biedna! Ale Ciebie podziwiam! Masz racje miesiąc szybko minie!
    A mi wieczorem udalo się jeszcze coś "wycisnąć" z M. Biorąc pod uwagę fakt porażki z IUI,stresu i niechęci do zbliżeń tu i teraz... Jestem zadowolna. Zawsze to jakas szansa. Tamto nasienie z rana miało 85% ruchliwości. I nie wiem czy za mało objętościowo czy koncentracja. Ale chyba objętość (w emocjach już nie słuchałam). Potrzebny mi tylko jeden sprytny plemniczek. Może do iui (procedury,wskaźniki to nie poszło), ale może do naturalnego sposobu? Gin mówił że miał takie pary. Może ściemnił ale co tam. Nadzieja umiera ostatnia... Trzymajcie kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2017, 07:44

    tolerancyjna, Betti37, inka2707, Paulaa25 lubią tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Dziewczyny!!! Dziękuję za wsparcie!!!
    Vaola86, biedna! Ale Ciebie podziwiam! Masz racje miesiąc szybko minie!
    A mi wieczorem udalo się jeszcze coś "wycisnąć" z M. Biorąc pod uwagę fakt porażki z IUI,stresu i niechęci do zbliżeń tu i teraz... Jestem zadowolna. Zawsze to jakas szansa. Tamto nasienie z rana miało 85% ruchliwości. I nie wiem czy za mało objętościowo czy koncentracja. Ale chyba objętość (w emocjach już nie słuchałam). Potrzebny mi tylko jeden sprytny plemniczek. Może do iui (procedury,wskaźniki to nie poszło), ale może do naturalnego sposobu? Gin mówił że miał takie pary. Może ściemnił ale co tam. Nadzieja umiera ostatnia... Trzymajcie kciuki!
    Wiesz co? Ja myślę że gin powinien Was zapytać....powiedzieć że próbka jest mała i zapytać czy mimo to podać czy rezygnujecie bo szanse są małe i on nie chce Was naciągnąć...

    Ja w emocjach też sporo zapominam. Na szczęście jesli chodzi o nasienie to dają mi kartkę jak było przed, jak po. Pęcherzyków już jednak nie pamiętam szczerze. Uznałam to za nieistotne. Ufam lekarzowi, że wie co robi. Tak mniej więcej kojarzę, ale...o endometrium też już nie wnikam, bo zawsze jest dobre, więc...a co ma być, to będzie ;-)
    No

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2017, 11:51

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gos77 wrote:
    No niestety już 4....
    Hej
    Kojarzę Cię z pewnej grupy na fb ;-) i kojarzę, że y w podobnym wieku, więc trzymam szczególne kciuki! ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2017, 11:47

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mnie wkurza ten ovufriend....ciągle ucina posty! A poza tym - żeby w tych czasach nie było aplikacji moblilnej? albo chociaż strony w wersji na komórki...Ja z kompa baaardzo rzadko korzystam teraz.

    rebe, Gos77, Paulaa25 lubią tę wiadomość

  • Gos77 Autorytet
    Postów: 722 694

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Hej
    Kojarzę Cię z pewnej grupy na fb ;-) i kojarzę, że y w podobnym wieku, więc trzymam szczególne kciuki! ;-)
    Oby obu nam sie udalo teraz!

    Betti37 lubi tę wiadomość

    7470csqv9ktdjl2c.png
    Kazik, urodzony 20.11.2018. Nasz największy CUD <3
    Aniołek [*] 08.2017
    11.2017 - biochemiczna :(
    41 lat....
    MTHFR - obie hetero, oniżone białko S.
    Obie ciąże po IUI
    Kariotypy OK, nasienie super
    Hashi, wysoka prolaktyna - unormowane
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 07:22

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Ech, mam kryzys. Wzięłam pierwsza luteinę po usg które potwierdziło owulacje (nie było pęcherzyka, byly widoczne jego resztki+ płyn).

    To już ponad tydzien brania luteiny i naprawdę cieżko ja znoszę. Mam mdłości od początku (czyli od 2dpo) i bardzo silne bóle miesiączkowe, dziś się budziłam w nocy od tych boli. Sprawdziłam wszystkie moje wykresy z ostatnich prawie 4 lat i identyczne „objawy” miałam właściwie zawsze przy lutce. Bez niej natomiast plamie i progesteron ledwo ponad 0....Dodatkowo boje się, ze może za wcześnie te lutke brałam, np wy piszecie o odczekaniu kilka dni od iui..
    co lekarz to opinia...:(
    Jakoś czarno widzę ten cykl.
    Dodatkowo mój lekarz sugeruje 1 cykl odpoczynku po stymulacji, a ja mam nieregularne okresy, wiec niewiadomo kiedy następna iui miałaby być, jeśli zdecyduje się na przerwę.

    A jeśli nie, to zawsze będę ryzykować ze owulacja mi wypadnie akurat na czas przerwy świątecznej kiedy laboratorium jest zamknięte.
    No kryzys mam dzisiaj jak ta lala.
    ja nie pytałam gina, ale uznałam że jak już owu potwierdzona, to też wieczorem wzięłam luteinę...Ja mam dopochwową akurat, ale wcześniej brałam doustna na torbiel i nic, zero skutków ubocznych...
    Teraz chyba spory ten progesteron bo mega mnie wypryszczyło w tym cyklu...

    mi wcześniej lekarz też kazał zacząć z 2- 3 dni po iui, ale myślę że dlatego, że nie sprawdzaliśmy czy pękł...i tak na wszelki wypadek pewnie. Myślę że jak owu potwierdzona to można brać. Są opinie o blokowaniu owu przez luteinę/dupka, ale to tzreba by z tydzień brać przed podobno żeby zablokowało owu, a nie jeden/dwa dni przed, bo wtedy jeszcze nie osiaga takiego poziomu żeby owu zablokować.

    co do czarnowidztwa to witaj w klubie. Ja już czuję że nic z tego i obmyślam plan działania, ale nie mogę się zdecydować - 4 iui czy lepiej startować z ivf...Ivf i tak dopiero po Nowym Roku, a raczej nawet bliżej wakacji (kasa). W grudniu kończy się ważność badań do iui...ale te 900 zł mogłabym mieć już na leki czy inne badania do ivf...

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do pracy w święta to nie wiem jak z Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą, ale w mojej klinice wiem np.że koleżanka była w Boże Ciało...lekarz i labo pracowali. Pewnie krócej, i umawiali tylko pacjentki właśnie w trakcie stymulacji itp.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem z czego wynika u Ciebie że lekarz zleca przerwę...ja miałam raz przymusową bo torbiel, ale kolejne pod rząd...Jeśli nie byłaś przestymulowana to chyba nie ma konieczności robienia przerwy...

  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 18 listopada 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 07:22

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ