X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Dzięki betti.

    Mnie już potwierdzono ze laboratorium zamkniete od 23/12. Jak dostanę okres to podpytam się, do którego, mam nadzieje ze nie do 6/01!

    Tez nie chciałabym robić przerwy, ale z drugiej strony ja mam refundowane 6 iui, po dwie w cyklu wiec następny to byłby juz
    drugi cykl i trzecia+czwarta iui z sześciu...myślałam tez, zeby może te przerwę wykorzystać na dodatkowa diagnostykę, bo przy dwóch iui w cyklu to by oznaczało ze ewentualna porażka przyjdzie szybciej nóż kiedykolwiek i bez przerw to w lutym marcu już musiałabym myślec o invitro...

    Wiec zastanawiam się, czy te przerwy nie są czasem dla zdrowia psychicznego...

    ciesz się, ze nie masz skutków ubocznych, mam wielkie bóle miesiączkowe, zwłaszcza od kilku dni. Takie „bulgotanie” jajników, bóle w dole podbrzusza; na wysokości łona, no ogólnie to jak na okres :(
    wiesz co, ja po niczymy nie mam skutków ubocznych - ani clo, ani dupek, ani jak brałam żelazo...Może to po prostu na mnie nie działa? Nawet w tym dobrym sensie?? Chociaż pęcherzyki rosły po clo (niby rosną i bez , ale tylko jeden i po prawej stronie...), więc nie wiem...Od proga mnie wypryszczyło strasznie. Chyba ta dowcipna mocniejsza...no niby wtedy 100 brałam, tearz 200

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://nieplodnirazem.pl/plemniki-zdolne-do-zaplodnienia-czyli-jakie-dobrzy-plywacy/
    takie coś o nasieniu właśnie dziś czytałam...wynika z tego, że najważniejszy jest ruch...

  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 18 listopada 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    http://nieplodnirazem.pl/plemniki-zdolne-do-zaplodnienia-czyli-jakie-dobrzy-plywacy/
    takie coś o nasieniu właśnie dziś czytałam...wynika z tego, że najważniejszy jest ruch...
    To niech mi teraz ktoś powie jak poprawić ten ruch, kiedy facet nie pali, prawie w ogóle nie pije alkoholu, w miarę zdrowo się odżywia, ma idealną wagę, i od czterech miesięcy się suplementuje :(

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 18 listopada 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    To niech mi teraz ktoś powie jak poprawić ten ruch, kiedy facet nie pali, prawie w ogóle nie pije alkoholu, w miarę zdrowo się odżywia, ma idealną wagę, i od czterech miesięcy się suplementuje :(
    Też bym chciała wiedzieć...

  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 18 listopada 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła @, trochę smutno ale w przeciwieństwie do poprzedniego cyklu, tym razem jakoś się trzymam i nie płacze. Aż sama się sobie dziwię...

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 18 listopada 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pisze dopiero dzis bo wczoraj pękłam i ryczałam aż do dziś. Na usg okazało sie ze pierwszy raz ( od 3 lat monitoruje często) nie pękł pęcherzyk!!!!!!!!
    Pare procent szans lekarz daje bo ten ból który czułam to próbował pęknąć i jest na nim rysa taka jakby z sladem krwi czy coś i lekarz mówi że niewiadomo czy komórka nie zostala uwolniona w tym czasie tylko że nie ma ciałka żółtego bo on jest jakby dalej w całości czyli lipa!!!!!! duphaston na 10 dni i tyle. Mąż czekał w aucie i jak weszłam to zaczełam ryczec tak że nie wiedział co sie dzieje- nastąpił ten moment w którym pękłam w koncu po 3 latach bo ile kur.... można!!!? jeszcze tego mi brakowało
    także łacze się w bólu z tymi których inseminacj nie doszła do skutku

    hchypc0zgq8syrex.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 18 listopada 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak sie cieszyłam że nasienie dużo lepsze.....pytałam te 13mln to jest ilośc tych najszybszych najlepzych podanych nie całości oddanej

    hchypc0zgq8syrex.png
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 18 listopada 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2020, 07:22

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 18 listopada 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa90 wrote:
    Przyszła @, trochę smutno ale w przeciwieństwie do poprzedniego cyklu, tym razem jakoś się trzymam i nie płacze. Aż sama się sobie dziwię...

    Truskawkowa jesteś dzielna!!!! Startujesz z kolejna w. Nowym cyklu?

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Asiuna Nowa
    Postów: 1 10

    Wysłany: 18 listopada 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Staramy sie o dziecko 4lata. po 1roku staran okazalo sie ze maz ma zla morfologie plemnikow I ratuje nas tylko invitro...wiec szans na naturalne zaplodnienie nie bylo. Zaczelam karmic meza witaminami I po roku brania witamin okazalo sie ze morfologia sie poprawila I mozemy sprobowac ineminacji bo z mojej strony wszystko jest ok. W pazdzierniku byla podjeta pierwsza proba stymulowana hormonami w zastrzykach. Niestety nieudana. Kolejny miesiac odpuscilismy poniewaz lecielismy na wakacje.Nadszedl listopad gdzie czekalam na @ zeby zaczac przygotowania do drugiej ins...ku mojemu zdziwieniu spoznia mi sie okres ale u mnie to normalne. Cos mnie jednak tknelo ivkupilam dzis test a tu szok 2kreski przeciez to nie mozliwe nie mozemy przeciez naturalnie pobieglam po drugi test tez pozytywny. Nie wiem jak to mozliwe ale najprawdopodobnie jestem w ciazy. Jesli tak bedzie to zdarzyl sie cud .

    Paulaa25, wszamanka, kmala, Polawola, AgnieszkaH, ja1986, didik34, KarolinaDe, Totoro, Iwkaaa lubią tę wiadomość

    Asiunia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiunia, my tez kwalifikowalismy się tylko do In vitro... Inseminacja odpadała, nie mówiąc już o naturalnych staraniach. Gratuluje :) teraz zrób beta hcg, progesteron i jeśli trzeba to tsh i... odpoczywaj ;)

    Srebrzysta, tak mi przykro

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 19 listopada 2017, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuna wrote:
    Witam! Staramy sie o dziecko 4lata. po 1roku staran okazalo sie ze maz ma zla morfologie plemnikow I ratuje nas tylko invitro...wiec szans na naturalne zaplodnienie nie bylo. Zaczelam karmic meza witaminami I po roku brania witamin okazalo sie ze morfologia sie poprawila I mozemy sprobowac ineminacji bo z mojej strony wszystko jest ok. W pazdzierniku byla podjeta pierwsza proba stymulowana hormonami w zastrzykach. Niestety nieudana. Kolejny miesiac odpuscilismy poniewaz lecielismy na wakacje.Nadszedl listopad gdzie czekalam na @ zeby zaczac przygotowania do drugiej ins...ku mojemu zdziwieniu spoznia mi sie okres ale u mnie to normalne. Cos mnie jednak tknelo ivkupilam dzis test a tu szok 2kreski przeciez to nie mozliwe nie mozemy przeciez naturalnie pobieglam po drugi test tez pozytywny. Nie wiem jak to mozliwe ale najprawdopodobnie jestem w ciazy. Jesli tak bedzie to zdarzyl sie cud .
    OMG Asiunia!!!!Gratulacje!!!Ale super!!!Zawsze trzeba mieć nadzieje jestes na to żywym dowodem..tyle lat nic i nagle jest !Bo wierze ze jest na 100% Też bym tak chciala :)
    Truskawkowa90 startujesz kolejna tak jak ja?
    Dawaj bd raźniej :)
    Wszamanka też bym chciała znać ten cudowny środek ..moj noe pije, nie pali , zdrowo się odżywia biega, cwiczy,plywa a wyniki bez lekow masakraaaa!

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 19 listopada 2017, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara za ktorym razem wam się udało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 00:44

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 19 listopada 2017, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Truskawkowa jesteś dzielna!!!! Startujesz z kolejna w. Nowym cyklu?
    Startuję :) myślę że jeszcze do dwóch podejdę i jeśli się nie uda zacznę myśleć o in vitro. Ten temat mnie trochę przeraża więc mam nadzieję że jak nie 3 to 4 IUI będzie skuteczna ;)
    Paulaa25 będziemy znów mnie pewnie w podobnym terminie, tylko teraz już ma się udać no ! ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 05:41

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Asiunia, my tez kwalifikowalismy się tylko do In vitro... Inseminacja odpadała, nie mówiąc już o naturalnych staraniach. Gratuluje :) teraz zrób beta hcg, progesteron i jeśli trzeba to tsh i... odpoczywaj ;)

    Srebrzysta, tak mi przykro

    Czara a jakie czynniki kwalifikowaly Was do in vitro?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    To niech mi teraz ktoś powie jak poprawić ten ruch, kiedy facet nie pali, prawie w ogóle nie pije alkoholu, w miarę zdrowo się odżywia, ma idealną wagę, i od czterech miesięcy się suplementuje :(

    A l karnityne i wit e bierze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta przytulam Cię mocno:* Takie sytuację są bardzo trudne i niesamowicie stresujące...Bardzo Ci współczuję. Pozostaje mieć nadzieję, że komórka się jednak uwolniła. Organizm jest nieprzewidywalny, dlatego mimo to trzymam kciuki:* Trzymaj się kochana.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa90 wrote:
    Przyszła @, trochę smutno ale w przeciwieństwie do poprzedniego cyklu, tym razem jakoś się trzymam i nie płacze. Aż sama się sobie dziwię...
    Mi dziś się śniło że dostałam..
    Dziś sen,wt -śr rzeczywistość...Zaczynam wpadać w panikę.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 19 listopada 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuna wrote:
    Witam! Staramy sie o dziecko 4lata. po 1roku staran okazalo sie ze maz ma zla morfologie plemnikow I ratuje nas tylko invitro...wiec szans na naturalne zaplodnienie nie bylo. Zaczelam karmic meza witaminami I po roku brania witamin okazalo sie ze morfologia sie poprawila I mozemy sprobowac ineminacji bo z mojej strony wszystko jest ok. W pazdzierniku byla podjeta pierwsza proba stymulowana hormonami w zastrzykach. Niestety nieudana. Kolejny miesiac odpuscilismy poniewaz lecielismy na wakacje.Nadszedl listopad gdzie czekalam na @ zeby zaczac przygotowania do drugiej ins...ku mojemu zdziwieniu spoznia mi sie okres ale u mnie to normalne. Cos mnie jednak tknelo ivkupilam dzis test a tu szok 2kreski przeciez to nie mozliwe nie mozemy przeciez naturalnie pobieglam po drugi test tez pozytywny. Nie wiem jak to mozliwe ale najprawdopodobnie jestem w ciazy. Jesli tak bedzie to zdarzyl sie cud .
    Gratulacje! ;-) jak widać cuda się zdarzają...Szkoda tylko że trzeba liczyć na cud, a nie jest efektem naszych działań (leczenia itp.)...

    vaola86 lubi tę wiadomość

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 19 listopada 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co jest najgorsze? że człowiek stara, się leczy, biega po lekarzach a najczęściej jak poprawi się w jednej kwestii, to posypie w drugiej. Co jakiś czas coś wychodzi. Można zrobić milion badań - jedne problemy mają wpływ większy lub mniejszy na zajście, inne nie...Ale ile kobiet zachodzi, czy to z nadwagą, czy to z problemami tarczycy czy cukrzycą...Oczywiście głównie te co, mają to w d...i lekarza nie odwiedzą. faceci piją, palą ale jakoś zapładniają i to czasem raz za razem...
    Wydałam mnóstwo kasy, wylałam mnóstwo łez, latam po lekarzach, faszeruję m witaminami, robię te pieprzone inseminacje - i nic...Nie mam już chyba siły. Co mogłaby zmienić 4 iui? nawet na zastrzykach, skoro nasienie jest jakie jest? Z drugiej strony nie jestem jeszcze gotowa na ivf...i nie wiem czy będę. Bo to mimo wszystko 30-40% szans...Zrobię jedno ivf, drugie, trzecie i się nie uda...

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ