X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    moli- kurcze ale to brazowe plan=mienei czy krew?

    didik kurcze nie mialam laparoskopii, nie pomoge:(
    Agika a nikt Ci nie proponował laparo?bo u mnie temat pojawił się już po roku starań, ale cały czas to przekładałam:)

  • mili_moli Autorytet
    Postów: 495 218

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agika88 - najpierw bardziej brązowe, później krew, krew ze śluzem a teraz na razie tylko na papierze lekko krwawo. Ja jestem bez żadnych hormonów, cały cykl naturalny, bez stymulacji, nawet w tę środę robiłam progesteron i był całkiem wysoko bo 21,9 dlatego tym bardziej mnie martwi to krwawienie 4dni przed terminem @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2017, 18:40

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didik nie pomogę
    A może zadzwoń jutro na izbę albo oddział i zapytaj

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny o co chodzi z ta laparoskopią ???
    Ja nie miałam...

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej. Nie mialam robionej laparoskopii, jeszcze mnie nie ogladali od srodka ale szczerze to wole zrobic wczesniej te 3-4 inseminacje a pozniej niech mi tam zagladaja:)

    moli kurcze no nie wiem co doradzic moze zadzwon do swojego ginekologa?

    didik34 lubi tę wiadomość

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    A powiedzcie mi, czy po innych niż Clo lekach na stymulację też miewa się zawroty głowy? W pierwszych cyklach z Clo miałam paskudny ból głowy, jeden cykl myślałam że jajniki mi wybuchną, a teraz drugi cykl zawroty głowy. Nie wiem co tam jeszcze w ulotce ze skutków ubocznych mi zostało na następne cykle... ;)
    Ja po clo tylko 2-3 cykle źle się czułam tzn.u mnie clo powodowal zmienne nastroje.Teraz juz tego nie mam.
    To chyba zależy od cyklu, w tym słabo np.dupka znosze /nastroje,zawroty glowy i bolał mnie dziś strasznie brzuch jajniki, macica sama nie wiem co ) w poprzednim cyklu nic takiego nie miałam po dupku ale cykl tez mialam bez clo...był naturalny.
    Teraz bd brala lamette aż sie boje jak zateaguje bo to bd 1 raz 2 tablety dziennie.

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    hej hej. Nie mialam robionej laparoskopii, jeszcze mnie nie ogladali od srodka ale szczerze to wole zrobic wczesniej te 3-4 inseminacje a pozniej niech mi tam zagladaja:)

    moli kurcze no nie wiem co doradzic moze zadzwon do swojego ginekologa?
    Po co robią to laparoskopię , jestem zielona...

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laparoskopia jest po to by sprawdzić czy nie masz endometriozy , zrostów ,badają tez drożność jajowodów; a histeroskopia pozwala obejrzeć macice od wewnątrz i sprawdzić czy nie ma np. polipów.

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik jak zdrówko? Przed zabiegiem będą roić Ci CRP więc pewnie wyjdzie, że masz jakiś tan zapalny w organizmie i zabieg niestety odwlecze się w czasie... Chyba, że do środy wydobrzejesz, czego Ci bardzo życzę.
    mili_moli mi po 1 IUI też okres pojawił się szybciej :-(
    A w kwestii reakcji na leki to ja CLO znoszę dobrze, z tym, że mam baaardzo małe dawki - wcześniej 3 x 0,5 tabletki + 2 x 1, a ostatnio przez 5 dni po 1. Ale po Duphastonie to u mnie tragedia na maxa - wzdęcia mam takie, że umrzeć można.

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Laparoskopia jest po to by sprawdzić czy nie masz endometriozy , zrostów ,badają tez drożność jajowodów; a histeroskopia pozwala obejrzeć macice od wewnątrz i sprawdzić czy nie ma np. polipów.
    HSG mialam robione.A endometriozy to nie wychwycą przez zwykle usg ?nikt mi tych badan nie proponował nawet...

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio czytałam, że lekarz endometriozy na USG może nie zobaczyć. Dlatego robi się laparo i histero, dla pełniejszej diagnostyki.
    Zapytaj swojego dr czy w Twoim przypadku takie badania nie miałyby sensu?
    Mi mój zaproponował teraz żeby zająć się tą felerną szyjką... Aby to coś pomogło... I na pewno przy okazji pozbędą się mojego malutkiego mięśniaczka.

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki tolerancyjna, nie jest gorzej. Oddycham nosem i nie mam kataru, ale mam lekki ucisk na zatoki i brzmię jakbym była chora.Czyli zrobią mi jakieś badanko przed? To fajnie;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaa25 wrote:
    HSG mialam robione.A endometriozy to nie wychwycą przez zwykle usg ?nikt mi tych badan nie proponował nawet...
    Ja tez zaczynałam od hsg:) ale to tylko sprawdza drożność jajowodów. Endometriozy w pierwszym i drugim stopniu nie da się wykryć na usg:( niestetyyyyyyy Dlatego muszę drążyć temat dalej. Mam nadzieje, ze zabieg się odbędzie bo jestem nastawiona bojowo. W przeciwnym razie mogę za miesiąc stchórzyć;)

  • hinka Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa90 wrote:
    Ja jestem z okolic Poznania, ale niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie... wiem że kiedyś była, ale czy jest nadal, nie wiem. Mój gin by wiedział bo tam ma dyżury ale byłam u niego w piątek i nie wiem kiedy teraz pójdę. Może zadzwoń tam i spytaj?
    Widzę że ty robiłaś robisz inseminacje tzn ty za to płacisz?

    Hanka 33 lata, 26 Cykl starań , 2 razy hsg, słaba morfologia plemników, niepłodność wtórna, w po histerolaparoskopia - elektrokoagulacja ognisk endometriozy, clostilbegiyt, duphaston, fertilman, - wszystko bezskutecznie..
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna- wlasnie moze u ciebie glownym problemem jest ta nieszczesna szyjka, pewnie poszerzą Ci ją mechanicznie.
    didil34- alez wybrali Ci datę na histeroskopie, szkoda ze to nie inseminacja zapewne mikolaj przyniósłby malutki prezent:) ale moze w prezencie lekarz przekaże jakieś dobre informacje:)

    Dziewczyny testujące w niedalekim czasie- jak się czujecie? jakieś objawy?:)

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika szyjkę mam mieć właśnie mechanicznie poszerzaną cokolwiek to znaczy - wolę teraz o tym nie myśleć... BRRR
    didik a z badań powinni Ci zrobić INR, CRP, morfologie i grupę krwi. Ja np muszę komplet tych badań przywlec od razu ze sobą - a Tobie jeśli nie kazali się z nimi zgłosić to pewnie zrobią od ręki. U mnie to będzie zabieg w ramach chirurgii jednodniowej - a jak sprawa wygląda u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2017, 10:49

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idąc na oddział musiałam już mieć grupę krwi i ważna cytologię nawet taką karteczkę mi dali przy umawianiu się na zabieg co mam mieć jakie badania itd i potem jak już mnie przyjęli robili badania morfo itd. Ja didik na Twoim miejscu to bym się upewnila albo podpytała żeby potem nie było że pójdziesz za zabieg a oni powiedzą że masz infekcje i dupa
    A tak dodatkowo Ci powiem chodz już o tym pisałam bo nie wiem czy wiesz ale na oddział idzie się bez zrobionych paznokci tzn. Żadna hybryda żel itp mi nikt nie powiedział i niestety na bloku tuż przed zabiegiem się nasłuchałam od "przemilych" pań anestazjologow

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam zrobione wszystkie badania i jestem po konsultacji z anestezjologiem. Jutro pójdę do ogólnej zbadać się i po l4 i zobaczę co mi powie. Najwyżej przedzwonię na oddział i dopytam. Co do paznokci to anestezjolog zwrocila mi na nie uwage( akurat byłam dzień po hybrydach) powiedziała ze mogą być blade bo przewodza, a jak akurat piękny seksi red sobie zrobiłam Hahahah. Powiedziała, ze nam usunąć lakier z kciuka i serdecznego. P.s. Cytologii nie wymagali bo mam zabieg przez brzuch

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2017, 11:44

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    agika szyjkę mam mieć właśnie mechanicznie poszerzaną cokolwiek to znaczy - wolę teraz o tym nie myśleć... BRRR
    didik a z badań powinni Ci zrobić INR, CRP, morfologie i grupę krwi. Ja np muszę komplet tych badań przywlec od razu ze sobą - a Tobie jeśli nie kazali się z nimi zgłosić to pewnie zrobią od ręki. U mnie to będzie zabieg w ramach chirurgii jednodniowej - a jak sprawa wygląda u Ciebie?
    Tolerancyjna jak doszli do tego ze z szyjka cos nie tak???
    Do mnie podobno tez trudno sie dostac nic z tego nie wiem...masakra czlowiek sie leczy kupe kasy wydaje a w internecie musi szukac informacji masakra jakas , rece opadaja. .

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula u mnie dr przeprowadzający IUI (za każdym razem ten sam) przy drugiej zanotował sobie, że mam trudne wejście a przy 3 powiedział, że ono jest baaardzo trudne i musimy to sprawdzić. Generalnie tylko przy pierwszej IUI mu w miarę sprawnie poszło, ale 2 kolejne to porażka, ból dla mnie i widziałam, że on się złościł, że mu nie wychodziło

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ