X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczola2000 wrote:
    Wow jaka armia!! Trzymam kciuki za tego jednego lub dwóch przywódców! ;)

    Dzięki! W zeszłym miesiącu było ponad 90mln a i tak się nie udało więc ilość chyba nie jest aż tak ważna. Pregnyl dostałam tylko raz, po zabiegu, by pęcherzyki na pewno pękły

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    Dzięki! W zeszłym miesiącu było ponad 90mln a i tak się nie udało więc ilość chyba nie jest aż tak ważna. Pregnyl dostałam tylko raz, po zabiegu, by pęcherzyki na pewno pękły
    Trochę dziwne, że dostałaś zastrzyk dopiero po zabiegu. Co prawda nie wiem jak szybko działa pregnyl, ale ovitrelle się daje 36h przed zabiegiem, żeby pęcherzyki pękły możliwie jak najbliżej inseminacji.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam Vivomixx, brałam kiedyś nawet, bo choruję na ibs, ale nie wiem czemu nie czułam się dobrze po nim. Fakt, jest jeden z najmocniejszych

  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Trochę dziwne, że dostałaś zastrzyk dopiero po zabiegu. Co prawda nie wiem jak szybko działa pregnyl, ale ovitrelle się daje 36h przed zabiegiem, żeby pęcherzyki pękły możliwie jak najbliżej inseminacji.

    Pregnyl chyba też po około 36godzinach ale na monitoringu doktor widziała jak w większym pęcherzyku już się zaczyna coś dziać więc może w takim przypadku lek powoduje przyspieszenie a nie wywołanie całego procesu?

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Selina
    A jak nazywa się ta bakteria?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    @ Selina
    A jak nazywa się ta bakteria?
    Enterococcus faecalis

  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    mimo że już dawno nie mam nic wspólnego z inseminacjami, to jako założycielka wątku, mam nadzieję, że mogę Wam przekazać trochę wirusków :)

    Moja historia w skrócie: 32 cykle starań w ciągu 3 lat.
    W tym ok. 20 owulacyjnych
    3 nieudane IUI w grudniu 2017 i styczniu 2018

    23 X miałam laparoskopowo elektrokauteryzację jednego jajnika i histeroskopie. I oto po trzech latach starań okazało się, że mam endometriozę II stopnia :/ Usunęli ogniska endometriozy i gin powiedziała, że teraz dwa cykle naturalne, potem dwie IUI i in vitro.
    Wychodzi na to, że nie będzie konieczności na metody wspomagające, bo w cyklu zabiegowym zaszłam w ciążę. Moje bety w stopce ;)

    Trzymam za Was wszystkie kciuki i regularnie podczytuję Wasze historie.
    Myślałam, że będzie mi towarzyszyła dzika euforia albo szok, a jestem po prostu spokojna, szczęśliwa i spokojna, wierzę, że będzie dobrze :)

    Alu_87, Monika85, *zonaboba*, Selina, tecz_a, MagdRy, Anuśla, zolwik85, Hipp, Xkali, monik123, Meggie1, Salma, Lenaa86, pszczola2000, Izaw lubią tę wiadomość

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *zonaboba* wrote:
    Niektóre dziewczyny mówią ze że ich hsg nic nie bolało u mnie trzeba było przepychanki je kontrastem wiec ból był straszny. Mimo że ja miałam w 15r. Robione zwykle hsg to jednak gin chciała sprawdzić jak to teraz wygląda bo twierdziła ze badania sasuper wykonała usg był dominujący pęcherzyk i na podstawie mojej dokumentacji stwierdziła, że coś musi być w jajowodach, że po tylu latach ciąży brak.
    Co do IUI to nie było tak źle tylko ta pozycja jak się leży 45 min ciężko tak ulezec :) :) mój M włączył muzykę relaksacyjna i robił od czasu do czasu masaż stóp bo mi drewniany :).
    Dziś jest 9dpo a 10dp inseminacji ale jakoś boje się zrobić test ale korci strasznie. Ogólnie to czuje jakby mnie czasami bolały jajniki ale to tak bardzo delikatnie i nie wiem czy się za bardzo nie wsłuchuje :).


    Leżałaś 45 min po IUI??? Normalnie leży się 10 min i wio do domu. To leżenie i tak nie zwiększa szansy.

    7u229jcgzsq578gy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No trochę takie szczęscie w nieszczęściu. Owszem, może się udać po wyleczeniu, ale nie musi, bywa różnie. Szczerze, to ja się raczej z ivf już oswajam

    Myślę, że znacząco zwiększy to Wasze szanse. Wiesz jak dlugo będzie trwała antybiotykoterapia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Myślę, że znacząco zwiększy to Wasze szanse. Wiesz jak dlugo będzie trwała antybiotykoterapia?
    Narazie mamy leki na 15dni i 2tyg.po leczeniu mam zrobić ponownie biopsję. Akurat chyba k.swiat wypadnie, więc średnio :/ Zobaczymy czy dziad sobie poszedł, jeśli nie to nie wiem co dalej narazie. Za 1,5tyg mam też wizytę u nowej gin od niepłodności (obecny dr mnie do niej wysłał), zobaczymy jaki ona ma plan na nas po leczeniu :)



    SylwiaLu myślałam nieraz o Tobie! :) Gratulacje! Bardzo się cieszę, że udało się zajść naturalnie, aż się łezka w oku kręci :) Bardzo bym chciała i takiego finału u siebie po leczeniu, ale przyjmę na klatę i bary co los da ;) nawet jak się ivf skończy

    SylwiaLu lubi tę wiadomość

  • *zonaboba* Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Leżałaś 45 min po IUI??? Normalnie leży się 10 min i wio do domu. To leżenie i tak nie zwiększa szansy.
    U mnie normalnie moze jest lezenie po 45 min i co? Ja się cieszę że jest taka możliwość a nie taśmowo jak na kasie w biedronce. Razem ze mną w innym gabinecie była inna para na IUI wiec bardzo się ciesze ze doktor nie wygania bo ma inną jeszcze parę i pacjentki w poczekalni a godz po 21. Chodzi od gabinetu do gabinetu i nawet n8e czuje się ponaglana czy na inseminacji czy na wizycie

    Hipp, Selina lubią tę wiadomość

    Powrót na ovufriend po 1,5roku
    73 cs
    27lat
    9.11.18r - 1 IUI :(
    6.12.18r - 2 IUI :(
  • MagdRy Autorytet
    Postów: 537 369

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaLu wrote:
    Cześć dziewczyny,

    mimo że już dawno nie mam nic wspólnego z inseminacjami, to jako założycielka wątku, mam nadzieję, że mogę Wam przekazać trochę wirusków :)

    Moja historia w skrócie: 32 cykle starań w ciągu 3 lat.
    W tym ok. 20 owulacyjnych
    3 nieudane IUI w grudniu 2017 i styczniu 2018

    23 X miałam laparoskopowo elektrokauteryzację jednego jajnika i histeroskopie. I oto po trzech latach starań okazało się, że mam endometriozę II stopnia :/ Usunęli ogniska endometriozy i gin powiedziała, że teraz dwa cykle naturalne, potem dwie IUI i in vitro.
    Wychodzi na to, że nie będzie konieczności na metody wspomagające, bo w cyklu zabiegowym zaszłam w ciążę. Moje bety w stopce ;)

    Trzymam za Was wszystkie kciuki i regularnie podczytuję Wasze historie.
    Myślałam, że będzie mi towarzyszyła dzika euforia albo szok, a jestem po prostu spokojna, szczęśliwa i spokojna, wierzę, że będzie dobrze :)

    Wspaniale :) dajesz wiare nam wszystkim :)!

    SylwiaLu lubi tę wiadomość

    oar8s65gim9bi84v.png

  • Monika85 Ekspertka
    Postów: 212 291

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *zonaboba* jak tak zupelnie z innej beczki :-) mam w domu identycznego stwora jak na Twoim zdjeciu :-) kocham go do szalenstwa ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 11:21

    *zonaboba* lubi tę wiadomość

  • Salma Autorytet
    Postów: 310 286

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xkali wrote:
    Selma trzymam kciuki, poprzednim razem moja 5 IUI tez byla szczesliwa. A gdzie się leczycie?

    Inseminacje mamy przeprowadzane w Ludwin&Ludwin. Oby moja też była, chociaż ciężko mi już cokolwiek wnioskować :)

    6 IUI :(

    1 IVF-punkcja 11.02- transfer 1 blastki 16.02- test 20,09 - 21.02; 360,2 - 26.02; 801,1 - 28.02.
  • *zonaboba* Znajoma
    Postów: 30 4

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika85 wrote:
    *zonaboba* jak tak zupelnie z innej beczki :-) mam w domu identycznego stwora jak na Twoim zdjeciu :-) kocham go do szalenstwa ❤
    Moja Leonek :) najlepsze psiaki na świecie tylko czasami uparte :D

    Monika85 lubi tę wiadomość

    Powrót na ovufriend po 1,5roku
    73 cs
    27lat
    9.11.18r - 1 IUI :(
    6.12.18r - 2 IUI :(
  • Hipp Ekspertka
    Postów: 223 99

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Trochę dziwne, że dostałaś zastrzyk dopiero po zabiegu. Co prawda nie wiem jak szybko działa pregnyl, ale ovitrelle się daje 36h przed zabiegiem, żeby pęcherzyki pękły możliwie jak najbliżej inseminacji.
    Pregnyl też jest zalecany 36h przed. Może niedopasowanie czasu zastrzyku właśnie jest problemem?

    Freyja lubi tę wiadomość

    Starania od czerwca 2016
    27 lat
    V IUI - nieudane
    Słabe nasienie, pco,
    histero i laparo... Ok
    Operacja żylaków powrózka nasiennego.
    Ciągła walka z infekcjami :'(
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina to jest duży krok na przód w Waszej diagnostyce, mam nadzieję, że szybko pozbędziecie się dziada i w końcu spełnicie swoje marzenie :)
    Idziecie do dr Knafel?

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaLu wrote:
    Cześć dziewczyny,

    mimo że już dawno nie mam nic wspólnego z inseminacjami, to jako założycielka wątku, mam nadzieję, że mogę Wam przekazać trochę wirusków :)

    Moja historia w skrócie: 32 cykle starań w ciągu 3 lat.
    W tym ok. 20 owulacyjnych
    3 nieudane IUI w grudniu 2017 i styczniu 2018

    23 X miałam laparoskopowo elektrokauteryzację jednego jajnika i histeroskopie. I oto po trzech latach starań okazało się, że mam endometriozę II stopnia :/ Usunęli ogniska endometriozy i gin powiedziała, że teraz dwa cykle naturalne, potem dwie IUI i in vitro.
    Wychodzi na to, że nie będzie konieczności na metody wspomagające, bo w cyklu zabiegowym zaszłam w ciążę. Moje bety w stopce ;)

    Trzymam za Was wszystkie kciuki i regularnie podczytuję Wasze historie.
    Myślałam, że będzie mi towarzyszyła dzika euforia albo szok, a jestem po prostu spokojna, szczęśliwa i spokojna, wierzę, że będzie dobrze :)
    Sylwia gratulacje!! Po tylu latach ciąża naturalna to na pewno ogromne szczęście :)

    SylwiaLu lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • MagdRy Autorytet
    Postów: 537 369

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po 4IUI prosze dopisac mnie do listy :)

    Monika85, monik123, kahanka, *zonaboba*, Xkali, Selina, Izaw, Maja29 lubią tę wiadomość

    oar8s65gim9bi84v.png

  • Kasiulka1990 Przyjaciółka
    Postów: 106 82

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdRy wrote:
    Jestem po 4IUI prosze dopisac mnie do listy :)
    Trzymam kciuki :)

    MagdRy lubi tę wiadomość

‹‹ 1034 1035 1036 1037 1038 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ