X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 6 lutego 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    @Jaszmurka: Pęcherzyk nawet nie wiem, gapa jestem i nie spytałam, jakoś mam 100% zaufania do lekarza. Wczoraj miałam ozastrzyk z ovitrelle 1,5 dawki ok 10 rano, a dziś o 18:30 zabieg. Materiał ponoć "bardzo łądny", cytując Panią embriolog - 90%. A jak u Ciebie?? Pewnie że możemy razem testować! który dc u Ciebie dziś?

    Co do kosztów to u mnie IUI 770 zł, dwa monitoringi po 100 zł, Fostimon 350 zł i teraz luteina, ale to już 50 zł. No i niezliczona ilość badań, na które w tym miesiącu wywaliłam chyba z 1200 zł razem z partnerem. Mam na to excela, patrzę na niego i sie oswajam :P i myślę o tym na co wydam tą kasę w miesiącu, w którym nie będę musiała już tego wszystkiego w siebie pakować :D mam kilka pomysłow hyhyhy ;)

    15 dc. Pęcherzyk wczoraj miał 21 mm a dziś też nie wiem, pewnie koło 22-23.
    Co do plemników to 74 mln i 35% w ruchu, podobno też ok.

    Oj, ja nie prowadzę takich wyliczeń, nie chce sie zalamywac. Ale i tak wszystko placimy karta, wiec mozna sprawdzic.


    thgfugpjfonf59xe.png
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 6 lutego 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norwegian_forest wrote:
    Tez mam pakiet w enelmedzie, ale nie chcą mi zrobić żadnych badan... co powiedziałaś jako uzasadnienie do zrobienia badan w ramach pakietu??? Bo ja nie chce za wszystko sama płacić jak mam dobry pakiet medyczny...

    Toxo, różyczke itp. Zlecił mi sam lekarz w medicover na początku starań. Z chlamydią poszłam i powiedziałam, że potrzebuje, bo kontynuuje starania poza medicover i nie było problemu, ale juz mezowi nie chcieli zrobic, wiec pewnie zalezy od lekarza.
    Ogolnie wiem, ze nie sa chetni, zeby zlecac.

    thgfugpjfonf59xe.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 6 lutego 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się wsoonagan winkiem i migdałami na endometrium :)

    hchypc0zgq8syrex.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do badań to jest okropne co powiem, ale jeśli macie pakiety, to trzeba wybrać "obcego" lekarza i zrobić smutną minę. Ja tak wyżebrałam część badań w luxmed, bo jak inaczej. Ale za chlaaydię i tak zapłacić musiałam, bo trzeba było badanie metodą PCR zrobić, a tego nawet najwyzszy pakiet nie obejmuje.

    Najlepiej robić tak, jak dziewczyny pisały, powiedziec że niestety to niepłodność, bez wspomagania sie nie uda, musicie kontynuować leczenie poza kliniką, w której macie opiekę i podkreślić, że to jest wszysto takie drogie. Nie zaszkodzi tez wspomneć, że to jest w pakiecie kobiet ciężarnych, ale bez tych badań nie ma szansy na inseminacje, więc nie ma szansy na to że będziecie w ciąży.

    Wiem, że to bardzo wyrahowane, ale dla pocieszenia - ja w sumie nawet nie musiałam udawać, bo koszty są tak wysokie, że smutek mialam wymalowany na twarzy w sposób naturalny i skierowania dostałam

    Norwegian_forest, Motylek1313 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    15 dc. Pęcherzyk wczoraj miał 21 mm a dziś też nie wiem, pewnie koło 22-23.
    Co do plemników to 74 mln i 35% w ruchu, podobno też ok.

    Oj, ja nie prowadzę takich wyliczeń, nie chce sie zalamywac. Ale i tak wszystko placimy karta, wiec mozna sprawdzic.


    Co do wyliczeń, to ja nie miałam wyjścia :( nie planowaliśmy w tym miesiącu inseminacji, lekarz nas trochę zaskoczył, więc żeby nie wyciągać kasy "spod ziemi", bo tą trzymamy na invitro lub wypasiony wózek (niepotrzebne skreślić) :P po prostu musieliśmy porządnie zacisnąć pasa. Jeszcze do wczoraj mnie to gniotło, ale od dziś żyję z nadzieją, że niczym są te pieniądze w obliczu tego, że być może sie uda :)

    Ja 12 dc. Sprawdzasz za 2 tyg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 22:28

  • Luna131 Autorytet
    Postów: 324 267

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny ☺
    Mam 37,5 roku, od 2 lat staramy się i nic. Badania u obojga w normie. Miałam dwie stymulacje clostylbegyt i aromek. Pęcherzyki urosły, 1 dominujący, reszta mniejsze czyli wydaje mi się, że jak przy normalnej owulacji. Swoją owu mam, przynajmniej tak wyszło na wszystkich monitoringach, które miałam.
    Będziemy podchodzić do inseminacji w tym cyklu. Lekarka zaproponowa£a cykl naturalny, bo widziała poprzednią naturalną owu. Zgodziłam się, ale teraz się naczytałam, że na naturalnym cyklu to się stosuje u młodych osób i teraz nie wiem czy to nie będzie kasa wyrzucona w błoto... Amh mam w porządku. No ale najmłodsza już nie jestem.
    Może lepiej by było spróbować w następnym cyklu ze stymulacją?

    p19udqk3lzbhhr0f.png

    Niepłodność idiopatyczna
    19.07.2018 transfer 1 kropki - :(
    22.08.2018 crio 1 kropki - beta 10dpt 115, 12dpt 294, 14dpt 708 :)
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka tak, chyba, ze @ przyjdzie wczesniej :) Ogolnie nie testuje nigdy, zawsze czekam na @. W poprzednim cyklu wykatkowo testowalam, bo chcialam zrobic zabieg kosmetyczny i musialam miec pewnosc.
    Idziesz sprawdzic czy pecherzyk pekl?

    Zgadzam sie tez co do badan. Zalezy na kogo sie trafi, ale sprobowac nie zaszkodzi. Rozumiem ich racje, ale kurcze, moj pracodawca i ja co mc placimy im skladke, ktora nie zawsze jest wykorzystana.

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna131 wrote:
    Cześć Dziewczyny ☺
    Mam 37,5 roku, od 2 lat staramy się i nic. Badania u obojga w normie. Miałam dwie stymulacje clostylbegyt i aromek. Pęcherzyki urosły, 1 dominujący, reszta mniejsze czyli wydaje mi się, że jak przy normalnej owulacji. Swoją owu mam, przynajmniej tak wyszło na wszystkich monitoringach, które miałam.
    Będziemy podchodzić do inseminacji w tym cyklu. Lekarka zaproponowa£a cykl naturalny, bo widziała poprzednią naturalną owu. Zgodziłam się, ale teraz się naczytałam, że na naturalnym cyklu to się stosuje u młodych osób i teraz nie wiem czy to nie będzie kasa wyrzucona w błoto... Amh mam w porządku. No ale najmłodsza już nie jestem.
    Może lepiej by było spróbować w następnym cyklu ze stymulacją?

    Witaj :)
    Ale ze czemu u mlodych?Dla mnie stymulacja jest wskazana tylko jesli nie ma owu naturalnie, bez wzgledu na wiek. No chyba, ze chodzi o wieksza ilosc pecherzykow dla zwiekszenia szans, ale tu z kolei mozna przestymulowac.
    Ja np. Nie mam sama owu a ostatnio na 2 tabl lametty mam po 1 pecherzyku i chyba wiecej ze mnie ten lek nie wycisnie, organizm sie przyzwyczail :(

    misiaaga lubi tę wiadomość

    thgfugpjfonf59xe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    Inka tak, chyba, ze @ przyjdzie wczesniej :) Ogolnie nie testuje nigdy, zawsze czekam na @. W poprzednim cyklu wykatkowo testowalam, bo chcialam zrobic zabieg kosmetyczny i musialam miec pewnosc.
    Idziesz sprawdzic czy pecherzyk pekl?


    No ja tez nie testuję, więc jak nie przyjdzie @, to dopiero wtedy. U mnie powinno to być własnie za jakieś 14 dni. Pęcherzyka sprawdzać nie idę, lekarz powiedział, że przyda mi się luz, bo w tym cyklu to same badania i latanie po wizytach, więc te 2 tygodnie mam odpocząć i cieszyć się życiem. No to będę, przynajmniej taki jest plan :P

    Motylek1313 lubi tę wiadomość

  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    No ja tez nie testuję, więc jak nie przyjdzie @, to dopiero wtedy. U mnie powinno to być własnie za jakieś 14 dni. Pęcherzyka sprawdzać nie idę, lekarz powiedział, że przyda mi się luz, bo w tym cyklu to same badania i latanie po wizytach, więc te 2 tygodnie mam odpocząć i cieszyć się życiem. No to będę, przynajmniej taki jest plan :P

    Dobre podejście :)

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Luna131 Autorytet
    Postów: 324 267

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszmurka wrote:
    Witaj :)
    Ale ze czemu u mlodych?Dla mnie stymulacja jest wskazana tylko jesli nie ma owu naturalnie, bez wzgledu na wiek. No chyba, ze chodzi o wieksza ilosc pecherzykow dla zwiekszenia szans, ale tu z kolei mozna przestymulowac.
    Ja np. Nie mam sama owu a ostatnio na 2 tabl lametty mam po 1 pecherzyku i chyba wiecej ze mnie ten lek nie wycisnie, organizm sie przyzwyczail :(

    A tak piszą, że po 35 roku życia to już kaplica... Ale też mi się wydaje, że jak mam swoją to może jakimś cudem się uda... Zwłaszcza, że poprzednie stymulacje nie dawały jakichś wypasionych efektów.

    p19udqk3lzbhhr0f.png

    Niepłodność idiopatyczna
    19.07.2018 transfer 1 kropki - :(
    22.08.2018 crio 1 kropki - beta 10dpt 115, 12dpt 294, 14dpt 708 :)
  • gosia1992 Autorytet
    Postów: 763 816

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam wizytę i mam trzy pęcherzyki 11mm, 16mm i 17mm, w czwartek mam jeszcze monitoring, ale na piatek jestem już zapisana na 3 IUI. Więc zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało w czwartek :)

    tolerancyjna, Jaszmurka, misiaaga, Gaja88, Farelka, Littlegirl, Motylek1313 lubią tę wiadomość

    km5spiqv5qgms7jm.png
    09.04.2018 punkcja
    ICSI- mamy 6 zarodków i 7 komórek
    Crio 29.05.2018 -
    22.06.2018 histeroskopia
    Lipiec 2018 naturalny cud, 7tc ciąża pozamaciczna, usunięty lewy jajowód.
    10.09.2018 scratching endometrium
    Crio 22.09.2018. Beta 13dpt 667. 16dpt 2660. 20dpt 11 427. 24dpt 30 679.
    Klinika Novum kwiecień 2017.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 6 dzień po IUI i już nakrecilam się na @. Piersi tak mi sie powiększyły jakby miały wybuchnąć, ból niesamowity. Podbrzusze kłuje.. nie zdziwię się jak za tydzień ta s*** będzie. Eh... gdzie się podziało moje pozytywne nastawienie??

  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiaaga wrote:
    U mnie dziś 6 dzień po IUI i już nakrecilam się na @. Piersi tak mi sie powiększyły jakby miały wybuchnąć, ból niesamowity. Podbrzusze kłuje.. nie zdziwię się jak za tydzień ta s*** będzie. Eh... gdzie się podziało moje pozytywne nastawienie??
    Kochana to pewnie tak dupek daje Ci popalić... współczuję... Przywołuję Twoje pozytywne nastawienie na miejsce. RAZ DWA! ;-)

    misiaaga, Motylek1313 lubią tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do przykro mi że małpa @ przyszła.
    Ja właśnie wróciłam z usg. Mimo że mam 11 dc to jajeczka są małe. Jest 1 dominujące i kilka małych które moga ale nie muszą dojrzeć. W sobote znow monitoring. Oby choc było to jedno zeby móc zrobić iui.

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    Kochana to pewnie tak dupek daje Ci popalić... współczuję... Przywołuję Twoje pozytywne nastawienie na miejsce. RAZ DWA! ;-)
    Dzięki tolerancyjna
    Dupka nie przyjmuję ale luteine dopch. ale to chyba to samo...

    tolerancyjna lubi tę wiadomość

  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Do przykro mi że małpa @ przyszła.
    Ja właśnie wróciłam z usg. Mimo że mam 11 dc to jajeczka są małe. Jest 1 dominujące i kilka małych które moga ale nie muszą dojrzeć. W sobote znow monitoring. Oby choc było to jedno zeby móc zrobić iui.
    Ile ma to dominujące??

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawkowa ja już czuje piątek a Ty? :-D Co prawda jeszcze mi deko tłusty czwartek zwodzi powonienie, ale to już tuż tuż :-)
    Jak się czujesz?
    P.S. Ale bym zjadła pączusia z nadzieniem różanym :-D Haha ;-) miałam z Tobą IUI współprzeżyć a tu widzę, że zachcianki już na mnie przeszły :-D Ja to chyba gorsza niż zaraza jestem :-D

    ka87, Lucy2323, Motylek1313 lubią tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 7 lutego 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście przekopałam cały internet jak odżywiać endo i znalazłam artykuł z badaniami na temat wina i okazuje się że ma zupełnie inne działanie niż nam się wydaje... artykuł w każdym bądź razie kończy się tak... „To badanie sugeruje, że wino na endometrium nie będzie działało, wręcz przeciwnie, obniżając estrogeny może je dodatkowo upośledzać” Hmmm... ciekawe???

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 7 lutego 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa! tolerancyjna jesteś cudowna :D <3 haha mówisz że tak się wczułaś że zachcianki ciążowe masz ?:D ale pączka też bym zjadła mmmm :) kurczę cycki bolą mnie strasznie, wczoraj miałam doła bo uświadomiłam sobie że weekend tuż tuż i znając życie @ przylezie :( chyba szczękę bym zbierała z podłogi jakby było inaczej..

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ