X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Katy_JoJo Przyjaciółka
    Postów: 69 104

    Wysłany: 7 lutego 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    A w jakiej Klinice się leczysz? Ja w nOvum i pod koniec lutego/ na początku marca mam pierwsza AID.
    Czas mi się strasznie ciągnie, już bym chciała być po pierwszyn podejściu :-)
    Macierzyństwo w Krakowie.

    32 lata
    mąż - azoospermia
    19.02 I AID w 15dc :) 10dpo beta 23,55
    12dpo beta 72,8, 17dpo beta 618
    Torbiel z niepeknietego pęcherzyka ;(
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 360 209

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh...marne te nasze statystki...
    Sylwia...mega gratuluję!!

    ja w tym miesiacu nie ide na IUI. Lekarz zadecydowal ze czekamy do sonohsg w następnym cyku i zobaczymy co dalej...
    nie wiem czy plakac czy sie cieszyc...

    wy przed sonohsg mialyscie wymaz z pochwy czy szyjki macicy? czy to bez znaczenia?

  • karolcia375 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysunia89 wrote:
    Oczywiście przekopałam cały internet jak odżywiać endo i znalazłam artykuł z badaniami na temat wina i okazuje się że ma zupełnie inne działanie niż nam się wydaje... artykuł w każdym bądź razie kończy się tak... „To badanie sugeruje, że wino na endometrium nie będzie działało, wręcz przeciwnie, obniżając estrogeny może je dodatkowo upośledzać” Hmmm... ciekawe???
    A piszą może co pomaga na endometrium??? Ciekawi mnie to, a być może niepotrzebnie opijam się winem:P

    starania od maja 2016
    jeden drożny jajowód
    7u22vfxmb2q3ekq8.png
  • Littlegirl Autorytet
    Postów: 275 271

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Lucy ja w poniedziałek miałam 10 dzień cyklu i miałam około 13 mm. Jutro jadę na wizytę u mnie chyba będzie w sobotę chociaż Pani doktor powiedziała że to idę jeszcze okaże. Ważne że zaciazymy w lutym i tak będzie !!! :-)

    Ja mam dzisiaj 10 cyklu i też mam pęcherzyk jeden 13mm a drugi 10 mm.
    IUI najprawdopodobniej w sobotę, ale może też być niedziela - i robi się problem, żeby M miał wolne w pracy. Ciężko to wszystko logistycznie ogarnąć :)

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    *Starania od 2013,
    *Hashimoto,
    *Niepłodność idiopatyczna,
    * I UIU - 11.2017 :(
    * II UIU - 01.2018 - :(
    * III UIU - 10.02.2018 :) beta 9dpo 10,8, 10dpo 25, 12dpo 86, 15dpo 359, 17dpo 950.
    3jgx3e3kn1i4v6fc.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    No to super. Trzymam kciuki choć ten optymizm mnie opuszcza czasami.. I czuje że może piąta iui się uda a nie juz druga
    Chyba sobie Winka Polskę :)

    Haha polej Twoje zdrowie :*

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Littlegirl wrote:
    Ja mam dzisiaj 10 cyklu i też mam pęcherzyk jeden 13mm a drugi 10 mm.
    IUI najprawdopodobniej w sobotę, ale może też być niedziela - i robi się problem, żeby M miał wolne w pracy. Ciężko to wszystko logistycznie ogarnąć :)

    LITTLEGIRL ja mam dwa pęcherzyki 13 mm i jeden mniejszy na oko Pani doktor te dwa większe są dominujace. U mnie klinika w na nie pracują więc będzie sobota raczej. Na szczęście mój M ma wolne czy tydzień więc nie ma problemu z tym wyjazdem. Moze będziemy miały w ten sam dzień :)

    Littlegirl lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    eh...marne te nasze statystki...
    Sylwia...mega gratuluję!!

    ja w tym miesiacu nie ide na IUI. Lekarz zadecydowal ze czekamy do sonohsg w następnym cyku i zobaczymy co dalej...
    nie wiem czy plakac czy sie cieszyc...

    wy przed sonohsg mialyscie wymaz z pochwy czy szyjki macicy? czy to bez znaczenia?

    Tak, przed sonohsg lub hsg posiew z szyjki i cytologia to minimum wymagań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2018, 20:36

    thgfugpjfonf59xe.png
  • MariaM Ekspertka
    Postów: 148 145

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry z wieczora :) Dołączam do Was w tym wątku i najpierw z doświadczenia odpowiadam Hope2018:
    Hope2018 wrote:
    eh...marne te nasze statystki...
    Sylwia...mega gratuluję!!

    ja w tym miesiacu nie ide na IUI. Lekarz zadecydowal ze czekamy do sonohsg w następnym cyku i zobaczymy co dalej...
    nie wiem czy plakac czy sie cieszyc...

    wy przed sonohsg mialyscie wymaz z pochwy czy szyjki macicy? czy to bez znaczenia?

    Wymaz musisz mieć koniecznie inaczej nie zrobią Ci hsg. Miałam hsg co prawda w kwietniu 2016 ale o ile dobrze pamietam lekarz powiedział mi wtedy, że konieczność wynika z faktu, że do badania podaje się kontrast, któy rozleje się po Twoich drogach rodnych i "skończy" w jamie brzusznej, więc gdybyś miała nie daj Boże jakąś niefajną bakterię, to masz od razu wędrówkę ludów zaliczoną i prawdopodobieństwo większej infekcji.
    Poprawcie mnie dziewczyny, jeśli coś pokręciłam albo źle zapamiętałam.

    A odnośnietego wątku, walczyliśmy 5 lat z różnym nasileniem u mojego gina, hsg, 2 półroczne cykle stymulowanej owulacji i nic. Pół roku temu zaprzestałam badań, mierzeń, zmęczyłam głowę strasznie ostatnimi 3 latami.
    Teraz po nowym roku nagle mój T wystrzelił, chodźmy do kliniki, spróbujmy..
    No dobra.. mam ubezpieczenie w CZ więc umówiliśmy się 31.01 w klinice Gyncentrum w Ostrawie. Miłą Pani dr, pooglądaliśmy czy coś rośnie bo był 8dc, endo dość kiepskie bo 5mm, a w prawym jajniku jajco 10mm. W poniedziałek 05.02 monitoring owulacji, zeby zobaczyć czy coś tam się w ogóle dzieje na naturalnych cyklach. Ale inny lekarz był i nagle wszystko dostało przyspieszenia..
    Dziś miałam pierwsze IUI na naturalnym cyklu, bo lekarz z poniedziałku stwierdził, że nie ma na co czekać :) :-D
    W poniedziałek 05.02 pęcherzyk miał 17,5mm, dostałam Ovitrell do wstrzyknięcia na wieczór. Dziś przed IUI pęcherzyk miał piękne 21,2mm i zaczynał pękać.
    Jutro drugie IUI - tak zadecydował lekarz, bo pesel nie kłamie a inseminacji mam w Cz za darmo sztuk 6.
    Więc jak szaleć to szaleć :) Generalnie bardzo dobrze mi się z dr Kopcem rozmawiało, oczywiście zapytałam, czy mogę zostać jego pacjentką - Pani dr z pierwszej wizyty została z przydziału, nie z wyboru.
    Badania wszelkie będziemy robić jeśli @ przyjdzie między 2-4dc.
    Na razie czekam do jutra na drugie IUI a potem moja głowa zacznie szaleć pewnie.. życie :)

    Lucy2323, Motylek1313 lubią tę wiadomość

    06ca2b388c9bf788b763696d5b86e902.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    Starania od 2013.
    * podwójna IUI 07.02+08.02.2018 :(
    * II IUI - 03.2018 :(
    IV2018 - IVF krótki protokół - dwa bobaski :(
    V2018 IVF drugie podejście:(
    IX CET :(
    XII CET <3
  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia375 wrote:
    A piszą może co pomaga na endometrium??? Ciekawi mnie to, a być może niepotrzebnie opijam się winem:P
    Zaraz tam niepotrzebnie, jak na Endo nie pomoże to chociaż humor poprawi także bądź co bądź, jakaś korzyść jest :P

    misiaaga, Lucy2323, MariaM, Motylek1313 lubią tę wiadomość

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Trzeba iść do innego lekarza i odstawić szopkę ;)

    Byłam.... byłam przekonana, ze dane od lekarza nie migrują do drugiego lekarza. Mówię, ze z mężem od 13 miesięcy się staramy i nic, i chciałam porobić badania.... a ten mówi, a to pani mąż nie maproblemu z plemnikami? Ja tu mam w karcie, ze byla pani u lekarza wczoraj..?

    Wiec jestem spalona, a problem z plemnikami będzie się za mną ciągnął aż chyba powiem, ze mąż się wyleczył albo znalazłam innego partnera... rozważam tę opcję...

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek1313 wrote:
    Dziewczyny ja też czuje że luty będzie nasz:-)
    Nasza lista pokaże same uśmiechnięte buźki hihii

    Dziś miała bardzo zapracowany dzionek więc musiałam nadrobić, a strasznie się rozpisałyście hihi

    Mój M tez się bardzo we wszystko angażuje, w czasie IUI trzymał mnie za rękę podczas zabiegu, gdy leżałam na fotelu. On wie, że to bardzo ważne dla mnie, ale też i dla niego. Skoro nie można naturalnie to chociaż bliskość inaczej można okazać :-)
    Zazdroszczę <3 u nas nie mógł nawet być przy zabiegu. Tzn był, w strzykawce :P

    MariaM lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norwegian_forest wrote:
    Byłam.... byłam przekonana, ze dane od lekarza nie migrują do drugiego lekarza. Mówię, ze z mężem od 13 miesięcy się staramy i nic, i chciałam porobić badania.... a ten mówi, a to pani mąż nie maproblemu z plemnikami? Ja tu mam w karcie, ze byla pani u lekarza wczoraj..?

    Wiec jestem spalona, a problem z plemnikami będzie się za mną ciągnął aż chyba powiem, ze mąż się wyleczył albo znalazłam innego partnera... rozważam tę opcję...
    Hahaha, przepraszam, ale opcja zmiany partnera mnei rozbawiła :D a gdzie masz pakiet? Luxmed? Warszawa? Bo jest tu taki doktor emeryt, którego urabiam jak chcę :P

  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek1313 wrote:
    Norwegian_forest napisała:
    Tez mam pakiet w enelmedzie, ale nie chcą mi zrobić żadnych badan... co powiedziałaś jako uzasadnienie do zrobienia badan w ramach pakietu??? Bo ja nie chce za wszystko sama płacić jak mam dobry pakiet medyczny..."

    Ja by zrobić w ra,ach pakietu musiałam załatwić sobie skierowanie od gina z enelmedu inaczej mimo pakietu musiałabym zapłacić za badania.

    Ja wiem, ze trzeba mieć skierowanie od lekarza tylko te ch... nie chcą dawać bo ‚pani pakiet nie obejmuje leczenia bezpłodności, to klinika musi zlecić badania i panią pokierowac’.... na ładne oczy nie dają skierowań, tylko na dobrą sciemę. Przykre, ze nawet w pakiecie trzeba kłamać!

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj robilam druga bete ;) Wyszła równe 300,0 :) przyrost o 155 % <3
    Wam też się uda kochane <3

    Norwegian_forest, Lucy2323, Malinowa5, insulinka, jatoszka, inka1985, Littlegirl, tolerancyjna, MariaM, Truskawkowa90, mkgk, Farelka, Gaja88, Motylek1313, ja1986, wszamanka lubią tę wiadomość

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    insulinka wrote:
    Wszędzie czytam, że przed IUI stosowany jest pregnyl i ovitrelle na pęknięcie pęcherzyków. Ja tego nie mam... tylko po dzisiejszym badaniu LH i estradiolu lekarz stwierdził że robimy jutro. Czy tak się praktykuje?
    Jak Ci pęka sam pęcherzyk, to może nie ma takiej potrzeby? LEkarz widzi na usg kiedy pęknie, monitoruje wcześniejsze cykle, więc w sumie tez z obserwacji wie i w sumie może nie trzeba, hm?

  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    Hahaha, przepraszam, ale opcja zmiany partnera mnei rozbawiła :D a gdzie masz pakiet? Luxmed? Warszawa? Bo jest tu taki doktor emeryt, którego urabiam jak chcę :P


    Mnie tez rozbawiła, ale ja chyba powiem, ze jednak się rozstałam z mężem bo sztucznie tez nie wychodziło... a z nowym partnerem chce być przebadana, w między czasie jakies ryzykowne kontakty seksualne i od razy pakiet wirusowy et voila!

    Jestem w enel med, może trafiłam na taka biurwę lekarkę, bo niektórzy z enel są normalni i robią badania jak przychodzi pacjent...

    Tzn głupia jestem i naiwna, ze powiedziałam, ze mąż ma problemy z nasieniem a dokładnie brak plemnikow.... bo gin wszystko w kartę wpisała....

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • Luna131 Autorytet
    Postów: 324 267

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek1313 wrote:
    Luna131 napisała:
    A tak piszą, że po 35 roku życia to już kaplica... Ale też mi się wydaje, że jak mam swoją to może jakimś cudem się uda... Zwłaszcza, że poprzednie stymulacje nie dawały jakichś wypasionych efektów."

    Luna ja mam 38 w tym roku i miała IUI na naturlanym cyklu bez stymulacji. Nic takiego Pani dr mi nie mówiła, że to tylko dla młodych.

    Dzięki. Podnosi mnie to na duchu ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2018, 07:41

    Motylek1313 lubi tę wiadomość

    p19udqk3lzbhhr0f.png

    Niepłodność idiopatyczna
    19.07.2018 transfer 1 kropki - :(
    22.08.2018 crio 1 kropki - beta 10dpt 115, 12dpt 294, 14dpt 708 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norwegian_forest wrote:

    Tzn głupia jestem i naiwna, ze powiedziałam, ze mąż ma problemy z nasieniem a dokładnie brak plemnikow.... bo gin wszystko w kartę wpisała....

    No to kurde dupa blada, ale ryzykowne kontakty seksualne brzmią nieźle :D ja zawsze mówię, ze mam tatuaże, więc jestem w grupie wysokiego ryzyka. Możesz też pójść dalej i powiedzieć, że mąż coś złapał (smutna mina) i boisz się, że poza problemem z zaufaniem możesz tez mieć powazne problemy zdrowotne ;) jezuuuu to takie głupie, wiem, ale też się wkurzam. Mi np mój gin w luxmedzie wmawiał, że mi pęcherzyk pęka, mimo że nie pękał i nie chciał dac skierowania na monitoring. Nawet jak inny poiwiedzial ze to LUF, to on że nie, bo poziom hormonnów na to nie wskazuje. Ja mam wrażenie, ze u niektórych lekarzy to się zaczyna być pacjentką dopiero jak się jest w ciąży, ale żeby ręke przyłożyli do tego, żeby się udało to już po co?! ehhhhhhh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, teraz ja mam garść durnych pytań :P

    1. Czy jeśli wczoraj miałam IUI, biorę luteinę dopochwowo, to mogę iść jutro (po 2 dniach od zabiegu) na basen?
    2. Czy mogę iść do dentysty ze znieczuleniem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2018, 21:14

  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka1985 wrote:
    ja zawsze mówię, ze mam tatuaże, więc jestem w grupie wysokiego ryzyka.

    To jest dobra myśl, ale ja ani jednego nie mam.. a może lekarz chciałby obejrzeć przez skierowaniem.. masakra.. i to prywatna służba zdrowia bo o NFZ to nawet nie wspominam....

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ