Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • kasiek2620 Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Hej dziewczyny. Ja tu z takim szybkim pytaniem. Czy robiłyście przed iui badanie droznosci jajowodow? Chcieliśmy z mężem postawić na inseminacje, ale czytałam, że warto zrobić przed tym HSG i teraz sama już nie wiem..

Wydaje mi się że Ty nie musisz tego badania robić bo w stopce masz Aniołki,więc w ciąże zachodzisz. Ja robilam je kilka lat temu,a w marcu poronilam i lekarz powiedział że nie ma go sensu robić bo się precież udało.

06.2004-ciąża naturalna zakończona porodem
    25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    24.11.2018 1 IUI
    29.12.2018 2IUI
    PCOS
    Marzec 2019 pierwsza procedura do in vitro,długi protokół.
    Miałam ponad 30 pęcherzyków, z tego 11 wartościowych komórek.

9 się zapłodniło,ostatecznie 5 na zimowisku :-)
    4.05.2019 crio⛄⛄(cykl naturalny) :-(
    17.08.2019 crio ⛄ (cykl naturalny :-(
    19.10.2019 crio :-(
    Czynnik V(R2) heterozygotyczny nieprawidłowy
    MTHFR C677T heterozygotyczny nieprawidłowy
    Translokacja chromosomów 6 i 7 (46XX,t(6;7)(p?22:q11.212)translokacja zrownoważonaQ95.0
    08.20 Zaczynamy przygotowania do AK
  • kasiek2620 Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Hej dziewczyny. Ja tu z takim szybkim pytaniem. Czy robiłyście przed iui badanie droznosci jajowodow? Chcieliśmy z mężem postawić na inseminacje, ale czytałam, że warto zrobić przed tym HSG i teraz sama już nie wiem..
    Olliii a miałaś badaną przyczynę poronień??

24.11.2018 1 IUI
    29.12.2018 2IUI
    PCOS

Translokacja chromosomów 6 i 7 (46XX,t(6;7)(p?22:q11.212)translokacja zrownoważonaQ95.0
  • Olliiii Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 19:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie może być tak że kilka miesięcy temu były drozne, a teraz już nie są? Pierwsze poronienie nie było przez nikogo za bardzo brane pod uwagę, bo to były bliźniaki jednojajowe, więc wszyscy stwierdzili, że ciąża umarła, bo była wysokiego ryzyka. Po drugim poronieniu robiłam kilka badan na własną rękę, ale póki co znalazłam tylko mutacje mthfr, nic więcej.

Synek 18.10.2019r. <3

04.02. - II kreski :) zostań z nami maleństwo <3

12.01.2018r. - 2 Aniołki [*][*] 8tc
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc
  • Domika333 Ekspertka

Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Trzymam kciuki żeby jednak się udało :) a te 3 próby to pomysł lekarza czy Wasz? Nie myślisz że mimo wszystko Aid to więcej szans za tą samą kasę? Tzn ze za tą samą pulę kasy mamy więcej prób Aid niż jedno ivf? Dopytuje bo sama się zastanawiam co dalej. Ja jestem po 5 Aid ale w tym 2 były udane no i mam dwulatka w domu też po Aid

Szczerze powiem to AID to był pomysł lekarza, bo my od razu chcieliśmy in vitro. Nam lekarz powiedział, że musimy założyć jakiś plan działania i doradzil, żeby robić max 3 inseminacje i my na to się godzimy. Co do skuteczności- lekarz powiedział nam, że z AID mamy 10% szans, z in vitro 49%. Poza tym, czuje się zmęczona psychicznie inseminacją. Chcemy wiedzieć na czym stoimy, bo pokladamy nadzieje w ivf, no ale jeśli się nie uda to chcemy znaleźć jakiś sposób na życie bez dziecka bądź z adopcja. Do ivf max 3 razy chcemy podejść. Potem koniec.

28l.
    3x AID :(
    Azospermia
    Warszawa - protokół długi
    I IVF - punkcja 27.03 - pobrano 24 komórki / hiperstymulacja (transfer odroczony)
    ❄❄❄❄ + 10 komórek zamrożonych
    27.05 - transfer 4.2.2
    Beta 5dpt 13 / 7dpt 53,7 / 10dpt 261,6 / 14dpt 1452 / 17dpt pęcherzyk / 23dpt ❤
  • Pionerka Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oli moim zdaniem powinnaś zrobić drożność bo może się okazać że masz no tylko 1 jajowod drozny i wtedy IUI nie ma sensu i trzeba celowac w ten drozny właśnie. Ja np drożność miałam sprawdzana praktycznie na początku leczenia

kahanka lubi tę wiadomość

Cs kto by liczył ;-)
    Niepłodność idiopatyczna
    Podejście do 1 IUI - 05.03.18r ( clo + ovitrelle) :-(
    06.2018 Udało się! :-) -->02.07 puste jajo :-(
    Wracamy do walki !!!!
    IVF start 03.2019 Transfer 30.03.2019 beta :-(
  • kasiek2620 Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Czyli nie może być tak że kilka miesięcy temu były drozne, a teraz już nie są? Pierwsze poronienie nie było przez nikogo za bardzo brane pod uwagę, bo to były bliźniaki jednojajowe, więc wszyscy stwierdzili, że ciąża umarła, bo była wysokiego ryzyka. Po drugim poronieniu robiłam kilka badan na własną rękę, ale póki co znalazłam tylko mutacje mthfr, nic więcej.

No moim też się nikt nie przejął a że był to dla mnie mega szok to za bardzo sie miałam myśli żeby coś na własną rękę porobić.Żeby porobiły się zrosty to troszkę czasu musiałoby upłynąć.Ja zapytałam o to badanie ,czy powtórzyć (miałam w 2015)ale dwoje lekarzy powiedziało że jak zaszłam to nie ma mowy o niedrożności,więc nie robiłam.

24.11.2018 1 IUI
    29.12.2018 2IUI
    PCOS

• Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domika333 wrote:
    Szczerze powiem to AID to był pomysł lekarza, bo my od razu chcieliśmy in vitro. Nam lekarz powiedział, że musimy założyć jakiś plan działania i doradzil, żeby robić max 3 inseminacje i my na to się godzimy. Co do skuteczności- lekarz powiedział nam, że z AID mamy 10% szans, z in vitro 49%. Poza tym, czuje się zmęczona psychicznie inseminacją. Chcemy wiedzieć na czym stoimy, bo pokladamy nadzieje w ivf, no ale jeśli się nie uda to chcemy znaleźć jakiś sposób na życie bez dziecka bądź z adopcja. Do ivf max 3 razy chcemy podejść. Potem koniec.
    U nas dwie pierwsze AID były udane ale źle się to skończyło :( a teraz próbujemy dalej i póki co bez efektu no i nie wiem co już robić ivf to tyle kasy bez refundacji :( a jeśli mogę... To... U Was tylko problem z armia i stąd taka ocena lekarza jeśli chodzi o skuteczność?

• Olliiii Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, też mi nawet do głowy nie przyszło, żeby zrobić badania. Dopiero po drugim razie już wiedziałam, że chyba coś musi być nie tak. Wolałabym uniknąć sprawdzenia droznosci, trochę się wystraszylam jak o tym poczytałam

Synek 18.10.2019r. <3

04.02. - II kreski :) zostań z nami maleństwo <3

12.01.2018r. - 2 Aniołki [*][*] 8tc
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc
  • NeverLoseHope Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Przykro mi :(
    A powiedz mi Kochana jak to u Was jest bo widzę i IuI i Ivf teraz Aid. My też Aid...

Pierwsze IUI robilismy ok 6 lat temu mimo slabych wynikow M lekarz / z Poznania / zrobil IUI niestety nieudana wtedy zdecydowalismy sie na IVF mieliśmy podchodzic w Poznaniu ale koniec koncow wyladowalismy we Wroclawiu i tam byly robione wszystkie In vitro. Niby zarodki ładne jednak ani razu sie nie udalo. Mielismy troche dluga przerwe po tym wszystkim. Do dzis pamietam jak odebralam negatywny wynik bety po 1 ivf, to bylo w Poznaniu w szpitalu bo byly to święta wielkanocne. Jak zobaczylam wynik to tak wylam ze jak mnie M wyprowadzal ze szpitala to az sid ludzie za nami ogladali... to byla tragedia a kazdy kolejny negatywny wynik odbieralam jeszcze gorzej. Bylam w tak kiepskim stanie psychicznym ze musialam odpocząć. Dzwonil i pisal lekarz czy podchodzimy raz jeszcze niestety odmowilam.
    Teraz po przerwie podeszlismy do IUI bo troche krucho z kasa , mamy kredyt hipoteczny bo kończymy wlasnie nasz domek.
    Przeszlam tez ostatnio operacje kregoslupa i niestety bedzie czekac mnie kolejna ale chcialam wrocic do staran bo przed operacja mialam zakaz myslenia nawet o dziecku a teraz lata juz uciekaja.
    Ale jak to moj M srwierdzil razem z Dr oczywiscie bez badan ze pewnie nic sie nie poprawilo stad decyzja o IUI AID.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 20:34

34 l.
    1 IUI :(
    3x IVF :(
    XI 2018 - 1 IUI AID :(
    SonoHSG OK :)
    II 2019 - 2 IUI AID :(
    Czas na przerwe zeby nie zwariować.

sgnoe6yd4jr3ljc1.png
  • kasiek2620 Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Dokładnie, też mi nawet do głowy nie przyszło, żeby zrobić badania. Dopiero po drugim razie już wiedziałam, że chyba coś musi być nie tak. Wolałabym uniknąć sprawdzenia droznosci, trochę się wystraszylam jak o tym poczytałam
    Olliii teraz myślę nad tym i ja miałam laparoskopie a nie hsg... Co s mi się pomyliło,bo założenie było hsg ale lekarz stwierdził że laparo jest bardziej wnikliwym badaniem. Ale chodziło o badanie drożności. Jeśli chodzi o sam zabieg to trwał kilkanacie minut w narkozie ,rano do domu.Robiłam na NFZ.

24.11.2018 1 IUI
    29.12.2018 2IUI
    PCOS

• Domika333 Ekspertka

Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    U nas dwie pierwsze AID były udane ale źle się to skończyło :( a teraz próbujemy dalej i póki co bez efektu no i nie wiem co już robić ivf to tyle kasy bez refundacji :( a jeśli mogę... To... U Was tylko problem z armia i stąd taka ocena lekarza jeśli chodzi o skuteczność?

Tak u nas jedynie problem męski. Ja mam małe problemy z krzepliwoscia krwi, ale po zrobieniu badan wyszło, że wszystko co miałoby ewentualny wpływ na efektywność AID bądź ivf jest w normie. Poza tym reszta wyników ok.
    My trochę żałujemy, że jednak nie zaczęliśmy od razu od in vitro. Już teraz byśmy byli na pewno po jednej próbie i wiedzieli co dalej. Tak czy inaczej w sobotę ostatnie AID a później jeżeli się nie uda to podchodzimy do in vitro, max 3 razy. Dużo z mężem rozmawialiśmy o ewentualnej adopcji i to chyba nas trzyma na duchu, że kiedyś uda stworzyć się dom z dziećmi, nawet jeśli miałyby być adoptowane :)
    A u Was też tylko problem męski?

28l.
    3x AID :(
    Azospermia
    Warszawa - protokół długi
    I IVF - punkcja 27.03 - pobrano 24 komórki / hiperstymulacja (transfer odroczony)
    ❄❄❄❄ + 10 komórek zamrożonych
    27.05 - transfer 4.2.2
    Beta 5dpt 13 / 7dpt 53,7 / 10dpt 261,6 / 14dpt 1452 / 17dpt pęcherzyk / 23dpt ❤
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    No niestety beta negatywna. Progesteron 3
    Takze nie jestem zaskoczona.
    Tylko niech to @ przychodzi juz.
    Tak sie cieszylam na ten stymulowany cykl a tu masz. Jak to mowia jak nie urok to s...
    Także teraz trzymajcie kciuki za moja @ zeby szybko przyszla :)

Twoj organizm jest oszustem :-(

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 21:13

• monik123 Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Tak sie cieszylam na ten stymulowany cykl a tu masz. Jak to mowia jak nie urok to s...
    Bardzo mi przykro :(

Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    Zostało 7 ❄
  • NeverLoseHope Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba dzisiaj wyjde z siebie i stane obok.
    Wlasnie mnie mama poinformowala ze moja siostra znow jest w ciazy i ze juz wie ze to dziewczynka i ze bedzie Madzia. I mowi do mnie ladne imie wybrala prawda? Nie cieszysz sie? A ja sie tak zdenerwowałam ze odp no i co z tego a ona do mnie bedziesz miala w koncu swoje to tez wybierzesz imie ( przez mysl mi przeszlo tak wybiore imie dla psa albo kota )
    Ucieklam do M i sie pobeczalam :(

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 21:45

34 l.
    1 IUI :(
    3x IVF :(
    XI 2018 - 1 IUI AID :(
    SonoHSG OK :)
    II 2019 - 2 IUI AID :(
    Czas na przerwe zeby nie zwariować.

sgnoe6yd4jr3ljc1.png
  • pszczola2000 Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Chyba dzisiaj wyjde z siebie i stane obok.
    Wlasnie mnie mama poinformowala ze moja siostra znow jest w ciazy i ze juz wie ze to dziewczynka i ze bedzie Madzia. I mowi do mnie ladne imie wybrala prawda? Nie cieszysz sie? A ja sie tak zdenerwowałam ze odp no i co z tego a ona do mnie bedziesz miala w koncu swoje to tez wybierzesz imie ( przez mysl mi przeszlo tak wybiore imie dla psa albo kota )
    Ucieklam do M i sie pobeczalam :(
    Tiule mocno!!

;/

To samo w świeta przechodziłam. Nie dość że szwagierka w drugiej ciąży to jeszcze słyszę o ich znajomych co dziewczyny od tak powiedziały że zachodza i zaszły, praktycznie 3 naraz. Ten sam rocznik, skończyły 30lat i pstryk. Z ekipy od nich 4dziewczyny rodzą w 2019...

A na świętach u starych sąsiadów też masa dzieci 2-3letnich i tylko nam mówiły "ja zaszłam w pierwszym cyklu w pierwszym dniu plodnym, a z drugim w piątym ostatnim dniu plodnym za drugim razem. Byłam załamana jak nie wyszło w 1 cyklu"
    A ja tylko - aha, aha....

Jakie to wszystko niesprawiedliwe. Chciałabym nie myśleć o staraniach. Ale nie da się. Już mam w mózgu wyryte kiedy dni płodne i wtedy ma być sex. masakra

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 22:27

"... nic nie dzieje się przypadkiem..."

w57v9jcgfaon5chm.png

2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

55cm 2880g sn córka Milena

2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domika333 wrote:
    Tak u nas jedynie problem męski. Ja mam małe problemy z krzepliwoscia krwi, ale po zrobieniu badan wyszło, że wszystko co miałoby ewentualny wpływ na efektywność AID bądź ivf jest w normie. Poza tym reszta wyników ok.
    My trochę żałujemy, że jednak nie zaczęliśmy od razu od in vitro. Już teraz byśmy byli na pewno po jednej próbie i wiedzieli co dalej. Tak czy inaczej w sobotę ostatnie AID a później jeżeli się nie uda to podchodzimy do in vitro, max 3 razy. Dużo z mężem rozmawialiśmy o ewentualnej adopcji i to chyba nas trzyma na duchu, że kiedyś uda stworzyć się dom z dziećmi, nawet jeśli miałyby być adoptowane :)
    A u Was też tylko problem męski?
    Tak u nas problem męski... Jakieś plemniki niby są ale ja się już tyle naczytalam no i sami lekarze mówili że choć do ivf wystarczy jeden to w naszym przypadku tego jednego trudno wybrać więc... :/ nie wiem czy jeśli to AID się nie powiedzie to próbować dalej czy myśleć o ivf? No tylko że ivf z banku? - brzmi strasznie co?
    Jakie robiłaś badania pod kątem krzepliwosci?

• Selina Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Przykro mi bardzo :( ale beta totalne zero? Czy jest jakaś wartość?
    Może coś się jednak zadziało tylko się nie utrzymało? Ta opryszczka u Ciebie nie daje mi spokoju ;> że może coś było na rzeczy parę dni temu.
    Jak prog ma wartość 3, to myślę że za 2-3dni będzie @.
    Wypłacz się, domyślam się, że Ci przykro jak się dowiedziałaś o ciąży siostry. Ale na swoim przykładzie powiem Ci: ciesz się, wiem że jest ciężko, ale zobacz nie musieli przechodzić tego wszystkiego co Wy, więc trzeba odetchnąć z ulgą. Moje siostry starają się latami, jedna nie ma dzieci a ma 39lat a druga podczas 15letniej walki ma tylko 1 dziecko. Plakalabym z radości jakbym się dowiedziała, że są w ciąży. To okropne musieć tyle przejść by móc zajść w ciążę. Dla Was też zaświeci słońce :) i mimo, że czujesz, że otoczenie Cię nie rozumie i wszyscy wkoło mają łatwiej...nie wiesz jak będą mieli za parę lat, z czym się kto będzie zmagał. Ty teraz masz swój krzyż i niestety niesiecie go tylko we dwoje, ale dacie radę :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 22:41

Lenaa86, Salma, Nathi2468 lubią tę wiadomość

Koniec starań
  • Selina Autorytet

Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczola2000 wrote:
    Tiule mocno!!

;/

To samo w świeta przechodziłam. Nie dość że szwagierka w drugiej ciąży to jeszcze słyszę o ich znajomych co dziewczyny od tak powiedziały że zachodza i zaszły, praktycznie 3 naraz. Ten sam rocznik, skończyły 30lat i pstryk. Z ekipy od nich 4dziewczyny rodzą w 2019...

A na świętach u starych sąsiadów też masa dzieci 2-3letnich i tylko nam mówiły "ja zaszłam w pierwszym cyklu w pierwszym dniu plodnym, a z drugim w piątym ostatnim dniu plodnym za drugim razem. Byłam załamana jak nie wyszło w 1 cyklu"
    A ja tylko - aha, aha....

Jakie to wszystko niesprawiedliwe. Chciałabym nie myśleć o staraniach. Ale nie da się. Już mam w mózgu wyryte kiedy dni płodne i wtedy ma być sex. masakra
    Czasem warto takich ludzi uświadamiać (nie mówię że jakoś szczegółowo), że są mega farciarzami że tak się udało. Że nie mają pojęcia, że kliniki niepłodności są przepełnione parami nie mogącymi zajść w ciążę. Naprawy, wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak temat jest poważny. Warto rzucić im parę takich zdań, bo niektórym brak pokory i pleta co im ślina na język przyniesie

kasiek2620, Alu_87 lubią tę wiadomość

Koniec starań
  • nick nieaktualny

Wysłany: 3 stycznia 2019, 09:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina coś jest w tym co mówisz,ja też potrafiłam płakać bo kuzynka lub bratowa była w ciąży.W cyklu,w którym się udało i nawet jeszcze o tym nie wiedziałam chodziłam cały dzień po galerii z dwoma kuzynkami,dwie rodzone siostry z brzuchami w ciąży, każda twierdziła że zaszła w drugim cyklu starań.Ale wtedy nie czułam żalu, że im się udało a mnie nie, cieszyłam się z tego że spędziłam czas ze swoimi kuzynkami.Po powrocie do domu mówiłam nawet o tym mężowi, że trzeba szukać radości w innych rzeczach.

Selina lubi tę wiadomość

‹‹ 1158 1159 1160 1161 1162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego