Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Alu_87 Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie aktualnie wszyscy znajomi są w ciąży z pierwszym lub drugim dzieckiem. Tylko jedna para, którą znam ma problem...Też uważam, że ludzi trzeba uświadamiać by obudzić w nich trochę wyobraźni i empatii. Może się zastanowią chwilę zanim wrzucą głos do urny lub palną coś bez sensu. Jest jednak druga strona medalu - czuję że z moją przyjaciółką się oddalam, bo ona unika tematów około dzieciowych. Wiele znajomych unika, bo wiedzą że to pierdoły w porównaniu do wypełnienia pustki niepłodności. One tym żyją i ciężko zagadać tak po prostu. W efekcie dalej człowiek czuje się odosobniony... Zauważacie to?

Sposobem dzisiaj męża podeszłam i załatwiłam nasienie do posiewu :P. Zawiozłam do labu i od razu zrobiłam krew podstawową plus homocysteinę, glukozę i żelazo..

32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.1.2019 :)))
  • nick nieaktualny

Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu mnie tez się powoli urywa kontakt z dzieciatymi koleżankami. Przykre to, ale w sumie sama tez troche tego kontaktu unikam.

• Miła27 Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doskonale was rozumiem. Szczerze mówiąc jak dowiaduje się o ciąży kolejnej ze znajomych lub rodziny to czuje złość, smutek i żal. Nie wiem może to egoistyczne,ale nie potrafię się cieszyć. Widzę,że u nas też toczy się wszystko w okoł dni plodnych itd. Boję się kolejnej IUI i rozczarowania. U nas problemem jest słaba ruchliwość plemników... dlaczego musimy się z tym wszystkim borykać? Powoli nie mam na to siły... Tak pragnę tego dziecka

Starania od 03.2016
    6 IUI 😥😥
    Wrzesień 2019 - początek IVF?

"Trzeba wierzyć. Wszystko jest w nas. Cuda też"

gann9jcg671db1kb.png
  • Alu_87 Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Alu mnie tez się powoli urywa kontakt z dzieciatymi koleżankami. Przykre to, ale w sumie sama tez troche tego kontaktu unikam.
    a ja chyba nie unikam. Najpierw jak się dowiem czuję złość, ale taką bez adresta. Później jakoś sobie to układam chyba... A może tylko tak mi się wydaje.

32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.1.2019 :)))
  • Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 3 stycznia 2019, 12:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam problem... I to chyba duży ale nie wiem czy Wam tu zasmiecac bo chodzi o nasienie dawcy... Kompletnie nie wiem co o tym sądzic :/ na początek zapytam. Myślicie że takie nasienie zamawiane przez Klinikę z Cryosu najprawdopodobniej ile u nich może byc? W Klinice mam na myśli

• nick nieaktualny

Wysłany: 3 stycznia 2019, 12:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    A ja mam problem... I to chyba duży ale nie wiem czy Wam tu zasmiecac bo chodzi o nasienie dawcy... Kompletnie nie wiem co o tym sądzic :/ na początek zapytam. Myślicie że takie nasienie zamawiane przez Klinikę z Cryosu najprawdopodobniej ile u nich może byc? W Klinice mam na myśli

Nie mam pojęcia ile klinika przetrzymuje takie zamawiane nasienie. Ja jestem zapisana do kliniki, która ma swoich dawców. Sama jestem ciekawa jak to wyglada w takim przypadku.

A jakie jeszcze masz wątpliwości?

Meggie1 lubi tę wiadomość

• Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 3 stycznia 2019, 13:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o to że 3lata temu też korzystaliśmy z banku i jak się teraz okazało po sprawdzeniu przeze mnie papierów z tamtego czasu mieliśmy wtedy 2 próby tym samym nasieniem co teraz NIEUDANE i wtedy też dostaliśmy informację że jeśli jest kilka potwierdzonych ciąż z danego dawcy to nasienie od niego nie jest już zamawiane więc wychodzi na to że z tego dawcy przez te 3 lata nie było ciąż... WIĘC DLACZEGO ONI JE NADAL ZAMAWIAJĄ? Może z nim jest coś nie tak? !

• nick nieaktualny

Wysłany: 3 stycznia 2019, 15:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze... Ale jak to masz w papierach napisane, że to ten sam dawca? Przecież nie mogą podać jego danych. Tak czy inaczej, słaba sytuacja... Skoro nasienie sie nie sprawdza, to powinni takiego dawce zdyskwalifikowac.

Można prosić po nieudanym aid o zmiane dawcy?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2019, 15:32

• Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 3 stycznia 2019, 15:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    O kurcze... Ale jak to masz w papierach napisane, że to ten sam dawca? Przecież nie mogą podać jego danych. Tak czy inaczej, słaba sytuacja... Skoro nasienie sie nie sprawdza, to powinni takiego dawce zdyskwalifikowac.

Można prosić po nieudanym aid o zmiane dawcy?
    Tak, numer dawcy jest ten sam. Parametry nie są zapisane ale pamiętam że były takie same.
    Tak, można zmienić dawce za każdym razem.
    I co ja mam teraz zrobić? To aż się prosi o jakąś skargę tylko kto z nimi wygra

• nick nieaktualny

Wysłany: 3 stycznia 2019, 16:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Tak, numer dawcy jest ten sam. Parametry nie są zapisane ale pamiętam że były takie same.
    Tak, można zmienić dawce za każdym razem.
    I co ja mam teraz zrobić? To aż się prosi o jakąś skargę tylko kto z nimi wygra

Ja bym wprost zapytala lekarza o to. Płacisz za AID sporo kasy, więc niech nie robią sobie żartów. W głowie mi się to nie mieści...

A nie daja po inseminacji kartki m.in. z parametrami nasienia?

• Ann.. Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2019, 16:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Hej dziewczyny. Ja tu z takim szybkim pytaniem. Czy robiłyście przed iui badanie droznosci jajowodow? Chcieliśmy z mężem postawić na inseminacje, ale czytałam, że warto zrobić przed tym HSG i teraz sama już nie wiem..
    Ja bym na Twoim miejscu zrobiła, w pierwszą ciążę zaszłam w 1cs a w obecną w 17sc i moja dr była pewna, że z drożnością jest ok, ale jak dłuższy czas nie wychodziło zleciła mi sHSG i wyszło że mam niedrożny lewy jajowód. Zaczęłyśmy przygotowywać się do iui i niestety 4 raz z rzędy owu była z lewej, dlatego dostałam skierowanie na laparo i nie żałuję- udrożnili mi lewy i w 2 sc po laparo udało się zajść w ciążę :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2019, 16:20

Pionerka lubi tę wiadomość

Miłosz 30.07.2019 cc
    48cm 2700 gram szczęścia 💙
    zem3i09ksajtfi0a.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 3 stycznia 2019, 17:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam o drożność jajowodów położną w zeszłym miesiącu i powiedziała, że jeśli inseminacje nie zadziałają to być może lekarz zleci dalszą diagnostykę.Czyli mimo wcześniejszej ciąży mogą zlecać

• Kasiulka1990 Przyjaciółka

Wysłany: 3 stycznia 2019, 18:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Ja bym wprost zapytala lekarza o to. Płacisz za AID sporo kasy, więc niech nie robią sobie żartów. W głowie mi się to nie mieści...

A nie daja po inseminacji kartki m.in. z parametrami nasienia?
    Skoro jest to nasienie dawcy to nie otrzymasz takiej kartki przynajmniej tak jest w mojej klinice. Parametry te sa wypisane przy wybieraniu a kazdy dawca ma swoj indywidualny numer i po tym mozna spraedzic czy to ten sam czy nie.

• Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 3 stycznia 2019, 18:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka1990 wrote:
    Skoro jest to nasienie dawcy to nie otrzymasz takiej kartki przynajmniej tak jest w mojej klinice. Parametry te sa wypisane przy wybieraniu a kazdy dawca ma swoj indywidualny numer i po tym mozna spraedzic czy to ten sam czy nie.
    No parametrów nie ma nigdy podanych ale są cechy fenotypowe i nr dawcy. No ale jak tu się nie wkurzył po takich kwiatkach? Przecież skoro nie ma po nim ciąż to może być coś nie tak jednak z nim prawda?

• Kasia8805 Ekspertka

Wysłany: 3 stycznia 2019, 19:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc:)
    Etap o którym piszecie chyba każda z nas albo przeszła albo przejdzie... Chodzi mi o oddała nie się od przyjaciół z dziećmi, złości, zazdrości... Ja byłam nawet u psychologa po informacji od lekarza prowadzącego że nie jest nam w stanie pomóc tylko Klinik... Psycholog wtedy stwierdziła że przeżywam coś w rodzaju żałoby za czyms czego nie było ale nigdy może nie być... Starania o dziecko nie są łatwym okresem W życiu. Wiele nas to kosztuje. Obecnie jestem na etapie gdzie owszem przeżywam bardzo... Jest zmutek... Jest złość... Jest mnóstwo nadziei... Ale nie ma zazdrości do innych... Znacznie łatwiej jest podejść do tego kiedy inaczej patrzymy na innych. Bo np moja siostra obecnie jest na ostatnich nogach i w sumie ni mogę się doczekać kiedy przyjdzie na świat, druga siostra ma 8 miesięcznego synka i obecnie jest w 3 miesiącu ciąży... Co prawda mniej z nimi rozmawiam o moich rozterkach ale już nie złoszczę się że innym się udaje. Prze ponad 7 lat jak się staramy tyle dzieci urodziło się wśród znajomych... Nie jedna przeżywała że 3 miesiąc starań się nie udaje... A ja wtedy pokatnie płakałam... Co to jest 3 miesiąc??? Ale wiecie co nic nie dzieje się w życiu bez przyczyny... Wszystko jest po coś... I wierzę że doczekamy się tych naszych upragniony maluszkow:) wszystkim Wam bardzo kibicuje:) niby się nie znamy ale rozumiemy się lepiej niż z niejedna przyjaciółka od lat prawda?

pszczola2000, Miła27, Hipp, moonik lubią tę wiadomość

19.12.2019 IUI :(
    03.01.2019 długi protokół start :)
    08.02.2019 punkcja 24 komórki jajowe- brak zarodków
    co dalej?
    "Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją."
    Ponad 7 lat starań o drugie dziecko.
    19.11.2010 największe szczęście Julka :)
  • Kasia8805 Ekspertka

Wysłany: 3 stycznia 2019, 19:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po wizycie w klinice. Właśnie pojawiła się @ więc zaczynam kontracept. Zaczynamy długi protokół do in vitro. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w drugiej połowie lutego będzie transwer:)
    Ale chyba mimo to mogę tu u Was trochę zostać???

Hipp lubi tę wiadomość

19.12.2019 IUI :(
    03.01.2019 długi protokół start :)
    08.02.2019 punkcja 24 komórki jajowe- brak zarodków
    co dalej?
    "Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją."
    Ponad 7 lat starań o drugie dziecko.
    19.11.2010 największe szczęście Julka :)
  • Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 3 stycznia 2019, 20:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia8805 wrote:
    My dziś po wizycie w klinice. Właśnie pojawiła się @ więc zaczynam kontracept. Zaczynamy długi protokół do in vitro. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w drugiej połowie lutego będzie transwer:)
    Kasiu a może Ty mi wytłumaczysz o co chodzi z tym długim i krótkim protokołem i jakie badania do Ivf są wymagane?

• pszczola2000 Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2019, 20:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Kasiu a może Ty mi wytłumaczysz o co chodzi z tym długim i krótkim protokołem i jakie badania do Ivf są wymagane?

Krótki to zwykła stymulacja jak do IUI, tylko raczej zastrzykami ale niekoniecznie.
    A długi to najpierw miesiąc antykoncepcji aby wyciszyć/wstrzymać jajniki, a następny cykl stymulacja i in vitro

"... nic nie dzieje się przypadkiem..."

w57v9jcgfaon5chm.png

2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

55cm 2880g sn córka Milena

2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • NeverLoseHope Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2019, 20:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia8805 wrote:

Jak ja Ci zazdroszczę tej @
    Ja poczekam do konca tygodnia i jak nadal nie bedzie to chyba juz tylko wizyta u lekarza mi zostaje.

34 l.
    1 IUI :(
    3x IVF :(
    XI 2018 - 1 IUI AID :(
    SonoHSG OK :)
    II 2019 - 2 IUI AID :(
    Czas na przerwe zeby nie zwariować.

sgnoe6yd4jr3ljc1.png
  • Kreatorka Autorytet

Wysłany: 3 stycznia 2019, 21:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakby którejś była potrzebna Lametta, to proszę o kontakt priv. Mam całe nienaruszone opakowanie. Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki! Mi się udało po 2 IUI.

pszczola2000 lubi tę wiadomość

Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
‹‹ 1159 1160 1161 1162 1163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego