X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała kłucie jajników w 5-6 dpo? Już drugi dzień czuje takie kłucie na zmianę w prawym i lewym jajniku. Wczoraj bardziej z prawej i trochę bolało podbrzusze, a dziś bardziej z lewej. Owulację miałam prawdopodobnie w 14 dc (29.12) – obfity śluz podbarwiony krwią. Dzień wcześniej na monitoringu miałam 21mm pęcherzyk w prawym jajniku, i endo 8,8 mm i jak to lekarz stwierdził „takie jakby już po owulacyjne” cokolwiek to znaczy. Powiedział też, że ten pęcherzyk jakiś przerośnięty jest i boję się, że mógł nie pęknąć i przekształcić się w torbiel. W tym cyklu przytulanie było tylko raz w 13 dc, cykl naturalny, bez zastrzyku na pęknięcie. Myślicie, że mógł nie pęknąć? Dziś temperatura 36,74 C, czyli bez szału jak na moją FL, ale nie mierzyłam przez ostatnie 2 tygodnie. Nie wiem co o tym myśleć...
    Ja zawsze mam kłucie jajników dość mocne w 2 fazie.
    Najlepiej nie myśl :) tak, wiem, to niemozliwe ;) ale schowaj chociaż termometr, bo skoro tempki nie mierzyłaś cały cykl, to i tak na nic teraz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    artam89 wrote:
    W klinice ale udało się na nfz;)
    Znieczulenie miejscowe mialam. Szczerze trwało to bardzo krótko bo lekarz powiedział ze życzyłby kazdej pascjetce takiego stanu narządów jak moje. Teraz troche boli brzuch i mam plamienia no ale to normalne
    Obym tak samo dobrze zniosla!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Myślę, że chodzi o to, że gdy od jednego dawcy jest juz kilka ciaz i jego nasienie bedzie dalej wykorzystywane, to zbyt duze ryzyko, ze w przyszłosci jego "dzieci" się zwiążą ze sobą. Mogłby nastąpić tutaj problem genetyczny jakby chcieli założyć rodzinę.
    Nie wiem, może się mylę, ale taka 1sza myśl mi przyszła na logikę czemu kliniki tak robią
    Tak też czytałam że są limity na wykorzystanie nasienia chyba do 5 udanych prób. Jak tak człowiek poczyta to boi się tego wszystkiego, czasem myślę że boję się spróbować, boję się że się nie uda i nie dam rady

  • Kiara1992. Autorytet
    Postów: 280 241

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o dawcy również nie wiem nic poza tym że po 2 nieudanych próbach zmienili dawce i się udało . Też mi się wydaje że z jednego nie może być za dużo dzieci tak jak mówi selina , ale Tobie Bogna już powinni to zmienić

    3jgxdqk3y4vemaw3.png

    2018- 3 inseminacje AID
    05.03.2019 - urodzony synuś Wojtuś
    04.04.2019- Wojtuś został aniolkiem 😭
    30.09.2020- termin w klinice novum
    14.10.2020- 1 AID 🥳
    beta 360
    13.11.2020 Mamy bijące serduszko ♡
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja zawsze mam kłucie jajników dość mocne w 2 fazie.
    Najlepiej nie myśl :) tak, wiem, to niemozliwe ;) ale schowaj chociaż termometr, bo skoro tempki nie mierzyłaś cały cykl, to i tak na nic teraz
    Coś tam jednak daje, bo mierzę już na tyle długo, że znam swoje cykle. Wiadomo, że anomalie się zdarzają, ale jakiś ogólny obraz mam. Ja nie miewam takich bóli w trakcie FL, dopiero 2-3 dni przed @. Dziś mam skok do 37.09, a ból ustał, więc jest nadzieja, a ta jak wiadomo umiera ostatnia.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczola2000 wrote:
    Dlaczego nie zamawiaja dawcy z którego są ciążę? To chyba dobrze ze są? Więc chyba tego nasienia powinni brac więcej. Może nie za często, ale nie rozumiem zaprzestania zamawiania.
    Dokładnie jest tak jak pisze Selina


    Tyle że dla mnie dziwne jest to że trzymają 3 lata no albo zamawiają ponownie dawce z którego najwidoczniej brak jest ciąż

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Dlatego jak przyjdzie co do czego i będziemy wybierać najbardziej zależy mi na skuteczności, bo wygląd kto nie będzie wiedział zawsze znajdzie podobieństwo, bo nic innego do głowy nie przyjdzie :)

    To można sobie takiego dawce zazyczyc z ktorego już sa ciążę?

  • artam89 Autorytet
    Postów: 320 334

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Obym tak samo dobrze zniosla!
    A kiedy masz?

    Invimed Wrocław 31lat
    *io, nt, mutacje mthfr i v leiden,
    * małż-slabe nasienie- morfologia 0%
    * Immunologia : KIR AA, NK 12%, ANA dodatnie
    Mąż - c1c2
    3iui nieudane
    1ivf
    10.07 punkcja
    2 śnieżynki ( 3 i 5 doba)
    05.09.19 transfer 3 dniowego zarodka...beta 0.1
    06.12- transfer blastki...0.1 beta

    2ivf start 26.06.2020
    3 śnieżynki (2×4aa 1x4ab)
    24.08 transfer 2x4aa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    To można sobie takiego dawce zazyczyc z ktorego już sa ciążę?
    Narazie z tego tylko co czytam to są podane czasem ile jeszcze można z nich skorzystać, czyli np że jeszcze 3 osoby co znaczy że 2 już zaszły, ale mówię w klinice będę dopiero za tydzień wypytam wtedy i dam znać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Narazie z tego tylko co czytam to są podane czasem ile jeszcze można z nich skorzystać, czyli np że jeszcze 3 osoby co znaczy że 2 już zaszły, ale mówię w klinice będę dopiero za tydzień wypytam wtedy i dam znać :)

    A w Twojej klinice korzystają ze swoich dawców czy z tego zagranicznego banku?

    To czekam na info :-)

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga pszczoła Franiczka
    No właśnie o to mi chodziło że jak są potwierdzone ciążę, nie jedna a kilka to nie zamawiaja ze względu na zbyt duże prawdopodobieństwo że dzieci się kiedyś spotkają.
    No i tak ja mam info czy z danego dawcy są jakieś ciążę.

    No i ten którego wybraliśmy teraz miał być "świeży, nowy" więc nie mają info a jak się okazało 3 lata temu miałam z niego Aid no więc miałam zamiar zrobić aferę ale kto z nimi wygra.

    Mallagga gdzie się leczysz?

  • pszczola2000 Autorytet
    Postów: 1134 733

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Mallagga pszczoła Franiczka
    No właśnie o to mi chodziło że jak są potwierdzone ciążę, nie jedna a kilka to nie zamawiaja ze względu na zbyt duże prawdopodobieństwo że dzieci się kiedyś spotkają.
    No i tak ja mam info czy z danego dawcy są jakieś ciążę.

    No i ten którego wybraliśmy teraz miał być "świeży, nowy" więc nie mają info a jak się okazało 3 lata temu miałam z niego Aid no więc miałam zamiar zrobić aferę ale kto z nimi wygra.

    Mallagga gdzie się leczysz?
    To przy następnej miej że sobą dane dawcy z poprzednich by od razu przed iui zweryfikować nr i powiedzieć że temu Panu to my podziękujemy.

    "... nic nie dzieje się przypadkiem..."

    w57v9jcgfaon5chm.png

    2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

    55cm 2880g sn córka Milena


    2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na bank tak zrobię ale teraz po prostu czuje się oszukana

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    artam89 wrote:
    A kiedy masz?
    W pon odbieram wymaz na czystość, jeśli tam ok albo pt albo pon dwa dni kiedy jeszcze można bo w pierwszej połowie cyklu, oby było ok z bakteriami :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Mallagga pszczoła Franiczka
    No właśnie o to mi chodziło że jak są potwierdzone ciążę, nie jedna a kilka to nie zamawiaja ze względu na zbyt duże prawdopodobieństwo że dzieci się kiedyś spotkają.
    No i tak ja mam info czy z danego dawcy są jakieś ciążę.

    No i ten którego wybraliśmy teraz miał być "świeży, nowy" więc nie mają info a jak się okazało 3 lata temu miałam z niego Aid no więc miałam zamiar zrobić aferę ale kto z nimi wygra.

    Mallagga gdzie się leczysz?
    Szczecin

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Na bank tak zrobię ale teraz po prostu czuje się oszukana
    I ja cie rozumiem bo człowiek kombinuje finansowo a tu cię jeszcze oszukaja... Oby kolejne podejście jeśli planujesz było ostatnie!!

  • Domika333 Ekspertka
    Postów: 137 234

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wracam właśnie z mojego ostatniego podejścia do AID. Trzymajcie kciuki - ponoć do trzech razy sztuka ;)

    Mallagga, Lenka9419, Salma lubią tę wiadomość

    28l.
    3x AID :(
    Azospermia
    Warszawa - protokół długi
    I IVF - punkcja 27.03 - pobrano 24 komórki / hiperstymulacja (transfer odroczony)
    ❄❄❄❄ + 10 komórek zamrożonych
    27.05 - transfer 4.2.2
    Beta 5dpt 13 / 7dpt 53,7 / 10dpt 261,6 / 14dpt 1452 / 17dpt pęcherzyk / 23dpt ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domika333 wrote:
    Dziewczyny, wracam właśnie z mojego ostatniego podejścia do AID. Trzymajcie kciuki - ponoć do trzech razy sztuka ;)
    Trzymam mocno!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domika333 wrote:
    Dziewczyny, wracam właśnie z mojego ostatniego podejścia do AID. Trzymajcie kciuki - ponoć do trzech razy sztuka ;)
    A jak pęcherzyki i endo?

  • Domika333 Ekspertka
    Postów: 137 234

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    A jak pęcherzyki i endo?

    Jeden pękł a drugi prawie. Endo ok.
    Dla spokoju zarezerwowalam już wizytę przygotowująca do ivf w lutym :)

    28l.
    3x AID :(
    Azospermia
    Warszawa - protokół długi
    I IVF - punkcja 27.03 - pobrano 24 komórki / hiperstymulacja (transfer odroczony)
    ❄❄❄❄ + 10 komórek zamrożonych
    27.05 - transfer 4.2.2
    Beta 5dpt 13 / 7dpt 53,7 / 10dpt 261,6 / 14dpt 1452 / 17dpt pęcherzyk / 23dpt ❤
‹‹ 1162 1163 1164 1165 1166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ