X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • Sysunia89 Przyjaciółka
    Postów: 129 37

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też w tym miesiącu pierwsze IUI... 08.01 oglądanie pęcherzyków i mam nadzieje że będziemy działać z pozytywnym skutkiem

    5 lat starań
    Niedoczynność tarczycy
    Mięśniaki macicy
    Nasienie OK
    Histeroskopia 04.2017 (usunięte polipy)
    Styczeń 2018 I-IUI :(
    Luty 2018 II-IUI :(
    Kwiecień 2018 III-IUI :(
    Luty 2019 I-IVF
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysunia89 trzymam kciuki ;)

    Ja jutro wizyta u endo ... Pewnie znów nie bede mogla zasnac, ciekawe co mi powie. Dzis robilam FT3 i FT4 i sa w normie. Jedynie TSH dzis mi wyszło 2,46 a 19 grudnia jak robilam mialam 2,06 wiec poprosze o lek na obniżenie TSH. Oby do jutra i bede cos więcej wiedzieć bo mam sporo pytan ...

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się tu wpisuje. W styczniu pierwsze moje iui.
    Wcześniej już 2 razy byłam w ciąży. Choć teraz się nie udaje mimo stymulacji clo i ovitrelle.
    Wyniki seminogramu za 5 dni

    Sylwiaa992 lubi tę wiadomość

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruszyłam do przodu i to zaraz po nowym roku. Wczoraj 1 dc, jutro zaczynam stymulację, 12-go pierwszy monitoring, AID pewnie w okolicach 15-16 stycznia. Do końca miesiąca będę już wiedzieć wszystko. Także styczeń prawie od pierwszego do ostatniego dnia mam wypełniony przez IUI:)

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka a co to jest IUI AID? jakas specjalna metoda? I czy dobrze widze po Twojej stopce, że miałaś podejście do IVF a teraz masz IUI? Dlaczego?

    Lucy hej :) wczesniej byłaś 2x w ciąży w sensie masz 2 dzieci po IUI?


    Ja juz badam niestety powazniejsze rzeczy czyli immunologia i genetyka :/ U mojej siostry to jest problemem (jest nas 3 i kazda z nas ma problem z zajsciem w ciaze :( nie wiem czemu) i coś mnie podkusiło, żeby to u siebie sprawdzać. Badam się od sierpnia i co chwilę coś wychodzi, choć leczenia jeszcze żadnego nie mam, bo lekarze każą skompletować wszystkie potrzebne badania

  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina AID tzn. z dawcą nasienia.
    Tak, ja zaczęłam jakby to powiedzieć od tyłu. Nasz główny problem to przeciwciała w nasieniu, bardzo wysoki %, więc zaraz podjęliśmy decyzję o ivf, bo iui nam odradzili. Kiedy jednak ivf się nie powiodło, bo nie zapłodniła się żadna komórka, zasugerowano nam próbę z dawcą. Mam zamrożone 10 komórek nadprogramowych z nieudanego ivf, więc się zdecydowaliśmy je wykorzystać z dawcą. Nowy lekarz, do którego poszłam ze względu na nieobecność mojej dr (jest na urlopie szkoleniowym za granicą), zasugerował, że skoro chcemy wykorzystać nasienie dawcy, to może warto spróbować inseminacji, bo na ivf jest czas, tym bardziej, że mam komórki w zamrożeniu. I tak oto znalazłam się na wątku inseminacja 2017, a teraz 2018. Taka jest moja (w wielkim skrócie)trochę pokręcona historia.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Selina AID tzn. z dawcą nasienia.
    Tak, ja zaczęłam jakby to powiedzieć od tyłu. Nasz główny problem to przeciwciała w nasieniu, bardzo wysoki %, więc zaraz podjęliśmy decyzję o ivf, bo iui nam odradzili. Kiedy jednak ivf się nie powiodło, bo nie zapłodniła się żadna komórka, zasugerowano nam próbę z dawcą. Mam zamrożone 10 komórek nadprogramowych z nieudanego ivf, więc się zdecydowaliśmy je wykorzystać z dawcą. Nowy lekarz, do którego poszłam ze względu na nieobecność mojej dr (jest na urlopie szkoleniowym za granicą), zasugerował, że skoro chcemy wykorzystać nasienie dawcy, to może warto spróbować inseminacji, bo na ivf jest czas, tym bardziej, że mam komórki w zamrożeniu. I tak oto znalazłam się na wątku inseminacja 2017, a teraz 2018. Taka jest moja (w wielkim skrócie)trochę pokręcona historia.
    achhh rozumiem. Faktycznie trochę pogmatwane, ale rozumiem :) Do kogo teraz chodzisz w Macierzyństwie?
    Miałaś może jakieś badania immunologiczne lub genetyczne zlecane?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2018, 22:27

  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz chodzę do dr Mirockiego, a wcześniej do dr Knafel.
    Badań genetycznych jeszcze nie miałam, bo tak naprawdę to ze swoich komórek jeszcze nie uzyskałam zarodka, więc też do transferu nie doszło.

    Selina Ty też z macierzyństwa?

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Teraz chodzę do dr Mirockiego, a wcześniej do dr Knafel.
    Badań genetycznych jeszcze nie miałam, bo tak naprawdę to ze swoich komórek jeszcze nie uzyskałam zarodka, więc też do transferu nie doszło.

    Selina Ty też z macierzyństwa?
    Byłam tam dosłownie raz, właśine u Mirockiego. Niestety zrezygnowałam z ich usług i od października jeżdżę do kliniki do Katowic, jestem mega zadowolona :)

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka ale faktycznie u Was wszystko od tyłu ale może faktycznie iui aid to jest dla Was wyście!!
    Chciałam podpytac Cię o te p.ciala w nasieniu. Jak to u Was wyszło? Wiem że są takie badania na p.ciała z krwi i takie po stosunku i myślałam że wtedy chodzi o p.ciała ale w organizmie ale Ty piszesz że w nasieniu to chodzi o to samo czy to są dwie inne rzeczy??

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja robiłam prolaktyne i TSH jedno i drugie za wysokie, na TSH mam euthyrox wiem jak brac a prolaktyne robiłam na własną rękę i wiem że jest za wysoka i mam ten głupi Bromergon tylko nie iwem jak go brać a nie chce sobie zaszkodzić, więc pewnie jeden ckl będę musiała odpuścić, a myślałam że już podejdziemy do IUI w lutym... :(
    2-3 dc mam zrobić FSH tylko to będzie akurat 6-7 stycznia więc nigdzie mi krwi nie pobiorą ehhh... znów pod górkę

    a może mi powiecie co to znaczy że AMH msm 7 z kawałkiem? Jak to możliwe skoro starając się o córkę miałam 6 z kawałkiem? Czy to już świadczy o PCOS?

  • Gos77 Autorytet
    Postów: 722 694

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo AMH o PCOS nie świadczy. Na wyniku powinny być normy dla przedziałów wiekowych :) Nie wiem ile masz lat. PCOS można stwierdzić po obrazie USG i stosunku LH/FHS :)

    7470csqv9ktdjl2c.png
    Kazik, urodzony 20.11.2018. Nasz największy CUD <3
    Aniołek [*] 08.2017
    11.2017 - biochemiczna :(
    41 lat....
    MTHFR - obie hetero, oniżone białko S.
    Obie ciąże po IUI
    Kariotypy OK, nasienie super
    Hashi, wysoka prolaktyna - unormowane
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    selina nie mialam jeszcze nigdy inseminacji. Dziecko mam z stymulacji clo i ovitrelle. udalo sie w 3 cyklu monitorowania.
    Teraz się nie udaje. za kilka dni będdzie wynik nasienia wiec zobaczymy co i jak ale juz w kolejke do iui sie ustawilismy w razie czego

    Selina lubi tę wiadomość

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa wrote:
    Skórka ale faktycznie u Was wszystko od tyłu ale może faktycznie iui aid to jest dla Was wyście!!
    Chciałam podpytac Cię o te p.ciala w nasieniu. Jak to u Was wyszło? Wiem że są takie badania na p.ciała z krwi i takie po stosunku i myślałam że wtedy chodzi o p.ciała ale w organizmie ale Ty piszesz że w nasieniu to chodzi o to samo czy to są dwie inne rzeczy??
    Tak, przeciwciała występują też w nasieniu. My np. z krwi mieliśmy wynik ujemny, a w nasieniu wyszedł wysoki %. Androlog to wytłumaczył w ten sposób, że organizm produkuje przeciwciała przeciw własnym plemnikom. Aktualnie nie ma wiedzy jaka jest przyczyna ich występowania ani jak to leczyć. My po prostu zrobiliśmy cały pakiet badań (w pakiecie taniej)dla mężczyzny dostępny w naszej klinice, nie tylko sam seminogram komputerowy. Dla mężczyzn jest naprawdę dużo badań w kierunku niepłodności. Wszystkie wyniki ok, poza tymi właśnie przeciwciałami. Inseminację nasieniem męża nam odradzono, spróbowaliśmy in vitro, a gdy i to się nie udało, podjęliśmy decyzję o dawcy. Trochę dziwne to uczucie wybierać z listy obcego człowieka, który jakby nie patrzeć będzie biologicznym ojcem mojego dziecka, dlatego zawsze staram się, aby miał cechy fenotypowe męża i jego grupę krwi.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Selina AID tzn. z dawcą nasienia.
    Tak, ja zaczęłam jakby to powiedzieć od tyłu. Nasz główny problem to przeciwciała w nasieniu, bardzo wysoki %, więc zaraz podjęliśmy decyzję o ivf, bo iui nam odradzili. Kiedy jednak ivf się nie powiodło, bo nie zapłodniła się żadna komórka, zasugerowano nam próbę z dawcą. Mam zamrożone 10 komórek nadprogramowych z nieudanego ivf, więc się zdecydowaliśmy je wykorzystać z dawcą. Nowy lekarz, do którego poszłam ze względu na nieobecność mojej dr (jest na urlopie szkoleniowym za granicą), zasugerował, że skoro chcemy wykorzystać nasienie dawcy, to może warto spróbować inseminacji, bo na ivf jest czas, tym bardziej, że mam komórki w zamrożeniu. I tak oto znalazłam się na wątku inseminacja 2017, a teraz 2018. Taka jest moja (w wielkim skrócie)trochę pokręcona historia.
    Ile Wam wyszło % przeciwciał? Nam test MAR wyszedl 75 % :(

    Iwkaaa przeciwciala w nasieniu rozpoznaje sie testem MAR, jest to badanie nasienia

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info
    U męża słabe morfo ale po badaniach genetycznych wyszedł polimorfizm dr tłumaczył że to nawet nie mutacja tylko taki jakby ubytek na tle genetycznym i stąd niby problem z drożnością nasieniowodow i w efekcie słaba morfo.

    Mąż miał dużo badań ale tego testu Mar akurat nie
    A jak u męża z morfo nasienoa Skórka??

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaa992 u nas podobna wartość - 78%.

    Iwkaaa morfologia w porządku.

    To są wartości z czerwca, od kiedy podjęliśmy decyzję o dawcy nie badamy męża.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorka i od razu was na in vitro skierowali? Nam pierwsze IUI

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mi androlog wprost powiedział, że inseminacja z takim wysokim % przeciwciał nie ma sensu, bo obróbka nasienia przed inseminacją jest inna niż przed ivf, nie pozbawia nasienia przeciwciał. Ja się staram o dziecko już 7 rok,mam 31 lat, czas mnie goni, chcę zdążyć zanim zacznie mi spadać rezerwa jajnikowa, dlatego staram się działać takimi sposobami, które dają mi największe szanse. Ty się starasz widzę ze stopki znacznie krócej, jesteś młodsza ode mnie, to rozumiem, że nie narzucasz sobie aż tak mocnego tempa (mam nadzieję, że Cię tym nie uraziłam).

    Nath lubi tę wiadomość

    dqpr3e5egbs5bec7.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ