X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mezowi test MAR dobrze wyszedł, też te badania robił w Macierzyństwie i tam tez był u androloga. Problem ma z ruchliwością, morfo 3% no i ostatnio fragmentacja chromatyny wyszła 33% a norma jest do 30. Ginekolog mówi, że to nie jest tragiczny wynik, bo jest duża ogólna ilość nasienia, no ale...jakby nie było ciągle się nie udaje. A już 3 cykle pod rząd miałam Clo+Ovitrelle+dupek :/

  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorka spoko ;)
    Tyle ze ja właśnie czytalam ze przed inseminacja plemniki sa oczyszczane z przeciwcial ... hmm musze dopytac mojej dr

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mezowi test MAR dobrze wyszedł, też te badania robił w Macierzyństwie i tam tez był u androloga. Problem ma z ruchliwością, morfo 3% no i ostatnio fragmentacja chromatyny wyszła 33% a norma jest do 30. Ginekolog mówi, że to nie jest tragiczny wynik, bo jest duża ogólna ilość nasienia, no ale...jakby nie było ciągle się nie udaje. A już 3 cykle pod rząd miałam Clo+Ovitrelle+dupek :/
    A jak Twoje badania? Jakie robilas?

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gos77 wrote:
    Samo AMH o PCOS nie świadczy. Na wyniku powinny być normy dla przedziałów wiekowych :) Nie wiem ile masz lat. PCOS można stwierdzić po obrazie USG i stosunku LH/FHS :)

    Gos dzięi za odp, tak czy inaczej dziwi mnie to że jakieś 2 lata temu miałam AMH niższe niż teraz mam 28 lat, na moim wyniku nie ma nrm wiekowych jest tylko tyle że wartości referencyjne są od 1 do 12. <- dokładnie nie pamiętam a wynik mam w aucie.

    Dziewczyny czy któraś z Was bierze może bromergon?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaa992 wrote:
    A jak Twoje badania? Jakie robilas?
    Chyba wszystko co możliwe :D Wszelakie hormony, poziomy kwasu foliowego, zelaza, ferrytyny, wit.B12, wit.D3, mutacje genetyczne, homocysteina, białko C i S, komórki NK (to już immunologia), p.ciała Ana1 i Ana2, p.ciała p.kardiolipinowe, p.ciała p.plemnikowe z krwi, AMH, cytomegalia, helicobacter pylori, posiewy na ureaplasma, mycoplasma, chlamydia, sono HSG... Nie wiem czy coś jeszcze :P ale naprawdę, był tego ogrom
    Z tego wszystkiego wyszedł problem z prolaktyną, mutacja MTHFR i PAI1 i trochę problemów z immunologią (dlatego badam się szerzej) na którą póki co nie mam leczenia. Oprócz tego rosną mi b.duże pęcherzyki. Nie potrzebuję ogólnie stymulacji, ale mam Clo przez ostatnie cykle, żeby owu była bardziej wartościowa no i zastrzyk przy odpowiednim rozmiarze pęcherzyka. Tak więc trochę problemów z mojej strony i trochę z męża. Wskazanie do IUI niby jest przez powolne plemniki i agregacje no i nie wiadomo jak z moim śluzem czy aby nie jest wrogi - nie badałam go, ale ogólnie mam go b.mało, raczej zwykle jest susza :/

  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina no to trochę tych badan zrobilas :D na brak sluzu polecę Ci zamówić żal conseive plus. Poczytaj sobie o nim. Ja dopiero w tym cyklu pierwszy raz go użyłam, ale chociaż nie ma tak sucho ;) ogólnie ma wspomagac zapłodnienie, jest przyjazny dla plemników i ma skladniki odżywcze dla nich. Ja kupilam za około chyba 50 zl z przesyłka w tubce i wstrzymuje sobie trochę strzykawka w okolicach owu, bo trudno go z tubki aplikowac, a jednoraZowe aplikatory wychodza dużo drożej. Także jeśli Ci nie szkoda kasy to sobie kup, może akurat pomoże, na pewno nie zaszkodzi ;)
    Oprócz tego mozesz kupic sobie siemie lniane i dodawac np do jogurtu, sałatek lub koktajlow owocowych jak robisz, albo tabletki olej z wiesiolka sa dobre przy slabszym sluzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2018, 23:01

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaa992 wrote:
    Selina no to trochę tych badan zrobilas :D na brak sluzu polecę Ci zamówić żal conseive plus. Poczytaj sobie o nim. Ja dopiero w tym cyklu pierwszy raz go użyłam, ale chociaż nie ma tak sucho ;) ogólnie ma wspomagac zapłodnienie, jest przyjazny dla plemników i ma skladniki odżywcze dla nich. Ja kupilam za około chyba 50 zl z przesyłka w tubce i wstrzymuje sobie trochę strzykawka w okolicach owu, bo trudno go z tubki aplikowac, a jednoraZowe aplikatory wychodza dużo drożej. Także jeśli Ci nie szkoda kasy to sobie kup, może akurat pomoże, na pewno nie zaszkodzi ;)
    Oprócz tego mozesz kupic sobie siemie lniane i dodawac np do jogurtu, sałatek lub koktajlow owocowych jak robisz, albo tabletki olej z wiesiolka sa dobre przy slabszym sluzie ;)
    Pisałam parę postów wcześniej, że bez tego żelu ani rusz ;) używamy go od dawna. Mam i aplikatory i tubkę. Siemię lniane jem a wiesiołka nie chcę już brać, bo podnosi testosteron który mam przy górnej granicy normy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2018, 23:35

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Można się Was poradzić? Nie mam doświadczenia w IUI a chyba przyszedł czas podjąć taką decyzję. Staramy się z partnerem bezskutecznie od 1,5 roku. Jego badania dobre, moje też, mam własną owulację AMH 2, poza polipami które usunęłam nic nie wyszło złego. Nie ma przeciwwskazań żebym nie zaszła w ciążę naturalnie ALE nie zachodzę :/ Mam już 37 lat (za miesiąc) i mam dość :( coraz większy stres że czas się kończy a efektów brak.
    Chciałabym spróbować z IUI ale nie wiem czy lekarz mnie nie wyśmieje. Chciałabym się też dowiedzieć czegoś więcej o samym przygotowaniu do takiego zabiegu. Możecie pomóc? Jakie badania trzeba mieć zrobione żeby wystartować? Trzeba spełniać jakieś szczególne warunki?
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim powodzenia!

    Ps Cześć Selinka :) miło Cię widzieć.

    Selina lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris najważniejsza jest drożność jajowodów, robisz też wirusy, posiewy, wymazy. I powinnaś wiedzieć też jak u Ciebie z owulacją, czy musisz być stymulowana. Ja poza tym miałam robione wiele innych badań w czasie całej diagnostyki. Najlepiej zapytaj w swojej klinice, bo każda może mieć swoje wymagania.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girls! jestem z Wami. w przyszłym tyg. 2 podejscie. Pierwsze nieudane prawdopodobnie przez fatalne wyniki nasienia... ktore od ost badania mimo kuracji lekami pogorszylo. Po preparacji nasienia mieliśmy jedyne 330 tys. plemników- mogłam zrezygnować ale wierzyłam - że przecież 1 wystarczy!


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Robiłam drożność w kwietniu 2017 (wcześniej miałam z tym mega problem) a teraz wszystko drożne, mam własne owu.
    Jak myślisz, czy prywatne kliniki chętnie zgadzają się na takie "życzenie" klientów czy raczej marudzą? Ja chodzę prywatnie już rok i wydaje mi się że to dość czasu ale jakoś boję się usłyszeć że "mam jeszcze czas". Ja czuję że go nie mam :(

    mkgk trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 20:39


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris w klinikach leczenia niepłodności nie robią z tym problemu. Tam pracują lekarze praktycznie tylko zajmujący się nieplodnością , grunt to trafić na właściwą klinikę i lekarza. Umów się na wizytę, powiedz że myślisz o inseminacji, z pewnością tak z marszu to się nie stanie, bo lekarz napewno będzie chciał poznać Twoją historię leczenia, skieruje na badania.
    W jakiej klinice się leczysz?

    Do87 ta dziewczyna to bliska ci osoba (jeśli możesz powiedzieć)? Bo jeśli tak to chyba nie powinna tak się wobec Ciebie zachowywać.Wybieranie imienia to wg mnie nie jest sprawa publicznej dyskusji no chyba że to było celowe. Cieszę się, że od jutra będziesz to miała za sobą.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    Girls! jestem z Wami. w przyszłym tyg. 2 podejscie. Pierwsze nieudane prawdopodobnie przez fatalne wyniki nasienia... ktore od ost badania mimo kuracji lekami pogorszylo. Po preparacji nasienia mieliśmy jedyne 330 tys. plemników- mogłam zrezygnować ale wierzyłam - że przecież 1 wystarczy!
    Witaj mkgk;)

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę się w Ovum w Lublinie. Czekam 2 tyg. do końca tego cyklu i idę wywalić kawę na ławę, zobaczymy co Dr powie...


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    ...
    Chciałabym spróbować z IUI ale nie wiem czy lekarz mnie nie wyśmieje. Chciałabym się też dowiedzieć czegoś więcej o samym przygotowaniu do takiego zabiegu. Możecie pomóc? Jakie badania trzeba mieć zrobione żeby wystartować? Trzeba spełniać jakieś szczególne warunki?
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim powodzenia!

    Ps Cześć Selinka :) miło Cię widzieć.

    W invicie lekarz prowadzacy wg. roznych wynikow badan wypelnia ankiety dot. pacjentow i na podstawie tych ankiet klasyfikuje do leczenia lub zabiegow.

    Zanim podjeto u mnie temat inseminacji moj lekarz zlecil mi badanie droznosci po potwierdzeniu droznosci musialam zrobic badanie po stosunku. Polega na spr czy po 8h po stosunku w sluzie pobranym od pacjentki jest wystarczajaca ilosc plemnikow ruchliwych i zywych. Nam wyszlo slabo mimo powtorzenia tego bad. 2 razy (po wiesiolkach i innych takich). Dlatego zalecono inseminacje. Jesli natomiast byloby w sluzie wystarczajaca ilosc inseminacja wg mojego lekarza bylaby strata kasy.

    Jesli chodzi o zabiegi na zyczeni to tez bylam zdwiwiona. Ja mimo wszystko sie zastanawialam czy zrezygnowac z inseminacji i od razu sprobowac in vitro. skoro inseminacja ma zaledwie 10 % skutecznosc. A kilka prob (min 3) to juz niezla suma ze wszystkimi badaniami wychodzi. Ale nie moglam odmowiono mi.
    Moje wyniki: slaby sluz plus zle nasienie daje szanse na iui poniewaz ta metoda pomija te przeszkody. Malo tego musze 3x sprobowac z iui zeby podejsc ew. do in vitro. Oczwiscie mam nadzieje ze nie bede musiala.... jak kazda z nas.

    Jesli natomiast niedrozne sa jajowody to iui nie ma sensu szkoda pieniedzy. chyba ze to jeden jajowod wtedy czeka sie na owu z droznej str.


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam niedrożne oba i wskazanie do IVF. Przeszłam przez 4 krotne udrażnianie i ...poszło na naturalsie :) W pierwszym cyklu po kontrolnej laparoskopii. Mina ginekologa była bezcenna jak mu pokazałam pozytywną betę :D

    Minęło trochę lat- starania zaczęłam właśnie od badania drożności bo tego się bałam ALE wyszło wszystko super drożnie. Nie wiem już co jest nie tak :(
    Dzięki mkgk. Trochę mi się rozjaśniło -nie mieliśmy tego badania z ocena plemników w śluzie. Może tu jest problem.


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam teraz infekcje wirusowa.Od tyg. jestem chora i od kilke dni stymulowana clo. Myslicie ze ma to sens? nie powinnam tego cyklu odczekac?


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris heeej :)
    A co mówi ogólnie gin z kliniki? Nie sugeruje IUI? Zwykle w sumie to jest przy slabych parametrach nasienia no a jak u Was wszystko jest w porządku... Hmm do głowy jeszcze przychodzi mi wrogi śluz. Moja gin z Invimedu mówiła, że jak chcemy się starać dalej naturalnie, to możemy sprawdzić czy właśnie nie mam wrogiego śluzu i wtedy nie dość, że u męża jest słaba ruchliwość (25%) to ten śluz będzie je dobijał. Kazała stosować przy każdym <3 Conceive czy to w dni płodne czy nie. Ja ogólnie mam problem ze śluzem płodnym, rzadko kiedy go widzę, więc i tak bez żelu ani rusz.
    Myślę, że nikt Was nie powinien wyśmiać, że macie czas skoro Ty uważasz, że tak nie jest, to jest Wasza sprawa już a nie lekarza. Z resztą i ja bym też pewnie nie czekała.
    Inna sprawa: czy lekarz nie chciał robić ponownej laparo? Zrostów w jajowodach może nie być, ale mogą być np.w obrębie jajników, macicy. Z tym że to by Cię pewnie bolało podczas badania ginekologicznego i podczas @. Endometriozy u Ciebie nie stwierdzono, prawda?


    Ja wlasnie leżę podłamana. Otwieram sobie stronę Diagnostyki z wynikami i co się okazuje są już moje wyniki p.ciał Ana3. Lekarz kazał mi je zbadać, bo Ana2 miałam wynik graniczny a teraz Ana3 wyszły silnie pozytywne :/
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/71c0eeba7682.png

    Kompletnie nie wiem co o tym myśleć. Chyba z tego mojego IUI w lutym będzie dupa i pewnie jakieś leczenie immuno będę musiała mieć :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    Dziewczyny ja mam teraz infekcje wirusowa.Od tyg. jestem chora i od kilke dni stymulowana clo. Myslicie ze ma to sens? nie powinnam tego cyklu odczekac?
    HEJ :)
    Ciężko powiedzieć a masz gorączkę? Jakie objawy ogólne? Może skrobnij do kiniki do gina co o tym sądzi

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! Dawno mnie tu nie było :) Dziewczyny mam do odsprzedania lamette 24 tabletki ważne do kwietnia 2020. Jak cos piszcie na priv. Wawa

    qdkk2n0ao2txirxa.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ