X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palyna przykro mi :/ ale uda się następnym razem!

    Ninkali powaga jak chce oddać krew to robią badania wirusowe za free? Razem z grupą krwi? ;) Czyli iść do centrum krwiodawstwa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 15:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niejaki ma rację i co do badań w centrach krqiodaqstwa i co do badań przed iui - to podstawa. Nie ma co robić IUI gdy nie ma się pełnej diagnostyki

    Selina, ninkali lubią tę wiadomość

  • Agata1989 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwonilam tam i mam zrobić wirusowke.

    Arcia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Robiłam , jest tak jak czułam , dziś beta 2,9 także nic z tego. W kolejnym cyklu walczę dalej :)

    przykro mi kochana, ale może jest za wcześnie? trzymam kciuki za + :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam full badań z mężem porobionych, nawet sporo z immunologii, i lekarze kazali już nic nie badać ;) Wirusowe jakoś początkiem lutego zrobimy.
    Aktualnie jestem w czasie owu jakoś, bo wczoraj miałam zastrzyk Ovi, no więc <3 co 2 dzień ;) no i w lutym tą IUI. Raczej nie sądzę by teraz akurat nam się udało.
    Do IUI będę stymulowana Aromkiem, nigdy go nie miałam tylko Clo. Mam już receptę i pewnie końcem miesiąca wykupię. Później monit 9-10dc i później IUI ok.12dc zapewne. Prawie wypadnie w walentynki chyba :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina13 wrote:
    Niejaki ma rację i co do badań w centrach krqiodaqstwa i co do badań przed iui - to podstawa. Nie ma co robić IUI gdy nie ma się pełnej diagnostyki
    Miałam na myśli oczywiście NinkaI

    ninkali lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, serio:) za free! idziesz do krwiodawstwa, tam nawet jak wejdziesz na stronę internetową (tak na str wrocławskiej jest) jest wymienione jakie badanie Ci robia+ grupa za darmo!!! Robisz super dobrą rzecz i masz badania. Oczywiście jest podane kto nie moze oddać,a kto tak. Ale zawsze to dwie dobre rzeczy dla kogoś+dla siebie :):):) byłam w szoku, ze tak się da! Idziesz, mówisz chce oddać krew 1 raz w życiu i rusza machina :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 16:53

    Selina, Littlegirl, Jaszmurka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkgk, ja bym mroziła nasienie, ja kiedyś nie miałam o tym pojecia i tylko cykle straciłam... i czas... U mnie w klinice 250zł,a le wirusówki za os.400zł I nawet w krwiodawstwie mówi się, że 6 mcy, moze ktoś coś pomylil w labie? Morfologia krwi jest badaniem, co w ciagu tyg moze byc nieaktualne,ale nie wirusówki, chyba, ze stało się w życiu cos, co naraziło Ciebie na zarażenie którąś z chorób.

    Agata1989, nie martw się! Serio! faceci też mają klopoty i jest tu kilak dziewczyn z takim problemem z M. Ale może warto podpytać, czy przy jego wynikach IUI ma sens? A co jemu jest? No i dziewczyny kupowały suplementy dla swoich M i było lepiej:) z tą drożnością, to ja dalej nei rozumiem postawy gina, bo ech :( sporo dziewczyn nie miała nigdy operacji, czy objawów niedorżności, a jednak były niedrożne... A jak jajowód niedrożny to iui nie ma sensu. Ja miałam to HYFOSY za 1000zł, to był moj wybór tej metody, nie żałuję ani jednej złotowki, na czasie mi zalezalo.Najpierw miałam wymaz i cytologię, wyszły bakterie w wymazie(obowiązkowe przed badaniem) to antybiotyk ciach i tak fajnie działali ze mną ginekolodzy, ze szybko w nowym cyklu juz droznosc. Jest na wątku ivf dziewczyna starająca się o dziecko ponad 10 lat... ja nie wiem jak ją leczyli, ona sama też nie, ale wyszło że nie jest drożny jajowód, mogła uniknac tylu łez i strachu, gdyby to zrobili jej, a ona nie wiedziała- przeciez my ginowi ufamy. A na wątku się dowiedziała, poszła i diagnoza.
    ( Ja teraz pomyślałam, ze ciut mnie wkurzały laski jak przyszłam na forum, takie "mądre", tylko one przeszły już więcej niż ja wtedy i niestety miały rację... )
    Ja od marca tylu rzeczy się dowiedziałam na forum, a miałam tylko mieć jedno IUI....miałam juz 3, wyniki badan super, ale brak ciazy i ide w ivf...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 16:51

  • Agata1989 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Mkgk, ja bym mroziła nasienie, ja kiedyś nie miałam o tym pojecia i tylko cykle straciłam... i czas... U mnie w klinice 250zł,a le wirusówki za os.400zł I nawet w krwiodawstwie mówi się, że 6 mcy, moze ktoś coś pomylil w labie? Morfologia krwi jest badaniem, co w ciagu tyg moze byc nieaktualne,ale nie wirusówki, chyba, ze stało się w życiu cos, co naraziło Ciebie na zarażenie którąś z chorób.

    Agata1989, nie martw się! Serio! faceci też mają klopoty i jest tu kilak dziewczyn z takim problemem z M. Ale może warto podpytać, czy przy jego wynikach IUI ma sens? A co jemu jest? No i dziewczyny kupowały suplementy dla swoich M i było lepiej:) z tą drożnością, to ja dalej nei rozumiem postawy gina, bo ech :( sporo dziewczyn nie miała nigdy operacji, czy objawów niedorżności, a jednak były niedrożne... A jak jajowód niedrożny to iui nie ma sensu. Ja miałam to HYFOSY za 1000zł, to był moj wybór tej metody, nie żałuję ani jednej złotowki, na czasie mi zalezalo.Najpierw miałam wymaz i cytologię, wyszły bakterie w wymazie(obowiązkowe przed badaniem) to antybiotyk ciach i tak fajnie działali ze mną ginekolodzy, ze szybko w nowym cyklu juz droznosc. Jest na wątku ivf dziewczyna starająca się o dziecko ponad 10 lat... ja nie wiem jak ją leczyli, ona sama też nie, ale wyszło że nie jest drożny jajowód, mogła uniknac tylu łez i strachu, gdyby to zrobili jej, a ona nie wiedziała- przeciez my ginowi ufamy. A na wątku się dowiedziała, poszła i diagnoza.
    ( Ja teraz pomyślałam, ze ciut mnie wkurzały laski jak przyszłam na forum, takie "mądre", tylko one przeszły już więcej niż ja wtedy i niestety miały rację... )
    Ja od marca tylu rzeczy się dowiedziałam na forum, a miałam tylko mieć jedno IUI....miałam juz 3, wyniki badan super, ale brak ciazy i ide w ivf...


    Mój m ma mało plemników i mało ruchliwe ale na tyle że można iui. Mój gin uważa że zaczynamy od mniej inwazyjnych do bardziej. Powiem wam ze ja tez nie chce napromieniowywac tej okolicy bo w pracy i tak mam dużo tego świństwa.
    Ninkali bardzo mi przykro, że iui Ci nie wyszło. Ale ivf na pewno się uda i będzie tłusty dzidziuś z tego :))

  • do87 Autorytet
    Postów: 813 676

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palyna przykro mi:(

    Dziewczyny jednak nie wytrzymałam i ide na to usg sprawdzić czy nic mi nie zostało po tych pęcherzykach. Ale podbrzusze mnie boli cały czas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2018, 17:21

    Starania od 05.2015
    hsg ok,hba87% IgA,IgG0%, fragmentacja dna 21%; nasienie ok
    I iui 23.11.2017 :(
    II iui 12.04.2018 :(
    III iui 06 i 07.06.2018 :(
    30.07.2018 laparoskopia
    IV iui 04.09.2018 :(
    V iui 27.10.2018 :(
    Szczepienia limfocytami
    IVF-3 transfery nieudane
    2021 ciąża naturalna
    2023 ciąża naturalna
  • Aprielka Autorytet
    Postów: 309 168

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Dziś jest 11 dzień po zastrzyku , jakiś 9-10 dzień po owu
    kurcze to długo Ci się utrzymuje.. u każdej inaczej pewnie, ja już w 10 nie miałam nic albo nie zdążyła zejść po prostu, też tak mogło być. w 10dpo miałam 2.19 a w 11 4,78

    2de248e72a.png
    201809101662.png
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata1989 wrote:
    Dziewczyny no tarczyce mialam 3x w ciągu ostatniego roku i jest ok. U nas gin stwierdził że to mąż jest problemem. Ja mam nadzieję ze on ma doświadczenie i będzie dobrze, ale teraz sie zestresowalam....

    Agata podpytaj jeszcze lekarza mi moja gin w Artemidzie Olsztyn powiedziała ze bez wirusologicznych nie zrobi chciałam spróbować w tym cyklu ale mówi ze bez badań nie zrobi mi (chociaż regularnie oddaje krew wiec może jeszcze pogadam z nią w sobotę) Oczywiście badanie drożnosci było konieczne pomijając badania hormonów od tego w ogóle zaczęliśmy diagnostykę ale podejrzewam ze u ciebie tez pewnie na początku były takie badania przynajmniej w Olsztynie w klinice prawie każdy dostaje zlecenie na pierwszej wizycie.

    Dziewczyny jak u was było z tsh po euthyrox bo u mnie wzrosło zamiast spaść ??? Trochę się zmartwiłam

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata1989 wrote:
    Mój m ma mało plemników i mało ruchliwe ale na tyle że można iui. Mój gin uważa że zaczynamy od mniej inwazyjnych do bardziej. Powiem wam ze ja tez nie chce napromieniowywac tej okolicy bo w pracy i tak mam dużo tego świństwa.
    Ninkali bardzo mi przykro, że iui Ci nie wyszło. Ale ivf na pewno się uda i będzie tłusty dzidziuś z tego :))

    Mój mąż bierze Fertilmen plus pp 3 miesiącach ruch plemników z poniżej normy poprawił się ze jest w normie bynajmniej był zobaczymy jak jest teraz . Fakt nie są to tanie witaminy ale zamawia gdzieś z neta za 120 zł ale widać ze pomaga lekarz kazał mu brać 2 tabletki 2 razy dziennie

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do naświetlania to można zrobić zamienne hycosy ja robiłamw artemidzie za 650 zł

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palyna cały czas myślałam jak ta Twoja beta. Szkoda ale nie załamuj się, na pewno się w końcu uda.

    Ja IUI miałam 13 stycznia (sobota) żadnych objawów nie ma... w sobotę pobolewal mnie brzuch tak jakby ta owulacje była zresztą Pani dr też stwierdziła że moment wycyrklowalismy idealnie bo owulacja się rozpoczyna, oceniła to po jakimś płynie który wyciekal do macicy. Nawet mi to pokazała na usg. Od wczoraj boli mnie głowa Ale to u mnie akurat częste. Na pewno żaden to objaw dopiero kilka dni od IUI. Czas się tak dluzy. Najgorsze czekanie. Aha i w dzień IUI wieczorem wyleciała wydzielina gęsta z krwią wcześniej któraś z Was o to pytała to dokładnie tak miałam Ale Pani doktor też wspominała że moze takie coś wystąpić.

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Była któraś z Was stymulowana zastrzykami ? Od jakiego dnia cyklu się je podaje? I coś można wyhodować? Zwiększa się ilość czy wielkość?

  • do87 Autorytet
    Postów: 813 676

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misiaaga wrote:
    Była któraś z Was stymulowana zastrzykami ? Od jakiego dnia cyklu się je podaje? I coś można wyhodować? Zwiększa się ilość czy wielkość?
    JA byłam, bemfola 8,9,10dc ale nie powiem Ci na co to bo brałam tez clo. Za pierwszym razem miałam 3pechwrzuki s teraz 6. Wiec nie wiem co na ilość :(
    Jeszcze dwa lata temu byłam innymi zastrzykami ale to napisze jak wrócę do domu bo nie pamietam co to było

    Starania od 05.2015
    hsg ok,hba87% IgA,IgG0%, fragmentacja dna 21%; nasienie ok
    I iui 23.11.2017 :(
    II iui 12.04.2018 :(
    III iui 06 i 07.06.2018 :(
    30.07.2018 laparoskopia
    IV iui 04.09.2018 :(
    V iui 27.10.2018 :(
    Szczepienia limfocytami
    IVF-3 transfery nieudane
    2021 ciąża naturalna
    2023 ciąża naturalna
  • Agata1989 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcia wrote:
    Agata podpytaj jeszcze lekarza mi moja gin w Artemidzie Olsztyn powiedziała ze bez wirusologicznych nie zrobi chciałam spróbować w tym cyklu ale mówi ze bez badań nie zrobi mi (chociaż regularnie oddaje krew wiec może jeszcze pogadam z nią w sobotę) Oczywiście badanie drożnosci było konieczne pomijając badania hormonów od tego w ogóle zaczęliśmy diagnostykę ale podejrzewam ze u ciebie tez pewnie na początku były takie badania przynajmniej w Olsztynie w klinice prawie każdy dostaje zlecenie na pierwszej wizycie.

    Dziewczyny jak u was było z tsh po euthyrox bo u mnie wzrosło zamiast spaść ??? Trochę się zmartwiłam

    Drożności nie miałam i narazie mieć nie będę. Tak stwierdzili.
    A ile powinno wynosic tsh?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do87 dziękuję za info. Może mi lekarz chce dac zastrzyki na ilość jeżeli jest takie coś. Bo ostatnio miałam tylko 1 :/ wolałabym miec te 2/3

  • Arcia Autorytet
    Postów: 301 102

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata tsh najlepiej jak najbłóżek 1 w granicach 1-1.5 tak bynajmniej twierdzi moja gin.

    Farelka trzymam kciuki musi się udać ☺

    Wiek 33 l | Olsztyn/ Artemida /
    AMH 3,52 , drożność OK, cykle 28 d, podwyższone TSH ( euthyrox 25)
    M: mała objętość plemniki mała ruchliwość, żylaki
    1 IUI 28.02.2018 - :(
    2 IUI 23.04.2018 :(
    I IVF 13.02.2021 :(
    2 mrozaczki
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ