X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Natka44 Autorytet
    Postów: 401 327

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi dziewczyny :(

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie - Jan Paweł II


    2018 - 1 IUI 😔
    2019 - 3x IUI 😔

    10.04. 19 - 1 wizyta w Kriobanku
    28.04. 19 - rozpoczęcie stymulacji 💉
    11.05.19 - punkcja - bardzo zle komórki 😥 brak zarodków 😥
    29.06.19-11.07.19 Początek i koniec stymulacji💉
    14.07.19 punkcja - ❄️❄️❄️
    2.10.19 transfer ❄️ (brak już ❄️😢)
    9.10.19 beta <0,100 😔😔

    4.08.2020 zaczynamy walkę...
    07.09 - 19.09💉💉💉💉
    21.09 - punkcja ✊
    26.09- transfer ❄️
    03.10 - beta 21/ 06.10 - 19 💔💔💔
    24.11 - transfer ❄️❄️
    02.12 - beta 0.4 💔💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Estrofem ma jedna dawke i rozne dawkowanie. Ja mialam brac 2 i 1 dzien przed iui 3x1, a potem 1x1- nie sluchalam i wzielam 2 dni 2x1 i potem 1x1 do okresu bo podobno nie mozna tego od tak odstawic. Balam sie ze okres bedzie nie wiadomo jak obfity (skoro 1 raz w zyciu mialam takie tlusciutkie endo) ale jest normalny:)

    Przepraszam ze tak Was mecze,ale jestem juz poprostu zdesperowana.
    Mila ty bralas ten Estrofem w dawce 2mg? Bo na taki mam miec recepte popołudniu jak dr nie zapomni mi jej zostawic...
    Bo miec tabletki ok ale jeszcze musze jakos je brac..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Przepraszam ze tak Was mecze,ale jestem juz poprostu zdesperowana.
    Mila ty bralas ten Estrofem w dawce 2mg? Bo na taki mam miec recepte popołudniu jak dr nie zapomni mi jej zostawic...
    Bo miec tabletki ok ale jeszcze musze jakos je brac..
    Od kogo dostaniesz receptę? lekarz powinien powiedzieć jak zazywac i do kiedy.
    Ja bralam je raz od przed IUI i nie pamietam do kiedy czy przez 10dni czy do konca cyklu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    A dlugo brałaś? Tzn do @ czy jak?
    Ja wiem ze bralam Estrofem przy IVF ale nie pamietam juz jak to bylo...

    Ja od 9dc do iui 2x1 a od iui 1x1 do okresu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak 2mg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Od kogo dostaniesz receptę? lekarz powinien powiedzieć jak zazywac i do kiedy.
    Ja bralam je raz od przed IUI i nie pamietam do kiedy czy przez 10dni czy do konca cyklu

    Lekarz rodzinny mi wystawi. Powiedzialam,ze mi braklo a w Pn jade do Kliniki dopiero. Bo przeciez na moje widzi mi sie by nie napisal.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Ja od 9dc do iui 2x1 a od iui 1x1 do okresu

    Dzieki kochana :)

    mila2019 lubi tę wiadomość

  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Przepraszam ze tak Was mecze,ale jestem juz poprostu zdesperowana.
    Mila ty bralas ten Estrofem w dawce 2mg? Bo na taki mam miec recepte popołudniu jak dr nie zapomni mi jej zostawic...
    Bo miec tabletki ok ale jeszcze musze jakos je brac..

    Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba pisałaś wcześniej że bierzesz Lamettę. W czasie jej brania na pewno nie możesz brać Estrofemu. Lamettę działa tak, że blokuje wydzielanie estrogenu dzięki czemu organizm produkuje więcej FSH co pobudza rośnięcie pęcherzyków. Estrofem to właśnie estrogen więc jak będziesz go dostarczała z zewnątrz w lekach to stymulacja nie zadziała...

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka_sz wrote:
    Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chyba pisałaś wcześniej że bierzesz Lamettę. W czasie jej brania na pewno nie możesz brać Estrofemu. Lamettę działa tak, że blokuje wydzielanie estrogenu dzięki czemu organizm produkuje więcej FSH co pobudza rośnięcie pęcherzyków. Estrofem to właśnie estrogen więc jak będziesz go dostarczała z zewnątrz w lekach to stymulacja nie zadziała...

    Bralam do wczoraj lamette. Dzis 8dc.
    To np.od 9 czy 10dc nie moglabym brac estrofemu? Bo przeciez chyba ona juz nie bedzie dzialac?

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 8 lutego 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtarzałam proga, urósł troszkę z 7,9 w 21 dc na 8,5 w 23 dc ale to i tak słabo... Tak jak któraś z Was pisała jak za niski progesteron to do zagniezdzenie nie dochodzi albo c. biochemiczna więc nie ludze się już :( pewnie to jednak ta niedomoga. Muszę pomyśleć co z tym dalej zrobić bo zupełnie nie wiem. Czy to się jakoś leczy czy co... Pewnie stąd te poronienia :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Powtarzałam proga, urósł troszkę z 7,9 w 21 dc na 8,5 w 23 dc ale to i tak słabo... Tak jak któraś z Was pisała jak za niski progesteron to do zagniezdzenie nie dochodzi albo c. biochemiczna więc nie ludze się już :( pewnie to jednak ta niedomoga. Muszę pomyśleć co z tym dalej zrobić bo zupełnie nie wiem. Czy to się jakoś leczy czy co... Pewnie stąd te poronienia :(
    Chociaz wiesz co moze byc przyczyna niepowodzen. Chociaz taki + jesli mozna nazwac to plusem.
    Ja juz nie wiem gdzie szukac przyczyny.
    Lekarz jej nie szuka,sama chyba bede musiala szukac?
    Zadnych badan extra tylko to co wymagane.
    Jak zreszta widac sama próbuje sie leczyc...
    To jest ostatnia szansa w tej klinice. Jesli tym razem cos znow bedzie nie tak, lub jesli iui sie odbedzie i znow sie nid uda odpuszczam i bede szukac pomocy gdzid indziej.
    Jestem juz powoli zmeczona tym wszystkim...
    Prawie 8 lat to zdecydowanie za dlugo w 1 miejscu.
    Boje sie ze Predzej bede swiecic w ciemnosciach od lekow niz zajde w ciaze :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 16:46

    mila2019, mila2019, mila2019 lubią tę wiadomość

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 8 lutego 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na wizycie kontrolnej. Miałam usg, wszystko dobrze. Od 3 do 7 dc letrozol, 10 dc znów usg i pobieranie krwi. Wtedy też się okaże kiedy kolejna IUI. Moja pani doktor twierdzi,że trzeba próbować dalej, mówi że czasem trzeba parę razy spróbować żeby się udało. W sumie racja nawet jak ktoś naturalnie się stara to niestety czasem to dłużej schodzi. Walczę kochane i się nie poddaje!! Oby nas ze żołnierze w końcu dały radę!!:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 17:13

    mila2019, CYTRYNKA_2016, Nauczycielka, Anuśla, Selina, Aino, Natka44 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, lametta i estrofem sie wykluczaja bo dzialaja dokladnie odwrotnie. Ja estrofem zaczelam 2 dni po lametcie ale to nie jest jakas dokladna wskazowka. Od owu jajeczko idzie minimum 5 dni i nawet jesli w owu dopiero jest brane to spoko bo w 5 dni sie spokojnie endo wychoduje.
    W tym cyklu probuje bez estrofemu, otwieram wino;)
    Never lose hope dobry tekst o swieceniu, mysle podobnie :D i fakt, 8 lat znaczy ze lekarze musza traktowac sprawe powaznie-,-

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła,luty bedzie nasz!^^

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 8 lutego 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Miła,luty bedzie nasz!^^
    Oby oby!! Już dziś czuje się lepiej i wracam pełna siły do walki!!

  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 8 lutego 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Bralam do wczoraj lamette. Dzis 8dc.
    To np.od 9 czy 10dc nie moglabym brac estrofemu? Bo przeciez chyba ona juz nie bedzie dzialac?

    Trudno mi powiedzieć. Ja teraz jestem po raz pierwszy stymulowana Aromkiem (to to samo co Lametta). Lekarz powiedział, żebym Estrofem nie brała.

    Aromek mam brać do 7dc, czyli tak jak u Ciebie. W poniedziałek (9dc) mam kontrolę i wtedy lekarz zobaczy czy coś urosło i jak wygląda endometrium. Z tego co go zrozumiałam, to jeśli pęcherzyki się nie pojawią to będziemy zwiększać dawkę Aromka i stymulować dalej w tym cyklu, zamiast wywoływać @

    Nie wiem jakie mają praktyki u Ciebie, ale ja bym chyba na razie nie ryzykowała... Zobaczysz na monitoringu jak wygląda endo, jeśli będzie cienkie a lekarz nie będzie chciał nic z tym zrobić to może wtedy zaczniesz brać... ❔

    Swoją drogą jeśli nie ufasz swojemu lekarzowi to chyba znak że czas poszukać nowego.

    Tak czy inaczej trzymam kciuki żeby wszystko szło jak najlepiej i żebyś doczekała się wiadomych efektów

    Selina lubi tę wiadomość

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka_sz ja brałam estrofem po lamettcie, ale tez po zakonczeniu samej stymulacji, jednak gin mi to zleciła. Owulacja była normalnie (po zastrzyku) i endo przybralo do 10mm.
    Ciezko mi doradzac komus przez interet jak ma zazywac leki nie przepisane przez lekarza, mozna sobie namieszac w cyklu jesli nie wiemy jaki jest poziom hormonów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 19:15

  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 8 lutego 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, mi gin też powiedział że być może dostanę ale wszystko zależy od tego co zobaczy na USG w 9dc. Jakbym zaczęła brać Estrofem wcześniej to nie można by kontynuować stymulacji (tak przynajmniej zrozumiałam)

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 8 lutego 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Chociaz wiesz co moze byc przyczyna niepowodzen. Chociaz taki + jesli mozna nazwac to plusem.
    Ja juz nie wiem gdzie szukac przyczyny.
    Lekarz jej nie szuka,sama chyba bede musiala szukac?
    Zadnych badan extra tylko to co wymagane.
    Jak zreszta widac sama próbuje sie leczyc...
    To jest ostatnia szansa w tej klinice. Jesli tym razem cos znow bedzie nie tak, lub jesli iui sie odbedzie i znow sie nid uda odpuszczam i bede szukac pomocy gdzid indziej.
    Jestem juz powoli zmeczona tym wszystkim...
    Prawie 8 lat to zdecydowanie za dlugo w 1 miejscu.
    Boje sie ze Predzej bede swiecic w ciemnosciach od lekow niz zajde w ciaze :(
    Szkoda tylko że wiem to po 6 iui i 2 poronieniach i że doszłam do tego sama a nie przy pomocy lekarza :(

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 8 lutego 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż... Widzę że porad nie będzie, także chyba się pożegnam z wielkim bólem, bo serio nie wiem co dalej robić

‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ