X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • CYTRYNKA_2016 Autorytet
    Postów: 1906 2697

    Wysłany: 9 lutego 2019, 02:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...Nie masz faceta, pytaja kiedy będziesz mieć...masz to pytaja, kiedy zaręczyny, później kiedy ślub i dziecko itd itd :-( Tak szczerze Ci ludzie nie mają swojego życia i taktu tak naprawdę, bo są czasy jakie są i mogliby czasem pomyśleć zanim głupio zapytają.

    A te ciążę wszędzie, to już jakiś obłęd. A jak słyszę znajomą co zachodzi w ciążę od jednego razu i to obojętne prawie kiedy i w jakim dniu, to mnie coś strzela z tej bezsilności i niesprawiedliwosci.
    Nie zazdroszczę jej, tylko jest mi przykro że ja tyle czasu, że wszystko bym oddała, a jednak nie mam bobaska.

    Selina, Olalasz lubią tę wiadomość

    preg.png

    IUI 1 - 30.01.2019 :-( IUI 2 - 27.02.2019 :-(
    23.04.2019 - IVF
    4.05.2019 - punkcja (6 cumulusów -4 prawidłowe)
    5.05.2019 - 4 zapłodnione komórki❤️
    9.05.2019 - transfer naszego malucha 4AA ❤️( zostaje nam ❄️ mrożaczek 3BB)
    16.05.2019 - beta 7 dpt -101,8 😍 9 dpt - 234,6 😍 14 dpt - 2074 😍 20 dpt - 8315 😍 22 dpt - 13377 😍 26 dpt - ❤️
    16.08.2022- powrót po ❄️
    5.09.2022 - transfer
    12.09.2022 - beta 7 dpt - 11, 8 dpt - 19, 9 dpt -28 CB 😭😭😭

    24.05.2023 - 3 testy z II - Naturalny Cud! ❤️
    25.05.2023 - beta 383 😍
    26.05.2023 - beta 679 prog - 14,70
    30.05.2023 - beta 2457 prog - 29,4
    02.06.2023 - pęcherzyk ciążowy ✊
    13.06.2023 - ❤️


    „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”
  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 9 lutego 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem was w 100 %. Też czuję często,złość i niesprawiedliwość, że innym się udaje, a nam nie. Najbardziej denerwuje mnie to jak "patologia" rodzi kolejne dziecko,później takie dzieciaki są zdane same na siebie I nieszczęśliwe... Na szczęście w moim otoczeniu jest wiele osób, które nie chce jeszcze dzieci, dlatego może jest mi czasem trochę łatwiej,że nie wszyscy mają już dzieci. My dlatego nikomu o tym nie mówimy,bo chyba nie chce litości od ludzi,którzy nie rozumieją mojego problemu.Pozatym wiem,że moi bliscy by się o nas martwili. Chyba się tego boję. Apropo jestem z moim mężem 10 lat i był moim pierwszym poważnym chłopakiem;)

    CYTRYNKA_2016, Anuśla lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Selina, ja tylko czekam aż dowiem się od mojego byłego chłopaka,który zarzekał się,że nigdy nie będzie mieć dzieci i między innymi dlatego się rozstaliśmy,że jednak się zdecydował.
    Ja już odpuszczałam, nie odpuszczałam, chodziłam do kliniki, nie chodziłam, pilnowałem owulacji, wyjeżdżałam i totalny luz. Pewnie,ze lepiej odpuścić, ale po 4 latach starań i zbizających się 37 urodzin, to naprawdę ciężkie. Myślę o mojej dziecinie, nawołuję ją, wszystkie moje przyjaciółki „gadają z górą w tej sprawie” i wierzę mocno,ze ten dzień nadejdzie.
    I nadejdzie :) Ja tez odpuszczałam wiele razy, mialam pare razy przerwe nieraz z przymusu a nie raz sama tym rąbnęłam wszystkim, jak widac na nic tak samo. Jednak człowiekowi jest o wiele łatwiej sie starac jak nie pilnuje tak wszystkiego, psychicznie zdecydowanie lepiej :) Za miesiac mi sie to skonczy jak znow podejde do IUI... Rozumiem Cie oczywiscie, ze czas nagli, tez bym tak miała, ale zobaczysz ten rok będzie TYM rokiem :)
    A z tymi byłymi to zawsze tak jest, nie chcą dzieci nie chcą po czym po rozstaniu poznaja jakas panne i bęc bobas, najczesciej oczywiscie z wpadki ;)

    CYTRYNKA_2016, Miła27, Olalasz lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajna seria wypowiedzi- fajna w sensie chyba kazda z nas czula kazde emocje tu opisywane. Jak tak czytam to caly czas "gratuluje a potem rycze"-no ja tez, "patologia rodzi od razu"- no dokladnie. "I odpuszczalam i walczylam"- fakt, ja tez mialam przerwe wakacyjna. "Macie jeszcze czas"- no tak, mam 26 lat i co? Juz 15 cykli minelo, ma minac 30 zeby warto sie bylo tym interesowac? Bo skoro ja juz walcze i juz nie wychodzi to sorry ale odpisc? Ale przeciez odpuscilam w wakacje -odpusc jeszcze raz!-,- ktos mi powie gdzie ten magiczny przelacznik do luzowania o ktorym wszyscy tak mowia? To byloby zdrowsze i tansze niz ten geriatryczny zestaw lekow i suplementow.

    Selina, Miła27, Olalasz, Natka44 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak na koniec to niestety ale aktualnie jestem wredna suka bo moje kontakty skupiaja sie na niedzieciatych kolezankach- z dzieciatymi sie zluzowaly "przypadkiem" nic na to nie poradze jesli chce zachowac zdrowie psychiczne. Nie ruszaja mnie tylko wieksze dzieci;)

  • CYTRYNKA_2016 Autorytet
    Postów: 1906 2697

    Wysłany: 9 lutego 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwcia i Sisi kiedy testujcie? Czy może idziecie na bete?

    preg.png

    IUI 1 - 30.01.2019 :-( IUI 2 - 27.02.2019 :-(
    23.04.2019 - IVF
    4.05.2019 - punkcja (6 cumulusów -4 prawidłowe)
    5.05.2019 - 4 zapłodnione komórki❤️
    9.05.2019 - transfer naszego malucha 4AA ❤️( zostaje nam ❄️ mrożaczek 3BB)
    16.05.2019 - beta 7 dpt -101,8 😍 9 dpt - 234,6 😍 14 dpt - 2074 😍 20 dpt - 8315 😍 22 dpt - 13377 😍 26 dpt - ❤️
    16.08.2022- powrót po ❄️
    5.09.2022 - transfer
    12.09.2022 - beta 7 dpt - 11, 8 dpt - 19, 9 dpt -28 CB 😭😭😭

    24.05.2023 - 3 testy z II - Naturalny Cud! ❤️
    25.05.2023 - beta 383 😍
    26.05.2023 - beta 679 prog - 14,70
    30.05.2023 - beta 2457 prog - 29,4
    02.06.2023 - pęcherzyk ciążowy ✊
    13.06.2023 - ❤️


    „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam głupie pytanie. Czym się różni cytologia od czystości/biocenozy pochwy i czy jeśli w cytologii coś wyjdzie to w biocenozie też? Przeczytałam to pytanie na grupie, było bez odpowiedzi jeszcze ale sama się zastanawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna w cytologii pobiera się tak jaky fragment błony śluzowej z szyjki macicy by sprawdzic czy nie ma zmian nowotworowych, czy komorki sa prawidłowe ale czy tez nie ma jakiegos zakazenia, stanu zapalnego itp. Biocenoza dotyczy pochwy, nie szyjki. Obrazuje cała flore bakteryjna pochwy, czy nie ma w niej zakazenia i czy jest dobra flora

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jeszcze pytanie: czy pominęłam kogoś na liście staraczek? Wydaje mi się że tak :/ Przewertowałam troche ostatnich stron, ale nie wiem, mozliwe ze ktos mi umknal za co przepraszam... I proszę o info to dopiszę :)

    Hugo czy Ty juz mialas IUI? :)

  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,

    Czas i na mnie:) zamiast tylko czytać, trzeba było zacząć działac.
    Jestem już mamą, wcześniej planowane zajście w ciąże kończyło sie powodzeniem w pierwszym cyklu, życie jednak płata figle...Mam nowego partnera, który wygrał walkę z nowotworem, niestety musieliśmy zmierzyć sie z AZOSPERMIĄ...Diagnostyka w Gyncentrum i Novum Warszawa, i przyszedł czas na decyzje, Inseminacja z dawcą. I tak oto jestem tutaj z Wami:) Mam nadzieję, ze wspólnie dotrzemy do końca i zobaczymy upragnione dwie kreseczki. Będę wdzięczna za porady, ciężko czasami cokolwiek wymóc od lekarzy, a chciałabym dobrze sie przygotować do pierwszej Inseminacji. Czas niestety działa na niekorzyść. Moja rezerwa troszkę niska, ale na USG były ładne pęcherzyki. Jestem dobrej myśli,dajcie info jak sie zabrać od początku, mam wymaz i cytologie, TSH z zeszłego roku. Nie wiem co z genetyką...czy to konieczność?

    Selina lubi tę wiadomość

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Ale fajna seria wypowiedzi- fajna w sensie chyba kazda z nas czula kazde emocje tu opisywane. Jak tak czytam to caly czas "gratuluje a potem rycze"-no ja tez, "patologia rodzi od razu"- no dokladnie. "I odpuszczalam i walczylam"- fakt, ja tez mialam przerwe wakacyjna. "Macie jeszcze czas"- no tak, mam 26 lat i co? Juz 15 cykli minelo, ma minac 30 zeby warto sie bylo tym interesowac? Bo skoro ja juz walcze i juz nie wychodzi to sorry ale odpisc? Ale przeciez odpuscilam w wakacje -odpusc jeszcze raz!-,- ktos mi powie gdzie ten magiczny przelacznik do luzowania o ktorym wszyscy tak mowia? To byloby zdrowsze i tansze niz ten geriatryczny zestaw lekow i suplementow.
    Dla mnie właśnie okolice 1,5 roku staran były najgorsze. Bo przekracza się ten magiczny rok i wiesz że coś jest nie tak. A jak nie wiesz co to już w ogóle lipa. Teraz, po 2,5 latach jest mi lżej. Zauważyłam za to, że temat starań jest dla mnie tabu. Moge rozmawiać o tym tylko z mężem i przyjaciółka, która stara sie tyle samo co my. Nawet z przyjaciółkami, ktorym sie wcześniej zwierzalam już nie potrafię o tym gadać. To wszystko o czym piszemy jest zupełnie normalne, tak dziala ludzka psychika.

    mila2019 lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Bogna w cytologii pobiera się tak jaky fragment błony śluzowej z szyjki macicy by sprawdzic czy nie ma zmian nowotworowych, czy komorki sa prawidłowe ale czy tez nie ma jakiegos zakazenia, stanu zapalnego itp. Biocenoza dotyczy pochwy, nie szyjki. Obrazuje cała flore bakteryjna pochwy, czy nie ma w niej zakazenia i czy jest dobra flora
    W cytologii może wyjść np grzybek i czy wtedy w biocenozie też wyjdzie?

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania80 wrote:
    Cześć wszystkim,

    Czas i na mnie:) zamiast tylko czytać, trzeba było zacząć działac.
    Jestem już mamą, wcześniej planowane zajście w ciąże kończyło sie powodzeniem w pierwszym cyklu, życie jednak płata figle...Mam nowego partnera, który wygrał walkę z nowotworem, niestety musieliśmy zmierzyć sie z AZOSPERMIĄ...Diagnostyka w Gyncentrum i Novum Warszawa, i przyszedł czas na decyzje, Inseminacja z dawcą. I tak oto jestem tutaj z Wami:) Mam nadzieję, ze wspólnie dotrzemy do końca i zobaczymy upragnione dwie kreseczki. Będę wdzięczna za porady, ciężko czasami cokolwiek wymóc od lekarzy, a chciałabym dobrze sie przygotować do pierwszej Inseminacji. Czas niestety działa na niekorzyść. Moja rezerwa troszkę niska, ale na USG były ładne pęcherzyki. Jestem dobrej myśli,dajcie info jak sie zabrać od początku, mam wymaz i cytologie, TSH z zeszłego roku. Nie wiem co z genetyką...czy to konieczność?
    Hej! Powodzenia! W klinice nie dostalas rozpiski? Każda klinika wymaga innych badań przed IUI. Częściowo się pokrywaja, ale trzeba dopytać.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    W cytologii może wyjść np grzybek i czy wtedy w biocenozie też wyjdzie?
    Zależy gdzie jest grzybica. Jeśli jest w pochwie, to wyjdzie w biocenozie na pewno, jeśli przemieściła się dalej to będzie też na szyjce. Jednak jak dostajesz tabletki doustne na drożdżaki to działają wszędzie

  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 9 lutego 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jeszcze, kierunek był biopsja i In Vitro, a teraz sie pozmieniało. W poniedziałek mam iść dopytać, ale wolałabym zrobić badania żeby nie tracić czasu. Wyszukujemy też dawce z Cryos...czarna magia z tymi parametrami. Ktoś ma doswiadczenie?

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 9 lutego 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o domowej Inseminacji? Ma ktoś doświadczenie?

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed iui mialam sprawdzane hormony, tsh aktualne a nie sprzed roku, bakterie urea myco chlamydie, wirusy wzw i hiv, cytologie, biocenoze, monitoring cyklu przed iui, toxo i rozyczke, i sono hsg. Nie jestem pewna czy cos jeszcze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania80 wrote:
    A co myślicie o domowej Inseminacji? Ma ktoś doświadczenie?
    A jaki sens ma domowa inseminacja? Nasienie trzeba raczej wypreparować a sprzęty do tego potrzebne są w laboratorium w klinikach. Nasienie w niedługim czasie po obróbce musi zostać podane

  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Ja przed iui mialam sprawdzane hormony, tsh aktualne a nie sprzed roku, bakterie urea myco chlamydie, wirusy wzw i hiv, cytologie, biocenoze, monitoring cyklu przed iui, toxo i rozyczke, i sono hsg. Nie jestem pewna czy cos jeszcze.


    dziękuję

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A jaki sens ma domowa inseminacja? Nasienie trzeba raczej wypreparować a sprzęty do tego potrzebne są w laboratorium w klinikach. Nasienie w niedługim czasie po obróbce musi zostać podane


    Mam na myśli zamówienie z Cryos, jest instrukcja również do przeprowadzenia Inseminacji w domu

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ