X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Seeerio używacie tych kubeczkow? Ale jak to sie trzyma w ogóle? Ja używam tamponow ale mama mnie nastraszyla, że one zakazaja macice i przerzucam się na podpaski. Do mnie przyszła @ dziś, 29 dc. Niby po wczorajszym teście bez nadziei, ale wiadomo jak jest. Przestaję już wierzyć, że mi cokolwiek pomoże, nawet ta histero...

    Ja tez sie kiedys nad tym zastanawialam. Opinie jak ze wszystkim podzielone. Ale jakos nie jestem przekonana do zakupu kubeczka. Nie jestem pewna czy umialabym go zalozyc i pewnie mialabym co chwila wrazenie ze mam plame. A co dopiero go wyciągnąć ;)
    Mi nawet tampony przeszkadzają moze zuzylam 1 opakowanie przez te wszystkie lata :D

    Anuśla przeżywamy, placzemy bierzemy gleboki oddech i wracamy do walki :)

  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Dobrze powiedziane ze zakladacie. A jak nie sa? Na pismie Ci nie da ze masz na 100% drozne bez badania. A kase to brac wszyscy umieja. Ja zazadalam badania i teraz chociaz mam pewnosc ze nie w jajowodach problem.
    No wiadomo,że nie da :) Mój tok rozumowania teraz jest taki: robimy IUI, które i tak jest tańsze od drożności. Jeżeli się nie uda, to i tak będę rozważać IVF. Bo wolę te 3 tysiące wydać na invitro, niż na laparoskopię. Rozważam tez konsultacje z innym lekarzem.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Ja tez sie kiedys nad tym zastanawialam. Opinie jak ze wszystkim podzielone. Ale jakos nie jestem przekonana do zakupu kubeczka. Nie jestem pewna czy umialabym go zalozyc i pewnie mialabym co chwila wrazenie ze mam plame. A co dopiero go wyciągnąć ;)
    Mi nawet tampony przeszkadzają moze zuzylam 1 opakowanie przez te wszystkie lata :D

    Anuśla przeżywamy, placzemy bierzemy gleboki oddech i wracamy do walki :)
    Ja już dawno nie płakałam z tego powodu. Ale teraz, skoro cykl był dłuższy niż normalnie to się napalilam, już sobie nawet imaginowalam którym autobusem pojade do Diagnostyki na betę, czaicie? Boże, człowiek sie nie nauczy nigdy. Podejde jeszcze do IUI po histero bo mąż chce, ale po wakacjach ruszamy z ivf, już nie mam siły walczyć z wiatrakami.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz, tyle że zarówno hsg jak i laparoskopię można zrobić na NFZ i nie płacić w ogóle. Ja miałam zlecone HSG po trzeciej nieudanej stymulacji gdzie jeszcze nawet w planach nie mieliśmy iui. HSG zrobione na NFZ i podobno często ma ono też funkcję leczniczą tzn. jak masz jakieś drobne zrosty to ten kontrast pod ciśnieniem "przepycha" jajowody. U mnie nie co prawda nie spowodowało ciąży, ale mówiło mi o takim efekcie 2 lekarzy, pisała o tym mamaginekolog, a nawet moją siostrę uczyli o tym na położnictwie.
    Zresztą mamaginekolog pisała też o tym że jest to podstawowe badanie przy problemach z zajściem i wg niej wręcz nie powinno się nawet stymulować bez jego zrobienia (https://mamaginekolog.pl/slow-o-nieplodnosci/)
    Na dodatek to nie prawda, że jajowodów się nie udrażnia. Lekarze w szpitalu mówili mi że jeśli na hsg wyjdą niedrożne jajowody to kolejnym krokiem jest laparoskopia, ale pod tą nazwą nie kryje się tylko badanie diagnostyczne, ale w trakcie zabiegu można też podjąć próbę udrożnienia jajowodów. Na FB na grupie "nasze PCOS" wielokrotnie dziewczyny pisały że takie zabiegi miały.
    Ja bym się nie zdecydowała na podejście do iui bez sprawdzonej drożności. Oprócz tego że możesz nie potrzebnie tracić kasę, to możesz zafundować sobie ciążę pozamaciczną.

    Anuśla lubi tę wiadomość

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga-ta86 wrote:
    Ucina wiadomości. A pisałam jeszcze ze dziewczyny piszą na forum o żelu który pomaga w przypadku wrogiego śluzu. Ja go chce wypróbować
    Ja używam żelu Conceive Plus od ponad roku i efektów nie ma.

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    No zakładamy,ze mam drożne.
    Acha, wiesz co mój były lekarz też wiele rzeczy zakładał co okazało się mylne i co? I nic, to ja kupę kasy wydałam nie ona. Wiesz co dla mnie to trochę infantylne i niepoważne że strony lekarza podejście. Uważam tak jak Anuśla, to nabijanie mu kasy. On widocznie jest przeciwnikiem udrożniania jajowodów a przecież robi się to podczas laparo... Owszem, są przypadki że nie da się tego zrobić to ok, ale probuje się. Naprawdę, nie robiłabym kolejnej IUI bez spr.droznosci. To krotnie badanie i zwykle bezbolesne przy USG.
    No ale ja to ja, uciekała bym gdzie pieprz rośnie od takiego gina. Coś ma zacofane poglądy i wiedzę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 18:12

    Olalasz, olka_sz, Miła27 lubią tę wiadomość

  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka_sz wrote:
    Olalasz, tyle że zarówno hsg jak i laparoskopię można zrobić na NFZ i nie płacić w ogóle. Ja miałam zlecone HSG po trzeciej nieudanej stymulacji gdzie jeszcze nawet w planach nie mieliśmy iui. HSG zrobione na NFZ i podobno często ma ono też funkcję leczniczą tzn. jak masz jakieś drobne zrosty to ten kontrast pod ciśnieniem "przepycha" jajowody. U mnie nie co prawda nie spowodowało ciąży, ale mówiło mi o takim efekcie 2 lekarzy, pisała o tym mamaginekolog, a nawet moją siostrę uczyli o tym na położnictwie.
    Zresztą mamaginekolog pisała też o tym że jest to podstawowe badanie przy problemach z zajściem i wg niej wręcz nie powinno się nawet stymulować bez jego zrobienia (https://mamaginekolog.pl/slow-o-nieplodnosci/)
    Na dodatek to nie prawda, że jajowodów się nie udrażnia. Lekarze w szpitalu mówili mi że jeśli na hsg wyjdą niedrożne jajowody to kolejnym krokiem jest laparoskopia, ale pod tą nazwą nie kryje się tylko badanie diagnostyczne, ale w trakcie zabiegu można też podjąć próbę udrożnienia jajowodów. Na FB na grupie "nasze PCOS" wielokrotnie dziewczyny pisały że takie zabiegi miały.
    Ja bym się nie zdecydowała na podejście do iui bez sprawdzonej drożności. Oprócz tego że możesz nie potrzebnie tracić kasę, to możesz zafundować sobie ciążę pozamaciczną.
    Dzięki :) No właśnie tym mnie przekonał,ze powiedział,ze jajowodów i tak się nie udrażnia. Tę IUI jeszcze zrobię,ale jeżeli się nie uda, to idę na konsultację do innego lekarza.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tecz_a wrote:
    ja też używam kubeczka już ponad 2 lata i jestem z niego bardzo zadowolona :)
    Też już dawno się zastanawiałam czy zakupic kubeczek ale nie odważyłam się. Może powinnam spróbować skoro jestescie zadowolone tym bardziej ze ja używam tylko tamponów i to od niepamiętnych lat.

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • Aga-ta86 Ekspertka
    Postów: 148 159

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiadomo,że nie da :) Mój tok rozumowania teraz jest taki: robimy IUI, które i tak jest tańsze od drożności. Jeżeli się nie uda, to i tak będę rozważać IVF. Bo wolę te 3 tysiące wydać na invitro, niż na laparoskopię. Rozważam tez konsultacje z innym lekarzem.[/QUOTE]


    Ile kosztuje invitro? U nas w klinice 12 tyś.

    32 lata
    rok starań
    wysoka prolaktyna
    nadczynność tarczycy
    2 IUI :(
    1 transfer 😡
    2 transfer 😊
    10 dp beta hcg 401,5
    12 dp beta hcg 1399
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Acha, wiesz co mój były lekarz też wiele rzeczy zakładał co okazało się mylne i co? I nic, to ja kupę kasy wydałam nie ona. Wiesz co dla mnie to trochę infantylne i niepoważne że strony lekarza podejście. Uważam tak jak Anuśla, to nabijanie mu kasy. On widocznie jest przeciwnikiem udrożniania jajowodów a przecież robi się to podczas laparo... Owszem, są przypadki że nie da się tego zrobić to ok, ale probuje się. Naprawdę, nie robiłabym kolejnej IUI bez spr.droznosci. To krotnie badanie i zwykle bezbolesne przy USG.
    No ale ja to ja, uciekała bym gdzie pieprz rośnie od takiego gina. Coś ma zacofane poglądy i wiedzę[/QUOTE
    Załamka :( Co sobie coś ułożę, to mi się wali. Będę się trzymać planu z poniedziałkową IUI, bo i tak już brałam CLO, pęcherzyki są ładne. Ale jeżeli tym razem się nie uda, to już wybrałam sobie nowego lekarza.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Dziewczyny, byłam dzisiaj u lekarza i pytałam o drożność jajowodów przed 2 IUI. Lekarz nam wyjaśnił,ze kiedyś rzeczywiście robiono zawsze to badanie, a teraz rzadziej. Po pierwsze, najbardziej wymiernym badaniem jest laparoskopia, która prywatnie kosztuje ok 3 tys. Po drugie, nawet jeżeli jajowody nie są drożne to się ich nie udrażnia. Po prostu mamy taką wiedzę. Jeżeli jajowody są niedrożne to i tak zostaje tylko in vitro. On nam zaproponował 2 IUI,a jeżeli się nie uda, to podejście do in vitro. W Warszawie jest refundacja, wiec musielibyśmy dołożyć ok 3 tysięcy. Dla mnie to dość logiczne, co on mówił. Spotkałyście się kiedyś z takim stanowiskiem. Przy okazji sprawdziłam fragmentację DNA. Wyszło 24%, wiec nie tak źle.
    W moim przypadku zaraz po badaniu nasienia lekarz zalecił laparoskopie w celu sprawdzenia droznosci jajowodow. Leczę sie prywatnie a zabieg miałam w 100% refundowany.

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podchodzicie do IUI bez badania drożności? Myślałam, że kliniki tego wymagają...
    To zależy od badań usg, hormonow czy robią drożność czy nie?

    W którym dniu cyklu najlepiej się zgłosić na podstawowe badania usg do kliniki? Żeby zrobić monitoring etc. Pani w klinice mi powiedziała ze na początku miesiączki. Co wtedy się sprawdza? Poprzednie badania mam sprzed roku. Chcę jedną wizytą załawić cytologię, usg i skierowanie na drożność. Da się? Kiedy najlepiej umówić wizytę?

    usia1986 lubi tę wiadomość

  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Poza tym to kłamstwo, że hsg teraz rzadziej się robi. Zobacz, jesteś chyba jedna z nielicznych tu dziewczyn, która go nie miała. No, ale to Twoja decyzja. Ja niestety na 100%lekarzom nie wierzę, bo już zostalam oszukana.


    Ja HSG nie miałam i nikt mi tego nie proponował:)

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • Aniaem1986 Ekspertka
    Postów: 226 399

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igiełka wrote:
    Też już dawno się zastanawiałam czy zakupic kubeczek ale nie odważyłam się. Może powinnam spróbować skoro jestescie zadowolone tym bardziej ze ja używam tylko tamponów i to od niepamiętnych lat.
    Mi zajęło 3 miesiące ujarzmienie go :) Przez ten czas potrzebowałam wkładek jako asekuracji. Nie jest to takie ochydne jak się wydaje, komfort jak przy tamponie, ale można dużo rzadziej go wyjmować. I u mnie zniknęły wszelkie infekcje, które wcześniej miałam non stop :)

    Puchatek lubi tę wiadomość

    19.07.2019 2 FET :)
    25.07 - 6dpt - bhcg 48,5
    27.07 - 8dpt - bhcg 131, prg 35,2
    30.07 - 11 dpt - bhcg 536
    05.08 - 17 dpt - bhcg 4561, prg 48,3
    14.08 - 26 dpt <3
    26.03.2020 - Jasiek 👶

    26.04.2022 - IVF
    04.05.2022 - 8 dpt - bhcg 29,4
    06.05.2022 - 10 dpt - bhcg 106, próg 36
    08.05.2022 - 12 dpt - bhcg 271 (inne labo)
    10.05.2022 - 14 dpt - bhcg 685
    22.05.2022 - 26 dpt (6+0) - 5,4 mm ❤️
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaem1986 wrote:
    Mi zajęło 3 miesiące ujarzmienie go :) Przez ten czas potrzebowałam wkładek jako asekuracji. Nie jest to takie ochydne jak się wydaje, komfort jak przy tamponie, ale można dużo rzadziej go wyjmować. I u mnie zniknęły wszelkie infekcje, które wcześniej miałam non stop :)
    Ja przede wszystkim nie wyobrażam sobie używania go jak idę do pracy. Wyskakuje z kabiny żeby umyć kubeczek i lecę go zakładać z powrotem? Trudno mi uwierzyć że można go nosić bez opróżniania przez 10h a tyle u mnie mija od wyjścia rano do powrotu do domu...

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie na początku użytkowania kubeczek sprawiał problem ale to z powodu że za bardzo się napełniał, szczególnie w nocy.Ale okazało się, że to z powodu polipa i dużych krwawień ze skrzepami.po pozbyciu się polipa kubeczek spełnia swoją funkcję idealnie i faktycznie według mnie jest nawet bardziej higieniczny i nie trzeba tak często o nim pamiętać

    Puchatek, Olalasz lubią tę wiadomość

  • Atenka86 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 lutego 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) Dwa tygodnie temu mialam 1 inseminację. Dzis dostalam okres. Jestem załamana. Jestem juz po dwóch poronieniach. Nie wiem na ile jeszcze starczy mi siły. A pocieszanie rodziny że "nie tym razem to innym" wcale nie pomaga. Cholernie sie boje.

  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania80 wrote:
    Ja HSG nie miałam i nikt mi tego nie proponował:)
    A miałaś inseminację?

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tecz_a wrote:
    Mnie na początku użytkowania kubeczek sprawiał problem ale to z powodu że za bardzo się napełniał, szczególnie w nocy.Ale okazało się, że to z powodu polipa i dużych krwawień ze skrzepami.po pozbyciu się polipa kubeczek spełnia swoją funkcję idealnie i faktycznie według mnie jest nawet bardziej higieniczny i nie trzeba tak często o nim pamiętać
    Super. W takim razie zamawiam :) choć wolałabym nie używać przez co najmniej 9 m-cy.

    Puchatek lubi tę wiadomość

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania80 wrote:
    Ja HSG nie miałam i nikt mi tego nie proponował:)
    I nie uważasz że to pominięcie? Rozmawiałaś o tym z lekarzem?

    usia1986 lubi tę wiadomość

‹‹ 169 170 171 172 173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ