X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    Przy stymulacji zastrzyk zawsze dostajesz nawet jeśli pęcherzyki same ci pękają. Kiedy zastrzyk powie ci lekarz. Ja zastrzyk wczoraj o 19:30 robiłam jutro 8:30 IUI. Za zastrzyk zapłaciłam 90zł. Po IUI normalnie funkcjonujesz jak po bzykaniu😊 czyli do pracy.
    Czyli jest szansa, że jutro lekarz powie, że wieczorem zastrzyg a w czwartek IUI

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Czyli jest szansa, że jutro lekarz powie, że wieczorem zastrzyg a w czwartek IUI
    Jasne. To lekarz ustala. Ponoć pęcherzyki pękają po zastrzyku od jednej do 4 dób nawet. Ja wczoraj zastrzyk jutro rano IUI. A pęcherzyki mi nie pękły jeszcze. Może w nocy pękną, bo jajniki mocniej kują chociaż wolałabym IUI mieć na nie pękniętych

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    Jasne. To lekarz ustala. Ponoć pęcherzyki pękają po zastrzyku od jednej do 4 dób nawet. Ja wczoraj zastrzyk jutro rano IUI. A pęcherzyki mi nie pękły jeszcze. Może w nocy pękną, bo jajniki mocniej kują chociaż wolałabym IUI mieć na nie pękniętych
    Niby prosty zabieg, a jednak skomplikowany. Mój lekarz jest na urlopie, więc nawet nie wiem kto będzie robił monitoring, a kto IUI. Trochę to słabe jak na pierwszy raz

    Mania80 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    No to bez dobrych wieści... idź dalej za ciosem💪 ja dostałam właśnie telefon z kliniki jutro 2 IUI na 8:30 mamy💗 zobaczymy czy pęcherzyki pękły. Miałam dwa w piątek na usg. Wolałabym żeby pękły jutro. Ostatnią IUI miałam na pękniętym. Wczoraj o 19:30 zrobiłam zastrzyk
    Kciuki zaciśnięte, aby udało się i do jutra pęcherzyki z pękaniem poczekały. Daj znać po, czy udało się dotrzymać jajeczka :D

    Mania80 lubi tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Niby prosty zabieg, a jednak skomplikowany. Mój lekarz jest na urlopie, więc nawet nie wiem kto będzie robił monitoring, a kto IUI. Trochę to słabe jak na pierwszy raz
    Nie przejmuj się. U mnie też nigdy nie wiadomo kto ma dyżur i kto wykona IUI. Monitoring zawsze mój lekarz robi, ale przecież to nie ma znaczenia jeśli inny lekarz usg ci zrobi😊 może wydaję ci się, że słabe, a efekt oczekiwany będzie😊😊

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Kciuki zaciśnięte, aby udało się i do jutra pęcherzyki z pękaniem poczekały. Daj znać po, czy udało się dotrzymać jajeczka :D
    No mam nadzieję, że nie pękną 😊 w piątek na ush były dwa😊 po jednym w jajniku po 13 i 16 chyba już nawet nie pamiętam😊 jutro zobaczymy😊😊 dam znać po😊 mam nadzieję, że będzie spóźniony zajączek🐇💗👶😍

    Mania80 lubi tę wiadomość

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Puchatek Autorytet
    Postów: 346 562

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już bety nie doczekam. Zaczęło się plamienie, wiec okres za zakrętem :(

    1cs: Synek 07.2014, cc
    Starania o rodzeństwo od 07.2015

    01-05.2019 - 3x IUI :(
    05.2019 IVF start, krótki protokół, transfer odroczony, mamy 1❄️
    07.08 FET blastki 4AB 😢

    04.09 CRIO-ICSI 6 komórek
    09.09 ET wczesnej blastki 2 😢

    Koniec walki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnosnie wczesniejszych postow czuje ze muszs sprostowac-nie,nie zawsze daje sie ovitrelle nawet pomimo stymulacji, jednak w wiekszosci dla pewnosci ze peknie i zeby zapobiegac torbieli sie go daje.
    I mysle ze nie powinnismy wprowadzac tutaj zametu dla nowych dziewczyn-po ovitrelle pecherzyki pekaja ZWYKLE 24-40h pozniej, mowienie o 2,3,4 pelnych dobach to juz przesada ktora dotyczy bardzo malego procenta kobiet.

    Puchatek, Malinka2401, Miła27, Mania80 lubią tę wiadomość

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Odnosnie wczesniejszych postow czuje ze muszs sprostowac-nie,nie zawsze daje sie ovitrelle nawet pomimo stymulacji, jednak w wiekszosci dla pewnosci ze peknie i zeby zapobiegac torbieli sie go daje.
    I mysle ze nie powinnismy wprowadzac tutaj zametu dla nowych dziewczyn-po ovitrelle pecherzyki pekaja ZWYKLE 24-40h pozniej, mowienie o 2,3,4 pelnych dobach to juz przesada ktora dotyczy bardzo malego procenta kobiet.

    Zgadzam się, z tym czasem pękania to jakaś bzdura.

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Odnosnie wczesniejszych postow czuje ze muszs sprostowac-nie,nie zawsze daje sie ovitrelle nawet pomimo stymulacji, jednak w wiekszosci dla pewnosci ze peknie i zeby zapobiegac torbieli sie go daje.
    I mysle ze nie powinnismy wprowadzac tutaj zametu dla nowych dziewczyn-po ovitrelle pecherzyki pekaja ZWYKLE 24-40h pozniej, mowienie o 2,3,4 pelnych dobach to juz przesada ktora dotyczy bardzo malego procenta kobiet.
    Podzieliłam się informacją taką jaką dostałam sama. Najwyraźniej wiedza jest bardzo rozszerzona tak samo jak jest temat sprzeczny, że przy IUI plemniki żyją dłużej? krócej? Jeśli chodzi o zastrzyk to słyszałam od kilku osób, że zawsze się dostaję więc uznałam, że tak jest. Tym bardziej, że mi również pęcherzyki same pękają, a zastrzyk również dostałam. Także wychodzi na to, że najpewniejsze źródło to po prostu nasz lekarz😊

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Tobą Mila 🙂 U każdego pękają indywidualnie. Pozatym cykl cyklowi nie równy i nie zawsze pękają w tym samym czasie. Może to nastąpić wcześniej czy później. Dziewczyny i nie zawsze sugerujcie się,że gdy jajniki bolą to już owu. Czasem boli przez tą całą stymulację, ovitrelle albo jest to po prostu ból po IUI🙂

    PUCHATEK bardzo mi przykro 😥😥😥

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tak przygnebiona od jakiegoś czasu...
    Zaczynam w to wątpić,że my się w końcu tego dziecka doczekamy. Przepraszam,ale musiałam to wywalic z siebie

  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Dziękuje za odpowiedź. Wizyte mam jutro o 19 i coraz bardziej się denerwuje. Normalnie owulacje mam 14-15 dc, boję się że od clo owulcja będzie szybcieji jutro usłyszę od lekarza, że jest w tym miesiącu już za późno na IUI

    Na moim doświadczeniu, cykl na clo był dosc krotki, pęcherzyk szybko urósł a ovitrelle (125zl u mnie) zrobiłam sobie dwie godziny przed iUI, natomiast podczas stymulacji menopurem już nie kazano mi robić zastrzyku bo rzeczywiście pęcherzyk pękł sam .

    Nie bój się, jeśli pęcherzyk pękł będzie to znac by w prxyszlym cyklu przeprowadzić wcześniejszy monitoring

    Powodzenia

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Odnosnie wczesniejszych postow czuje ze muszs sprostowac-nie,nie zawsze daje sie ovitrelle nawet pomimo stymulacji, jednak w wiekszosci dla pewnosci ze peknie i zeby zapobiegac torbieli sie go daje.
    I mysle ze nie powinnismy wprowadzac tutaj zametu dla nowych dziewczyn-po ovitrelle pecherzyki pekaja ZWYKLE 24-40h pozniej, mowienie o 2,3,4 pelnych dobach to juz przesada ktora dotyczy bardzo malego procenta kobiet.
    Zgadzam się .
    To indywidualna kwestia, tak jak pisałam mi przy 3 iUI w ogóle nie podali a pęcherzyk pękł jak w zegarku

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła27 wrote:
    Jestem tak przygnebiona od jakiegoś czasu...
    Zaczynam w to wątpić,że my się w końcu tego dziecka doczekamy. Przepraszam,ale musiałam to wywalic z siebie

    Trzymaj sie dzielnie, doczekacie się 🤗
    Myślicie już nad zmianą metody leczenia?

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puchatek wrote:
    Ja już bety nie doczekam. Zaczęło się plamienie, wiec okres za zakrętem :(

    Przytulas😔

    Puchatek lubi tę wiadomość

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Jestem tu nowa i proszę o pomoc... W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że czeka nas iui. Jesteśmy w trakcie robienia wyznaczonych badań, wizytę mamy 9 maja, okres powinnam dostać ok 21 maja (niestety nie ma mam idealnie równych cykli za to długie więc bywają odhyły) a dni płodne wypadałyby ok 6-7 czerwca. I tu moje pytanie: czy są szanse, że lekarz zdecyduje się na iui 6-7 czerwca biorąc pod uwagę, że 8 czerwca wyjeżdżamy na tydzień na urlop czy też praktykuje się siedzenie w domu?

  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLina wrote:
    Hej dziewczyny :) Jestem tu nowa i proszę o pomoc... W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że czeka nas iui. Jesteśmy w trakcie robienia wyznaczonych badań, wizytę mamy 9 maja, okres powinnam dostać ok 21 maja (niestety nie ma mam idealnie równych cykli za to długie więc bywają odhyły) a dni płodne wypadałyby ok 6-7 czerwca. I tu moje pytanie: czy są szanse, że lekarz zdecyduje się na iui 6-7 czerwca biorąc pod uwagę, że 8 czerwca wyjeżdżamy na tydzień na urlop czy też praktykuje się siedzenie w domu?

    Witaj:)
    Praktyka jest taka ( mowie za siebie) ze po iUI prowadzisz normalny trym życia tak by warunki były najbardziej zbliżone do naturalnych( łącznie z sexem) , zatem jeśli twój lekarz nie zaleci inaczej, spokojnie możesz wyjechać. Wyklucz basen po iUI i kąpiel 24h tylko prysznic .
    Powodzenia:)

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)
    Widzę, że statystyki są raczej przygnębiające :( Niby lekarz mi mówił, że jest 14% szans ale patrząc na Wasze doświadczenia mam wrażenie, że znacznie mniej...
    Zastanawiam się po prostu czy w związku z wyjazdem nie odpuścić sobie tego cyklu, tym bardziej, że z tego co czytałam to część z Was nie najlepiej się czuje po stymulacji...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz nie ma sensu robic inseminacji na sile jesli byloby za wczesnie. Ja bym poszla na monitoring i wtedy zdecydowala. Jesli pecherzyk mialby odpowiednia wielkosc to robimy, jesli bylby za maly to naprawde nie ma sensu, lepiej odpuscic starac sie naturalnie i zrobic miesiac pozniej. Urlopu bym nie przekladala- byly tu osoby ktore kilka lat nie ruszaly sie z domu bo a moze sie uda i guzik z tego.

    Statystyki sa zalosne ale trzeba sprobowac-to kolejny krok:)


    Miła no dokladnie tez tak czasami mysle:( uczepilam sie ivf teraz;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 10:39

    Mania80 lubi tę wiadomość

‹‹ 348 349 350 351 352 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ