X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam iui w piątek 15dc, po zabiegu od razu dostała ovitrelle. Cykle mam 28-30dniowe, nawet do 32. Pęcherzyki 2 największe miałam 18mm, dr. mówiła, że są ok, endometrium 10mm na cyklu naturalnym.
    Tak naprawdę nie wiadomo przy jakiej wielkości mi pękają itd, bo w kazdym cyklu moze być inaczej. Przed wczoraj obudziłam się w nocy, duże kłucie w brzuchu i nie mogłam zasnąć. Ogólnie od soboty mam takie kłócie. Też tak miałyście? Może to po Ovitrelle?

    Druga sprawa, czy testowanie ma sens w okolicach miesiączki, po 14dniach? Mam intensywne, aktywne plany na majówkę i nie wiem czy mogę się tak przemęczać. Czy można zrobić badanie wcześciej?

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MANIA póki mamy dofinansowanie do IUI to próbujemy😘 choć ja to bym jeszcze raz zrobiła i od razu do IVF podchodziła. Maz chce jeszcze z IUI spróbować 🙂

    MILA takie przygnębienie mnie złapało, że jakoś mało realne mi się to wydaje,że w końcu w ciąży będę 😘

    KAROLINA ciekawe czy lekarz nie zdecyduje o stymulacji wtedy owu może wypaść wcześniej ,a nawet może być później. To jest niewiadoma. Szczerze ci powiem,że po każdej IUI czuje się inaczej 🙂🙂 nie ma reguły.

    Dziewczyny które miały niedawno IUI jak się czujecie ?? Ja po tej bez stymulacji czuje się dobrze czasem ,zakłuje mnie ten lewy jajnik. Po tej IUI od paru dni chodzę znów zła jak osa i czepiam się o wszystko 🤣😂 najgorzej ma ze mną mój biedny maz 😅😅

    Mania80 lubi tę wiadomość

  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła27 wrote:
    MANIA póki mamy dofinansowanie do IUI to próbujemy😘 choć ja to bym jeszcze raz zrobiła i od razu do IVF podchodziła. Maz chce jeszcze z IUI spróbować 🙂

    MILA takie przygnębienie mnie złapało, że jakoś mało realne mi się to wydaje,że w końcu w ciąży będę 😘

    KAROLINA ciekawe czy lekarz nie zdecyduje o stymulacji wtedy owu może wypaść wcześniej ,a nawet może być później. To jest niewiadoma. Szczerze ci powiem,że po każdej IUI czuje się inaczej 🙂🙂 nie ma reguły.

    Dziewczyny które miały niedawno IUI jak się czujecie ?? Ja po tej bez stymulacji czuje się dobrze czasem ,zakłuje mnie ten lewy jajnik. Po tej IUI od paru dni chodzę znów zła jak osa i czepiam się o wszystko 🤣😂 najgorzej ma ze mną mój biedny maz 😅😅

    Wiec trzymam kciuki ✊🏻.
    Ja dziś potrójna dawka menopur i trzeci dzień zastrzyki na wstrzymywanie ovu, nudności mnie dopadły i bol głowy, jajniki jakby bardziej aktywne i głodna jestem ciagle:)
    Może już w piątek punkcja juupppi

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 IUI za mną. Jestem kompletnie nie zadowolona. Uważam, że statystyki są tak niskie ponieważ ciężko jest trafić w dobry moment!!!! Znowu pęcherzyki dwa pęknięte, ale uważam że IUI była za późno. Powinnam mieć wczoraj, ale olali mnie ze wzgledu na święta. Liczy się sztuka. Kase wzięli zabieg zrobili, a nie uda się, bo zasłaniają się niskimi statystykami. Żenada. Jestem rozczarowana strasznie. Jajniki bolą mnie nie wiem czy po lekach czy w nocy pęcherzyki po prostu pękły i dlatego... najgorsze jest to, że nie mamy już z mężem mrożonego nasienia teortycznie. Mamy 2 słomki które zostają na czarną godzinę czyli in vitro... mąż przyjmuje testosteron który blokuje produkcje plemników😢😢 więc teraz musi je odblokować, a nie wiemy czy potrwa to 2 miesiące czy 5... Testosteron bierze od stycznia więc mam nadzieję, że długo to nie potrwa, bo na kolejna IUI nie mamy😢 jestem rozczarowana, wściekła i zaczynam się załamywać... po zamrożeniu nasienia powiedzieli nam, że mamy na 5 słomek, a przy 1 próbie IUI zużyli 2 o czy nam oczywiście nie powiedzieli dowiedzieliśmy się dzisiaj jak zapytałam czemu tylko 2 zostały jak dwie zużyliśmy to trzy powinny zostać a nie dwie..... tym bardziej jestem wkurwiona. Mam dosyć "najmądrzejszych" lekarzy. Tyle kasy płacimy, a mam wrażenie, że nam wielką łaskę robią.
    Wyniki nasienia do IUI:
    Koncentracja plemników 42.00 mln/ml
    Ruch postępowy 60%
    Ruch niepostępowy 4.0%
    Plemniki nieruchome 36.0%

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Dziewczyny miałam iui w piątek 15dc, po zabiegu od razu dostała ovitrelle. Cykle mam 28-30dniowe, nawet do 32. Pęcherzyki 2 największe miałam 18mm, dr. mówiła, że są ok, endometrium 10mm na cyklu naturalnym.
    Tak naprawdę nie wiadomo przy jakiej wielkości mi pękają itd, bo w kazdym cyklu moze być inaczej. Przed wczoraj obudziłam się w nocy, duże kłucie w brzuchu i nie mogłam zasnąć. Ogólnie od soboty mam takie kłócie. Też tak miałyście? Może to po Ovitrelle?

    Druga sprawa, czy testowanie ma sens w okolicach miesiączki, po 14dniach? Mam intensywne, aktywne plany na majówkę i nie wiem czy mogę się tak przemęczać. Czy można zrobić badanie wcześciej?
    Ja zastrzyk Ovitrelle miałam w niedzielę wieczorem. Stymulacja na lamette. Czuje tylko kłucie jajników nie wiem czy po lekach czy po owulacji. Ogólnie po zastrzyku i stymulacji czuję się dobrze bez objawów.

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    2 IUI za mną. Jestem kompletnie nie zadowolona. Uważam, że statystyki są tak niskie ponieważ ciężko jest trafić w dobry moment!!!! Znowu pęcherzyki dwa pęknięte, ale uważam że IUI była za późno. Powinnam mieć wczoraj, ale olali mnie ze wzgledu na święta. Liczy się sztuka. Kase wzięli zabieg zrobili, a nie uda się,

    Ja piernicze.... to jest to o czym pisałam, mi pierwsza iUI jak się później okazało, zrobili tez po pęknięciu, wyniknęło to z objawów i ilości pęcherzyków . Jeszcze mi powiedział ze owu nie było, a inny lekarz widział cż .
    Mając dwie słomki nie zastanawiałabym się nad ivf, oni nie wiedza ile to nas kosztuje .
    Oby ovu bylanad ranem a twoja komóreczka jajowa czekała ...choć realnie wiemy jak jest .

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jaki są zasady przed iui. Ja byłam dwa dni przed na monitoringu to miałam 16mm pecherzyki a w dniu iui odrazu zabieg. Bardzo się zdziwiłam, że odrazu bo postanowiłam, ze jak będą za małe to rezygnuję lub robię po świętach. Także u mnie dr. na moją prośbę zrobiła przed usg.

  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania80 wrote:
    Czekając na szczęście wrote:
    2 IUI za mną. Jestem kompletnie nie zadowolona. Uważam, że statystyki są tak niskie ponieważ ciężko jest trafić w dobry moment!!!! Znowu pęcherzyki dwa pęknięte, ale uważam że IUI była za późno. Powinnam mieć wczoraj, ale olali mnie ze wzgledu na święta. Liczy się sztuka. Kase wzięli zabieg zrobili, a nie uda się,

    Ja piernicze.... to jest to o czym pisałam, mi pierwsza iUI jak się później okazało, zrobili tez po pęknięciu, wyniknęło to z objawów i ilości pęcherzyków . Jeszcze mi powiedział ze owu nie było, a inny lekarz widział cż .
    Mając dwie słomki nie zastanawiałabym się nad ivf, oni nie wiedza ile to nas kosztuje .
    Oby ovu bylanad ranem a twoja komóreczka jajowa czekała ...choć realnie wiemy jak jest .
    W czwartek mąż idzie do androloga po leki na odblokowanie plemników i odstawia testosteron. Tak naprawde mamy za sobą 2 próby IUI z czego wiem, że dwie były za późno... więc chciałabym spróbować z 2-3 razy ale w 12-13 dc, a nie 14-15 gdzie owulacje zawsze mam 12-13 cykle około 28dni tłumaczyłam lekarzowi, ale oni niby przecież lepiej wiedzą😕

    Mania80 lubi tę wiadomość

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18mm to ta dolna granica dojrzalosci:) no wlasnie nie roznie bywa, bo pekanie pecherzykow odbywa sie zawsze tak samo- mnie np zawsze przy 22mm.

    Kurcze no faktycznie nieciekawie:/chyba szkoda tych 2 sztuk ostatnich dla iui prawda? To zbyt duza loteria:/

    Tak,i po stymulacji i po ovi i po duphastonie moga miec miejsce rozne bole, klucia,ciagniecia itp. Ja jestem juz 2 miesiac bez niczego i jeszcze sie zdarzaja ale coraz rzadziej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekajac masz calkowita racje,to sporo za pozno a widac ze dobrze znasz swoj cykl, zwykle naciagactwo:/ nie cierpie tych klinik,jak mam tam jechac to mi slabo:/

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Czekajac masz calkowita racje,to sporo za pozno a widac ze dobrze znasz swoj cykl, zwykle naciagactwo:/ nie cierpie tych klinik,jak mam tam jechac to mi slabo:/

    Dołączam :)

    mila2019 lubi tę wiadomość

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła ja po każdej inseminacji czułam sie inaczej a miałam 4. Po tej ostatniej jestem cały czas "napuchnięta" dzis robiłam betę zobaczymy czy cos sie "wykluje" :) ale podchodzę na luzie nerwy nic mi nie dadzą.

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście kurcze szkoda :/ ale mnie te doktorki przemądrzałe wkur...ją. Nie chciałaś odstąpić dziś od IUI jak okazało się, że już pękły pęcherzyki? Tylko pewnie później dowiedziałaś się, że po 2 słomki na jedno IUI brali... Ale nie przekreślaj tego cyklu, przecież mogłaś być niewiele po pęknięciu i szansa jest, choc wiem, że chciałaś na niepękniętych jak ja. No i parametry dobre macie. Ile u Was kosztuje IUI? Ile ml próbki podano Ci? a ile jest w słomce przechowywane i czy to już oczyszczone w słomce? Ciekawe. Ja na każdej wizycie powtarzam gin, ze chcę na niepękniętych w tym cyklu, aż się boję, że mnie może okłamać czy już pękły czy nie, żebym nie zrezygnowała, a on kasę przytulił :/ Czekam na wynik estradiolu, bo w zeszlym cyklu był słaby, a gin powiedzial, że patrzy na wyniki hormonów a nie tylko usg (a w efekcie i tak zrobil mi na słabym estradiolu i pękniętych. W tym cyklu sama domagałam się, żeby coś na poprawę estradiolu dał żeby nie było jak w tamtym cyklu, bo sam gdzieś to miał, żeby zwrócić na to uwagę, a jak pacjentka nie doczyta ile powinno być i nie upomni się o jakieś działania to sam od siebie nic wrrr..... A u mnie dziewczyny po Ovitrelle pęcherzyki pękły po 18 h, jeszcze pielęgniarka mowiła, że zastrzyk zatrzyma trochę, żeby ovu była później, a nieprawda bo wyszło na moje, że w 15 dc jak miało być). Mówią i robią co im wygodniej i kiedy mają dyżury w klinikach. Miałaś kochana badany progesteron i estradiol przed?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 14:58

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła27 nie poddawaj się, jest nas wiele które walczą o pierwsze dzieciatko. Mojemu mężowi marzyła się trójka dzieci, a tu walka o jedno, modlę się bysmy choc jedno szczęscie mieli i Wam też tego życzę, doczekamy się w końcu wszystkie :)

    Puchatek przykro mi, ze @ za rogiem ;/ Ale nie ma zmiłuj, zbieraj siły na następny cykl i starania :)

    Mania80 oby piątek był szczęśliwy dla Ciebie :)

    liliputkowo90 kciuki i daj znać jak beta ;)

    Najgorsze jest to, że jeżeli chciałoby się odstąpić od IUI bo okaże się, ze pęcherzyki pęknięte już, to cykl stracony na niemal 100% bo przed zabiegiem 3-5 dni najbardziej płodnych wsrzemięźliwość, wiec starań naturalnych nie ma. Dojrzałe i świeże nasienie po tej przerwie oddane do pojemniczka w dniu IUI - zmarnowane. Odstępując można sobie już pośpiewać bo raczej już za późno skoro pęcherzyki pękły nie wiadomo kiedy i nasienie kilkudniowe oddane, a po paru godzinnej przerwie(od oddania w klinice materiału) to dojrzałych może nie być w spermie :/ a tu się człowiek faszeruje tyloma lekami stymulującymi :/ Paranoja i tak zdane jestęśmy na łaskę i niełaskę na doktorków żeby wycelowali właściwy dzień, tylko paradoks, że im na tym nie zależy i traktują ludzi na sztuki, to tylko kolejna pacjentka :(
    Ile dni przed IUI zachowujecie wstrzemięźliwości?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 15:32

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Kate0816 Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jak w końcu jest najlepiej na pękniętych czy nie? Bo już się pogubiłam w tym. Lekarz nie odpowiedział mi jednoznacznie, ale teraz twierdził, że są idealne warunki ( trzy pęknięte pęcherzyki). Trochę mnie to już przerasta, chociaż po 2 iui jestem jakaś spokojniejsza wewnętrznie niż po 1. Nie doszukuję się objawów, brzuch mnie boli.

  • Kate0816 Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz zaczynam się martwić, że moja iui też była za późno.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz o tym pisalysmy;) rozne sa podejscia. Na peknietych strach zeby nie bylo za pozno,na niepeknietych strach czy nie pekna za pozno... Najlepiej na lekko pofalowanych czyli w trakcie pekania (na usg maja ksztalt pofalowanego jajka, czym wieksze faldy tym dalej od pekniecia) ale to jak strzal w 10. Raz tak trafilam a i tak sie nie udalo.
    U nas raz 3 dni raz 2 i raz 1 i bach,najlepsze wyniki tylko na 1 dniu wstrzemiezliwosci, jeszcze bardziej ruchliwe byly.

  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Czekając na szczęście kurcze szkoda :/ ale mnie te doktorki przemądrzałe wkur...ją. Nie chciałaś odstąpić dziś od IUI jak okazało się, że już pękły pęcherzyki? Tylko pewnie później dowiedziałaś się, że po 2 słomki na jedno IUI brali... Ale nie przekreślaj tego cyklu, przecież mogłaś być niewiele po pęknięciu i szansa jest, choc wiem, że chciałaś na niepękniętych jak ja. No i parametry dobre macie. Ile u Was kosztuje IUI? Ile ml próbki podano Ci? a ile jest w słomce przechowywane i czy to już oczyszczone w słomce? Ciekawe. Ja na każdej wizycie powtarzam gin, ze chcę na niepękniętych w tym cyklu, aż się boję, że mnie może okłamać czy już pękły czy nie, żebym nie zrezygnowała, a on kasę przytulił :/ Czekam na wynik estradiolu, bo w zeszlym cyklu był słaby, a gin powiedzial, że patrzy na wyniki hormonów a nie tylko usg (a w efekcie i tak zrobil mi na słabym estradiolu i pękniętych. W tym cyklu sama domagałam się, żeby coś na poprawę estradiolu dał żeby nie było jak w tamtym cyklu, bo sam gdzieś to miał, żeby zwrócić na to uwagę, a jak pacjentka nie doczyta ile powinno być i nie upomni się o jakieś działania to sam od siebie nic wrrr..... A u mnie dziewczyny po Ovitrelle pęcherzyki pękły po 18 h, jeszcze pielęgniarka mowiła, że zastrzyk zatrzyma trochę, żeby ovu była później, a nieprawda bo wyszło na moje, że w 15 dc jak miało być). Mówią i robią co im wygodniej i kiedy mają dyżury w klinikach. Miałaś kochana badany progesteron i estradiol przed?
    O dwóch słomkach dowiedziałam się po... poza tym tym razem pierw zrobili IUI i po wykonali usg i dopiero powiedzieli, że pęcherzyki pęknięte i że jesteśmy " w punkt" wkurwia mnie to bo skąd oni mogą wiedzieć.. skoro nie są w stanie stwierdzić kiedy pęcherzyk pękł ... owszem przy usg dzień w dzień są w stanie określić czy pękają czy nie... Ale jak ja usg miałam w piątek a zabieg dzisiaj to skad on kurwa jego mać może wiedzieć, że w punkt skoro nie wie czy od uwolnienia komórki jajowej doszło godzine temu czy trzydzieści😕😕 jestem zrezygnowana czuję się oszukana trochę. Jedyna nadzieja taka, że jakimś cudem komórka zdążyła poczekać, a plemniki się zadomowiły. U nas IUI kosztuje 700zł plus leki co przepiszą. Podali mi 0.50ml wydaje mi się że mało... nie wiem od czego to zależy... Może więcej nie dali, bo nawet na 2 słomki nie zostałoby... bo może wylali? Już głupio myślę, ale jak widzę co się w telewizji dzieję to wszystko możliwe. A w słomce zamrożone jest bez preparacji czyli przygotowują je chwilkę przed IUI. Ja estradiolu i progesteronu nie miałam robionego przed ale ogólnie miałam wyniki były w normnie tak jak wypadało na dzień cyklu.

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wyniki nasienia nie wiem czy aż tak dobre, bo się nie znam. Ostatnio mieliśmy o wiele wiele lepsze!! A i tak się nie udało... to prawda, że liczy się tylko ten jeden. To loteria trzeba trochę szczęścia mi ostatnio nie dopisuje... mąż mój trochę się chyba załamał robi tylko dobrą minę do złej gry.. dostałam leki na podtrzymanie zarodka dopiero od jutra mam brać też nie wiem czemu nie od dzisiaj szczerze to nawet się nie łudzę, że się udało ale tabletki wezme tylko ze wzgledu na niego on wierzy, że mogło się udać. Uważa, że przesadzam, że może się udało chociaż też nie jest zadowolony z postępowania kliniki... nie wiem szczerze to mam dosyć jestem załamana nie mam pojęcia co mogę zrobić na tą chwilę mamy taka sytuację finansową, że na pewno nie damy rady... skupie się chyba na mężu zanim nasze małżeństwo się rozpadnie😢 na jesień będziemy dalej działać w tym kierunku

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • aisakoooo Przyjaciółka
    Postów: 85 38

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadałam ostatnio z taką dawną znajomą, wiedziałam, że się długo starali i że w końcu im się udało ale nie wiedziałam jak i ona mi opisała swoją historię.
    Starali się ponad 3 lata, z pomocą lekarzy ponad rok, zrobili cztery IUI nie udane, ogólnie niepłodność idiopatyczna nic nie stwierdzono. I powiedziała mi że uważa, że większość monitoringów poza tymi diagnostycznymi i inseminacje uważa tylko za napychanie kieszeni lekarzy żaden z tych na których trafiła nie przejmował się żeby odpowiednio trafić w czas, a ona każdy cykl coraz bardziej psychicznie przeżywała. W pewnym momencie powiedzieli stop, nie wydadzą już ani zł na lekarzy w tej sprawie tylko zaczną normalnie żyć, in vitro nie chcieli. Zaczęli się trochę więcej ruszać, modlić i nawet nie zauważyła jak okres jej się spóźnił dwa tygodnie, mają teraz córeczkę.

    Przez takie historie chyba bardziej zaczynam wierzyć w cuda niż w lekarzy. Sama na razie nie potrafię całkiem odpuścić, ale lekarza na ten cykl a może i następny odpuszczamy. Zastanawiam się jeszcze nad jakimiś niekonwencjonalnymi środkami może jakieś zioła. Słyszałyście o czymś takim?

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    30 lat
    Starania od 05.2017r.
    wysoka prolaktyna - cały czas na bromergonie
    AMH 4,99
    10. 2018 HSG - ok,
    nasienie 8% prawidłowych, ruch ok.
    11.03.2019 - 1 IUI :(
    8.04.2019 - 2 IUI
‹‹ 349 350 351 352 353 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ