X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dupa. 4 iui klapa. Ja sie z wami kochane żegnam powoli przechodzę na wątek invitro. Będę do was zaglądać. Trzymam za was kciuki. Wierze ze każda z nas doczeka sie tego maleństwa. Nie mogę pojąć jednego ile jeden człowiek jest w stanie wycierpieć????? Dużo w życiu przeszłam ale takiego muru jak bezpłodność jeszcze nie trafiłam. Tule was gorąco.

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • Kate0816 Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam taką znajomą. Starali się wiele lat o dziecko, nawet in vitro kilka razy i nic. W końcu odpuścili - pojechali na wakacje i bach ciąża. Niestety wiele kobiet ma blokadę psychiczną - niewiadomego pochodzenia. Znam osoby, które zaszły przez in vitro a kolejne ciążę naturalne. Każda z nas chciałby nie myśleć o tym czy się uda czy nie, ale niestety łatwo to powiedzieć- trudniej zrobić, tym bardziej że w koło wszyscy mają dzieci ( przynajmniej tak u mnie jest). Mi siostra jak była w drugiej ciąży bała się powiedzieć i mimo to że cieszyłam się z jej szczęścia to jak byłam sama to ryczałam jak bóbr. Tak samo jak ich odwiedzam - zawsze mi serce pęka, że ja nie ma takiego szczęścia ( dzieciaczki) - mimo że uwielbiam tak małe szkraby.

  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u lekarza. Jutro IUI. Tylko nie dostałam zastrzygu na pęknięcie pęcherzyka. I teraz zastanawiam się czy lekarz nie zapomniał o tym. Czy Wy zawsze macie zastrzyg na pęknięcie?

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie musi byc zawsze zastrzyk.


    Kurcze Dziewczyny pod tym wszystkim sie podpisuje:( tez nie jestesmy jeszcze w stanie odpuscic... Na ta chwile wierze w ivf, jak tak nie da rady to na pewno powiem stop. Przez iui mozna zwariowac, robilam 3 msce pod rzad i to jest taka psychiczna tortura ze naprawde powinni sie bardziej przylozyc. Teraz chwile odsapuje i zbieram sily wiem ze ivf jest wiekszym obciazeniem ale wyzsza skutecznosc ma to wynagrodzic. Wiec na ta chwile powiem ze wierze w ivf. Jesli nie to juz tylko w cuda;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 20:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonił lekarz... mam 3 opcje do wyboru
    1. Kolejną już z rzędu 5 Inseminacja stymulowana tabletkami
    2. Inseminacja stymulowana zastrzykami
    3. In vitro

    Lekarz poleca kolejną IUI mówi że do 6 razy sztuka. Jestem młoda i że jak wyczerpuje te opcje to wtedy dopiero in vitro.

    Czy któraś z Was może stymulowana była zastrzykami ? Jak to wygląda??

  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Byłam u lekarza. Jutro IUI. Tylko nie dostałam zastrzygu na pęknięcie pęcherzyka. I teraz zastanawiam się czy lekarz nie zapomniał o tym. Czy Wy zawsze macie zastrzyg na pęknięcie?
    Zapytaj może jutro rano. Mam pytanko do Ciebie. Widzę, że mąż miał słabą morfologie w nasieniu i ładnie mu się poprawia. Mój mąż też nie ma jakieś za wysokiej... jakieś leki, witaminy brał?😊

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które dostały tabletki na podtrzymanie zarodka Kiedy zaczełyście je brać?? W dzień IUI czy dzień po??
    I kolejne pytanko po stymulacji kłują was jajniki? Czy to po owulacji?? Bo już głupieje??

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    Zapytaj może jutro rano. Mam pytanko do Ciebie. Widzę, że mąż miał słabą morfologie w nasieniu i ładnie mu się poprawia. Mój mąż też nie ma jakieś za wysokiej... jakieś leki, witaminy brał?😊
    Zaczą więcej się ruszać i lepiej odżywiać (trochę lepiej), zmniejszył palenie. Brał od czasu do czasu trochę fertilmen plus, trochę maca, trochę mleczka pszczelego. Co pomogło to sama nie wiem. Ale wyniki lepsze, a i tak dziecka nie ma.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 dni po :p tak te klucia moga byc nawet kilka miesiecy:)
    Ja tam ide w opcje 3 a mam 26 lat;)

  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Zaczą więcej się ruszać i lepiej odżywiać (trochę lepiej), zmniejszył palenie. Brał od czasu do czasu trochę fertilmen plus, trochę maca, trochę mleczka pszczelego. Co pomogło to sama nie wiem. Ale wyniki lepsze, a i tak dziecka nie ma.
    No wiadomo, że dla nas sukcesem jest ciąża. Co z tego jak wyniki większość z nas ma dobre przyczyny brak i ciąży... doskonale Cię rozumiem. Też już rozkładamy ręce... cholera wie co tu zrobić. Chyba blokada psychiczna... za bardzo się chce, za dużo myśli, za bardzo człowiek stara, cały czas myślimy o tym zamiast wyluzować

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Natka17 Przyjaciółka
    Postów: 109 116

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem dopiero po 1 inseminacji, ale mam takie same odczucia. Dla klinik liczy się głównie zarobek, idą na ilość nie na jakość. Ja miałam odwrotną sytuację, inseminacja moim zdaniem za wcześnie. Zastrzyk w środę wieczorem, inseminacja w czwartek rano, owulacja prawdopodobnie w piątek, więc wątpię żeby plemniki poczekały. W dodatku w protokół z inseminacji wpisali mi niezgodnie z prawdą, że zastrzyk był 24h przed IUI.
    Co do pękania pęcherzykow to nie zgodzę się z tym, że zawsze danej kobiecie pękają przy takiej samej wielkości. Mi pękają czasem przy 22, czasem 24, raz nawet był 28 mm i też pękł.

    starania od 06.2017 r.
    AMH - 2,23
    LH, FSH, TSH, prolaktyna - w normie
    kwiecień 2018 HSG - oba jajowody drożne
    problem męski - żylaki powrózka nasiennego
    18.04 - 1 IUI -> 05.05.2019 r. II kreski na teście, 6.06 beta 802 -> 08.05 beta 1829, 22.05 jest ❤️
    p19udqk3b8x2lnei.png
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest najgorsze, że oczekujemy od lekarza tak naprawdę nie wiele i jeszcze za to płacimy, a jesteśmy tak traktowane... dzisiaj IUI wykonał mi facet około 35lat bardzo miły, zabawny mega, uśmiechnięty, fakt, że to ogromny plus dla niego za podejście super do pacjentki, ale tak sobie myślę, a co on mi.łaskę zrobił??? Pobyt w gabinecie 10minut za 700zł to łaski nie robią!! A poza tym mam to szczerze w dupie czy jest uśmiechnięty czy nie dla mnie się liczy wykonanie zabiegu o czasie i tyle. A uśmieszki dla kogoś innego mógłby sobie zostawić. A lekarz po 3 próbie mówi, że warto zastanowić się nad in vitro bo się nie udało... a jak miało się udać jak nas lekarze nie słuchają chyba uważają, że już wszystkie rozumy pozjadałyśmy.... dlatego jeśli zaczyna się IUI uważam, że każda powinna dać sobie 5-6 prób, ponieważ 2-3 może są trafione w odpowiedni dzień

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już sama nie wiem czy jutro podchodzić do IUI. Dziś lekarz powiedział, że zabieg robie na własne ryzyko, bo nie mam posiewu. A moja lekarz prowadząca nie zleciła mi tego badania, więc go nie zrobiłam. U męża posiew wyszedł dobrze. Do tego nie dostałam leku na pęknięcie, byłam tak zestresowana, że zapomniałam się spytać. Pokłóciłam się z mężem, a teraz od tego wszystkiego boli mnie brzucho i nie mogę spać.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Już sama nie wiem czy jutro podchodzić do IUI. Dziś lekarz powiedział, że zabieg robie na własne ryzyko, bo nie mam posiewu. A moja lekarz prowadząca nie zleciła mi tego badania, więc go nie zrobiłam. U męża posiew wyszedł dobrze. Do tego nie dostałam leku na pęknięcie, byłam tak zestresowana, że zapomniałam się spytać. Pokłóciłam się z mężem, a teraz od tego wszystkiego boli mnie brzucho i nie mogę spać.
    Czasami "na wariata" się opłaca😊 posiew czyli wymaz z pochwy? Wydaje mi się, że to bardziej rutynowe badanie. Rzadko kiedy jest zły wynik... lek na pęknięcie z tego co dziewczyny pisały nie zawsze się dostaję, dla pewności możesz zapytać lekarza który wykona IUI. Prześpij się z tą myślą, a rano podejmiesz decyzje. Ja trzymam kciuki i mam nadzieję, że podniesiesz nasze tragiczne statystyki. Głowa do góry.

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Już sama nie wiem czy jutro podchodzić do IUI. Dziś lekarz powiedział, że zabieg robie na własne ryzyko, bo nie mam posiewu. A moja lekarz prowadząca nie zleciła mi tego badania, więc go nie zrobiłam. U męża posiew wyszedł dobrze. Do tego nie dostałam leku na pęknięcie, byłam tak zestresowana, że zapomniałam się spytać. Pokłóciłam się z mężem, a teraz od tego wszystkiego boli mnie brzucho i nie mogę spać.
    Test owulacyjny mogłaś zrobić. Cykle Masz regularne?

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 354

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    Test owulacyjny mogłaś zrobić. Cykle Masz regularne?
    Cykle m regularne. Z moich obliczeń i objawów jutro owulacja. Idę spać. A jutro IUI. Jak nie sprubuje teraz to pewnie już nigdy.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wpadam na chwilę, po badaniach krwi i wizycie szok... okazało się, że jutro będzie IUI o 13stej, więc proszę Was o kciuki ☺

    Mallagga, mila2019, Natka17, Mania80, Miła27, nada, anna1990, olka_sz, Pat87 lubią tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Kochane wpadam na chwilę, po badaniach krwi i wizycie szok... okazało się, że jutro będzie IUI o 13stej, więc proszę Was o kciuki ☺
    Super😊 widzę pozytywne nastawienie🤗🤗🤗🤗 a czemu szok?😊 kciuki trzymam od rana jutro🤗

    iness00 lubi tę wiadomość

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Cykle m regularne. Z moich obliczeń i objawów jutro owulacja. Idę spać. A jutro IUI. Jak nie sprubuje teraz to pewnie już nigdy.
    Jak jutro owu to może zdążysz przed pęknięciem 🤗 Powodzenia!!!!💗

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dostałam przed iui zastrzyk ovitrelle. Dziś jest 8 dpi. W weekend chcę zrobić betę, to będzie jakoś 10-11dpi. Do jakiego poziomu może w tych dniach utrzymywać się 'fałszywe' bhcg?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ