X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 15 maja 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Droznosc pierw i dalej inseminacja i tyle bo co tu innego zaplanowac, tylko i az tyle.
    Inseminacja z nasieniem dawcy?

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Inseminacja z nasieniem dawcy?
    Dokladnie, innej drogi nie ma. Przerazaja mnie koszty i fakt ze moze sie nigdy ie udac.

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 16 maja 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Dokladnie, innej drogi nie ma. Przerazaja mnie koszty i fakt ze moze sie nigdy ie udac.
    W porównaniu do in vitro koszty nie są takie straszne, a ze wzgledu na dobre nasienie to i szanse spore. 😃

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    W porównaniu do in vitro koszty nie są takie straszne, a ze wzgledu na dobre nasienie to i szanse spore. 😃
    A powiedz mi wlasnie czy ty wiesz jakie sa parametry tego nasienia, bo ja sobie tak kysle narazie ze jak takie "odmrazane" moze byc super...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dawno mnie tu nie bylo;) chcialam dac znac (a nowe Kolezanki witam <3) ze my juz po transferze w invitro:) od 1 wizyty do transferu 2.5tyg, dzieki badaniom klinicznym nic nas to nie kosztowalo a wiem ze mam od wczoraj w sobie 5-dniowy zarodek:) dzialajcie z iui, ale nie bojcie sie ivf, idzie przezyc pod wzgledem bolu itp. Stres ogromny,nawet wiekszy niz przy 3iui razem wzietych ale szanse tez wieksze:) pozdrawiam Was cieplutko:*

    Ps. Cytrynka byla z nami na tym watku w styczniu, potem tez poszla z ivf, dzis sie dowiedziala ze jest w ciazy <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2019, 12:49

    Mallagga, olka_sz, Miła27, Ewela86, Martyśka08, Ewa89_89, usia1986, Alu_87, Pat87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Hej, dawno mnie tu nie bylo;) chcialam dac znac (a nowe Kolezanki witam <3) ze my juz po transferze w invitro:) od 1 wizyty do transferu 2.5tyg, dzieki badaniom klinicznym nic nas to nie kosztowalo a wiem ze mam od wczoraj w sobie 5-dniowy zarodek:) dzialajcie z iui, ale nie bojcie sie ivf, idzie przezyc pod wzgledem bolu itp. Stres ogromny,nawet wiekszy niz przy 3iui razem wzietych ale szanse tez wieksze:) pozdrawiam Was cieplutko:*

    Ps. Cytrynka byla z nami na tym watku w styczniu, potem tez poszla z ivf, dzis sie dowiedziala ze jest w ciazy <3
    Mocne kciuki, gdybym tylko mogla skorzystac z dofinansowania to nawet bym sie nie zastanawiala ale u mnie w kiescie ciemnogrod, a dawca to juz w ogole. Ake jesli aid sie nie uda to zeby w sciane i zbieram na ivf :)

    mila2019 lubi tę wiadomość

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 16 maja 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Hej, dawno mnie tu nie bylo;) chcialam dac znac (a nowe Kolezanki witam <3) ze my juz po transferze w invitro:) od 1 wizyty do transferu 2.5tyg, dzieki badaniom klinicznym nic nas to nie kosztowalo a wiem ze mam od wczoraj w sobie 5-dniowy zarodek:) dzialajcie z iui, ale nie bojcie sie ivf, idzie przezyc pod wzgledem bolu itp. Stres ogromny,nawet wiekszy niz przy 3iui razem wzietych ale szanse tez wieksze:) pozdrawiam Was cieplutko:*

    Ps. Cytrynka byla z nami na tym watku w styczniu, potem tez poszla z ivf, dzis sie dowiedziala ze jest w ciazy <3
    Mila bardzo się cieszę i trzymam za Ciebie mocno kciuki 😘😘😍
    Ja już jestem po 6 IUI, jak nie wyjdzie to też idę od razu w IVF 💪💪
    Pamiętam cytrynkę!!😍 pierwsza IVF jej się udała??

    mila2019 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak!:)

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 16 maja 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Tak!:)
    To super 😍😍 cieszę się 😍😍
    Napisałam do Ciebie na priv 😊😊😊😘😘

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 16 maja 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    A powiedz mi wlasnie czy ty wiesz jakie sa parametry tego nasienia, bo ja sobie tak kysle narazie ze jak takie "odmrazane" moze byc super...
    Parametry są bardzo dobre, tylko żywotność do 48h. Ale jak w dobrym momencie będzie zabieg to nie ma to znaczenia. 😊

    Mallagga lubi tę wiadomość

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • as1988 Debiutantka
    Postów: 14 32

    Wysłany: 16 maja 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po inseminacji w którym dniu robiłyście test???????

    10.05 - 1 IUI
    24.05- beta 162 ♥️
    27.05- beta 665 ♥️
  • Ewela86 Ekspertka
    Postów: 157 119

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    as1988 wrote:
    Dziewczyny po inseminacji w którym dniu robiłyście test???????

    W 13 i 14 dniu po iui.

    6 lat starań o pierwsze dziecko
    niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia czynnościowa, wrogi śluz
    maj 2016 HSG- prawy jajowód niedrożny
    marzec 2017- histeroskopia- usunięcie polipa endometrialnego
    wrzesień 2017- histeroskopia- usunięcie polipów endometrialnych
    19.02.2019 1 IUI :(
    18.04.2019 2 IUI :(
    10.2019 - laparoskopia- udrożniony jajowód
    01.2020 - II kreski na teście :) Naturalny cud <3
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 16 maja 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    as1988 wrote:
    Dziewczyny po inseminacji w którym dniu robiłyście test???????
    Ja robiłam 12 dpi.

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8524 7417

    Wysłany: 16 maja 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny tez wpadłam zobaczyć jak Wam idzie. Ja mam pauzę co do IUI. Jak mi badania kliniczne nie wypalą to zmieniam klinikę i jeszcze spróbujemy IUI, choć szanse mamy marniutkie.

    Trzymam za Was mocno kciuki :-)

    Kate a z tym uciskaniem brzucha to pierwsze słyszę ale skoro pękł to chyba działa :-)

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    W porównaniu do in vitro koszty nie są takie straszne, a ze wzgledu na dobre nasienie to i szanse spore. 😃
    Szanse na ciążę przez iui z nasieniem dawcy są takie same jak przy iui z nasieniem partnera. Niektóre z nas mają partnerów z super wynikami i same nie mają żadnych przeciwwskazań do zajścia w ciążę a mimo iui 1 czy 7 mało ktora z nas jest w ciąży. Każda iui to 10%-15% szans. Niestety to są realia i statystyki

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    usia1986 wrote:
    Szanse na ciążę przez iui z nasieniem dawcy są takie same jak przy iui z nasieniem partnera. Niektóre z nas mają partnerów z super wynikami i same nie mają żadnych przeciwwskazań do zajścia w ciążę a mimo iui 1 czy 7 mało ktora z nas jest w ciąży. Każda iui to 10%-15% szans. Niestety to są realia i statystyki
    Dokładnie, ostatnio właśnie lekarz mi przypomniał jak się okazało że 2 IUI u mnie się nie powiodło, że przecież IUI to ok 10% szans... prawie jak przy cyklu naturalnym :(
    Teraz jestem już w 4 dniu stymulacji do in vitro, które niestety też ma stosunkowo niewiele % szans, bo 40 %. Obym tylko była w tej dobrej części...

    usia1986 lubi tę wiadomość

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Ja robiłam 12 dpi.
    A ja tutaj ponownie ostrzegam, że 11 dni po IUI miałam jeszcze pozytywny test ciążowy a beta <1,2 ! Także nie róbcie testów, tylko beta. Nie powielajcie moich błędów ;)

    usia1986 lubi tę wiadomość

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 17 maja 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    usia1986 wrote:
    Szanse na ciążę przez iui z nasieniem dawcy są takie same jak przy iui z nasieniem partnera. Niektóre z nas mają partnerów z super wynikami i same nie mają żadnych przeciwwskazań do zajścia w ciążę a mimo iui 1 czy 7 mało ktora z nas jest w ciąży. Każda iui to 10%-15% szans. Niestety to są realia i statystyki
    Każdy dostaje inną szansę procentową, ponieważ każdy ma inny problem. Ja akurat dostałam 20% w Angeliusie. A IUI z nasieniem dawcy jest o kilka procent większe z tego względu, że dawca oprócz kompleksowych badań nasienia ma zrobione kilka badań genetycznych, wirusologicznych itd, których większość par na początku starań, czyli przy inseminacji jeszcze nie ma. Dodatkowo nasienie dawcy ma dużo wyższe normy niż WHO przewiduje. Rozumiem frustrację spowodowaną nieudanym IUI ale nie można tak uogólniać i nastawiać innych dziewczyn, które się starają.

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sadze zeby Meggie powiedziala cos zlego. To nie jest frustracja tylko duzo wieksza wiedza i doswiadczenie po tym czasie, a co za tym idzie-pokora. Ja w styczniu przywitalam sie na watku iui i widzialam Dziewczyny piszace ze to tylko 10% to pomyslalam "eee, nieprawda, to ciut wiecej niz naturalnie czyli okolo 20%"- no coz, to byla nieprawda. Ogolna skutecznosc potwierdzona przez statystyki klinik to 8-10%, jesli ma sie potwierdzony problem techniczny- ruchliwosc plemnikow,ich szybkie padanie, te procenty troche rosna ale Meggie mowi prawde. Skutecznosc jest niska i trzeba sie z tym pogodzic. Jednoczescie dodalabym ze to naturalny krok na drodze staran z pomoca klinik, ktorego trzeba sie podjac 1-3razy przed decyzja czy idzie sie w ta najbardziej zaawansowana metode. Mialam 3-zaluje ze az 3,pewnie gdyby sie udalo to bym inaczej na to patrzyla. Wiedzac co wiem a czego wtedy nie wiedzialam robilabym 1 lub 2 i oszczedzala kase na inne rzeczy, chocby bardziej zaawansowane badania:)
    Ale trzeba sprobowac-ktorejs z Was na pewno sie uda:) sa tez niesamowite pojedyncze przypadki sukcesu za 5-6 razem:)

    usia1986 lubi tę wiadomość

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Nie sadze zeby Meggie powiedziala cos zlego. To nie jest frustracja tylko duzo wieksza wiedza i doswiadczenie po tym czasie, a co za tym idzie-pokora. Ja w styczniu przywitalam sie na watku iui i widzialam Dziewczyny piszace ze to tylko 10% to pomyslalam "eee, nieprawda, to ciut wiecej niz naturalnie czyli okolo 20%"- no coz, to byla nieprawda. Ogolna skutecznosc potwierdzona przez statystyki klinik to 8-10%, jesli ma sie potwierdzony problem techniczny- ruchliwosc plemnikow,ich szybkie padanie, te procenty troche rosna ale Meggie mowi prawde. Skutecznosc jest niska i trzeba sie z tym pogodzic. Jednoczescie dodalabym ze to naturalny krok na drodze staran z pomoca klinik, ktorego trzeba sie podjac 1-3razy przed decyzja czy idzie sie w ta najbardziej zaawansowana metode. Mialam 3-zaluje ze az 3,pewnie gdyby sie udalo to bym inaczej na to patrzyla. Wiedzac co wiem a czego wtedy nie wiedzialam robilabym 1 lub 2 i oszczedzala kase na inne rzeczy, chocby bardziej zaawansowane badania:)
    Ale trzeba sprobowac-ktorejs z Was na pewno sie uda:) sa tez niesamowite pojedyncze przypadki sukcesu za 5-6 razem:)

    Dobry lekarz każdemu indywidualnie oszacuje ile ma procent, a nie rzuci ogólną statystykę i wrzuci do worka ludzi z różnymi problemami z kobietą zdrową i nasieniem dawcy. Trzeba trzeźwo przekalkulować co się opłaca a co nie, bo ja np. ze słabym nasieniem nie podchodziłabym do inseminacji, bo to faktycznie ma marne szanse powodzenia. Niestety, w miarę zdrowi młodzi ludzie, których jest niewiele zawyżają statystykę, a osoby z poważniejszymi problemami ją zaniżają i trzeba zdać sobie sprawę z tego, w której grupie się znajdujemy i podjąć decyzję.

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
‹‹ 382 383 384 385 386 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ