X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła27 wrote:
    Przy cyklach stymulowanych i bez stymulacji zawsze dostaje zastrzyk na pęknięcie 😉 chyba większość z dziewczyn dostaje zastrzyk.
    Ja nie zawsze brałam na pęknięcie przy braku stymulacji, ale to pewnie dlatego że lekarz uznawal, że pecherzyk nie dojrzał wystarczająco.

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xyz wrote:
    Rzeczywiście z scd im mniejszy wynik tym lepiej...😒 Sprawdziłam nasze - startowaliśmy z scd 23% i hba 55% a po leczeniu scd 15% a hba 76%.

    A jakie leki hormonalne Wam zapisał lekarz?
    My braliśmy hormony. Ryzykowalismy. Wyniki się poprawiły. Ale naszego małego cudu jeszcze niestety się nie doczekaliśmy.

    Ehhh szkoda, że nie ma 100% pewności, że dany lek pomoże. Tylko taka loteria. Ten proviron będziemy musieli odpuścić , bo nigdzie w aptece go nie ma jedynie Warszawa :/ .
    Ale ten drugi lek może wykupię.
    Mi pęcherzyki pękają same, ale przy stymulacji zawsze miałam zastrzyk.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy przy iui nadal trwają starania własne? Mówi się o tym, że największe efekty są przy regularnym współżyciu co 2 dni. A mi kiedyś lekarz powiedział, że trzeba zacząć od 10 dnia żeby materiał był w drogach rodnych już wczesnej. Dlatego się zastanawiam czy przy iui normalnie należy się starać przed? I czy mialyscie jeden monitoring czy więcej przed zabiegiem?

  • xyz Koleżanka
    Postów: 51 10

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Ehhh szkoda, że nie ma 100% pewności, że dany lek pomoże. Tylko taka loteria. Ten proviron będziemy musieli odpuścić , bo nigdzie w aptece go nie ma jedynie Warszawa :/ .
    Ale ten drugi lek może wykupię.
    Mi pęcherzyki pękają same, ale przy stymulacji zawsze miałam zastrzyk.

    moze coaninnwgi wam zaproponuje lekarz albo jakis zamiennik. to nie jedyny lek z ta substancja w koncu.
    I tak niestety to zawsze loteria :(

    Co do pęcherzyków to właśnie usłyszałam że przy stymulacji niekonieczny jest zastrzyk co mnie trochę zaskoczyło.
    Zobaczymy... Mam przeczucie że to 2 iui też nie poszło ale jeszcze jakieś 2 dni i się okaże.

    Starania do 10.2015 r.
    IO, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    Mąż morfologia 1%, ruch postępowy 24%
    Scd 15% Hba 76%
    HSG- 03.2019 - drożne
    1 IUI 08.04.2019 :(
    2 IUI 02.05.2019 :(
    3 IUI 27.05.2019
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeżeli pęcherzyk nie pęknie ? Gdybym nie dostała zastrzyku to poszłabym na usg by sprawdzić czy one pękły.
    xyz trzymam mocno w kciuki by się udało!!!!!!!!!!!! <3 :) :*
    Gdyby się nie udało to ile razy podchodzicie do iui??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Dziewczyny czy przy iui nadal trwają starania własne? Mówi się o tym, że największe efekty są przy regularnym współżyciu co 2 dni. A mi kiedyś lekarz powiedział, że trzeba zacząć od 10 dnia żeby materiał był w drogach rodnych już wczesnej. Dlatego się zastanawiam czy przy iui normalnie należy się starać przed? I czy mialyscie jeden monitoring czy więcej przed zabiegiem?
    Oczywiście że tak, iui nie wyklucza współżycia przed i po. Tzn przed wyklucza ale na 3-4 dni przed iui. Lekarze wręcz zalecają sex po iui,żeby poprawić . Ja miałam monit od 9 dnia cyklu ci drugi dzień ale nie mieszkam w PL.

    Wpadłam się dziewczyny przywitać i zerknąć co u Was. Trochę tęskno za Wami ciężko tak o poprostu tu nie wchodzić.
    Dalej z całych sił trzymam za was kciuki ❤
    Ja zmieniłam pracę, i nie ma lepszego uczucia niż spokojna głowa. Wszystko wraca do normy 😁


  • xyz Koleżanka
    Postów: 51 10

    Wysłany: 14 maja 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    A jeżeli pęcherzyk nie pęknie ? Gdybym nie dostała zastrzyku to poszłabym na usg by sprawdzić czy one pękły.
    xyz trzymam mocno w kciuki by się udało!!!!!!!!!!!! <3 :) :*
    Gdyby się nie udało to ile razy podchodzicie do iui??
    Dziękuję :*
    Narazie mieliśmy 2 iui na cyklach naturalnych. Następne będą stymulowane ale tak czytając na forum dochodzę do wniosku że mój lekarz ma chyba trochę inne podejście niz reszta.

    Dziś zrobiłam test i była biel więc się ciut przylamalam :/
    Ile razy będziemy podchodzić? - myślę że do 4. Pierwszą iui miałam już po pęknięciu pęcherzyka więc szansę ogólnie były mniejsze o ile w ogóle byly. Myślę o zrobieniu jeszcze dwóch stymulowanych jeśli nie wyjdzie. A co później to nie wiem :(
    My zamiast w kierunku ivf uderzamy chyba w adopcje ale jeszcze pomału do tego dojrzewam.

    Starania do 10.2015 r.
    IO, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    Mąż morfologia 1%, ruch postępowy 24%
    Scd 15% Hba 76%
    HSG- 03.2019 - drożne
    1 IUI 08.04.2019 :(
    2 IUI 02.05.2019 :(
    3 IUI 27.05.2019
  • aisakoooo Przyjaciółka
    Postów: 85 38

    Wysłany: 14 maja 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie nie było, ale widzę że nikt nie przejął statystyk, więc pobieżnie przejrzałam wątek do 380 STR. i oto wyniki:

    STATYSTYKI 2019

    Styczeń skuteczność 11% (2 udane IUI / 19 IUI )
    Luty skuteczność 4% (1 udane IUI / 23 IUI )
    Marzec skuteczność 10% ( 3 udane IUI /29 IUI)
    Kwiecień skuteczność 12% ( 3 udane IUI /26 IUI)

    Podsumowanie 9 % (9 udane IUI/97 IUI)


    LISTA STARACZEK

    Kwiecień
    Usia1986 1.04 (2 IUI) :(
    Martunka88 1.04 (1 IUI) :(
    Madziorex 2.04. (1 IUI) :(
    Ewa89_89 3.04 (1 IUI) :(
    Mania80 4.04 (3 IUI) :(
    Puchatek 4.04 (2 IUI) :(
    Libby7 4.04 (1 IUI) :(
    Anna1990 4.04. (4 IUI) :(
    Aniaem1986 5.04 (2 IUI) :(
    Aisakoooo 8.04 (2 IUI) :(
    Xyz 8.04 (1IUI) :(
    Liliputkowo90 9.04 (4 IUI) :(
    Agusza 16.04 (2 IUI) UDAŁO SIĘ! :) <3
    Miła27 16.04 (5 IUI) :(
    Vona 17.04 (1 IUI) :(
    Natka17 18.04 (1IUI) UDAŁO SIĘ! :) <3
    Mt30 19.04 (1IUI) :(
    Kate0816 19.04 (2IUI) :(
    BlackDi 21.04 (4IUI) :(
    Czekając_na_szczęście 23.04 (2IUI) :(
    iness00 24.04 (2IUI) :(
    Poziomka6 24.04 (1IUI):(
    Mevr_A 27.04 (1IUI) :(
    Malinka2401 (1AID) UDAŁO SIĘ! :) <3
    Maggi1 27.04 (2IUI) :(
    Nadzieja90 (2AID) :(

    Maj
    Xyz 2.05 (2IUI)
    Puchatek 7.05 (3 IUI)
    AS1988 10.05 (1IUI)
    Miła27 13.04 (6 IUI)

    Gratuluję dziewczynom, którym się udało i życzę zdrowia. Pozostałe dziewczyny przytulam i trzymam kciuki na przyszłe cykle, a zwłaszcza za Miła27 .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2019, 09:30

    Malinka2401, Natka17, agusza, Miła27 lubią tę wiadomość

    30 lat
    Starania od 05.2017r.
    wysoka prolaktyna - cały czas na bromergonie
    AMH 4,99
    10. 2018 HSG - ok,
    nasienie 8% prawidłowych, ruch ok.
    11.03.2019 - 1 IUI :(
    8.04.2019 - 2 IUI
  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 15 maja 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAKOO bardzo dziękuję ci za kciuki 😘😘 ❤zobaczymy co ta ostatnia IUI przyniesie 🙂

    USIA1986 bardzo się cieszę,że o nas pamiętasz😘😊 cieszę się,że u Ciebie wszystko wraca do normy oby tak dalej ❤😘

    usia1986 lubi tę wiadomość

  • Kate0816 Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 15 maja 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś miałam 3 iui i udało się że pęcherzyk pękł w trakcie usg (lekarza naciskał mi brzuch aż pękł). Teraz znowu to czekanie.

    Mallagga lubi tę wiadomość

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 15 maja 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate0816 wrote:
    Dziewczyny dziś miałam 3 iui i udało się że pęcherzyk pękł w trakcie usg (lekarza naciskał mi brzuch aż pękł). Teraz znowu to czekanie.
    Trzymam kciuki, chociaż pierwsze słyszę o naciskaniu na brzuch, żeby pęcherzyk pękł. ✊

    Kate0816 lubi tę wiadomość

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • BlackDi Przyjaciółka
    Postów: 104 310

    Wysłany: 15 maja 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale trzeba pochwalić lekarza za pomysłowość ! 😂 Szkoda ze na to wpadłam, może by pomogło i się udało 😋 Powodzenia Kate!! Niech niekonwencjonalna metoda pomoże 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie czytalam artykul ze co 6 para ma problem z ciaza 😱przeraza mnie to... Ale tez smuci bo wokol teraz u mnie same ciaze albo juz dzieciaci i czuhe sie jak taka najgorsza... Do tego sytuacja taka ze "przyjdzie moj czas" to tez nie argument bo niestety jak w opisie...
    Chyba dzis winko bedzie.

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 15 maja 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Wlasnie czytalam artykul ze co 6 para ma problem z ciaza 😱przeraza mnie to... Ale tez smuci bo wokol teraz u mnie same ciaze albo juz dzieciaci i czuhe sie jak taka najgorsza... Do tego sytuacja taka ze "przyjdzie moj czas" to tez nie argument bo niestety jak w opisie...
    Chyba dzis winko bedzie.
    Mallagga, macie jakieś plany co do leczenia na najbliższy okres?

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 15 maja 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Wlasnie czytalam artykul ze co 6 para ma problem z ciaza 😱przeraza mnie to... Ale tez smuci bo wokol teraz u mnie same ciaze albo juz dzieciaci i czuhe sie jak taka najgorsza... Do tego sytuacja taka ze "przyjdzie moj czas" to tez nie argument bo niestety jak w opisie...
    Chyba dzis winko bedzie.
    Też mnie to przeraża i smuci,że coraz więcej par ma problem 😥 na ostatniej IUI moja pani doktora przeżywała,że taka młoda jestem 😜 też stwierdziła,że coraz więcej młodszych par ma problemy. Nawet jak chodzę do kliniki to co chwila widzę coraz więcej osób. Pozatym klinika co chwila zatrudnia nowych lekarzy

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 15 maja 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate0816 wrote:
    Dziewczyny dziś miałam 3 iui i udało się że pęcherzyk pękł w trakcie usg (lekarza naciskał mi brzuch aż pękł). Teraz znowu to czekanie.
    Oo też nigdy nie spotkałam się z tym naciskaniem na brzuch hmmm żebym wiedziała to sama w domu bym tak po IUI robiła 😀😀😁

  • Kate0816 Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 15 maja 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackDi wrote:
    Ale trzeba pochwalić lekarza za pomysłowość ! 😂 Szkoda ze na to wpadłam, może by pomogło i się udało 😋 Powodzenia Kate!! Niech niekonwencjonalna metoda pomoże 😉

    Naciskał pod kontrolą USG. Ale bolało jak choroba, skręcałam się z bólu. No zobaczymy czy to faktycznie pomoże.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Mallagga, macie jakieś plany co do leczenia na najbliższy okres?
    Droznosc pierw i dalej inseminacja i tyle bo co tu innego zaplanowac, tylko i az tyle.

  • Martyśka08 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 maja 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.podgladam Was już jakieś pół roku. Staramy się z mężem prawie 2 lata.u mnie ok,drożność robiona w grudniu 2018.cykle eegularne,ale miesiączka za każdym razem bardzo bolesna.problem męski-slaba morfologia i ruchliwość .w tym miesiącu podchodzimy do pierwszej IUI. Od drugiego dnia do szóstego dnia cyklu mam brać Aromek potem zastrzyk. raczej jestem nastawiona negatywnie i nie wierzę że się uda ani za pierwszym razem ani za kolejnym😞

  • Ewela86 Ekspertka
    Postów: 157 119

    Wysłany: 15 maja 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyśka08 wrote:
    Cześć dziewczyny.podgladam Was już jakieś pół roku. Staramy się z mężem prawie 2 lata.u mnie ok,drożność robiona w grudniu 2018.cykle eegularne,ale miesiączka za każdym razem bardzo bolesna.problem męski-slaba morfologia i ruchliwość .w tym miesiącu podchodzimy do pierwszej IUI. Od drugiego dnia do szóstego dnia cyklu mam brać Aromek potem zastrzyk. raczej jestem nastawiona negatywnie i nie wierzę że się uda ani za pierwszym razem ani za kolejnym😞

    Witaj :) My z mężem staramy się 5 lat, mieliśmy 2 nieudane inseminacje, ale jeszcze się nie poddajemy. Ja przed pierwszą IUI byłam pełna nadziei, po drugiej trochę skrzydła opadły, ale nadzieja cały czas jest. Nie poddawaj się na starcie i myśl pozytywnie, najważniejsze to pozytywne nastawienie i nadzieja :) Nie można się poddawać, trzeba walczyć!

    Pat87, Martyśka08 lubią tę wiadomość

    6 lat starań o pierwsze dziecko
    niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia czynnościowa, wrogi śluz
    maj 2016 HSG- prawy jajowód niedrożny
    marzec 2017- histeroskopia- usunięcie polipa endometrialnego
    wrzesień 2017- histeroskopia- usunięcie polipów endometrialnych
    19.02.2019 1 IUI :(
    18.04.2019 2 IUI :(
    10.2019 - laparoskopia- udrożniony jajowód
    01.2020 - II kreski na teście :) Naturalny cud <3
‹‹ 381 382 383 384 385 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ