X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Uda_się! Koleżanka
    Postów: 60 96

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela86 wrote:
    Uda_się! czy oprócz bólu piersi masz plamienie albo ból brzucha jak na okres? Pytanie też do innych dziewczyn :) Mam lekkie plamienie i jutro spodziewam się miesiączki, ale dopóki nie przyjdzie to jest nadzieja. Czy któraś z zaciążonych tak miała, że w dniu spodziewanej miesiączki miała plamienie i ból brzucha i okazało się, że to ciąża?
    Dzis mam 25 dc, plamienie zazwyczaj mam ok 1 dnia przed @ i zawsze zwiastowalo nadchodzacy okres, bol brzucha mam bardzo rzadko, jajnikow to praktycznie wogole nie czuje, moze to zle, ze nie boli? 🙄

    👩:
    ✘ AZW, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Nadciśnienie
    ✘ Immunologia
    ✔ drożne jajowody
    ✔ AMH 6,30

    23.05.2019 - 1 podejście do iui 🤞
    03.06.2019 - beta 17,52 🤰
    Styczeń 2020 - 👶

    29.01.2022 - 1 podejście do iui 🤞
    09.02.2022 - beta 70,94 🤰
    Październik 2022 - 👶👶

    👨:
    ✔ bez skazy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uda_się! wrote:
    Dzis mam 25 dc, plamienie zazwyczaj mam ok 1 dnia przed @ i zawsze zwiastowalo nadchodzacy okres, bol brzucha mam bardzo rzadko, jajnikow to praktycznie wogole nie czuje, moze to zle, ze nie boli? 🙄

    Nic tylko sie cieszyć!!
    Moja koleżanka jest juz w 4 miesiącu ciazy i nic sie nie zmieniło poza lekkim zaokragleniem brzucha i wieczna chęcią spania. Zero innych objawów
    Na pewno jest wszystko w porządku :)

  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Troche mnie tu nie bylo, ale widze, ze kilku dziewczynom sie udalo! Gratulacje!!

    Od jutra zaczynam znow brac Clo i bierzemy sie znow do roboty i podchodzimy do drugiego IUI.

    Martwi mnie tylko to, ze ten cykl mialam ekstremalnie krotki (22 dni), mam nadzieje, ze na wizycie moja doktor bedzie mi w stanie powiedziec co to sie porobilo, bo nie powiem, ale troche mnie to zestresowalo...

    Aniulinka lubi tę wiadomość

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • BlackDi Przyjaciółka
    Postów: 104 310

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim ponownie! Mevr _A ja tez zrobiłam sobie przerwę w maju 😉Majowy cykl tez miałam jak na mnie króciótki- może to efekt po clo z poprzedniego miesiąca?? Dziś 1 dzień cyklu, jutro usg dla sprawdzenia czy można zacząć stymulację i od czwartku tez ruszam z clo, także jestem dzień za Tobą 😋 Mam nadzieję, ze tym razem uśmiechnie się do nas szczęście, bo tak szczerze to już zwątpiłam i miałam zamiar odpuścić IUI. Wczoraj byłam już nawet na konsultacji pod kątem IVF, ale mój lekarz tchnął we mnie nowe nadzieje i te 2 ostatnie razy jeszcze spróbujemy IUI. Choć oczywiście liczę na to, ze ten cykl będzie szczęśliwy. Trzymam mocno kciuki za Was wszystkie, a szczęściarzom którym się udało serdecznie gratuluję!!

    Mevr_A, Pat87, Aniulinka, anna1990 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i ja robię podejście nr 2 :) tylko, że na naturalnym cyklu. Pierwsze usg 10dnia cyklu czyli w następną środę.

    Jeśli w tym miesiącu nie zaskoczy robimy przerwę wakacyjną. I bedziemy myśleć co dalej.

    Także jestem z Wami 🙏✊✊✊

    Mevr_A, Pat87 lubią tę wiadomość

  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackDi wrote:
    Hej wszystkim ponownie! Mevr _A ja tez zrobiłam sobie przerwę w maju 😉Majowy cykl tez miałam jak na mnie króciótki- może to efekt po clo z poprzedniego miesiąca?? Dziś 1 dzień cyklu, jutro usg dla sprawdzenia czy można zacząć stymulację i od czwartku tez ruszam z clo, także jestem dzień za Tobą 😋 Mam nadzieję, ze tym razem uśmiechnie się do nas szczęście, bo tak szczerze to już zwątpiłam i miałam zamiar odpuścić IUI. Wczoraj byłam już nawet na konsultacji pod kątem IVF, ale mój lekarz tchnął we mnie nowe nadzieje i te 2 ostatnie razy jeszcze spróbujemy IUI. Choć oczywiście liczę na to, ze ten cykl będzie szczęśliwy. Trzymam mocno kciuki za Was wszystkie, a szczęściarzom którym się udało serdecznie gratuluję!!

    No to w tym miesiacu mam staraniowa partnerke :D Bede trzymac kciuki!

    Ja ogolnie po pierwszej inseminacji stracilam zapal i nadzieje, ale w Belgii (albo przynajmniej w moim szpitalu) sciezka jest dosyc konkretna i malo elastyczna - jesli stwierdzona jest nieplodnosc idiopatyczna, dopiero po 4 probach IUI podchodzi sie do IVF.

    No, ale mam nadzieje, ze uda sie wczesniej, a najlepiej juz w czerwcu :D

    BlackDi, Aniulinka lubią tę wiadomość

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • BlackDi Przyjaciółka
    Postów: 104 310

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam to uczucie, pierwsza porażka najbardziej boli...Wiem tez jak elastyczna jest w Belgii jest ta ścieżka 😂 bo jesteśmy sąsiadkami 😉 Ja już jestem po czterech podejściach. 3 przed laparoskopią i 1 po. Także jeszcze max 2 i jak się nie uda to na jesieni startuje z IVF, bo latka niestety lecą i psychicznie już coraz trudniej...Ale damy radę i w końcu się uda 🥰

  • BlackDi Przyjaciółka
    Postów: 104 310

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dzięki za kciuki, będziemy szły łeb w łeb 😉

  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie, Ty tez leczysz sie w Belgii! :) W takim razie u mnie chyba bardzo wierza w IUI, ze poki co nie chca za bardzo rozmawiac o IVF w naszym przypadku.

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mevr_A wrote:
    No to w tym miesiacu mam staraniowa partnerke :D Bede trzymac kciuki!

    Ja ogolnie po pierwszej inseminacji stracilam zapal i nadzieje, ale w Belgii (albo przynajmniej w moim szpitalu) sciezka jest dosyc konkretna i malo elastyczna - jesli stwierdzona jest nieplodnosc idiopatyczna, dopiero po 4 probach IUI podchodzi sie do IVF.

    No, ale mam nadzieje, ze uda sie wczesniej, a najlepiej juz w czerwcu :D


    Rownież leczę się w Belgii i również mam takie samo wrażenie..
    Przyznam szczerze, ginekolog kierując mnie tam mówił, że to jest najlepszy szpital w Belgii, ale jakoś tego nie czuje :D chociaż gdyby spojrzeć na liczbę par, które tam mijam.. zobaczymy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 13:44

  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulinka - w ktorym szpitalu sie leczysz? :)

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mevr_A wrote:
    Aniulinka - w ktorym szpitalu sie leczysz? :)


    UZ Brussel, a Wy? 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 13:56

  • BlackDi Przyjaciółka
    Postów: 104 310

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w jakim szpitalu? Ale powiem Wam dziewczyny, ze ja byłam w trzech i wszędzie są tłumy i kolejki... to aż niewiarygodne ze tyle par ma problem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackDi wrote:
    No właśnie w jakim szpitalu? Ale powiem Wam dziewczyny, ze ja byłam w trzech i wszędzie są tłumy i kolejki... to aż niewiarygodne ze tyle par ma problem


    Ja sama byłam zaskoczona... Ja poszłam do uz ze wzgledu również na to, że są czesto wizyty, a ten mam najbliżej. Podobno w erasme też jest ok

  • BlackDi Przyjaciółka
    Postów: 104 310

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Antwerpii, wiec troszkę mi nie po drodze 😋 Ale Twoja klinika podobno taka super, ze nawet z Emiratów przylatują się leczyć ...wiec jesteś w dobrych rękach 😉

  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lecze sie w ZOL w Genk. Mieszkam w Holandii, zaraz przy granicy z Belgia, a ze nie chcialam sie tu leczyc, to tak naprawde poszlam do szpitala, w ktorym przyjmowala moja ginekolog, bo sie okazalo, ze poza endometrioza, specjalizuje sie tez w leczeniu nieplodnosci. Takze mam pakiet 2 w 1 :D

    I tutaj tez tlumy. Dopoki i mnie ten problem nie dotknal, nie zdawalam sobie sprawy, jak wiele osob sie teraz mierzy z nieplodnoscia...

    Aniulinka lubi tę wiadomość

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • BlackDi Przyjaciółka
    Postów: 104 310

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do schematu działania to przeważnie po 3 nieudanych IUI kierują na laparoskopię, później jeżeli podczas laparo usuną jakaś ,,przeszkodę” to ewentualnie IUI do poprawki , no a potem to już IVF. No ale trzymam za nas wszystkie kciuki , żeby nas ominęła ta przyjemność

    Aniulinka lubi tę wiadomość

  • BlackDi Przyjaciółka
    Postów: 104 310

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mevr_A a Ty masz endometriozę??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackDi wrote:
    Ja jestem z Antwerpii, wiec troszkę mi nie po drodze 😋 Ale Twoja klinika podobno taka super, ze nawet z Emiratów przylatują się leczyć ...wiec jesteś w dobrych rękach 😉

    To samo mi mówili.. i mnóstwo Chińczyków. Zapłakane Panie też widziałam.

    Ale do Polski bez dziecka nie wrócę! 😂😂
    troche mnie przeraża, że nie poznałam żadnej dziewczyny ktorej by sie udało zajść z adenomiozą - wyszło mi na rezonansie. Chociaż w uz mówią, że nie ma żadnych badań naukowych które mówią o tym, że adenomioza przeszkadza.
    Ciekawe czy zaproponują mi po 3 IUI laparoskopie czy od razu in vitro 🤷‍♂️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackDi wrote:
    A co do schematu działania to przeważnie po 3 nieudanych IUI kierują na laparoskopię, później jeżeli podczas laparo usuną jakaś ,,przeszkodę” to ewentualnie IUI do poprawki , no a potem to już IVF. No ale trzymam za nas wszystkie kciuki , żeby nas ominęła ta przyjemność


    Mam nadzieje ze tak bedzie.
    I mam nadzieję ze czerwiec bedzie nam udany :D 🙏🙏🙏✊

    Mevr_A lubi tę wiadomość

‹‹ 393 394 395 396 397 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ