X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • McDa Znajoma
    Postów: 26 65

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossa wrote:
    Mi kazał przyjść jeszcze przed rozpoczęciem stymulacji, żeby sprawdzić czy nie został żaden niepękniety pęcherzyk.

    Widać każdy lekarz ma swoje metody 😉 jak podchodzilam do 1 IUI to byłam w klinice na pierwszej w życiu wizycie 6dc,akurat kończył mi się okres. Wtedy właśnie lekarz przekazała że "widzimy się za 3 dni (9dc) i pewnie za 3-4 dni będzie pierwsza inseminacja".

  • Rossa Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McDa wrote:
    Widać każdy lekarz ma swoje metody 😉 jak podchodzilam do 1 IUI to byłam w klinice na pierwszej w życiu wizycie 6dc,akurat kończył mi się okres. Wtedy właśnie lekarz przekazała że "widzimy się za 3 dni (9dc) i pewnie za 3-4 dni będzie pierwsza inseminacja".
    Może to i lepiej tak z zaskoczenia:) Ja już tak czekam na ten lipiec i pierwszą inseminację, chociaż gdzieś tak w głębi duszy nie wierzę w jej powodzenie:( ale coś trzeba działać..

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossa wrote:
    Czy wiecie jaka jest u Was w klinikach minimalna dawka inseminacja nasienia? Nam doktor powiedział, że jest ryzyko że jej nie osiągniemy i wtedy odwołują inseminację. Miałyście tak kiedyś? Boje się, że tak to się skończy:(

    Mi lekarka mowila, że jak jest powyżej 5 mln w 1 ml po preparatyce to jest ok ale probują nawet powyżej 1 mln.

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Rossa Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela wrote:
    Mi lekarka mowila, że jak jest powyżej 5 mln w 1 ml po preparatyce to jest ok ale probują nawet powyżej 1 mln.
    Na 5 mln to nie mamy szans... ciekawe jak spadają szanse na sukces przy gorszych parametrach, pewnie znacząco:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossa, nie załamuj się i nie myśl negatywanie od początku.
    Pomyśl lepiej, co zrobić żeby chociaż minimalnie podkręcić te parametry?
    Ja też czekam za pierwszą, lipcową inseminacją i nawet się nie zastanawiam czy się uda.
    Wierzę, że wszystko musi skończyć się dobrze.

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossa wrote:
    Na 5 mln to nie mamy szans... ciekawe jak spadają szanse na sukces przy gorszych parametrach, pewnie znacząco:(
    Rossa a jakie macie wyniki nasienia ? Ile w 1 ml i ile w całości ?

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dostałam telefon z monitoringu i znowu zaskoczenie, chyba próbują innej metody :p jednak sami napomnieli, żebym wieczorem wzięła pregnyl, a dopiero w piątek o 10 inseminacja. No zobaczymy, czy nie będzie za późno

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak liczycie ile jest ml w 1 ml nasienia??

  • Rossa Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy teraz 8mln/ml i 17 mln w całości. Do tego ruch postępowy na granicy i morfologia 0. W poprzednich badaniach ruch był gorszy ale za to morfologia 2. Tak że szału nie ma...

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy ruch 12-17%, a w ejakulacie 60 mln. Morfologia1-2%, ruch też na granicy. A bierzecie coś na poprawę? Jakieś witaminy??

  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossa wrote:
    My mamy teraz 8mln/ml i 17 mln w całości. Do tego ruch postępowy na granicy i morfologia 0. W poprzednich badaniach ruch był gorszy ale za to morfologia 2. Tak że szału nie ma...
    Oni to nasienie podają preparatyce, wybierają te najlepsze plemniki i podają je podczas inseminacji. U nas było w 1 ml 6 mln a po preparatyce 12 mln więc głowa do gory

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    Jak liczycie ile jest ml w 1 ml nasienia??
    My to mamy podane na wynikach, a jeśli nie masz to zobacz jaka jest objętość i to 60 mln podziel przez tą objętość wyjdzie ile jest w 1 ml

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytanie do tych ,które poddały się po nieudanych iui, mam nadzieję że jeszcze tu czasem zagladacie.
    Jak wyglądały wasze cykle po odstawieniu wszystkich leków? Ja ostatnia iui miałam w kwietniu @ przyszła parę dni szybciej, w maju 6 dni później a w tym cyklu to jakiś cyrk. @ powinna być 23 w tamtym tygodniu w sobotę prawdopodobnie miałam owu bo standardowo jajnik naparzal jak zły a od niedzieli do wczoraj plamilam. W niedzielę sporo,w poniedziałek i wczoraj znikomo dziś czysto. Szlag mnie trafi jak będę miała problem z cyklami jak 2 lata temu w ciągu miesiąca może tydzień nie miałam okresu. Jakby było mało od rana dziś boli mnie podbrzusze jak na @ i kłuje jajnik,na zmianę i jeszcze wyskoczył zajad na ustach 😭😭😭😭 czy tylko ja mam tak popieprzony organizm ? Czy u was po odstawieniu leków nie zmieniło się nic.
    Buziaki dla wszystkich 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 16:39

  • Rossa Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że u nas też tak ładnie wyłapią same plemniczki alfa:p i one staną na wysokości zadania i łaskawie pomachają trochę witkami:) A co do witamin mój mąż bierze od pół roku cały zestaw który jest w tych męskich suplementach tylko każdy osobno. Jest poprawa w ilości i ruchu ale spadek w morfologii. Przyczyna takich parametrów nadal pozostaje nieznana. Niby ma lekkie zylaki, ale lekarze twierdza, że one by tak nie wpływały i odradzają operację. Czekamy jeszcze na wyniki genetyki.

  • McDa Znajoma
    Postów: 26 65

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rossa wrote:
    Może to i lepiej tak z zaskoczenia:) Ja już tak czekam na ten lipiec i pierwszą inseminację, chociaż gdzieś tak w głębi duszy nie wierzę w jej powodzenie:( ale coś trzeba działać..

    Faktycznie dobrze że tak szybko, nie miałam czasu się zbytnio zastanawiać i martwić. Ja trzymam kciuki żeby i twoja i wesołej Muminki pierwsza IUI były szczęśliwe 😁 tutaj są /były dziewczyny ktorych właśnie pierwsza inseminacja była udana więc wierzę że poszerzycie to grono. I nie zapominajcie o ananasie 😊

    Aniulinka, Wesoła_Muminka lubią tę wiadomość

  • Rossa Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McDa wrote:
    Faktycznie dobrze że tak szybko, nie miałam czasu się zbytnio zastanawiać i martwić. Ja trzymam kciuki żeby i twoja i wesołej Muminki pierwsza IUI były szczęśliwe 😁 tutaj są /były dziewczyny ktorych właśnie pierwsza inseminacja była udana więc wierzę że poszerzycie to grono. I nie zapominajcie o ananasie 😊
    Hihi, dzięki za kciuki o ananasie się dowiedziałam właśnie podczytujac forum.

    McDa lubi tę wiadomość

  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 353

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    usia1986 wrote:
    Hej dziewczyny, mam pytanie do tych ,które poddały się po nieudanych iui, mam nadzieję że jeszcze tu czasem zagladacie.
    Jak wyglądały wasze cykle po odstawieniu wszystkich leków? Ja ostatnia iui miałam w kwietniu @ przyszła parę dni szybciej, w maju 6 dni później a w tym cyklu to jakiś cyrk. @ powinna być 23 w tamtym tygodniu w sobotę prawdopodobnie miałam owu bo standardowo jajnik naparzal jak zły a od niedzieli do wczoraj plamilam. W niedzielę sporo,w poniedziałek i wczoraj znikomo dziś czysto. Szlag mnie trafi jak będę miała problem z cyklami jak 2 lata temu w ciągu miesiąca może tydzień nie miałam okresu. Jakby było mało od rana dziś boli mnie podbrzusze jak na @ i kłuje jajnik,na zmianę i jeszcze wyskoczył zajad na ustach 😭😭😭😭 czy tylko ja mam tak popieprzony organizm ? Czy u was po odstawieniu leków nie zmieniło się nic.
    Buziaki dla wszystkich 😘
    U mnie nie było problemów po odstawieniu leków. Ale ja poddałam się po pierwszej IUI.

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    U mnie nie było problemów po odstawieniu leków. Ale ja poddałam się po pierwszej IUI.
    Dziękuję że odpowiedziałaś. W takim razie poczekam co się będzie działo do końca miesiąca, 23.p6 dostanę @ to idę do lekarzy bez przesady, plamienia w terminie owu plus okres 🤬

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    McDa wrote:
    Faktycznie dobrze że tak szybko, nie miałam czasu się zbytnio zastanawiać i martwić. Ja trzymam kciuki żeby i twoja i wesołej Muminki pierwsza IUI były szczęśliwe 😁 tutaj są /były dziewczyny ktorych właśnie pierwsza inseminacja była udana więc wierzę że poszerzycie to grono. I nie zapominajcie o ananasie 😊


    Dziękuję z całego serduszka :*
    Ja już jestem po badaniach mutacji genu MTHFR (muszę czekać jeszcze 12 dni na wynik), a w sobotę od rana jadę pobrać krew na resztę badań zleconych przez lekarza.
    Upały mnie wykańczają, ale wczoraj przyszedł do mnie tata z truskawkami z ogródka i pozamieniałam je na koktajle płodności hihihihi. A ananasa już upolowałam i wiem gdzie mają najlepszego, więc pozostało tylko czekać :)

    Pat87, McDa lubią tę wiadomość

  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj tez zaczelam z ananasem, zobaczymy czy pomoze :)

    Chociaz ja albo nie zaliczam sie do fanek tego owocu, albo mi sie jakis felerny trafil, bo w ogole nie jest slodki, a ten srodek smakuje jak trociny, ble.

    Ale w jezyk szczypal, znaczy, ze bromeliny duzo jest, takze musze przecierpiec :D

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
‹‹ 401 402 403 404 405 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ