X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 4 września 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może po krótce opiszę swoją historię: staramy się z mężem ponad 2 lata, wszystkie badania, wszystko w normie, miałam robioną laparoskopię podczas której wyszła endometrioza 2stopnia. Ogniska zostały skoagulowane. Jajowody są drożne, po laparo minęły już 3 cykle i dalej nic. Został nam ostatni cykl starań naturalnych (tylko dlatego, że nie zdążę badań zrobić no i mamy urlop) i w przyszłym cyklu zaczynamy pierwsze IUI :)
    nie wiem totalnie jak to rozegrać w pracy, bo ja pracuję tylko na drugie zmiany, czasem cały dzień i jak tu się urwać na usg (które jest 100km ode mnie!). Eeee jak wy to rozgrywałyście? Nikt mi nie da tyle urlopu :(

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie 13 dc, 24 mm niepekniety pecherzyk, 12 mm endo, 37h po ovitrelle 🙏 ide poprawiac a jutro o 11 mam jeszcze monitoring czy peklo! :) i wtedy lecimy z progesteronem :)

    e.wela, kiedys_sie_uda, czekamynadzidzie, Pat87, Natka17, Maaaa, Monia1990tiger, Goś, olka_sz lubią tę wiadomość

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 4 września 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:35

    Mallagga, czekamynadzidzie, Pat87 lubią tę wiadomość

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 4 września 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czym jesteście stymulowane do IUI? Mnie zaproponowała dr gonadotropiny, ale widzę, że można też Clo i Lamette?

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Alkalalka82 Znajoma
    Postów: 23 21

    Wysłany: 4 września 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam dzis bete 24 dc a 12 po IUI moja druga. inseminacja nie udana. Jestem załamana.

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 4 września 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Kolejny wynik przyszedł - p/c przeciwjajnikowych nie wykryto. Miano 1:10.
    Czekamy na przeciwplemnikowe...

    Czekamynadzidzie witaj 🙂

    Sandiklove oby to nie była zapowiedź @.
    Ja ogólnie nie mam plamien ale już na kilka dni przed pojawia się taka mała brazowa plamka i juz wiem jak cykl się skończy

    Mallaga ✊✊✊🙂

    Ile czekałaś na wynik AOA ?

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 4 września 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alkalalka82 wrote:
    Zrobilam dzis bete 24 dc a 12 po IUI moja druga. inseminacja nie udana. Jestem

    Bardzo mi przykro 😥 znam ten ból

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Alkalalka82 wrote:
    Zrobilam dzis bete 24 dc a 12 po IUI moja druga. inseminacja nie udana. Jestem

    Bardzo mi przykro 😥 znam ten ból
    Przykro mi, rozczarowanie jest okrutne. Też to przeżywam.

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 4 września 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:35

    Goś lubi tę wiadomość

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 4 września 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki dziewczyny 🤞 ja od dziś 2dc aromek i za tydzień usg i mam nadzieje iui w okolicy przyszłego weekendu 😔

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 4 września 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    Dziewczyny a czym jesteście stymulowane do IUI? Mnie zaproponowała dr gonadotropiny, ale widzę, że można też Clo i Lamette?

    Ja aromkiem jestem stymulowana, po poerwszym cyklu tylko 1 pęcherzyk wiec nie mam zdania... zobaczymy teraz

    czekamynadzidzie lubi tę wiadomość

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 4 września 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie kochane laparo wykonuje się w jakim celu? Bo niebardzo się orientuje... jakie są wskazania? Miałam sono hsg ale rok temu

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 4 września 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie odebrałam wyniki bety...0.48. 11 dpo. No i tak 1 IUI nieudana. 😢 jak sobie pomyślę, że nie wiadomo jak długo jeszcze będą trwały te starania to mam załamkę😩

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 4 września 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Nam lekarz mówił ze nie ma żadnego sensu aby podchodzić do IUI ale się uparliśmy. Wykonaliśmy pierwsza inseminacje i po odczycie wyników lekarz sam zaproponował w przypadku niepowodzenia HSG i kolejna inseminacje więc jednak szanse są.
    Androlog z kolei powiedział ze kwalifikujemy się do IUI. Ginekolog tak jak wyżej ze nie, i ze proponuje od razu invitro... oszaleć można
    No właśnie co lekarz to inne zdanie....nam zaproponowali tradycyjnie 3 podejścia do IUI, a potem on vitro.

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 4 września 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jeszcze do Was pytanko, czy myślicie, że zastrzyk Ovitrelle na pęcherzyku 18 mm i IUI na drugi dzień nie był za wcześnie? Tak się zastanawiam czy nie zasugerować swojemu lekarzowi, że może poczekamy jak urośnie bardziej przy kolejnej IUI.

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 4 września 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Słuchajcie kochane laparo wykonuje się w jakim celu? Bo niebardzo się orientuje... jakie są wskazania? Miałam sono hsg ale rok temu
    podczas laparo sprawdza się czy nie ma zrostów, endometriozy. Polecam zrobić od razu z histeroskopią (żeby sprawdzić czy prawidłowa budowa macicy, czy nie ma blizn, polipów). Robi się to, żeby sprawdzić czy coś nie przeszkadza w zagnieżdżeniu.

    Maaaa lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 4 września 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nimsi wrote:
    Dziewczyny mam jeszcze do Was pytanko, czy myślicie, że zastrzyk Ovitrelle na pęcherzyku 18 mm i IUI na drugi dzień nie był za wcześnie? Tak się zastanawiam czy nie zasugerować swojemu lekarzowi, że może poczekamy jak urośnie bardziej przy kolejnej IUI.
    Ja pregnyl wstrzykiwałam jak pęcherzyk miał ok 20-22 przy stymulacjach zwykłych, ale nie wiem jak jest przy IUI. Możesz spróbować trochę później. Jak będzie miał 20mm.
    Strasznie mi przykro że się nie udało :( wiem co czujesz, ja miałam takie nadzieje przy pierwszym cyklu po laparoskopii. Upadek był baaardzo bolesny :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2019, 20:49

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 4 września 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    Ja pregnyl wstrzykiwałam jak pęcherzyk miał ok 20-22 przy stymulacjach zwykłych, ale nie wiem jak jest przy IUI. Możesz spróbować trochę później. Jak będzie miał 20mm.
    Strasznie mi przykro że się nie udało :( wiem co czujesz, ja miałam takie nadzieje przy pierwszym cyklu po laparoskopii. Upadek był baaardzo bolesny :(
    No muszę zapytać o to lekarza bo z tego co czytam to dziewczyny miały jak pęcherzyk miał właśnie między 20 a 22, tak jak Ty.
    A to prawda, wynik ujemny bety zabolał i to bardzo. Nawet nie spodziewałam się, że aż to przeżyje. Przed IUI byłam bardzo pozytywnie nastawiona, a teraz już chyba boję się kolejnego podejścia...i kolejnej porażki..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2019, 21:02

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 4 września 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nimsi wrote:
    No muszę zapytać o to lekarza bo z tego co czytam to dziewczyny miały jak pęcherzyk miał właśnie między 20 a 22, tak jak Ty. A to prawda, zabolało bardzo. Nawet nie spodziewałam się, że aż to przeżyje. Przed IUI byłam bardzo pozytywnie nastawiona, a teraz już chyba boję się kolejnego podejścia...i kolejnej porażki..
    wiesz zawsze można spróbować zrobić nieco później, co to szkodzi ;)
    kurcze ja widzę, że im dalej w las tym większe nadzieje i gorzej się znosi porażki... ja to tylko mam nadzieję, że moje małżeństwo to przetrwa, bo jak czasem czytam historie dziewczyn... no jest ciężko, co tu dużo mówić. Chcesz od razu podchodzić do następnego IUI w kolejnym cyklu? Czy jakąś przerwę sobie robisz?

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 4 września 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    wiesz zawsze można spróbować zrobić nieco później, co to szkodzi ;)
    kurcze ja widzę, że im dalej w las tym większe nadzieje i gorzej się znosi porażki... ja to tylko mam nadzieję, że moje małżeństwo to przetrwa, bo jak czasem czytam historie dziewczyn... no jest ciężko, co tu dużo mówić. Chcesz od razu podchodzić do następnego IUI w kolejnym cyklu? Czy jakąś przerwę sobie robisz?
    No właśnie, a jak słyszę jak ktoś mówi, że trzeba zdystansować to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jeżeli chodzi o małżeństwo to to samo ostatnio powiedziałam do znajomej, że mam nadzieję, że to przetrwamy razem.
    Chciałabym podejść od razu, ale zastanawiam się jeszcze. A powiedz mi, bo widzę, że masz endomende. Miałaś jakieś objawy?

    c55fqqmzo2b8vflb.png
‹‹ 489 490 491 492 493 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ