X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 2 września 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    A ja mam już kolejne wyniki. ANA 2 dodanie w mianie najwyższym podanym oraz negatywny AOA

    Dobrze, że ANO ujemne, bo to od razu mówi o ivf. U mnie coś hodują, bo ja czekam już 12 dni na AOA i dalej wyniku nie ma. Ile czekałaś na wynik AOA ? Max to ponoć 17 dni roboczych.
    I co będziesz robić kolejną iui przy takim wyniku ANA2 ? Może jak podleczysz się to sama zaskoczysz bez iui. Może warto zacząć od immunologa 🤔🤔🤔

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 2 września 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:35

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 2 września 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLina wrote:
    Mam pytanie do dziewczym, które były stymulowane aromkiem a naturalnie mają dość długie cykle (powyżej 30 dni) - czy aromek spowodował, że dni płodne (i tym samym iui) przesunęły wam się na wcześniej?
    Będę podchodzić do pierwszej iui i normalnie dni płodne mam koło 17-18 dc ale lekarz kazał mi przyjść na kontrolę już w 10 dc, max 12 dc. Czy to nie za wcześnie?

    U mnie niby owulacja po aromku była plus minus planowo 13dc ale dość szybko rósł pęcherzyk po nim wiec możliwe ze to jego skutek i dlatego lekarz woli nie przegapić momentu owu

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 2 września 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Dobrze, że ANO ujemne, bo to od razu mówi o ivf. U mnie coś hodują, bo ja czekam już 12 dni na AOA i dalej wyniku nie ma. Ile czekałaś na wynik AOA ? Max to ponoć 17 dni roboczych.
    I co będziesz robić kolejną iui przy takim wyniku ANA2 ? Może jak podleczysz się to sama zaskoczysz bez iui. Może warto zacząć od immunologa 🤔🤔🤔

    A dlaczego AOA mówi od razu o in vitro? Pytam bo się nie znam :-) Czekałam dokładnie tydzień.


    Zbiiorę wszystkie wyniki do 2 tygodni i uderzam do mojego lekarza w klinice. Jak on te wyniki oleje ( a prawdopodobieństwo jest duże bo już pisałam do dziewczyn w wątku on vitro) to zmieniam lekarza na gościa który właśnie zajmuje się immunologia i moje 3 koleżanki doprowadził do macierzyństwa zdrowych maluchów. One mi mówiły że brały encorton i dodatkowo jakieś kosztowne wlewy immunoglobuliny. Ponadto zrobiłam sobie MLR, KIR i cross match co wymagał immunolog na pierwszą wizytę która mam koło listopada.

    Tekla ja niestety sama nie zaskocze :-( Krwawienia miedzyokresowe i do bani LH, FSH i estrogeny... Dodatkowo endomenda, niepękające pęcherzyki i granicą PCOS. Chciałabym aby lekarz wdrożył leczenie i na pewno podejdę do 3 inseminacji.

    Dziewczyny walczcie z immunologia! Warto. Ja widzę światełko w tunelu i podniosłam się z mojego stanu depresyjnego... Zapłaciłam za badania ok 2000, ale czuję, że jak tylko mnie ustawia na lekach to może mi się uda!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2019, 16:08

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 2 września 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alkalalka82 wrote:
    U mnie 10 dni po IUI i juz mnie nosi zeby zrobic bete. Na chwilę obecną 0 objawów.

    Alklalka82 u mnie dziś 9 dzień...o też mnie nosi🙈 a co do objawów to jak mam tylko tkliwe piersi, ale przed okresem też tak mam...no i też żadnych objawów nie mam.

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 2 września 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Paulina co teraz, jaki plan?
    Zaczynam się bać co u mnie w pozostałych badaniach wyjdzie
    Tekla a Ty miałaś podane miano ANa czy tylko że wynik ujemny?

    Mam miano oznaczane ilością plusów. Tylko ja robiłam AOA i przeciwciała przeciw otoczce. 2 w 1. Czekam na wynik. Zostały mi jeszcze 4 dni do wyniku 🙄🙄🙄

  • kasiek2620 Autorytet
    Postów: 3378 6452

    Wysłany: 2 września 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLina wrote:
    Mam pytanie do dziewczym, które były stymulowane aromkiem a naturalnie mają dość długie cykle (powyżej 30 dni) - czy aromek spowodował, że dni płodne (i tym samym iui) przesunęły wam się na wcześniej?
    Będę podchodzić do pierwszej iui i normalnie dni płodne mam koło 17-18 dc ale lekarz kazał mi przyjść na kontrolę już w 10 dc, max 12 dc. Czy to nie za wcześnie?
    J bylam stymulowana lametta ale wydłuyla mi cykl. Swoje mam 17-18dc a stymulowny 21 -23dc

    06.2004-ciąża naturalna(corka) 25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    2IUI
    Marzec 2019 I procedura
    4.05.2019(2)17.08.2019 19.10.2019
    08.20AK
    27.01 tr AK 6dpt
    26.02tr 2zarodków(AK+AZ) :-(
    30.04.21 tr AZ
    5dpt beta 13.3,7dpt beta 54 10dpt beta 104 11dpt beta 124 13dpt beta 109,15dpt beta 38.
    7.07.21 7tr. 0
    brak kilku kirow impl.wysokienk(38%)
    10.09.21 8tr. 5dpt 8,4 7dpt 30,1 11dpt 33..
    Szczepienia limfocytami
    24.03.22 9tr-0
    27.05.22 10 tr. 6dpt 23 8dpt 58 10dpt beta 117 12dpt beta 251 14dpt beta 593 17dpt beta 2094mlU 19dpt 3773
    20dpt pęcherzyk 25dpt❤i krwiak
    12+4 69mm dziewczynki
    15+4 158 gram szczęścia FHR 154
    18+4 262 g
    19+3 332g
    21+4 462
    24+4 868
    26+4 1220
    28+3 1486
    30+4 1728
    32+4 2400
    34+4 2680
    36+4 3952
    age.png
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 2 września 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    A dlaczego AOA mówi od razu o in vitro? Pytam bo się nie znam :-) Czekałam dokładnie tydzień.


    Zbiiorę wszystkie wyniki do 2 tygodni i uderzam do mojego lekarza w klinice. Jak on te wyniki oleje ( a prawdopodobieństwo jest duże bo już pisałam do dziewczyn w wątku on vitro) to zmieniam lekarza na gościa który właśnie zajmuje się immunologia i moje 3 koleżanki doprowadził do macierzyństwa zdrowych maluchów. One mi mówiły że brały encorton i dodatkowo jakieś kosztowne wlewy immunoglobuliny. Ponadto zrobiłam sobie MLR, KIR i cross match co wymagał immunolog na pierwszą wizytę która mam koło listopada.

    Tekla ja niestety sama nie zaskocze :-( Krwawienia miedzyokresowe i do bani LH, FSH i estrogeny... Dodatkowo endomenda, niepękające pęcherzyki i granicą PCOS. Chciałabym aby lekarz wdrożył leczenie i na pewno podejdę do 3 inseminacji.

    Dziewczyny walczcie z immunologia! Warto. Ja widzę światełko w tunelu i podniosłam się z mojego stanu depresyjnego... Zapłaciłam za badania ok 2000, ale czuję, że jak tylko mnie ustawia na lekach to może mi się uda!

    Słońce głowa do góry. Pociesze Cię, że moze właśnie immunologa doprowadza do np. niepękających pęcherzyków i jeszcze innych ustrojstw 🙄🙄🙄 podlecz najpierw te wszystkie przeciwciała be be. Znam przypadek, że po 3 mc sterydu nagle eureka. Brak okresu i dzidziol. Dlatego jak usłyszałam nieplodnosc idiopatyczna to zaczęłam chodzić i rozmawiać z ludźmi.

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 2 września 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wierzę w niepłodność idiopatyczna. Nie i kropka.

    Tekla, Alkalalka82 lubią tę wiadomość

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 2 września 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    A dlaczego AOA mówi od razu o in vitro? Pytam bo się nie znam :-) Czekałam dokładnie tydzień.


    Zbiiorę wszystkie wyniki do 2 tygodni i uderzam do mojego lekarza w klinice. Jak on te wyniki oleje ( a prawdopodobieństwo jest duże bo już pisałam do dziewczyn w wątku on vitro) to zmieniam lekarza na gościa który właśnie zajmuje się immunologia i moje 3 koleżanki doprowadził do macierzyństwa zdrowych maluchów. One mi mówiły że brały encorton i dodatkowo jakieś kosztowne wlewy immunoglobuliny. Ponadto zrobiłam sobie MLR, KIR i cross match co wymagał immunolog na pierwszą wizytę która mam koło listopada.

    Tekla ja niestety sama nie zaskocze :-( Krwawienia miedzyokresowe i do bani LH, FSH i estrogeny... Dodatkowo endomenda, niepękające pęcherzyki i granicą PCOS. Chciałabym aby lekarz wdrożył leczenie i na pewno podejdę do 3 inseminacji.

    Dziewczyny walczcie z immunologia! Warto. Ja widzę światełko w tunelu i podniosłam się z mojego stanu depresyjnego... Zapłaciłam za badania ok 2000, ale czuję, że jak tylko mnie ustawia na lekach to może mi się uda!

    Plemnik nie przebije się do jajeczka, tak mi mówiła gin, która prowadziła monitoring. Trzeba naciąć i wrzucić plemnika 😯

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    A który masz dzisiaj dzień po iui? Chyba jakoś koło mnie. Ja miałam 20stego a 30 zrobiłam betę i wtwdy lekarz kazał mi odstawić luteine i acard. To było 10 dpi ale ufam że lekarz wiedział w którym dniu testuje. Nastqialam się na @. Pije kawę i wczoraj nawet trochę alkoholu zrobiłam. Czy myślicie że 10 dpi beta może być poniżej 5 a później dopiero urosnąć? Może zrób sobie już betę? A Ty jesteś u Ż.?
    Hiacynta dzisiaj 11 dpi. Lekarz kazał zrobić 14 dnia czyli w czwartek, czekam cierpliwie. Jestem pacjentka A.B.

  • kiedys_sie_uda Debiutantka
    Postów: 15 16

    Wysłany: 2 września 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Hiacynta dzisiaj 11 dpi. Lekarz kazał zrobić 14 dnia czyli w czwartek, czekam cierpliwie. Jestem pacjentka A.B.
    Hej, też jestem pacjentka A.B., ale ja jeszcze czekam tydzień... jakieś pierwsze objawy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedys_sie_uda wrote:
    Hej, też jestem pacjentka A.B., ale ja jeszcze czekam tydzień... jakieś pierwsze objawy?
    No właśnie nie wiem czy to objawy ciążowe czy duphastonowe :p
    Mdłości w nocy, zmęczenie, większe piersi i lekko obolałe. Kłucie w podbrzuszu o polowe mniej niż przy miesiączce. Czekam jeszcze 3 dni 😪 i testujemy. A ty jak się czujesz?

    Paulina12345 lubi tę wiadomość

  • kiedys_sie_uda Debiutantka
    Postów: 15 16

    Wysłany: 2 września 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    No właśnie nie wiem czy to objawy ciążowe czy duphastonowe :p
    Mdłości w nocy, zmęczenie, większe piersi i lekko obolałe. Kłucie w podbrzuszu o polowe mniej niż przy miesiączce. Czekam jeszcze 3 dni 😪 i testujemy. A ty jak się czujesz?
    U mnie niestety cisza :/ co jakis czas czuje klucia w podbrzuszu ale sa na tyle delikatne ze obawiam sie, ze moze tu dzialac moja wyobraznia :)

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 2 września 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    No właśnie nie wiem czy to objawy ciążowe czy duphastonowe :p
    Mdłości w nocy, zmęczenie, większe piersi i lekko obolałe. Kłucie w podbrzuszu o polowe mniej niż przy miesiączce. Czekam jeszcze 3 dni 😪 i testujemy. A ty jak się czujesz?

    Ja po dupku mam zawsze cyce jak donice... Ciężkie i bolące

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co lepiej wybrać po iui luteine dopochwowo czy duphaston? Lekarz mi powiedział że to ode mnie zależy. Wzięłam luteine, ale późnej załowalam bo podawanie było trochę uciążliwe.

  • Alkalalka82 Znajoma
    Postów: 23 21

    Wysłany: 3 września 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Dziewczyny a co lepiej wybrać po iui luteine dopochwowo czy duphaston? Lekarz mi powiedział że to ode mnie zależy. Wzięłam luteine, ale późnej załowalam bo podawanie było trochę uciążliwe.

    Ja biore luteine pidjęzykową.
    Dufaston to syntetyczny progesteron a luteina naturalny.

    Wczoraj mowilam ze mam zero obkawów... dziś boli brzuch jak na @ nie takich objawów chcialam. Jest mi tak cholernie przykro...

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1058 1155

    Wysłany: 3 września 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Dziewczyny a co lepiej wybrać po iui luteine dopochwowo czy duphaston? Lekarz mi powiedział że to ode mnie zależy. Wzięłam luteine, ale późnej załowalam bo podawanie było trochę uciążliwe.
    Ja biorę duphaston i luteine pod język po dopochwowej miałam infekcje.

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Ja biorę duphaston i luteine pod język po dopochwowej miałam infekcje.
    Dziękuję. Tak właśnie się zastawiam czy też nie mam infekcji, no odczuwalam ostatnio po stosunku mocne pieczenie. Później minęło, czasami czuje lekkie swędzenie. Czy można coś samemu zaradzić? Bo do lekarza ode dopiero 3 dc a @jescze nie nadeszła. Kupiłam sobie tylko iladian dopochwowo.

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1058 1155

    Wysłany: 3 września 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Dziękuję. Tak właśnie się zastawiam czy też nie mam infekcji, no odczuwalam ostatnio po stosunku mocne pieczenie. Później minęło, czasami czuje lekkie swędzenie. Czy można coś samemu zaradzić? Bo do lekarza ode dopiero 3 dc a @jescze nie nadeszła. Kupiłam sobie tylko iladian dopochwowo.
    U mnie zaczęło się od lekkiego pieczenia myślałam że pęcherz przeziebilam po kilku dniach mkalam takie grudki białe bolało mnie jak sikalam itd poszłam chyba w 5 dniu infekcji lekarz kazał mi odstawić luteine zastosować tantum Rosa irygator i dostałam zastrzyki prolutex zamiast luteiny. Nie wiem czy miało to wpływ na tamtą IUI ale już przy tym podejściu mam pod język niezadobre ale wole to niż zastrzyki. A z domowych sposobów nie mam pojęcia ja nie znalazłam nic w necie może to tylko takie chwilowe u Ciebie i lepiej samej nic nie robić :)

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
‹‹ 487 488 489 490 491 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ