Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 17:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Maaa i Hiacynta przykro mi😔 podchodzicie od razu do kolejnej iui czy robicie sobie przerwę?
    Odnośnie badań nie wiem czy ma znaczenie że kiedyś było się w ciąży. Nie znalazłam nic na ten temat w necie a lekarze nawet nie wspomnieli że takie badania są. Bazuje więc na wiedzy z neta i dziewczyn z forum. U nas 2 lata temu testy były pozytywne, niestety radość nie trwała dlugo...
    Maaaa to dziś obie mamy dzień rozczarowania. Zawsze co miesiąc przychodzi taki dzień, w którym nadzieja mówi goodbay. E.wela odpowiadając na Twoje pytanie właśnie nie wiem co zrobic, bo my zmieniliśmy klinike i tam chyba lekarz ma inny pomysł na mnie, uznał że dotychczasowe stymulacje były zle. Pewnie będzie chciał zrobić swoją, dlatego mamy przyjść 3 dc. Dodatkowo chce mi zrobić droznosc jeszce raz. Zastawiam się czy lepiej dać odpocząć organizmowi po stymulacjach? Czy robić kolejna od razu. Nie wiem co robic, a czas leci i zawsze mi szkoda kolejnego cyklu;((

• olka_sz Ekspertka

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 18:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Maaaa to dziś obie mamy dzień rozczarowania. Zawsze co miesiąc przychodzi taki dzień, w którym nadzieja mówi goodbay. E.wela odpowiadając na Twoje pytanie właśnie nie wiem co zrobic, bo my zmieniliśmy klinike i tam chyba lekarz ma inny pomysł na mnie, uznał że dotychczasowe stymulacje były zle. Pewnie będzie chciał zrobić swoją, dlatego mamy przyjść 3 dc. Dodatkowo chce mi zrobić droznosc jeszce raz. Zastawiam się czy lepiej dać odpocząć organizmowi po stymulacjach? Czy robić kolejna od razu. Nie wiem co robic, a czas leci i zawsze mi szkoda kolejnego cyklu;((
    Ja byłam stymulowana Clo prawie 1,5 roku z dwumiesięczną przerwą i nic z tego nie wyszło. W Medarcie dr AB zdecydował o iui z aromkiem i w pierwszym podejściu ciąża biochemiczna, a drugie właśnie mnie kopie. Oni tam naprawdę wiedzą co robią i tak jak czytam ten wątek od roku to sporo sukcesów jest właśnie od nich.
    Co do powtarzania HSG to dr B powiedział że gdyby nie to że mam z badania na Polnej płytkę z filmem na którym widać przepływ to kazałby powtarzać, więc może mają jakieś doświadczenia ze spartaczonymi badaniami...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2019, 18:31

Hiacynta48 lubi tę wiadomość

36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • iMonia Autorytet

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 18:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Niestety tak jak czułam <1,20 😢 szykuje się do kolejnego podejścia... powiedzcie dziewczyny te ANA itp są tez istotne w przypadku gdy było się już kiedyś w ciąży?
    Przykro mi 😢

Maaaa lubi tę wiadomość

1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • iMonia Autorytet

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 18:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:

Przykro 😢

1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 19:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Niestety tak jak czułam <1,20 😢 szykuje się do kolejnego podejścia... powiedzcie dziewczyny te ANA itp są tez istotne w przypadku gdy było się już kiedyś w ciąży?

Niestety tak. Ma 3 koleżanki w pracy które mają pierwsze dziecko poczęte naturalnie a przy drugim immunologia siadla.

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 19:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od 3 lat kiedy to zaczęliśmy się starać o malucha nurtuje mnie jedna sprawa. Dlaczego Wy wszystkie jak badacie betę to wychodzi wam jakieś 0 lub 1 z przecinkiem, a ja w każdym dniu cyklu, czy to przed owulacja czy w czasie okresu zawsze mam 3. Kiedyś to z ciekawości sprawdzałam. Wiem że to oczywiście u mnie jest równoznaczne z 0, ale tak się zastanawiam...

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 19:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Dziewczyny, od 3 lat kiedy to zaczęliśmy się starać o malucha nurtuje mnie jedna sprawa. Dlaczego Wy wszystkie jak badacie betę to wychodzi wam jakieś 0 lub 1 z przecinkiem, a ja w każdym dniu cyklu, czy to przed owulacja czy w czasie okresu zawsze mam 3. Kiedyś to z ciekawości sprawdzałam. Wiem że to oczywiście u mnie jest równoznaczne z 0, ale tak się zastanawiam...

Też mam ok 3, albo 3,50 🤔🤔

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 19:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Też mam ok 3, albo 3,50 🤔🤔

Dziwne, prawda?

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 20:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Dziwne, prawda?

Według mnie tak, ale niestety trudno uzyskać odpowiedź na takie pytanie 🙄

Paulina12345 lubi tę wiadomość

• Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 20:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Według mnie tak, ale niestety trudno uzyskać odpowiedź na takie pytanie 🙄

Pytałam mojego obecnego lekarza o to, ale stwierdził, że widocznie taki zakres referencyjny ma diagnostyka gdzie chodzę.

Starania od 2016r
    Endometrioza st. 1
  • Maaaa Autorytet

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 22:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    Maaa i Hiacynta przykro mi😔 podchodzicie od razu do kolejnej iui czy robicie sobie przerwę?
    Odnośnie badań nie wiem czy ma znaczenie że kiedyś było się w ciąży. Nie znalazłam nic na ten temat w necie a lekarze nawet nie wspomnieli że takie badania są. Bazuje więc na wiedzy z neta i dziewczyn z forum. U nas 2 lata temu testy były pozytywne, niestety radość nie trwała dlugo...

Tak ja odstawiam dziś progesteron, czekam na okres i zaczynam stymulację aromkiem i czekam na kolejne podejście do iui

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 22:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Pytałam mojego obecnego lekarza o to, ale stwierdził, że widocznie taki zakres referencyjny ma diagnostyka gdzie chodzę.

Haha to moja też 😂

• nick nieaktualny

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 23:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Tak ja odstawiam dziś progesteron, czekam na okres i zaczynam stymulację aromkiem i czekam na kolejne podejście do iui
    A ile miałaś już stymulacji? Czy zawsze był aromek?

• Maaaa Autorytet

Wysłany: 30 sierpnia 2019, 23:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    A ile miałaś już stymulacji? Czy zawsze był aromek?

Jedną dopiero miałam aromkiem, wyrósł tylko jeden pęcherzyk, zobaczymy teraz jak będzie

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 31 sierpnia 2019, 14:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    iMonia wrote:
    Przykro 😢

Przykro mi, czasami warto odpocząć jeden cykl.

• sandiklove Ekspertka

Wysłany: 31 sierpnia 2019, 14:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam do Was pytanko.
    22 sierpnia miałam IUI. Lekarz zapisał mi dupka od dnia inseminacji.
    Do testowania zostało mi jeszcze 6 dni.
    Dzisiaj mamy wieczorne wyjście w związku z tym pytanko, czy można wypić lampkę wina albo coś innego delikatnie po IUI i podczas brania duphastona?
    Pozdrawiam Was 😘

Starania od wrzesień 2017

Luty 2019 Ciąża biochemiczna
    Maj 2020 Ciąża obumarła 12 tc
  • Tekla Przyjaciółka

Wysłany: 31 sierpnia 2019, 15:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandiklove wrote:
    Kochane mam do Was pytanko.
    22 sierpnia miałam IUI. Lekarz zapisał mi dupka od dnia inseminacji.
    Do testowania zostało mi jeszcze 6 dni.
    Dzisiaj mamy wieczorne wyjście w związku z tym pytanko, czy można wypić lampkę wina albo coś innego delikatnie po IUI i podczas brania duphastona?
    Pozdrawiam Was 😘

Powiem tak, ja jestem pedagogiem specjalnym. W grupie mam 2 dzieci z FAS, bo mamy nie wiedząc że są w ciąży wypiły tylko 1 kieliszek wina. Znam też przypadek z własnej rodziny, że kobieta leżała pod stołem pijana w 7 mc ciazy, a chłopak zdrowy jak ryba. Ja mam alkohol w ustach tylko podczas miesiączki 😂😂😂

sandiklove lubi tę wiadomość

• Karola25 Koleżanka

Wysłany: 31 sierpnia 2019, 16:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 Czy któraś z was tak miała, że w 12 dc pęcherzyki po 16-15mm a w 15dc takie same? Nic w ogóle się nie ruszyło??

• Karola25 Koleżanka

Wysłany: 31 sierpnia 2019, 16:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola25 wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 Czy któraś z was tak miała, że w 12 dc pęcherzyki po 16-15mm a w 15dc takie same? Nic w ogóle się nie ruszyło, i 17dc mam powtórzyć monitoring i wtedy zobaczyć czy uda się podejść do iui w tym miesiącu. Czy jest w ogóle sens sprawdzać w tym 17dniu,nie będzie za późno?? Dodam, że jestem już po zastrzyku z Ovitrellu, na zalecenie lekarza był podany....

• Karola25 Koleżanka

Wysłany: 31 sierpnia 2019, 16:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka_sz wrote:
    Ja byłam stymulowana Clo prawie 1,5 roku z dwumiesięczną przerwą i nic z tego nie wyszło. W Medarcie dr AB zdecydował o iui z aromkiem i w pierwszym podejściu ciąża biochemiczna, a drugie właśnie mnie kopie. Oni tam naprawdę wiedzą co robią i tak jak czytam ten wątek od roku to sporo sukcesów jest właśnie od nich.
    Co do powtarzania HSG to dr B powiedział że gdyby nie to że mam z badania na Polnej płytkę z filmem na którym widać przepływ to kazałby powtarzać, więc może mają jakieś doświadczenia ze spartaczonymi badaniami...
    Kto Cię prowadził na polnej??

‹‹ 485 486 487 488 489 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego