Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Kaach Autorytet

Wysłany: 30 września 2019, 18:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    To była druga inseminacja, czuje się jak taki looser bo warunki były idealne. Ocena nasie ia męża 4.5/5 wiec idealna... tylko ja sprawiam problemy. Dobrze ze jestem na wyjeździe służbowym bo bym się zapłakała a tak to jest co robić. Co do ivf to podeszlabym ju w tym miesiącu ale trzeba zacząć w czasie okresu a jestem za granica. Hyh. Najgorsza jest dla mnie perspektywa świat, kolejnych. Ie w ciąży i kolejnych bez malucha...
    Nie podchodzicie do 3 IUI? Mój lekarz kazal mi próbować 3 razy na stymulowanym cyklu tej na naturalnym wogole nie liczy. We wrześniu byłam przestymulowana więc tabletki anty i zobaczymy mam nadzieję że w październiku będziemy mogli już próbować ostatni raz IUI, kolejny krok to IVF :( łatwo się mówi, ale trzeba wziąść się w garść i walczyć dalej w końcu się uda :)

w57v9jcg3effejin.png
    hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
  • iwachrzan Znajoma

Wysłany: 30 września 2019, 18:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Cześć dziewczyny,
    chętnie dołączę do wątku, bo prawdopodobnie na początku listopada podejdę do pierwszej inseminacji- jeśli uda mi się "przetrzymać" niepęknięte jajo przez długi weekend listopadowy ;)

Powoli przewertowuję wątek, ale mam kilka pytań, na które potrzebuję odpowiedzi "na już", bo jutro muszę zgłosić wolne w pracy, żeby iść na zabieg, a pierwszą konsultację mam dopiero za trzy tygodnie :/
    Najprawdopodobniej będę miała inseminację na cyklu stymulowanym klomifenem. Co z zastrzykiem z Pregnylu/ Ovitrelle- podaje się go w dniu zabiegu czy dzień wcześniej? Czy jeśli pęcherzyk pęknie to jest już za późno na inseminację?

U mnie na pęknięty pęcherzyku udało się. Wcześniej miałam 2 IUI na niepęknietym i lipa

01.2015 IUI♥️
    Nowe starania
    07.2019 IUI😢
    01.08.2019 IUI😢
    31.08.2019 ❓❔❓
    ✔276 mlU/mL✔
  • iwachrzan Znajoma

Wysłany: 30 września 2019, 18:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka_2018 wrote:
    Hej, ja dzisiaj podeszłam do drugiej inseminacji, wczoraj zastrzyk ovitrelle wiec jeszcze pęcherzyk nie pęknięty. Dzisiejsza iui niestety dość bolesna, robił mi jakiś obcy lekarz bo moja dr musiała wyjsc wcześniej. Po powrocie do domu miałam wrażenie ze wszystko wypłynęło razem ze śluzem zabarwionym krwią, przy pierwszej nic takiego nie miałam 😔w tym cyklu tylko jeden pęcherzyk na prawym jajniku.

Oj ja też miałam jedną taką bolesną. Cały dzień czułam. Robili na szybko bo coś się w klinice działo. I tak mnie dziabnęła że czułam cały dzień.
    A dziś to dziubnięcie ma 4 lata😉

Staraczka_2018 lubi tę wiadomość

01.2015 IUI♥️
    Nowe starania
    07.2019 IUI😢
    01.08.2019 IUI😢
    31.08.2019 ❓❔❓
    ✔276 mlU/mL✔
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 30 września 2019, 19:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Panie.
    Z mężem staramy się od pięciu lat o dzidziusia. Trafialiśmy na lekarzy, którzy mydlili nam oczy, że mamy jeszcze czas. Obecnie ja mam 28 lat, a mąż 29. Trafiliśmy do kliniki InviMed w Katowicach do dr Sodowskiej. Zdecydowaliśmy się na inseminację z nasienia dawcy, ponieważ mąż ma kiepskie wyniki badań nasienia (490tys. żywych plemników, brak plemników w typie postępowym szybkim). Moje badania są dobre (tak stwierdziła pani dr). Biorę raz w tygodniu 1/2 tabletki Dostinex (PRL już w normie) oraz rano Euthyrox 25 (niedoczynność tarczycy - też już w normie). Do tego codziennie rano po śniadaniu 1 tabletkę Ovarin i 1 tabletkę kwasu foliowego. Zastanawiam się, czy nie zacząć brać jeszcze wit. D 2000 jednostek. Dzisiaj odebrałam wyniki biocenozy pochwy (drugi stopień czystości, czyli jest okej), a pojutrze idę do szpitala na laparoskopową ocenę drożności jajowodów. Jeśli wszystko będzie dobrze, to prawdopodobnie już w listopadzie będzie pierwsza inseminacja. Boję się, jak nie wiem. Nie mam pojęcia, co mnie czeka, jak przebiega inseminacja i czy się uda. Od trzech lat, tracimy tylko pieniądze na badania. Napiszcie proszę, jak to wszystko wygląda. O co chodzi z tymi zastrzykami, stymulowaniem cyklu itp. Tylko tak prosto, bo jestem obecnie w takim stresie, że nic do mnie nie dociera. ;(

Lat 29.
    11.2018 laparoskopia - usunięcie torbieli jajnika prawego
    01.2019 histeroskopia - usunięcie polipa jajnika prawego
    10.2019 HSG - prawy jajowód niedrożny
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox 25
    wyrzuty PRL - Dostinex
    Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice
    27.11.2019r. AID - owdołana (Aromek+ovi)
    20.12.2019r. AID (Aromek+Ovi) - nieudana
    Zmiana kliniki na Katowice Angelius Provita
  • Goś Znajoma

Wysłany: 30 września 2019, 19:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Witam Panie.
    Z mężem staramy się od pięciu lat o dzidziusia. Trafialiśmy na lekarzy, którzy mydlili nam oczy, że mamy jeszcze czas. Obecnie ja mam 28 lat, a mąż 29. Trafiliśmy do kliniki InviMed w Katowicach do dr Sodowskiej. Zdecydowaliśmy się na inseminację z nasienia dawcy, ponieważ mąż ma kiepskie wyniki badań nasienia (490tys. żywych plemników, brak plemników w typie postępowym szybkim). Moje badania są dobre (tak stwierdziła pani dr). Biorę raz w tygodniu 1/2 tabletki Dostinex (PRL już w normie) oraz rano Euthyrox 25 (niedoczynność tarczycy - też już w normie). Do tego codziennie rano po śniadaniu 1 tabletkę Ovarin i 1 tabletkę kwasu foliowego. Zastanawiam się, czy nie zacząć brać jeszcze wit. D 2000 jednostek. Dzisiaj odebrałam wyniki biocenozy pochwy (drugi stopień czystości, czyli jest okej), a pojutrze idę do szpitala na laparoskopową ocenę drożności jajowodów. Jeśli wszystko będzie dobrze, to prawdopodobnie już w listopadzie będzie pierwsza inseminacja. Boję się, jak nie wiem. Nie mam pojęcia, co mnie czeka, jak przebiega inseminacja i czy się uda. Od trzech lat, tracimy tylko pieniądze na badania. Napiszcie proszę, jak to wszystko wygląda. O co chodzi z tymi zastrzykami, stymulowaniem cyklu itp. Tylko tak prosto, bo jestem obecnie w takim stresie, że nic do mnie nie dociera. ;(

Ja nie jestem jakimś fachowcem, bo mam dopiero pierwsze IUI za sobą, są tu dziewczyny, które na pewno więcej powiedzą, ale ja napiszę jak wyglądało to u mnie.

IUI było zaplanowane już w lipcu, że odbędzie się po wrześniowej @. Zgłosiłusmy się do lekarza w sierpniu (koncowka) z kompletem wszystkich badań (wirusologia, biocenoza pochwy, usg piersi, chlamydia oraz cytologia), podpisaliśmy zgodę, od 2-6 dc przyjmowalam Aromek. 12 dc miałam dwa pęcherzyki dominujące, 13 dc podano mi zastrzyk ovitrelle, 14 dc rano zglosilismy się do kliniki, mąż oddał nasienie, po około półtorej godziny przystąpiono do inseminacji która trwała dosłownie chwilkę. Następnie dostałam duphaston, który miałam przyjmować od 3 dpo.
    Generalnie lekarze naprawdę bardzo dobrze wszystko tłumaczą, fakt my w stresie nie zawsze wszystko odpowiednio szybko rejestrujemy, w razie niejasności można liczyć tutaj na wskazówki 😊

zaplątana lubi tę wiadomość

09.2018 - rozpoczęcie starań
    12.2018 - zaburzona morfologia plemników: 3 %
    05.2019 - hsg (oba jajowody drożne), morfologia plemników bez zmian
    19.09.2019: 1 IUI: 14 dpo, beta 122 mlU/ml ❤❤❤
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 30 września 2019, 19:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję. Ja w tym stresie nie przyswajam nic. Mój małż niby się lepiej trzyma, a jest tak samo zestresowany. Jutro jeszcze jadę zrobić wymaz z szyjki macicy w kierunku chlamydii, żeby już nic nie przesuwało się w czasie, bo osiwieję. 11.10 wizyta u Pani doktor i będzie decyzja ostateczna. Chociaż na tę chwilę żadnych przeciwwskazań u mnie nie było.

Lat 29.
    wyrzuty PRL - Dostinex
  • Adz Koleżanka

Wysłany: 30 września 2019, 19:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI ,, technicznie ,, to mało skoplikowany zabieg , trwa dosłownie chwilę i nie ma sie czego bać:)

08.2018 rozpoczęcie starań
    Mąż -ok,
    07.2019 HSG prawdopodobna niedrożność lewego jajowodu
    08.2019 klinila leczenia niepłodności
    24.09.2019 1 IUI -😓
    16.11.2019 2 IUI -😓
    03.2020 planowana laparoskopia
    Brak odnalezionej przyczyny niepłodności
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 30 września 2019, 19:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mam zbyt duże nadzieje powiązane z tą inseminacją i stąd ten strach. Do tego fakt, że moja bratowa jest w ciąży i będzie rodzić pod koniec stycznia nie napawa mnie optymizmem. Od kiedy ją znam, ciągle słyszę, że źle się czuje, jest chora... Ma nieregularne miesiączki, endometriozę, tyłozgięcie macicy... Wszystko! A jednak im się udało naturalnie. Żal i zazdrość mnie zżerają... :(

Lat 29.
    wyrzuty PRL - Dostinex
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 30 września 2019, 19:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy po zabiegu powinnam wziąć wolne w pracy? Pracuję fizycznie, na produkcji i w akordzie. Za 8 godzin przerzucam jakieś 2 tony...

Lat 29.
    wyrzuty PRL - Dostinex
  • Adz Koleżanka

Wysłany: 30 września 2019, 19:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    A czy po zabiegu powinnam wziąć wolne w pracy? Pracuję fizycznie, na produkcji i w akordzie. Za 8 godzin przerzucam jakieś 2 tony...
    Ja w trakcie pracy wyszlam na ,,zabieg,, a po wszystkim wróciłam do pracy-ale to praca przy komputerze. W moim przypadku to była szybka akcja bo pecherzyk urósł nieco szybciej.
    Najlepiej zapytaj lekarza. Moja Pani doktor powiedziała ze po IUI mam wrócić do normalnego zycia i zapomnieć że wgl byla- zeby to bylo takie łatwe. Tak jak jedna z kolezanek zauwazyla slusznie IUI to ,, prawie ,, jak stosunek chlopaki są w środku i resztą to juz wola niebios.

08.2018 rozpoczęcie starań
    Mąż -ok,
    07.2019 HSG prawdopodobna niedrożność lewego jajowodu
    08.2019 klinila leczenia niepłodności
    24.09.2019 1 IUI -😓
    16.11.2019 2 IUI -😓
    03.2020 planowana laparoskopia
    Brak odnalezionej przyczyny niepłodności
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 30 września 2019, 20:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam dziękuję. Jutro rano wycieczka do Katowic na wymaz, a 2.10 rano do szpitala. Trzymajcie kciuki, żeby drożność wyszła dobrze i żebym ja dała radę, bo jestem na wszystkie leki przeciwbólowe i znieczuleniowe uczulona. :/ Będę się konsultować po szpitalu. :)

Lat 29.
    wyrzuty PRL - Dostinex
  • Nadzieja27 Autorytet

Wysłany: 30 września 2019, 20:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj miałam pierwszy monitoring 8dc , dalej mam brać zastrzyki i w sobotę kolejny monitoring. W poniedziałek najprawdopodobniej inseminacja. Urosło kilka pęcherzyków , ile dokładnie - nie wiem 🤷🏻‍♀️ Lekarka mi nie powiedziała

Goś, Monia1990tiger lubią tę wiadomość

dhi4s65guq5b7go5.png
    • ona 27 lat , on 34 lata
    • Starania od stycznia 2018
    • 08.2019 - laparoskopia (Jajowody drożne , usunięcie zrostów )
    • Problem z nasieniem (ruchliwość i morfologia )
    I iui - 10.2019 ☹️
    II iui - 11.2019 ☹️
    III iui - 12.2019 ☹️
    20.01.2020 - zaczynamy stymulację - ICSI.
    03.02.2020 - punkcja 🍀
    08.02.2020 - transfer
    7 dpt. druga kreska ❤️ beta :61
    13 dpt. - beta : 1100
    03.03.2020 - 24 dpt mamy ❤️
    Został 1❄️ 5 dniowy
  • Monia1990tiger Przyjaciółka

Wysłany: 30 września 2019, 21:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już nie mogę doczekać się okresu( który myślałam nadejdzie dzisiaj) żeby zacząć ze stymulacją. A tu ciągle cisza nic nie boli jak by miało się nie zapowiadać na okres🤔.
    Nadzieja27 jak się czujesz po stymulacji Ovaleap???
    Od którego dnia cyklu zaczęłaś brać?

Monia1990tiger
  • Nadzieja27 Autorytet

Wysłany: 30 września 2019, 21:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia1990tiger wrote:
    A ja już nie mogę doczekać się okresu( który myślałam nadejdzie dzisiaj) żeby zacząć ze stymulacją. A tu ciągle cisza nic nie boli jak by miało się nie zapowiadać na okres🤔.
    Nadzieja27 jak się czujesz po stymulacji Ovaleap???
    Od którego dnia cyklu zaczęłaś brać?

Całkiem dobrze , dziekuje 🙂 zaczęłam od 3 dnia cyklu 😅
    A może ten okres nie przyjdzie ? 🤭✊🏼Trzymam kciuki

dhi4s65guq5b7go5.png
    • ona 27 lat , on 34 lata
    • Starania od stycznia 2018
    • 08.2019 - laparoskopia (Jajowody drożne , usunięcie zrostów )
    • Problem z nasieniem (ruchliwość i morfologia )
    I iui - 10.2019 ☹️
    II iui - 11.2019 ☹️
    III iui - 12.2019 ☹️
    20.01.2020 - zaczynamy stymulację - ICSI.
    03.02.2020 - punkcja 🍀
    08.02.2020 - transfer
    7 dpt. druga kreska ❤️ beta :61
    13 dpt. - beta : 1100
    03.03.2020 - 24 dpt mamy ❤️
    Został 1❄️ 5 dniowy
  • Monia1990tiger Przyjaciółka

Wysłany: 30 września 2019, 22:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja27 wrote:
    Całkiem dobrze , dziekuje 🙂 zaczęłam od 3 dnia cyklu 😅
    A może ten okres nie przyjdzie ? 🤭✊🏼Trzymam kciuki

To dopiero by było gdyby okres nie przyszedł 🤣. Kiedy to ja czekam na rozpoczęcie stymulacji 😁.
    Szczerze powiem że w tym miesiącu raczej mało baraszkowalismy😁 i mieliśmy dużo stresu więc wątpię żebyśmy trafili w owulacje, także przyjście okresu to formalność.

Monia1990tiger
  • Kaach Autorytet

Wysłany: 30 września 2019, 23:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Bardzo Wam dziękuję. Jutro rano wycieczka do Katowic na wymaz, a 2.10 rano do szpitala. Trzymajcie kciuki, żeby drożność wyszła dobrze i żebym ja dała radę, bo jestem na wszystkie leki przeciwbólowe i znieczuleniowe uczulona. :/ Będę się konsultować po szpitalu. :)
    Mi nie zdążyli podać przeciwbólowych przy HSG, ale da się przeżyć dużo dziewczyn mówiło, że prawie nic nie czuły. U mnie tak kolorowo nie było pewnie dla tego, że oba były niedrozne, ale da się przeżyć ja właśnie po HSG załowalam że wolnego nie wzięłam. Powodzenia :)

w57v9jcg3effejin.png
    hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    7t2d❤️
    ♀️
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 30 września 2019, 23:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Mi nie zdążyli podać przeciwbólowych przy HSG, ale da się przeżyć dużo dziewczyn mówiło, że prawie nic nie czuły. U mnie tak kolorowo nie było pewnie dla tego, że oba były niedrozne, ale da się przeżyć ja właśnie po HSG załowalam że wolnego nie wzięłam. Powodzenia :)

Ja będę miała laparoskopowo sprawdzaną drożność, więc z tego co mówiła pielęgniarka, to mnie będą usypiać. A jak będzie, to się okaże. 😉

Kaach lubi tę wiadomość

Lat 29.
    wyrzuty PRL - Dostinex
  • nada Autorytet

Wysłany: 1 października 2019, 00:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Nie podchodzicie do 3 IUI? Mój lekarz kazal mi próbować 3 razy na stymulowanym cyklu tej na naturalnym wogole nie liczy. We wrześniu byłam przestymulowana więc tabletki anty i zobaczymy mam nadzieję że w październiku będziemy mogli już próbować ostatni raz IUI, kolejny krok to IVF :( łatwo się mówi, ale trzeba wziąść się w garść i walczyć dalej w końcu się uda :)

Hej, nie. Nie musimy. Mój jeden jajowód jest niedrożny, drugi ledwo co się "udrożnił" nie chce się już w to bawić, jeszcze żebym mogła je zrobić za miesiąc... a mój lewy jajowód reaguje na stymulacji co 3-4 miesiące 🤷🏼‍♀️ nie chce już czekać. Moja gin nawet nie proponowała kolejnej. Od razu po pytała co robimy jak się nie uda. Jest nam o tyle łatwiej podjąć tą decyzje bo wiem, ze dostaniemy dofinansowanie... które moim zdaniem powinno przysługiwać KAŻDEJ parze a takiej sytuacji.

PplPp1.png
  • Kaach Autorytet

Wysłany: 1 października 2019, 00:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Ja będę miała laparoskopowo sprawdzaną drożność, więc z tego co mówiła pielęgniarka, to mnie będą usypiać. A jak będzie, to się okaże. 😉
    Laparoskopowo to luz też miałam :p dłużej tylko dochodziłam do siebie na szczęście wyszło ok i udroznili to co się nie udało HSG :)

w57v9jcg3effejin.png
    hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    7t2d❤️
    ♀️
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 1 października 2019, 01:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Laparoskopowo to luz też miałam :p dłużej tylko dochodziłam do siebie na szczęście wyszło ok i udroznili to co się nie udało HSG :)

Ja miałam laparoskorowo usuwaną torbiel. A teraz pani dr wypisała mi skierowanie do szpitala z informacją, żeby to było laparoskopowo, bo podobno jest najdokładniejsze. Boję się trochę tego bólu, bardzo źle znosiłam pierwszą laparo. A wszystkie leki przeciw bólowe odpadają, bo jestem uczulona. Ale powtarzam, że wytrzymam, byle się tylko udało mieć upragnionego bobasa. 😊
    Ja mam bardzo duże oparcie e mężu. Stresuje się, ale stara się być twardy. Dużo rozmawialiśmy i to on zaproponował, żeby skorzystać z nasienia dawcy.

Lat 29.
    wyrzuty PRL - Dostinex
‹‹ 511 512 513 514 515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego