Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Kaach Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 14:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Mnie jeszcze martwią teście. Są dewotami i obawiam się, jak będą reagować na dziecko. A wiem, że jeśli proboszcz im powie, że dziecko jest grzechem to tak będą go traktować i na niego patrzeć. Ja jestem wyznania polskokatolickiego (to samo, co wyznanie rzymskokatolickie z tym, że księża mogą mieć żony i dzieci) i nasz ksiądz popiera nawet metodę in vitro. Straszny mam mętlik.
    Najważniejsze żebyście Wy się wspierali to jest Wasza walka o Wasze szczęście. Niestety ilość ludzi w klinikach jest przerażająca i będzie coraz gorzej... My na szczęście mamy duże wsparcie rodziny i wiem że dopuki będzie nadzieja i pieniążki to będziemy walczyć :) ważne żeby mieć wsparcie w parterze

w57v9jcg3effejin.png
    hiperprolaktynemia
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
  • Malinka2401 Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 14:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Mnie jeszcze martwią teście. Są dewotami i obawiam się, jak będą reagować na dziecko. A wiem, że jeśli proboszcz im powie, że dziecko jest grzechem to tak będą go traktować i na niego patrzeć. Ja jestem wyznania polskokatolickiego (to samo, co wyznanie rzymskokatolickie z tym, że księża mogą mieć żony i dzieci) i nasz ksiądz popiera nawet metodę in vitro. Straszny mam mętlik.
    Zanim pojedziecie do AID to jeszcze raz albo 10 o tym porozmawiajacie, bo z tego co piszesz widać, że masz dużo wątpliwości. My jesteśmy akurat przy końcówce ciąży z AID i ani razu nam taki przemyślenia nie przyszły do głowy, bo przecież to będą NASZE dzieci, najbardziej nasze, jakie tylko mogą być! A teściowa? Jak będzie miała złe podejście to jej powiedzcie, żeby się bujała, razem z księdzem, jej strata! Może wizyta u psychologa pomogłaby Wam pozbyć się wątpliwości :).

22l.
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 21 października 2019, 14:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Zanim pojedziecie do AID to jeszcze raz albo 10 o tym porozmawiajacie, bo z tego co piszesz widać, że masz dużo wątpliwości. My jesteśmy akurat przy końcówce ciąży z AID i ani razu nam taki przemyślenia nie przyszły do głowy, bo przecież to będą NASZE dzieci, najbardziej nasze, jakie tylko mogą być! A teściowa? Jak będzie miała złe podejście to jej powiedzcie, żeby się bujała, razem z księdzem, jej strata! Może wizyta u psychologa pomogłaby Wam pozbyć się wątpliwości :).

Nie mam wątpliwości co do AID, mąż też nie (nawet on AID zaproponował). Jestem właśnie po rozmowie z nim i powiedział, że dziadkowie nam dzieci wychowywać nie będą, a jeśli będą mieli jakieś problemy, czy sprawiali kłopoty, to ani wnuków, ani nas nie zobaczą, bo zerwiemy kontakt. I mąż powiedział, że jak uda się inseminacja, to jak tylko będę gotowa, to przystąpimy do następnej, a później do kolejnej, bo to w końcu jest nasze życie i nasz czas na spełnienie marzenia o dużej rodzinie. I żebym się nie stresowała, bo on wierzy, że uda nam się każda inseminacja, a jeśli nie, to będziemy walczyć i się nie poddamy. Normalnie, aż się poryczałam. Teraz dopiero widzę, jakie mam w nim oparcie.
    Przy którym AID zaszłaś w ciążę?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 14:27

Malinka2401 lubi tę wiadomość

Lat 29.
    11.2018 laparoskopia - usunięcie torbieli jajnika prawego
    01.2019 histeroskopia - usunięcie polipa jajnika prawego
    10.2019 HSG - prawy jajowód niedrożny
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox 25
    wyrzuty PRL - Dostinex
    Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice
    27.11.2019r. AID - owdołana (Aromek+ovi)
    20.12.2019r. AID (Aromek+Ovi) - nieudana
    Zmiana kliniki na Katowice Angelius Provita
  • Malinka2401 Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 14:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Nie mam wątpliwości co do AID, mąż też nie (nawet on AID zaproponował). Jestem właśnie po rozmowie z nim i powiedział, że dziadkowie nam dzieci wychowywać nie będą, a jeśli będą mieli jakieś problemy, czy sprawiali kłopoty, to ani wnuków, ani nas nie zobaczą, bo zerwiemy kontakt. I mąż powiedział, że jak uda się inseminacja, to jak tylko będę gotowa, to przystąpimy do następnej, a później do kolejnej, bo to w końcu jest nasze życie i nasz czas na spełnienie marzenia o dużej rodzinie. I żebym się nie stresowała, bo on wierzy, że uda nam się każda inseminacja, a jeśli nie, to będziemy walczyć i się nie poddamy. Normalnie, aż się poryczałam. Teraz dopiero widzę, jakie mam w nim oparcie.
    Przy którym AID zaszłaś w ciążę?
    No to super, wsparcie męża jest bardzo ważne! W takim razie trzymam kciuki i życzę Wam powodzenia. 😘
    U nas powiodła się pierwsza AID :)

22l.
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 października 2019, 14:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂 Ja już jestem po pierwszej inseminacji, bete mam zrobić dopiero 4 listopada (lekarz chciał po 11-12 dniach ale to akurat 1 listopada wypada). Co do nasienia to nie pamiętam co mówił, byłam mocno zestresowana bo duże opóźnienie było, ponad godzinę, i już mnie czarne myśli naszły, że nie udało im się przygotować nasienia (u mnie problemem jest endometrioza, u męża nasienie, cytuje lekarza "nie jest źle ale szału też nie ma"). Co do pęcherzyków to dwa w trakcie owulacji (ponoć pomarszczone choć ja tego na usg nie dostrzegłam), jeden niepękniety ale lekarz go od razu skreślił. O endometrium wiem tylko tyle, że prawidłowe (4 dni przed inseminacją miało 7,7 mm). Generalnie bardzo miła wizyta, cały czas z uśmiechem na twarzy i żartami lekarza. Akurat dzisiaj mamy też 3 rocznicę zaręczyn, może przyniesie nam szczęście? 😉

Tinus, happilyeverafter lubią tę wiadomość

• Tinus Debiutantka

Wysłany: 21 października 2019, 15:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLina wrote:
    Hej 🙂 Ja już jestem po pierwszej inseminacji, bete mam zrobić dopiero 4 listopada (lekarz chciał po 11-12 dniach ale to akurat 1 listopada wypada). Co do nasienia to nie pamiętam co mówił, byłam mocno zestresowana bo duże opóźnienie było, ponad godzinę, i już mnie czarne myśli naszły, że nie udało im się przygotować nasienia (u mnie problemem jest endometrioza, u męża nasienie, cytuje lekarza "nie jest źle ale szału też nie ma"). Co do pęcherzyków to dwa w trakcie owulacji (ponoć pomarszczone choć ja tego na usg nie dostrzegłam), jeden niepękniety ale lekarz go od razu skreślił. O endometrium wiem tylko tyle, że prawidłowe (4 dni przed inseminacją miało 7,7 mm). Generalnie bardzo miła wizyta, cały czas z uśmiechem na twarzy i żartami lekarza. Akurat dzisiaj mamy też 3 rocznicę zaręczyn, może przyniesie nam szczęście? 😉
    Już trzymam kciuki ✊

KaroLina lubi tę wiadomość

• zaplątana Ekspertka

Wysłany: 21 października 2019, 15:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    No to super, wsparcie męża jest bardzo ważne! W takim razie trzymam kciuki i życzę Wam powodzenia. 😘
    U nas powiodła się pierwsza AID :)

Ja też się modlę o powodzenie AID, żeby się udało i żeby wszystko było dobrze. U mnie problemów jako takich ze zdrowiem nie ma. Jedynie jeden jajowód nie drożny.

Lat 29.
    11.2018 laparoskopia - usunięcie torbieli jajnika prawego
    01.2019 histeroskopia - usunięcie polipa jajnika prawego
    10.2019 HSG - prawy jajowód niedrożny
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox 25
    wyrzuty PRL - Dostinex
    Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice
    27.11.2019r. AID - owdołana (Aromek+ovi)
    20.12.2019r. AID (Aromek+Ovi) - nieudana
    Zmiana kliniki na Katowice Angelius Provita
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 października 2019, 19:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Szykuję się do inseminacji na listopad. Jesteśmy po wszystkich wynikach - na szczęście u mnie jest wszystko super, ale u męża w posiewie nasienia znaleziono jakieś nieliczne kolonie bakterii. Myślicie że to jakoś przeszkadza w insemce?

• niezapominajka12345 Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 19:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    Zależy gdzie się leczycie, ja akurat w Poznaniu w medarcie i też wyniki mamy dobre, badanie nasienia też bardzo dobre, a w posiewie nasienia niestety wyszły jakieś bakterie i lekarz nie kazał podchodzić do IUI tylko najpierw to wyleczyć, partner dostał antybiotyk na 7 dni, później trzeba odczekać ok.10 dni po antybiotyku i zrobić posiew kontrolny jak będzie jałowy to ok i wtedy można przystąpić do IUI- przynajmniej w tej klinice gdzie my się leczymy...
    Jakie bakterie u was wyszły??
    bari18 wrote:
    Hej! Szykuję się do inseminacji na listopad. Jesteśmy po wszystkich wynikach - na szczęście u mnie jest wszystko super, ale u męża w posiewie nasienia znaleziono jakieś nieliczne kolonie bakterii. Myślicie że to jakoś przeszkadza w insemce?

starania od maja 2018 r.
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Adz Koleżanka

Wysłany: 21 października 2019, 19:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po ostatniej stymulacji clo mam 5 pęcherzyków. W sobotę o 9 dostałam pregnyl i jak sie przed chwilą okazało 3 pęcherzyki z prawej strony nie pekly. Miala któraś tak? Czy jest szansa ze wgl pekna? Jak duże jest ryzyko torbieli?:(

08.2018 rozpoczęcie starań
    Mąż -ok,
    07.2019 HSG prawdopodobna niedrożność lewego jajowodu
    08.2019 klinila leczenia niepłodności
    24.09.2019 1 IUI -😓
    16.11.2019 2 IUI -😓
    03.2020 planowana laparoskopia
    Brak odnalezionej przyczyny niepłodności
  • Tinus Debiutantka

Wysłany: 21 października 2019, 20:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druga inseminacja też się nie powiodła... Beta ujemna.

Karola25 lubi tę wiadomość

• Margot Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 20:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adz wrote:
    Dziewczyny po ostatniej stymulacji clo mam 5 pęcherzyków. W sobotę o 9 dostałam pregnyl i jak sie przed chwilą okazało 3 pęcherzyki z prawej strony nie pekly. Miala któraś tak? Czy jest szansa ze wgl pekna? Jak duże jest ryzyko torbieli?:(
    Będziesz miała IUI na 5 pęcherzykach?

3jgxrjjgzy0s1crp.png

33 lata
    I ciąża naturalna - Maja ur. 05/2015 <3
    od 12/2017 - starania o 2 dziecko
    03/2019 - Gameta Gdynia
    04/2019 - jajowody drożne
    05/2019 - AMH 0,713 ;(
    05-07/2019 - Stymulacje Aromkiem :(
    08-10/2019 4x IUI - nieudane :(
    01/2020 IVF długi protokól; punkcja ( 11 kumulusów, 7 MII, 6 zapłodnionych, 0 zarodków :( )
    02/2020 - AMH 0,456 :(
    03/2020 - cud II kreski! 13dpo bhcg 141 mIU/ml; 15dpo bhcg 304 mIU/ml; 18dpo 1279 mIU/ml; 24dpo 11630 mIU/ml; 🥰
    30/03 jest <3

Czekam na spełnienie marzeń o dużej rodzinie ...
  • Maaaa Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 20:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety tak jak czułam, dziś wynik trzeciej i ostatniej iui negatywny 😢 biorę się w garść, może nowy rok przyniesie odrobine szczęścia. Przenoszę się na forum o in vitro, w styczniu składamy dokumenty o dofinansowanie.
    Wam wszystkim życzę powodzenia i trzymam kciuki 🤞🤞🤞🙂

Nadzieja27 lubi tę wiadomość

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 21:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Niestety tak jak czułam, dziś wynik trzeciej i ostatniej iui negatywny 😢 biorę się w garść, może nowy rok przyniesie odrobine szczęścia. Przenoszę się na forum o in vitro, w styczniu składamy dokumenty o dofinansowanie.

Maas bardzo mi przykro, tule Cię mocno 😘
    Kochana a gdzie składacie papiery o dofinansowanie jeśli mogę podpytać? Program nie jest tylko do końca 2019? Chyba że mówisz o tym Mazowieckim?

01.2020 ICSI: 9dpt- beta 53, 25dpt - mamy ❤️
    Rośnij nasze Szczęście 🙏🍀🍀
    It's a Girl! 💕👣

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️
    oar83e3klrf6f428.png
  • happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 21:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tinus wrote:
    Druga inseminacja też się nie powiodła... Beta ujemna.

Tinus, ogromnie mi przykro, trzymaj się dzielnie 😘

01.2020 ICSI: 9dpt- beta 53, 25dpt - mamy ❤️
    Rośnij nasze Szczęście 🙏🍀🍀
    It's a Girl! 💕👣

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️
    oar83e3klrf6f428.png
  • Adz Koleżanka

Wysłany: 21 października 2019, 21:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margot wrote:
    Będziesz miała IUI na 5 pęcherzykach?
    Właśnie przez to ze jest ich 5 iui nie będzie

08.2018 rozpoczęcie starań
    Mąż -ok,
    07.2019 HSG prawdopodobna niedrożność lewego jajowodu
    08.2019 klinila leczenia niepłodności
    24.09.2019 1 IUI -😓
    16.11.2019 2 IUI -😓
    03.2020 planowana laparoskopia
    Brak odnalezionej przyczyny niepłodności
  • Maaaa Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 21:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Maas bardzo mi przykro, tule Cię mocno 😘
    Kochana a gdzie składacie papiery o dofinansowanie jeśli mogę podpytać? Program nie jest tylko do końca 2019? Chyba że mówisz o tym Mazowieckim?

Łódź Salve. Z tego co wiem na przyszły rok tez jest i to więcej przeznaczonych środków niż teraz. Dzięki kochana 😘

happilyeverafter lubi tę wiadomość

uwo9gov3yy0d51qf.png
    👩Maaa 32
    2016 - 8tc 😢💔
    Starania od 2017r.
    ~~~~~~~~~~~~~
    🔹Nasienie OK👌
    2019 - 3 x iui 😢
    ~~~~~~~~~~~~~
    💚2020 I IVF
    🤰20.06 transfer🍀 2AA blastka
    Żadnych ❄️😢
    🍀6dpt bhcg 21,1
    🍀27dpt - jest ❤️
    🤰04.08 - 8w5d 🍓2,1cm ❤️175/min
    🤰17.08 - 10w5d 🍓3,84cm🥰
    🤰03.09 - 13w1d 🍓6,9cm 💙🥰
  • Paulina12345 Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adz wrote:

Na tyłu pęcherzykach Cię dopuścili do insemki?! To dobrze że nie pękły, chociaż po insemce też mogą... Torbiele Niestety na cło możliwe i bolą cholernie.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 22:20

Starania od 2016r
    Przebyte histeroskopie i laparoskopia IUI :-((((
    Endometrioza st. 1
  • Nadzieja27 Autorytet

Wysłany: 21 października 2019, 23:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:

To niedługo się tam spotkamy 🙂😘

dhi4s65guq5b7go5.png
    • ona 27 lat , on 34 lata
    • Starania od stycznia 2018
    • 08.2019 - laparoskopia (Jajowody drożne , usunięcie zrostów )
    • Problem z nasieniem (ruchliwość i morfologia )
    I iui - 10.2019 ☹️
    II iui - 11.2019 ☹️
    III iui - 12.2019 ☹️
    20.01.2020 - zaczynamy stymulację - ICSI.
    03.02.2020 - punkcja 🍀
    08.02.2020 - transfer
    7 dpt. druga kreska ❤️ beta :61
    13 dpt. - beta : 1100
    03.03.2020 - 24 dpt mamy ❤️
    Został 1❄️ 5 dniowy
  • Pysia07 Znajoma

Wysłany: 22 października 2019, 09:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. U mnie tez 2 iui nieudana. Zmienia klinike zobacze u innego doktora. Czy ktoras z Was leczy sie w Artemida w Olsztynie u dr Domitrz? Cos na temat p. Doktora moglaby ktoras z Was napisac. Pozdrawiam

‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego