X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm to zobaczymy jak mi pójdzie oczekiwanie, może się skuszę;) hehe
    Dziewczyny bierzecie coś na wspomaganie ew. zagnieżdżenia?? czytałam o orzechach brazylijskich i ananasie więc wcinam:D
    Ananas zawiera bromelainę, a ona ułatwia zagnieżdżenie zarodka gdyż rozrzedza krew, działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo oraz zmiękcza ścianki macicy.
    Oprócz tego max.1-2 filiżanki kawy dziennie, bo co za dużo kofeiny to nie zdrowo;)
    Dużo białka
    Ok. 2 l wody
    Takie naturalne wspomagacza...a nóż pomogą;) hehehehe

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • M.lena Znajoma
    Postów: 21 13

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    hmmm to zobaczymy jak mi pójdzie oczekiwanie, może się skuszę;) hehe
    Dziewczyny bierzecie coś na wspomaganie ew. zagnieżdżenia?? czytałam o orzechach brazylijskich i ananasie więc wcinam:D
    Ananas zawiera bromelainę, a ona ułatwia zagnieżdżenie zarodka gdyż rozrzedza krew, działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo oraz zmiękcza ścianki macicy.
    Oprócz tego max.1-2 filiżanki kawy dziennie, bo co za dużo kofeiny to nie zdrowo;)
    Dużo białka
    Ok. 2 l wody
    Takie naturalne wspomagacza...a nóż pomogą;) hehehehe
    o rany to muszę się zaopatrzyć. :) generalnie ja nic nie biorę, nawet progesteronu. Ale może powinnam chociaż naturalnie się wspomóc. Jest coś naturalnego co może podnieść progesteron ?

  • Justna88 Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie bo sama niewiem co robic wczoraj mialam iui i od.2 godz. czuje jakbym miała zapalenie pęcherza... Macie pomysł co zrobić?

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam pojęcia, ale mi lekarz podczas IUI powiedział, że czasem mogą być jakieś objawy jak: swędzenie, pieczenie, ostre bóle podbrzusza czy nawet gorączka i wtedy może to znaczyć, że doszło do jakiegoś zakażenia i kazał się zgłaszać w takim przypadku....
    Może to u Ciebie jakiś zbieg okolicznosci i po prostu przeziębiłaś się, a nie od razu że to po IUI, nie mam pojęcia niestety nie pomogę:(
    Justna88 wrote:
    Dziewczyny pomóżcie bo sama niewiem co robic wczoraj mialam iui i od.2 godz. czuje jakbym miała zapalenie pęcherza... Macie pomysł co zrobić?

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja wcinam, nie wiem na ile to prawda (chociaż wszędzie na necie o tym piszą), ale nie zaszkodzi jeść, zwłaszcza że lubię i ananasa i orzechy brazylijskie:D hehe może coś pomoże;))
    Ja to biorę progesteron (chociaż wyniki mam ok), to lekarz zalecił 2 tabletki luteiny dopochwowo i 2 tabletki duphaston, oprócz tego biorę acard i clexane na rozrzedzenie krwi (clexane- te zastrzyki) są okropne, ból jak cholera:(
    M.lena wrote:
    o rany to muszę się zaopatrzyć. :) generalnie ja nic nie biorę, nawet progesteronu. Ale może powinnam chociaż naturalnie się wspomóc. Jest coś naturalnego co może podnieść progesteron ?

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • M.lena Znajoma
    Postów: 21 13

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justna88 wrote:
    Dziewczyny pomóżcie bo sama niewiem co robic wczoraj mialam iui i od.2 godz. czuje jakbym miała zapalenie pęcherza... Macie pomysł co zrobić?
    weź furagin.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justna88 wrote:
    Dziewczyny pomóżcie bo sama niewiem co robic wczoraj mialam iui i od.2 godz. czuje jakbym miała zapalenie pęcherza... Macie pomysł co zrobić?
    Pij dużo wody. Jak nie przejdzie zgłosiłabym się do lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 18:47

  • Justna88 Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, pije wode z cytryna i troche mniej parcia czuje ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Można dołączyć? 🙂 W następnym cyklu będziemy podchodzić do IUI z nasieniem dawcy. Dziś na wizycie lekarz rozpisał mi stymulacje. Mam brać dwie tabletki Lametty dziennie od 2 do 6dc i w 10dc usg. Znacie ten lek?

    Marzena1988 lubi tę wiadomość

  • Marzena1988 Koleżanka
    Postów: 148 8

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Hej. Można dołączyć? 🙂 W następnym cyklu będziemy podchodzić do IUI z nasieniem dawcy. Dziś na wizycie lekarz rozpisał mi stymulacje. Mam brać dwie tabletki Lametty dziennie od 2 do 6dc i w 10dc usg. Znacie ten lek?
    Ja też jestem nim stymulowana tak jak Ty, od 2do 6dc po 2 tabletki

    Franiczka lubi tę wiadomość

    Kiedy nadejdzie ten szczęśliwy czas ....?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena1988 wrote:
    Ja też jestem nim stymulowana tak jak Ty, od 2do 6dc po 2 tabletki

    I jak u Ciebie przebiega stymulacja z tym lekiem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Hej. Można dołączyć? 🙂 W następnym cyklu będziemy podchodzić do IUI z nasieniem dawcy. Dziś na wizycie lekarz rozpisał mi stymulacje. Mam brać dwie tabletki Lametty dziennie od 2 do 6dc i w 10dc usg. Znacie ten lek?
    Hej, Tak ja miałam w tym cyklu lamette 1 tabletka od 2-6 DC. Ulotka przeraża ale skoro lekarz zapisał..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniiiInsem wrote:
    Hej, Tak ja miałam w tym cyklu lamette 1 tabletka od 2-6 DC. Ulotka przeraża ale skoro lekarz zapisał..

    Nawet nie będę czytać 🤭

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Nawet nie będę czytać 🤭
    To lepiej nie czytaj. Będziesz zdrowsza🙃😂 podchodzisz w Katowicach?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniiiInsem wrote:
    To lepiej nie czytaj. Będziesz zdrowsza🙃😂 podchodzisz w Katowicach?

    Oczywiście jednak zreknęłam. O matko...

    Tak. Angelius. Ty też?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Oczywiście jednak zreknęłam. O matko...

    Tak. Angelius. Ty też?
    Dokładnie😉pytam bo czytałam właśnie na necie że w Angeliusie stosują Lamette

  • MegiMal Autorytet
    Postów: 378 194

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniiiInsem wrote:
    Dokładnie😉pytam bo czytałam właśnie na necie że w Angeliusie stosują Lamette

    Ja tez angelius i mam clo, wiec może zależy od lekarza :)

    Starania od 09.18
    Angelius Provita od 02.19
    Hashi (Euthyrox)
    miesniak macicy 6cm
    Hsg ok
    Amh 3,12
    Hormony ok
    Przeciwciała przeciwplemnikowe i ANA brak
    M - morfologia 3%, brak upłynnienia, hormony ok
    07.19 pierwsza iui na naturalnym :(
    09.19 2 iui z clo - cb :(
    11.19 3 iui z clo :(
    12.19 naturalna cb :( + wykryte bakterie e-coli w nasieniu
    KIR AA-brak wszystkich kirów implantacyjnych
    02.20 - ❤️naturalny cud, accofil włączony po pozytywnej becie, poród zdrowej dziewczynki👧
    2022 - rozpoczęcie kolejnych starań
    01.2023 - poronienie zatrzymane 7/12 tydz. 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MegiMal wrote:
    Ja tez angelius i mam clo, wiec może zależy od lekarza :)
    O czyli zdarzają się inne leki🙃tak gdzieś szukałam na necie i wyczytałam w kółko Lametta w Angeliusie

  • Sivaa5 Ekspertka
    Postów: 239 139

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lencia wrote:
    Mnie to szlak trafia, jak słyszę "musisz wyluzować". W szczególności, gdy mówi to ktoś, komu udało się w pierwszym cyklu i nie ma pojęcia, jakie to są emocje. Ja odkąd pamiętam mówiłam, że bardzo chcę dziecko. Czekałam na ślub i rozpoczęcie starań, bo tak sobie wymyśliłam, że chciałabym w tej kolejności. Aż mnie skręcało z radości, że to już. Niestety wcześniej wiedziałam też, że nie będzie łatwo, bo 2,5 roku temu dostałam pierwszą diagnozę - endometrioza. Staraliśmy się prawie rok, po drodze wychodzą inne sprawy, które mogą być przeszkodą. Ja już mam lekką załamkę. I wyobraźcie sobie teraz, że tydzień przed pierwszą wizytą w klinice leczenia niepłodności, Wasza najlepsza przyjaciółka w sumie od czasów dzieciństwa mówi, że okres jej się spóźnia. Ja już oczywiście wiem, czym to się skończy. Zaszła w ciążę w pierwszym miesiącu, kiedy stwierdzili, że to może dobry czas. Nie, że już nie mogą doczekać się dziecka, po prostu ona ma jeszcze umowę o pracę, a potem się przeprowadzają. Ona chyba sama jest zaskoczona, że to już. No i ja ryczę przez kilka dni, jednocześnie próbując nie dać po sobie poznać, że to mnie dobiło. Naprawdę dużo czasu zajęło mi przetrawienie tego. Jest coraz lepiej, ale nie idealnie. Dalej mam ścisk w żołądku, jak nią rozmawiam. W szczególności, gdy mówi "nie możesz się tak spinać". Mam ochotę jej wtedy wygarnąć, ale szkoda mi poświęcać tylu lat przyjaźni. Poza tym, nie chcę denerwować ciężarnej. To ja zawsze byłam tą, która marzyła o dziecku, snułam plany, byłam gotowa już dawno temu... Ona oczywiście bardzo mi kibicuje, bo chce żebyśmy przechodziły to razem (też o tym marzę), ale to tak bardzo boli. Nie umiem nazwać tego inaczej niż ironia losu.

    Ehh, musiałam się "wygadać". Dzisiaj wzięłam ostatnie CLO, wizyta w środę i zobaczymy, co dalej. Ja chyba trochę wiarę w IUI straciłam, szczerze, nie wiem, czy nie wolałabym zacząć już procedury in vitro. Jak zaczynam analizować naszą sytuację to przeszywa mnie strach, którego nie da się opisać...

    Ehhh jak ja cie doskonale rozumiem..
    Bylam w podobnej sytuacji 3 lata temu tylko zamiast przyjaciółki to była kuzynka (jak przyjaciółka rowniez) a potem się posypały kolejne.. I te ich dobre rady.
    Zamiast pomoc to bolały po prostu..
    Minęło. Tobie też minie iw końcu i my się doczekamy tego szczęścia 🥰

    Lencia lubi tę wiadomość

    34l.
    Starania od 2013r
    Listopad 2015 laparo
    Endometrioza 2st 😡
    Lipiec 2016 [*] 7tc
    Lipiec 2019 laparo, udrożniony lewy jajowód
    25.11.2019 1 IUI 😥
    17.12.2019 2IUI 😥
    11.01.2020 3 IUI 😥
    20.07.2020 4IUI ostatnia próba😥

    1 procedura
    IVF-ICSI-transfer 3.03.21 😥

    2procedura
    IVF-ICSI-transfer 4.05.21
    2❄️❄️
    Criotransfer 28.07 udany!
    Aniołek 9tc 😓

    AMH 1,64

    Mutacje:
    FV R2_4070A-G,
    MTHFR_1298A-C
    PAI-1 4G
    W układach heterozygotycznych
  • Marzena1988 Koleżanka
    Postów: 148 8

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    I jak u Ciebie przebiega stymulacja z tym lekiem?
    Bez stymulacji miałam po jeden i drugiej stronie oo 8 małych pęcherzyków, czyli razem 16, nie było nigdzie dominującego. Po stymulacji mam piękny pęcherzyk, więc u mnie się sprawdza.

    Franiczka lubi tę wiadomość

    Kiedy nadejdzie ten szczęśliwy czas ....?
‹‹ 588 589 590 591 592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ