Inseminacja 2020 👑
-
WIADOMOŚĆ
-
Balbineczka wrote:Hej Staraczki 😊
Dołączam do Was, bo dziś dowiedziałam się, że zaczynam procedurę inseminacyjną...
Staramy się z narzeczonym prawie dwa lata, badań jeszcze nie robiliśmy, póki co, tylko te podstawowe typowo przed inseminacją. Cały czas myślałam, że uda się naturalnie, bo przecież siostry są starsze a mimo to bez problemu zachodzą w ciążę ( jedna z nich ma 38 lat i jest właśnie w drugiej ciąży) a ja jako najmłodsza z rodzeństwa już tyle czasu nie mogę zafasolkować😢
Mieszkam za granicą i tutaj procedura inseminacji i in-vitro jest bezpłatna do 3 prób. Dostałam dzisiaj taką odpowiedź z kliniki leczenia niepłodności :
Twoje leczenie jest obsługiwane w następujący sposób:
Pierwszego dnia miesiączki musisz do nas zadzwonić aby umówić się na skan drugiego lub trzeciego dnia cyklu. Jeśli nie ma torbieli, a endometrium jest cienkie, zaczynasz przyjmować tamoksyfen w dawce 20 mg dziennie przez 5 dni. Musisz wykonać kolejny skan 10–12 dnia w swoim cyklu, aby zobaczyć, ile pęcherzyków wyprodukowałeś, ich wielkość i wielkość endometrium.
Być może będziesz potrzebować trzeciego skanu 2-3 dni później i do tego czasu powinieneś mieć pęcherzyk około 17 mm. Następnie należy przyjąć zastrzyk Ovitrelle wieczorem i przyjść do kliniki około 36 godzin później w celu inseminacji.
Umówiłam się na jutro i dowiem się czy w środku mnie wszystko jest w porządku...
Zapytam też co z badaniami partnera, bo z tego, co tu widzę na forum dużo zależy od jego nasienia.
Może macie chęć się wypowiedzieć, czy Wasze inseminacje w Polsce wyglądają podobnie? Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, czy przed inseminacją należy sprawdzić drożność jajowodów ?
Pozdrawiam Was serdecznie jako zdołowana pierwszym dniem okresu Staraczka ...
Hej, witamy Cię
Jeśli chodzi o badania to na początku jak starania nie przynoszą skutku powinno się zrobić badania nasienia bo to nie jest inwazyjne badanie a później drożność jajowodów. Ja najpierw miałam zlecone badania hormonów, później badanie nasienia i hsg czyli drożność jajowodów. Według mojej pani doktor to podstawa bo jajowody mogą być niedrożne i wtedy inseminacja nie ma sensu. Jak dalej się nie udaje to potem ewentualnie można wdrożyć dalszą diagnostykę i bardziej inwazyjne zabiegi np. laparoskopię.
Także spytaj w swojej klinice o badanie nasienia i o drożność, bo w niektórych klinikach wymagają badanie drożności a w innych nie, ale myślę, że jak dłużej się nie udaje to warto zrobić to badanie. PowodzeniaMad_red lubi tę wiadomość
6 lat starań o pierwsze dziecko
niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia czynnościowa, wrogi śluz
maj 2016 HSG- prawy jajowód niedrożny
marzec 2017- histeroskopia- usunięcie polipa endometrialnego
wrzesień 2017- histeroskopia- usunięcie polipów endometrialnych
19.02.2019 1 IUI
18.04.2019 2 IUI
10.2019 - laparoskopia- udrożniony jajowód
01.2020 - II kreski na teścieNaturalny cud
-
marczelinka2112 wrote:Dziękuję słońce za odpowiedź😁 kurcze chyba zadzwonię jeszcze raz i zapytam o jakie to badanie chodziło że trzeba tyle czekać bo na necie są rozne badania wypisane.
Dziewczyny może napiszcie jakie badania Wy musialyscie wykonać i Wasi partnerzy przed inseminacja, myślę że będzie to pomocne dla wielu z nas, które dopiero się przygotowują.
Z pewnością chodziło o chlamydię, nam powiedzieli, że wynik będzie po 7 dniach a w sumie to w dzień inseminacji wyniku jeszcze nie było... Mimo to lekarz podjął się zabiegu, bo było szkoda cyklu, dopiero po 2 tygodniach od IUI przyszedł wynik 🤦 czyli w sumie czekaliśmy za wynikiem ponad 3 tygodnie, na szczęście jest negatywny 😊Mad_red lubi tę wiadomość
10.17-12.18 - bezowocne starania naturalne
01.19 - diagnoza cykli bezowulacyjnych, rozpoczęcie stymulacji Letrozole
06.19 - HSG jajowody drożne
AMH - 3,6
Wszystkie hormony w normie
02.20 - wizyta w klinice Invicta
Test PCT - wrogi śluz
17.04.20 - I IUI nieudana 🙁
13.05.20 - II IUI nieudana 🙁 -
Cześć Dziewczyny, niestety nie wiem jak ustawić moja stopkę żeby było widać nasza historię
Mój gin odpisał że w maju będzie za późno na zabieg. Wizyta za tydzień, czekają nas wszystkie badania i inseminacja w czerwcu .
Także dołączam się do WasMad_red lubi tę wiadomość
Starania od 11.2018
03.2019 ciąża biochemiczna
Niedoczynność tarczycy
Słabe wyniki partnera
08.06.2020 HyCoSy
10.2020 betaHCG 417 po48h 909🤞🙏
-
Mad_red wrote:Dziękuję ❤️❤️❤️. Tydzień z USG 6, a wg mojej aplikacji flo idzie 7. Siak czy owak, z USG i z miesiączki wychodzi termin 29 grudnia, choć doktorek mówi, że z moją historią jak doczekam do końca listopada to będzie dobrze.
Dziś nie miał mi kto zrobić zastrzyku domięśniowo, więc włączyłam YouTube i rachu ciachu i po strachu, ale tyłek do teraz mnie boli, w życiu nie miałam robionego zastrzyku taką grubasna igłą, 3x taka jak od Clexane 🙊🙉🙈. Dla fasolki wszystko 😍
Ps no i dieta bez soli 🤮
A jak u Was samopoczucie Babel i Niezapominajka? Mnie muli, że aż mną wstrząsa.
Mam nadzieję, że lepiej niż u mnie 🙂
O, i napiszcie proszę jak wyglądają te badania prenatalne i do którego tygodnia trzeba je zrobić? To się robi w specjalnym ośrodku?
Mnie okropnie mdli, mam takie odbijanie się niczym i jakby zgagę czy refluks już sama nie wiem co to jest coś okropnego tak jakby jakaś kula, gula albo reszta jedzenia mi stała w gardle 😏 nic na to nie pomaga ☹️
Ja dopiero będę miała 18 maja te badania to będzie 12 tydzień + 3 dni nie mam pojęcia jak wyglądają bo nigdy nie miałam ☺️ Ja robie w tej klinice gdzie jeżdżę tylko inny lekarz nie ten moj to robi ✊
Ja jak już mam te skoki ciśnienia to nie sole pomidora szału nie ma ale można się przyzwyczaić 💁♀️
To my tak pokolei najpierw Niezapominajka, później Bąbel a później Ty będziemy rodzic 🍀💪🙏
Brawo za zastrzyk w pupę samej ale jesteś wysportowana 🙈🙈🙈
😘😘😘
Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 19:23
niezapominajka12345, Mad_red lubią tę wiadomość
-
Natalik wrote:Cześć Dziewczyny, niestety nie wiem jak ustawić moja stopkę żeby było widać nasza historię
Mój gin odpisał że w maju będzie za późno na zabieg. Wizyta za tydzień, czekają nas wszystkie badania i inseminacja w czerwcu .
Także dołączam się do WasWiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2020, 19:59
Natalik, Mad_red lubią tę wiadomość
11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
11.2024 start starania o drugie dzieciątko -
Ewela86 wrote:Hej, witamy Cię
Jeśli chodzi o badania to na początku jak starania nie przynoszą skutku powinno się zrobić badania nasienia bo to nie jest inwazyjne badanie a później drożność jajowodów. Ja najpierw miałam zlecone badania hormonów, później badanie nasienia i hsg czyli drożność jajowodów. Według mojej pani doktor to podstawa bo jajowody mogą być niedrożne i wtedy inseminacja nie ma sensu. Jak dalej się nie udaje to potem ewentualnie można wdrożyć dalszą diagnostykę i bardziej inwazyjne zabiegi np. laparoskopię.
Także spytaj w swojej klinice o badanie nasienia i o drożność, bo w niektórych klinikach wymagają badanie drożności a w innych nie, ale myślę, że jak dłużej się nie udaje to warto zrobić to badanie. Powodzenia
Ooo dziękuję za odpowiedź 😊 jutro mam tą wizytę z usg więc o wszystko zapytam, bo też wydaje mi się to bez sensu skoro mogę mieć niedrożne jajowody 🤷🏻♀️ Dam znać co tam powiedzieli 😊 troszkę mam stres, że jutro wykryją mi jakąś chorobę 😕
2 lata bezowocnych starań
Jajowody drożne, pozytywne testy owu
Inofem-b12-kwas foliowy-omega 3-6-9, biotyna, maca, , wit. D
On: maca, profertil
Maj 2020 I inseminacja przesunięta na następny cykl ze względu na torbiel 😢
15.06.2020 I IUI na cyklu naturalnym 😔
2 IUI 10.07.2020 stymulacja -wyszedł problem z nasieniem ?!🤔
Nieudana 😒 -
niezapominajka12345 wrote:hej hej:)
Póki co nadal objawów brak, taka ciąża to marzenie;) Lecz wiadomo cały tydzien po wizycie był spokojny, a teraz już bym chciała iść na kolejną, więc znając moją niecierpliwość pewnie nie będę przekładać (ale jeszcze zobaczymy), trochę czasu zostało;) Dzisiaj tak mnie chłop wkurzył, że wzięłam sobie jakby co 1 relanium na uspokojenie...
Czasem miałam to napinanie brzucha, czy pobolewanie,a od 2-3 dni kompletnie nic, brzuch zamiast większy, to jakby mniejszy, wiec już stres nachodzi, czy tam w środku wszystko okhehe
No ciekawe z tymi objawami, to u Ciebie by wychodziło, że będzie dziewczynka;) Zobaczymy!!
A bierzesz jeszcze nospe? 💁♀️
Mam pytanie do Ciebie czy stosujesz jakiś specjalny płyn do strefy intymnej w ciąży? 😉
Mad_red, niezapominajka12345 lubią tę wiadomość
-
nick nieaktualnyLunesila wrote:Z pewnością chodziło o chlamydię, nam powiedzieli, że wynik będzie po 7 dniach a w sumie to w dzień inseminacji wyniku jeszcze nie było... Mimo to lekarz podjął się zabiegu, bo było szkoda cyklu, dopiero po 2 tygodniach od IUI przyszedł wynik 🤦 czyli w sumie czekaliśmy za wynikiem ponad 3 tygodnie, na szczęście jest negatywny 😊
Balbinka witaj kochana 😘 fajnie że masz chociaż darmowe podejścia.. myślę że dobrze byłoby wiedzieć czy z nasieniem wszystko ok i czy jajowody drozne. Mój gin przed stymulacja sprawdzał mi drożność bo uważa że jest to podstawa. Ale mam nadzieję że okaże się że u was wszystko jest w porządku i inseminacja się powiedzie..
A czy Wasi mężczyźni musieli zrobić przed samą inseminację seminogran? Czy jest to niekonieczne? Bo my mamy ostatni że stycznia i tak się zastanawiam. -
nick nieaktualnymarczelinka2112 wrote:Dziękuję za odpowiedź. Miałam robione już badanie na MUC ale w grudniu więc już nie wazne. Możliwe że to o to chodziło, a orientujesz się jaki jest koszt tego badania ? Bo jak nie jest jakieś mega drogie (już nie pamiętam ile płaciłam) to zrobię jeszcze w tym cyklu żebyśmy w przyszłym mogli już ruszyc, no chyba że nie będą jeszcze robili inseminacji to będziemy czekać.
Balbinka witaj kochana 😘 fajnie że masz chociaż darmowe podejścia.. myślę że dobrze byłoby wiedzieć czy z nasieniem wszystko ok i czy jajowody drozne. Mój gin przed stymulacja sprawdzał mi drożność bo uważa że jest to podstawa. Ale mam nadzieję że okaże się że u was wszystko jest w porządku i inseminacja się powiedzie..
A czy Wasi mężczyźni musieli zrobić przed samą inseminację seminogran? Czy jest to niekonieczne? Bo my mamy ostatni że stycznia i tak się zastanawiam.
Tzw. MUCHa kosztuje u mnie w klinice około 220-250pln
Ja też już zapisałam się na inseminacje na czerwiec, od razu poprawił mi się humorMad_red lubi tę wiadomość
-
Bąbel wrote:Ja dzisiaj mam 10 tydzień + 5 dni a z Preglife mam 12(11+0) 🙈 także nie wiem jak te aplikacje to liczą 🤦♀️
Mnie okropnie mdli, mam takie odbijanie się niczym i jakby zgagę czy refluks już sama nie wiem co to jest coś okropnego tak jakby jakaś kula, gula albo reszta jedzenia mi stała w gardle 😏 nic na to nie pomaga ☹️
Ja dopiero będę miała 18 maja te badania to będzie 12 tydzień + 3 dni nie mam pojęcia jak wyglądają bo nigdy nie miałam ☺️ Ja robie w tej klinice gdzie jeżdżę tylko inny lekarz nie ten moj to robi ✊
Ja jak już mam te skoki ciśnienia to nie sole pomidora szału nie ma ale można się przyzwyczaić 💁♀️
To my tak pokolei najpierw Niezapominajka, później Bąbel a później Ty będziemy rodzic 🍀💪🙏
Brawo za zastrzyk w pupę samej ale jesteś wysportowana 🙈🙈🙈
😘😘😘[/QUOT
Na te nudności chyba nie ma sposobu,trzeba przeczekać 😜 ponoć w 4mc przechodzą.
Jeśli chodzi o prenatalne to Niezapominajka pisała, że ja lekarz maltretował i nawet miała plamienia. Te prenatalne to robią chyba w specjalnych ośrodkach, bo mi mój ginek mowil, że wystawi mi skierowanie na nfz. Ja po wtorkowej wizycie, gdzie mój lekarz naprawdę jest bardzo delikatny, dalej mam takie brązowe farfocle, czasami mniej czasami pojedyncze. Badanie wziernikiem dość mnie bolało,jak nigdy. Mam nadzieję, że te plamienia to od tego. Biorę końska dawkę progesteronu w posladek więc nie powinno to być spowodowane niskim progiem 🤔
Ps nie jestem wysportowana, tylko mój mąż mówi,że jestem w trybie "mama", a wtedy kobieta jest zdolna do wszystkiego 😜
Bąbel, Niezapominajka- długo plamilyscie i bolał Was brzuch?Bąbel lubi tę wiadomość
Styczeń 2012 IUI nieudana
Luty 2012 IUI - Antoś, wcześniak z 32 tc
Listopad 2018 - podwójna ciąża - jedna w macicy a druga w jajowodzie- poronienie pierwszej a 2 tyg później usunięcie drugiej z jajowodu (nikt nie wiedział o jej istnieniu, tylko wciąż rosnące HCG)
Grudzień 2019- Sono HSG i niedrożny prawy jajowód
38 l., AMH 0.35
RZS
14 stycznia 2020 IUI 😢
8 luty 2020 druga IUI 😢
23 marca 2020 naturalny cud❤️. 16 kwietnia beta 59,28/ 20 kwietnia beta 289,73/5 maja jest serduszko ❤️😍
-
Nie nie biorę już nospy, do higieny intymnej stosuje żel z rosmann faceelle taki ten tani w niebieskim opakowaniu, on ma podobno dobey skład.Bąbel wrote:Niezapominajka powiem Ci ze tylko Ci pozazdrościć 🙈
A bierzesz jeszcze nospe? 💁♀️
Mam pytanie do Ciebie czy stosujesz jakiś specjalny płyn do strefy intymnej w ciąży? 😉Bąbel, Mad_red lubią tę wiadomość
starania od maja 2018 r.
wiek: 31 lat
niedoczynność tarczycy
nietolerancja glutenu
Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
AMH 2,19
Badanie nasienia-ok
obydwa jajowody drożne
Niepłodność idiopatyczna?
07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
03.02.2020 r. - 2 IUI - udanajest serduszko❤️✊😊
-
Dziewczyny ale mnie stres dopadł...dawno nie byłam u ginekologa i boję się, że coś mi tam znajdzie niedobrego w tych moich narządach rodnych 😓 mam wizytę zaraz po 15:002 lata bezowocnych starań
Jajowody drożne, pozytywne testy owu
Inofem-b12-kwas foliowy-omega 3-6-9, biotyna, maca, , wit. D
On: maca, profertil
Maj 2020 I inseminacja przesunięta na następny cykl ze względu na torbiel 😢
15.06.2020 I IUI na cyklu naturalnym 😔
2 IUI 10.07.2020 stymulacja -wyszedł problem z nasieniem ?!🤔
Nieudana 😒 -
Balbineczka wrote:Dziewczyny ale mnie stres dopadł...dawno nie byłam u ginekologa i boję się, że coś mi tam znajdzie niedobrego w tych moich narządach rodnych 😓 mam wizytę zaraz po 15:0011.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
11.2024 start starania o drugie dzieciątko -
Balbineczka wrote:Dziewczyny ale mnie stres dopadł...dawno nie byłam u ginekologa i boję się, że coś mi tam znajdzie niedobrego w tych moich narządach rodnych 😓 mam wizytę zaraz po 15:00
Nie ma co się stresować, musi być dobrze. Trzymam kciuki 🤞Styczeń 2012 IUI nieudana
Luty 2012 IUI - Antoś, wcześniak z 32 tc
Listopad 2018 - podwójna ciąża - jedna w macicy a druga w jajowodzie- poronienie pierwszej a 2 tyg później usunięcie drugiej z jajowodu (nikt nie wiedział o jej istnieniu, tylko wciąż rosnące HCG)
Grudzień 2019- Sono HSG i niedrożny prawy jajowód
38 l., AMH 0.35
RZS
14 stycznia 2020 IUI 😢
8 luty 2020 druga IUI 😢
23 marca 2020 naturalny cud❤️. 16 kwietnia beta 59,28/ 20 kwietnia beta 289,73/5 maja jest serduszko ❤️😍
-
Cześć Dziewczyny,
jestem tu nowastaramy się 10 miesięcy i już zaczynam fiksować. Super, że jest takie forum, nie znam nikogo kto miałby problem z płodnością i z kim mogłabym o tym porozmawiać, a tutaj możemy się wspierać
Pytanie: czy inseminacja z 1 niedrożnym jajowodem ma sens? Trzeba po prostu celować w co drugi cykl? Zakładając oczywiście, że wszystko jest ok i owulacja zachodzi naprzemiennie.
Za 2 tyg mamy wizytę w nowej klinice, ale chciałam już tu Was podpytać
Lekarka w pierwszej klinice od razu chciała nas wysłać na IUI, potem nastąpiła pandemia, wszystko kaput i teraz zaczynamy od nowa w Bocianie, bo tam już działają normalnie. Zaczęliśmy od sono-hsg a tam jeden jajowód niedrożny...
Pozdrawiam cieplutko!
Mad_red lubi tę wiadomość
Ja: 30 lat On: 31 lat
Starania od lipca 2019
12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)
09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
25.10.2021 - FET - blastka 4aa
6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
24 dpt - mamy serduszko!!!
1 mrozaczek 4aa na zimowisku -
Balbineczka wrote:Dziewczyny ale mnie stres dopadł...dawno nie byłam u ginekologa i boję się, że coś mi tam znajdzie niedobrego w tych moich narządach rodnych 😓 mam wizytę zaraz po 15:00
Będzie dobrze. Daj znać po wizycieMad_red lubi tę wiadomość
32lata
starania od 05.2018
insulinooporność, guza na tarczycy (TSH norma), PCOS
Metformax, Inofolic, Kw. foliowy, Vigantolette max
1 IUI 13.02.2020
2 IUI 11.03.2020
3 IUI 02.05.2020udana
beta 16.05 - 58,7; 18.05 - 211; 23.05 - 1955; 30.05 - 13085
1.06.2020 - 5+3 - zarodek 3,6mm, bijące serduszko
15.06.2020 - 7+3 - zarodek 1,58cmwg USG - 8+0
-
Witam ponownie 😊 Jestem po wizycie. Coś przeczuwałam i nie myliłam się, doktorka znalazła we mnie jakąś torbiel...przez nią okres opóźnił się o 3 dni i przez nią inseminację musimy przełożyć na następny cykl 😟 Nie dostałam żadnych leków, lekarka twierdzi, że do kolejnej miesiączki sama się powinna wchłonąć... miałyście podobny przypadek może ? Kolejny cykl do d... 😓
PS mieszkam w Danii i tu np nie robią drożności jajowodów przed inseminacją, ale bardzo o to prosiłam i powiedziała babeczka, że zrobią mi przed zabiegiem i że to chwila moment na fotelu ginekologicznym. Zdziwiłam się, bo słyszałam różne bolesne historie na ten temat 😁2 lata bezowocnych starań
Jajowody drożne, pozytywne testy owu
Inofem-b12-kwas foliowy-omega 3-6-9, biotyna, maca, , wit. D
On: maca, profertil
Maj 2020 I inseminacja przesunięta na następny cykl ze względu na torbiel 😢
15.06.2020 I IUI na cyklu naturalnym 😔
2 IUI 10.07.2020 stymulacja -wyszedł problem z nasieniem ?!🤔
Nieudana 😒 -
OlaNova wrote:Cześć Dziewczyny,
jestem tu nowastaramy się 10 miesięcy i już zaczynam fiksować. Super, że jest takie forum, nie znam nikogo kto miałby problem z płodnością i z kim mogłabym o tym porozmawiać, a tutaj możemy się wspierać
Pytanie: czy inseminacja z 1 niedrożnym jajowodem ma sens? Trzeba po prostu celować w co drugi cykl? Zakładając oczywiście, że wszystko jest ok i owulacja zachodzi naprzemiennie.
Za 2 tyg mamy wizytę w nowej klinice, ale chciałam już tu Was podpytać
Lekarka w pierwszej klinice od razu chciała nas wysłać na IUI, potem nastąpiła pandemia, wszystko kaput i teraz zaczynamy od nowa w Bocianie, bo tam już działają normalnie. Zaczęliśmy od sono-hsg a tam jeden jajowód niedrożny...
Pozdrawiam cieplutko!
Witamy
Oczywiście, że inseminacja z jednym jajowodem ma sens. Sporo dziewczyn ma taką sytuację, ja też miałam jeden niedrożny.
Teoretycznie owulacja jest raz z jednego jajnika raz z drugiego, ale potrafiłam mieć 3 razy z rzędu z jednej strony, na szczęście z tej drożnej. I tak chodzi się na monitoring cyklu także będzie wiadomo z której strony jest owulacja. Ale myślę, że warto spróbować z IUI6 lat starań o pierwsze dziecko
niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia czynnościowa, wrogi śluz
maj 2016 HSG- prawy jajowód niedrożny
marzec 2017- histeroskopia- usunięcie polipa endometrialnego
wrzesień 2017- histeroskopia- usunięcie polipów endometrialnych
19.02.2019 1 IUI
18.04.2019 2 IUI
10.2019 - laparoskopia- udrożniony jajowód
01.2020 - II kreski na teścieNaturalny cud
-
Balbineczka wrote:Witam ponownie 😊 Jestem po wizycie. Coś przeczuwałam i nie myliłam się, doktorka znalazła we mnie jakąś torbiel...przez nią okres opóźnił się o 3 dni i przez nią inseminację musimy przełożyć na następny cykl 😟 Nie dostałam żadnych leków, lekarka twierdzi, że do kolejnej miesiączki sama się powinna wchłonąć... miałyście podobny przypadek może ? Kolejny cykl do d... 😓
PS mieszkam w Danii i tu np nie robią drożności jajowodów przed inseminacją, ale bardzo o to prosiłam i powiedziała babeczka, że zrobią mi przed zabiegiem i że to chwila moment na fotelu ginekologicznym. Zdziwiłam się, bo słyszałam różne bolesne historie na ten temat 😁
Tak się czasami zdarza jak pęcherzyk nie pęknie i wtedy robi się torbiel, też tak kiedyś miałam. Ale do kolejnego cyklu sama powinna się wchłonąć także się nie martw.
A co do drożności to jestem ciekawa jak chcą Ci to zrobić na fotelu przed zabiegiem, jaką metodą
Ja miałam HSG z podanym kontrastem i rentgenem i naprawdę bolało i było nieprzyjemne. Może u Ciebie pójdzie łagodniejMad_red lubi tę wiadomość
6 lat starań o pierwsze dziecko
niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia czynnościowa, wrogi śluz
maj 2016 HSG- prawy jajowód niedrożny
marzec 2017- histeroskopia- usunięcie polipa endometrialnego
wrzesień 2017- histeroskopia- usunięcie polipów endometrialnych
19.02.2019 1 IUI
18.04.2019 2 IUI
10.2019 - laparoskopia- udrożniony jajowód
01.2020 - II kreski na teścieNaturalny cud