X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nic tam nie pozdychały :-)
    niech wygra najszybszy!

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maz sie wyflaczyl o 9:30- nie sadze ze do 13 cokolwiek przezylo


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zgłaszam że tesciłam i moim zdaniem negatyw więc odstawiłam lutkę. Nie wiem czy dobrze zrobilam, ale w sumie dziś kazał mi zrobić betę. W dodatku jestem chora: katar, kaszel i zawiana szyja :/ Nic poki co nie brałam.

  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, dlaczego tak długo czekaliscie?

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja ale nasienie jest specjalnie preparowane w dogodnych warunkach także na pewno są żywe ;)

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Chodziło mi o ilość IUI - u nas było tak, że po 6 miesiącach starań zrobiliśmy badanie nasienia i wyszło strasznie (przy takich wynikach tylko ivf), okazało się ze M. ma zapalenie prostaty i żylaki... ostatecznie plan, zaleczyć, zrobić operacje i próbować z iui jak się poprawią wyniki... to jest nasz 13 cykl starań (tak na poważnie to zalelismy luty/marzec 2015), na razie jeszcze nie myślałam ile iui...

    My staramy się dwa lata już i mamy stwierdzoną niepłodność idiopatyczną. Lekarz mówił, że proponuje 3-6 iui, a potem ivf. Zależy jakie będą efekty stymulacji itd. to podejdziemy na pewno 3-4, może te dwa też. Ale jesteśmy przed pierwszą, więc nic nie wiadomo, jak się potoczy.

    M&M
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Olencja, Niunqa ma racje!

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium wrote:
    Olencja, dlaczego tak długo czekaliscie?
    bo lekarz robil transfer,pil kawe,gadal przez fona itp :D


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    My staramy się dwa lata już i mamy stwierdzoną niepłodność idiopatyczną. Lekarz mówił, że proponuje 3-6 iui, a potem ivf. Zależy jakie będą efekty stymulacji itd. to podejdziemy na pewno 3-4, może te dwa też. Ale jesteśmy przed pierwszą, więc nic nie wiadomo, jak się potoczy.
    badaliscie dokladnie wszystko od immunologi przez genetyke?
    ja dopoki tego nie zbadam to nie powiem ze mam nieplodnosc idiotyczna bo idiotyzm a nie diagnoza


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunqa wrote:
    Ja zgłaszam że tesciłam i moim zdaniem negatyw więc odstawiłam lutkę. Nie wiem czy dobrze zrobilam, ale w sumie dziś kazał mi zrobić betę. W dodatku jestem chora: katar, kaszel i zawiana szyja :/ Nic poki co nie brałam.
    11 dni po IUI kazal robic bete i odstawic lutke? pfff,dwa tyg i dopiero test, tzn lutke mozesz odstawic jak nie chcesz przedluzac sztucznie cyklu,ale testem sie nie sugeruj

    tak wogole u Ciebie przy tylu ciazach biochemicznych, naturalnych jaki jest sens robienia IUI? przeciez zachodzic umiesz, tu trzeba znalezc przyczyne utraty ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2016, 14:44


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a teraz pytanie do dziewczyn ktore braly zastrzyk: ile dni po zastrzyku warto isc sprawdzic czy pecly banki?

    i czy istnieje ewentualnosc ze sie wchlonely zamiast peknac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2016, 14:49


    u5cvp2.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie sprawdzali :/ ( nie było USG)
    Przy samym zabiegu IUI moj lekarz stweirdził "na oko" (nie wiem jak), ze jest "dobra owulacja" :D

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz im nie ufam,chce isc i niech powiedza czy pekl,bo podejrzewam ze wlasnie mi nie pekaja tylko sie wchlaniaja


    u5cvp2.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    badaliscie dokladnie wszystko od immunologi przez genetyke?
    ja dopoki tego nie zbadam to nie powiem ze mam nieplodnosc idiotyczna bo idiotyzm a nie diagnoza

    Mamy dzieci z innych związków, więc na razie o tym nie myślimy.

    M&M
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Mamy dzieci z innych związków, więc na razie o tym nie myślimy.
    aaa,no to inna bajka:/


    u5cvp2.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 lutego 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    aaa,no to inna bajka:/

    I dlatego jest idiopatyczna niestety. Wiesz, wolałabym znać przyczynę ( choć sądzę, że to siedzi w głowie ) i z tym walczyć. No ale wg mnie i naszego lekarza, ta opcja jest możliwa i dlatego proponuje iui.
    Ja wiem, że jak nie spróbuję to nadal będę się zastanawiałam czy wszystko zrobiłam co mogłam, a jak zrobimy te 3-4 iui i nie wyjdzie to po prostu sobie darujemy i tyle.

    M&M
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh u mnie niestety tez mam zalecenia : psycholog...ale kto za to zaplaci?:/


    u5cvp2.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 lutego 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego ja daję sobie ostatnią szansę i tyle. Jak nie to trudno, takie życie.

    M&M
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 12 lutego 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na drugi dzień po IUI możesz iść. Jak pekły to nie bedzie ich widac, ciałko źółte sie pojawi a jak nie pękły to sie zrobi torbielka, będą duże i widoczne pęcherzyki.
    olencja wrote:
    a teraz pytanie do dziewczyn ktore braly zastrzyk: ile dni po zastrzyku warto isc sprawdzic czy pecly banki?

    i czy istnieje ewentualnosc ze sie wchlonely zamiast peknac?

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dzieczyny :)
    Od jakiegoś czasu podczytuję wątek i postanowiłam napisać- W styczniu miałam badanie hsg, udrożniona mi jeden jajowód więc obecnie dwa drożne. W poniedziałek miłam IUI na cyklu naturalnym, we wtorek wieczorem na 100 % miałam owulację bo po udroznieniu czułam ból jak nigdy, w środę byłam na monitoringu sprawdzić czy pęcherzyk pękł. Badanie USG to potwierdziło i cieszę się że to sprawdziłam. Dr pokazał mi na monitorze jak wygląda ciałko żółte :) W domu wpisałam w google, wrzuciłam na grafikę i tam jest to widoczne a u mnie wyglądało bardzo podobnie.

    aszka, Dani lubią tę wiadomość

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ