X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 11 lutego 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Olenja nie bierz juz jutro lutka. Poczekaj najlepiej z dwa dni po IUI. Sprawdzasz tempke rano? Dopiero po skoku tempki wez.

    Urocza- ale super, wielkie gratulacje!

    Pyatii - mam nadzieje ze nie bedzie Ci potrzebna IUI i do czerwca zaciazysz naturalnie, z samym ClO.
    Tak a propos polipow - to mi wykryto na USG przed pierwszym IUI w ostatnim cyklu. Podobno maly jest (5 mm), ale zalecono mi histeroskopie ktora mam miec w najblizsza niedziele. Byc moze ten polip caly czas tam byl a moj gin go poprostu nie widzial?

    Jolcia - trzymam kciuki zeby sie szybko udalo. To dobrze ze masz wszystko drozne i czysta macice :)
    My tez dajemy sobie jeszcze dwie proby z IUI, jak sie nie uda, to IVF.


    Moje polipy miały po 3-4 cm... I były aż 3, więc duże. 5 mm to maleństwo ale i tak bym cholere wycięła :P Możliwe że masz go dłużej, ale w sumie one rosną, więc może jednak nie skoro taki mały.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 11 lutego 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Taaa

    Ja w sumie nie wiem... Nie pytałam...

    Ale o co chodzi?

    M&M
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 11 lutego 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Olenja nie bierz juz jutro lutka. Poczekaj najlepiej z dwa dni po IUI. Sprawdzasz tempke rano? Dopiero po skoku tempki wez.

    Urocza- ale super, wielkie gratulacje!

    Pyatii - mam nadzieje ze nie bedzie Ci potrzebna IUI i do czerwca zaciazysz naturalnie, z samym ClO.
    Tak a propos polipow - to mi wykryto na USG przed pierwszym IUI w ostatnim cyklu. Podobno maly jest (5 mm), ale zalecono mi histeroskopie ktora mam miec w najblizsza niedziele. Byc moze ten polip caly czas tam byl a moj gin go poprostu nie widzial?

    Jolcia - trzymam kciuki zeby sie szybko udalo. To dobrze ze masz wszystko drozne i czysta macice :)
    My tez dajemy sobie jeszcze dwie proby z IUI, jak sie nie uda, to IVF.
    nie,nie mierze,wezme w niedziele w takim razie lutke


    u5cvp2.png
  • bemybutterfly Przyjaciółka
    Postów: 145 45

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja- u nas 6 cykli wspomaganych, 3 iui i pozniej in vitro zostaje tylko. Przeraża mnie to, ze kończą sie opcje. A co jest in vitro tez nie pomoże? A z drugiej strony skoro nic nam nie dolega co mozna by leczyć, to dlaczego w ogole go potrzebujemy. To az niemożliwe...

    7u22vfxmofven95z.png
  • bemybutterfly Przyjaciółka
    Postów: 145 45

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miało być do Opium(;) generalnie mozna do 8, ale po 4 nie ma sensu zazwyczaj. Każdy przypadek inny..

    7u22vfxmofven95z.png
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Moje polipy miały po 3-4 cm... I były aż 3, więc duże. 5 mm to maleństwo ale i tak bym cholere wycięła :P Możliwe że masz go dłużej, ale w sumie one rosną, więc może jednak nie skoro taki mały.

    Babka na USG powiedziala ze czasem taki polip moze sie zrodzic w wyniku stymulacji (ja bralam zastrzyki z Gonalu) bo duzo estrogenow. I ze moze w drugiej fazie sie wchlonac pod wplywem progesteronu. No w niedziele na histeroskopii bede wszystko wiedziala - czy on tam nadal jest czy moze nie bo sie wchlonal. A jesli jest to jakiej wielkosci teraz. No ja mysle ze jesli on tam nadal bedzie to mi go wytna tam na miejscu, mam nadzieje.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 11 lutego 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej tak, jak już robia histeroskopie to wytną. Chyba, że będą robić diagnostyczną to niekoniecznie bo wtedy chyba mniejszy sprzęt do środka wkładają że tak powiem. I narzędzia by nie przeszły.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 11 lutego 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Dołączam do was, jak można ;-)
    Dzisiaj rozpoczynam nowy cykl i jak wszystko będzie dobrze to podchodzimy do pierwszej IUI. Jestem pełna niepokoju jak również nadziei... To aż chyba głupie że po tylu latach starań wciąż mam nadzieję... Ale może inseminacja pomoże, chociaż patrząc na statystyki na pierwszej stronie nie jest za ciekawie :-(

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 11 lutego 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bemybutterfly wrote:
    Miało być do Opium(;) generalnie mozna do 8, ale po 4 nie ma sensu zazwyczaj. Każdy przypadek inny..

    U nas tylko 5, wiecej sie nie da, chyba ze na wlasny koszt, ale lekarz uwaza ze i tam 5 to jest max maxow.

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 11 lutego 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania powodzenia!!! :*

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 11 lutego 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium wrote:
    U nas tylko 5, wiecej sie nie da, chyba ze na wlasny koszt, ale lekarz uwaza ze i tam 5 to jest max maxow.
    To gdzie można na nfz?

    M&M
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    To gdzie można na nfz?
    tam gdzie ja robie, starynkiewicza, wawa


    u5cvp2.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 lutego 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    tam gdzie ja robie, starynkiewicza, wawa
    A jakie wymagania trzeba spełnić?
    Nie pytam o badania, bo to wiem jakie.

    M&M
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 12 lutego 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziło mi o ilość IUI - u nas było tak, że po 6 miesiącach starań zrobiliśmy badanie nasienia i wyszło strasznie (przy takich wynikach tylko ivf), okazało się ze M. ma zapalenie prostaty i żylaki... ostatecznie plan, zaleczyć, zrobić operacje i próbować z iui jak się poprawią wyniki... to jest nasz 13 cykl starań (tak na poważnie to zalelismy luty/marzec 2015), na razie jeszcze nie myślałam ile iui...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2016, 09:57

    2020 :)
    2023 :)
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas, w przypadku gdy wszystkie warunki do IUI są spełnione, tj. przede wszystkim są drożne jajowody i nasienie w granicach normy WHO (albo nieznacznie poniżej), to robią 3 razy, potem wizyta podsumowująca i ewentualnie decyzja o kolejnych dwóch, ale często już z innymi lekami;

    myslę, że trzeba pewno inaczej liczyć, jeżeli w trakcie ujawnią się niestety dodatkowe problemy...

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja z Wawy jestes?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wrote:
    Dziewczyny udzielałam się na wątku prawie rok temu, mieliśmy od marca do maja 2015 4 IUI, niestety bez efektów.
    W lipcu zakwalifikowaliśmy się do rządowego in vitro, na tydzień przed telefonem z kliniki, zapraszającym na rozpoczęcie pierwszej procedury, dwie kreski na teście.
    Naturalsik w najmniej spodziewanym cyklu!!!
    Trzymam za Was kciuki i życzę Wam też pozytywnych zakończeń!!!
    pamietam Cie, gratulacje :)

    urocza lubi tę wiadomość

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    A jakie wymagania trzeba spełnić?
    Nie pytam o badania, bo to wiem jakie.
    skierowanie od rodzinnego trzeba miec, do poradni leczenia nieplodnosci

    aszka- ja z wawy:)


    u5cvp2.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 12 lutego 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    To gdzie można na nfz?
    Mieszkam za granica :)

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz po, znow brzuch boli jak na okrees:/ wogole to czekalam laskawie na lekarza az przylazl,wiec nie wiem czy one tam w tej probowce nie pozdychaly:/


    u5cvp2.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ