X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 25 marca 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie dzisiaj przeczytalam w gazecie wiadomosc, ze napro ma ruszyc w lipcu, wkrotce maja opublikowac jakis program rzadowy, oby bylo w tym cos sensownego...

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl, dziekuję za trzymanie kciuków. Miesiączka zrobiła sobie ze mnie jaja i w końcu dziś się pojawiła. Mam więc recepte na lamette i w 3 dc zaczynam stymulację. Pierwsza iui na cyklu stymulowanym i zarazem ostatnia...

    Vaina, Mkl, może wam @ zrobi niespodzianke i nie przyjdzie :)

    bajaka, nie rób takie błędu i nie testuj tak wczesnie niz ja :) Czekamy na Twoje wieści

    Galina, niestety smutna prawda z finansowaniem in vitro. Kogo nie stać to albo bierze dodatkowy problem finansowy na głowę albo jest skazany na nieposiadanie dzieci. Smutne to i niesprawiedliwe!!!!

    Olencja jeśli mogę zapytać Ty nie podchodzisz do IVf ze względów poglądowych?

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 25 marca 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    no wlasnie dzisiaj przeczytalam w gazecie wiadomosc, ze napro ma ruszyc w lipcu, wkrotce maja opublikowac jakis program rzadowy, oby bylo w tym cos sensownego...
    no mogliby dac ludziom wybor po prostu


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 25 marca 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Mkl, dziekuję za trzymanie kciuków. Miesiączka zrobiła sobie ze mnie jaja i w końcu dziś się pojawiła. Mam więc recepte na lamette i w 3 dc zaczynam stymulację. Pierwsza iui na cyklu stymulowanym i zarazem ostatnia...

    Vaina, Mkl, może wam @ zrobi niespodzianke i nie przyjdzie :)

    bajaka, nie rób takie błędu i nie testuj tak wczesnie niz ja :) Czekamy na Twoje wieści

    Galina, niestety smutna prawda z finansowaniem in vitro. Kogo nie stać to albo bierze dodatkowy problem finansowy na głowę albo jest skazany na nieposiadanie dzieci. Smutne to i niesprawiedliwe!!!!

    Olencja jeśli mogę zapytać Ty nie podchodzisz do IVf ze względów poglądowych?
    niee, finansowych, jak beda finansowac napro- ide do napro, jak ivf- ide na ivf


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, trzymam kciuki żebyś nie musiała korzystać ani z jednej ani z drugiej metody. Ja pomimo tego że wierzę w IUI- trzeba mieć do tego dużo cierpliwości. Moja się powoli kończy.

    Dziewczyny, stymulację zaczynam w 3 dc ( lametta ) ale powinnam rano czy wieczorem? nie dopytałam lekarza a może to być chyba istotne....

  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Olencja, trzymam kciuki żebyś nie musiała korzystać ani z jednej ani z drugiej metody. Ja pomimo tego że wierzę w IUI- trzeba mieć do tego dużo cierpliwości. Moja się powoli kończy.

    Dziewczyny, stymulację zaczynam w 3 dc ( lametta ) ale powinnam rano czy wieczorem? nie dopytałam lekarza a może to być chyba istotne....

    Ja jak pytałam to dowiedziałam się, że rao mam brać, a jeśli z jakiś przyczyn rano nie mogę to może być o innej porze ale, w kolejne dni o tej samej brać co pierwszą dawkę

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Olencja, trzymam kciuki żebyś nie musiała korzystać ani z jednej ani z drugiej metody. Ja pomimo tego że wierzę w IUI- trzeba mieć do tego dużo cierpliwości. Moja się powoli kończy.

    Dziewczyny, stymulację zaczynam w 3 dc ( lametta ) ale powinnam rano czy wieczorem? nie dopytałam lekarza a może to być chyba istotne....
    heh dzieki:) ja czuje ze dzieci nie sa mi pisane

    bralam lamete wieczorem


    u5cvp2.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny zgłaszam miesiączkę....7 kwietnia jadę na 4 IUI...i raczej będzie to ostatnie, chyba że mój mąż zdecyduje inaczej...troszkę już szkoda mi pieniędzy przyznam szczerze.

    To będzie moje pierwsze IUI stymulowane, mam brać CLO od 3-7dnia cyklu...i będę wcinać orzechy żeby mi się endometrium nie schrzaniło

    Czy będę jakoś odczuwać CLO?? Jakieś skutki uboczne??

    Mnie najbardziej wkurza, że w Polsce zapładniają tylko 6 komórek:/ nie dość że muszę za in vitro płacić to jeszcze są ograniczenia, wydajesz 12 tyś i jeszcze Ci kłody rzucają

    Zazdroszczę dziewczynom co podchodziły za darmo i to jeszcze z trzy razy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2016, 13:14

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce in vitro ICSI, są większe szanse niż zwykłe in vitro:

    1. Nadzór nad przebiegiem stymulacji, pobranie komórek jajowych w znieczuleniu ogólnym dożylnym- 2tyś
    2. Procedury laboratoryjne: mikroiniekcja plemnika do komórki jajowej (ICSI), Assisted Hatching (AH) obserwację rozwoju zarodków do trzeciej lub piątej doby tzw. stadium blastocysty lub ciągłe monitorowanie zarodków (PrimoVision), IVF-IMSI- 5600zł
    3. Embriotransfer - przeniesienie zarodka/zarodków do macicy- 1400zł

    Zwykłe in vitro to tam gdzie koszt jest 5600zł to 3800zł

    Więc suma: 9tyś ( nie wiem jak z lekami)
    Zwykłe in vitro- 7200zł

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale tak patrzę że w Warszawie w novum in vitro ICSI to koszt 7520zł...kurde to w sumie spora różnica niż u mnie w Gdyni

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina IMSI to taka cena to naprawdę tanio..

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponad 6 kom zasłaniają w 3 procedurze.
    Wcześniej mroza kom jajowe. Ponoć później one też się fajnie zapladaniaja, jesli ktoś ma 20 dojrzałych kom może mrozic. Wiadomo nawet jak 1 przetrwa później po rozmrozeniu.

    Mkl przykro mi...ale juz za chwilkę Twoja kolejna iui. Połowa kwietnia będziesz juz czekać na tescik :-)

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl ptzykro mi ;(

    Dla porównania u mnie ceny wygladają następująco - Poznań, klinika na polnej:

    Zapłodnienie pozaustrojowe IVF/ICSI 7 510,00
    2 Zapłodnienie pozaustrojowe IVF/ICSI bez transferu przechowywanych [rozmrożonych] zarodków 6 390,00
    3 Zwrot za niewykonany transfer 1 120,00
    4 Transfer rozmnożonych zarodków [każdorazowo] 1 300,00
    5 Przechowywanie zamrożonych zarodków [każdy następny rok] 400,00
    6 Wykorzystanie [przygotowanie] nasienia dawcy do IVF/ICSI 230,00

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 25 marca 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka napisz mi proszę ile wizyt miałaś w procedurze in vitro? Myślę żeby robić w Warszawie te in vitro jak coś ale nie wiem jak to logistycznie wygląda..

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 25 marca 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ceny sa rozne jak różne renomy klinik.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 25 marca 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Lunka napisz mi proszę ile wizyt miałaś w procedurze in vitro? Myślę żeby robić w Warszawie te in vitro jak coś ale nie wiem jak to logistycznie wygląda..
    Tylko przed miesiaczka i potem jedna w trakcie stymulacji.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 25 marca 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl - przykro mi, naprawdę :( Co do clo, ja miałam dwa cykle z nim - w pierwszym budziłam się w nocy, cała rozpalona, w dzień też mi się zdarzały uderzenia gorąca - dopiero jak przeczytałam na wątku clo, że tak może być, to skojarzyłam fakty :P Przy drugim cyklu - może raz mi się coś takiego zdarzyło, nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia organizmu czy jego stanu w ogóle. No i po owulacji miałam dużo śluzo, co podobno związane jest ze wcześniejszą stymulacją, przy czym ja do clo miałam jeszcze fostimon.

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 25 marca 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po 2 iui .Olencja proszę o wpisanie na listę:-)
    A było tak: endo 13 mm, większy pęcherzyk pęknięty ale jeszcze bez ciałka żółtego a drugi zaczął się zapadać.Lekarz był zadowolony- zobaczymy co wyjdzie za dwa tygodnie... I tak wzięłam receptę na clo i fostimon;-) Na wszelki wypadek! Teraz tylko luyeina dopochwowo 3xdziennie-uwielbiam ją:-D

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 25 marca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    okie,wpisywam


    u5cvp2.png
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 25 marca 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja a bizona też ma chyba dopiero dzisiaj i to jakoś wieczorem czy mi dię wydaje...:O

    zonaboba lubi tę wiadomość

‹‹ 100 101 102 103 104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ