X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 marca 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginka wrote:
    To ja wtedy trzymam kciuki :)
    :*

    Ginka lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka, powiesz u kogo sie leczysz? Twoj lekarz brzmi super.

    Alcea, dzieki za dobre slowo. To samo mowi moja przyjaciolka, ale sama wiesz, mozna sobie wmawiac i sie dopatrywac roznych objawow...

    Chyba jutro pojde na bete. Wyniki sa tego samego dnia zazwyczaj, nie?

  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 30 marca 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj na wizycie w 9dc, pecherzyk 14mm, dzis rano bylam na badaniu krwi a po poludniu na USG i pewnie IUI #3 w piatek. Dzis się wszytsko okaze.

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 marca 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania pisz pw do mnie

    Ania M lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 30 marca 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tam gdzie ja robię badania wyniki bety są tego samego dnia,jeśli krew pobrano do godz.12.00

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 30 marca 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka nie znam się dokładnie na stymulacjach przed in vitro, ale nie rozumiem czemu lekarze dają łagodną stymulację, w sensie teraz trzeba za in vitro płacić, więc wolałabym dostać stymulację mocniejszą ( wiem że istnieje ryzyko przestymulowania się). Psychicznie szykuje się na in vitro, które prawdopodobnie będę robiła w Warszawie w Novum i chciałabym żeby lekarz przepisał mi taka stymulację, która najczęściej przynosi efekty, za każdą próbę muszę przecież bulić kase:/

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 30 marca 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka...podziwiam twoją sytuację finansową tak na marginesie, ja bym się nie zgodziła na inseminację między in vitro bo żal by mi było kasy:/ W każdym bądź razie powodzenia życzę z całego serca:)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 30 marca 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaję mi się że lekarze przyzwyczaili się do rządowego in vitro i gdzieś z tyłu głowy mają że pacjenci za dużo nie płacili..dlatego dają taką a nie inną stymulację bo przecież trzy razy można podejść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2016, 15:30

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 30 marca 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Lunka nie znam się dokładnie na stymulacjach przed in vitro, ale nie rozumiem czemu lekarze dają łagodną stymulację, w sensie teraz trzeba za in vitro płacić, więc wolałabym dostać stymulację mocniejszą ( wiem że istnieje ryzyko przestymulowania się). Psychicznie szykuje się na in vitro, które prawdopodobnie będę robiła w Warszawie w Novum i chciałabym żeby lekarz przepisał mi taka stymulację, która najczęściej przynosi efekty, za każdą próbę muszę przecież bulić kase:/

    Lunka potwierdzi albo zaprzeczy, bo w temacie już na dobre siedzi, ale moim zdaniem ma bardzo rozsądnego lekarza, pierwsze podejście jest trochę takim rozpoznaniem bojem jak organizm reaguje na te nowe wstrzykiwane mieszaniny, a poza tym istnieje duże ryzyko przestymulowania.
    I zawsze jest nadzieja, że inseminacja się uda i invitro nie będzie potrzebne! :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2016, 15:55

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl, czytalam o przestymulowaniu na forum ivf, i to straszna sprawa. I po czyms takim chyba trzeba odczekac pare ladnych miesiecy zanim sie znowu sprobuje. Wiec chyba lagodniejsza styulacja przy pierwszej probie ma sens.

  • Jola1985 Autorytet
    Postów: 350 388

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, trzymam za Was naprawdę bardzo mocno kciuki i każdej życzę powodzenia! Zdecydowałam się napisać o moich doświadczeniach, bo może to kogoś z Was podniesie na duchu :) O dziecko staraliśmy się prawie 5 lat, za chwilę kończę 31 lat. Miałam 5x IUI oraz dwa zabiegi in vitro. Niepłodność idiopatyczna. Wszystkie wyniki moje i męża jak najbardziej ok. 4 inseminacje zakończyły się niepowodzeniem, zdecydowaliśmy się na in vitro prywatnie - też niepowodzenie. Straciliśmy praktycznie nadzieję na jakikolwiek sukces, ale nie chcieliśmy się tak łatwo poddawać. W grudniu ubiegłego roku miałam robioną we Wrocławiu - u profesora, którego jestem pacjentką - na NFZ histeroskopię na wszelki wypadek, aby przeczyścić jajowody chociaż HSG miałam też w porządku, a w styczniu IUI "ostatniej szansy". Zastanawialiśmy się z mężem czy w ogóle przystępować (miałam bezkosztowo, na naturalnym cyklu, bez stymulacji, więc za wiele nie traciliśmy), ale po namowach lekarza się zdecydowaliśmy. Nie myśleliśmy o tym w ogóle, nie nastawialiśmy się na powodzenie, nie doszukiwałam się objawów ciąży. W międzyczasie, właśnie w styczniu, załapaliśmy się na rządowy program in vitro i zaczęliśmy robić wszystkie wymagane badania. Nie przystąpiliśmy jednak do in vitro ponieważ ku naszemu zaskoczeniu byłam już w ciąży :)
    Napisałam o tym, ponieważ naprawdę wiem, jak jest Wam ciężko, ile nadziei pokładacie w lekarzach, zabiegach, lekach, ile wysiłku i wyrzeczeń Was to kosztuje każdego dnia. Najważniejsze jest jednak nie poddawać się i nie nastawiać się od razu na sukces, a przede wszystkim wrzucić na luz! Jeszcze raz powodzenia! :)

    bizona, bajka_, atka666, Mari123 lubią tę wiadomość

    ex2bwn15260327bu.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jest jak piszecie. Mozna zaplodnic 6 komórek. Wiec nie było sensu nie wiadomo jak stymulować. Prosiłam dr zeby absolutnie nie było hiperki. Puregon jest lekiem najbardziej lajtowym, taki dostałam na początek. Miałam 5 komórek. Byłoby idealnie. Nie wiem jakiej były jakości. A ze zarodki były nie najlepszej jakości to co zrobić...byc może taki sort komórek może plemniki. Nie wiem. Nic nie stoi na przeszkodzie zrobić teraz iui szczególnie ze raz iui nam sie udało. Jeśli tylko będzie pecherzyk dominujący nie bede sie sekundy zastanawiac.
    A z sytuacja finansowa-kilkanaście lat nauki, ciężkiej nauki, wolny zawód-dopiero w tym wieku jakim jestem stanęłam na nogi. Dużo pracuje często soboty.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola to ciaza z iui między ivf?;)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    U mnie lekarz dał mi juz do stymulacji niby ten lek co będzie przy inf, tylko mniejszą dawkę, myślę ze to dobry pomysł, bo poza samym faktem stymulacji daje też pogląd jak mogę odpowiadać na lek przy inf.
    Tez miałam puregon i znam go. Na usg mialam 8 pecherzykow tyle ile lekarz wymarzyl. To ze 3 puste to już inna sprawa.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Jola1985 Autorytet
    Postów: 350 388

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a -> tak, i IUI :) I to z piątego podejścia, właśnie tego "ostatniej szansy" - czego się nie spodziewaliśmy w ogóle, dlatego uważam, że zawsze jest nadzieja :) Co do nauki, i za mną jest kilkanaście lat nauki, ale niestety dość szybko przekonałam się, że duża ilość pracy czy osiągnięcia na polu naukowym oraz zawodowym nie wystarczają w moim przypadku, aby być zadowoloną z życia - choć mniej lub bardziej skutecznie odciągają od innych zmartwień, co też jest plusem ;)

    Co do zapłodnionych komórek, nie ma nic gorszego niż przestymulowanie, ale w przypadku większej ilości komórek niż 6 resztę (na swój koszt oczywiście) można zamrozić, aby znów nie poddawać się stymulacji w razie niepowodzenia.

    Trzymam zatem za Was mocno kciuki, życząc miłego dnia.

    ex2bwn15260327bu.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja sie nie poddaje ba! Co więcej wierze w iui!:)

    Jola1985, bajka_ lubią tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola bardzo mocno Ci Gratuluję:-)

    Jola1985 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale żeby nie było-taka taktyka jak u mnie zalecana jest u pacjentów znniedo końca wyjaśniona przyczyną braku dzieci. U nas iui pomogła wiec jest nadzieja że pomoże znowu:-) przecież pacjentkom z endometrioza czy niedroznymi jajowodami nikt nie zaleca iui. Każdy lekarz pracuje innymi metodami, ja z moim się dogadujemy i wspólnymi siłami zawsze mamy jakiś plan.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 30 marca 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie wrócilam od lakarza i dzis o 20 Pregnyl a w piatek 3cia IUI! W pRima Aprilis :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2016, 18:27

    Gallina, bizona lubią tę wiadomość

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 30 marca 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mi się nie udało. Dziś przyszła @. Walczę dalej :(

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ