X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cytologia waż a jest rok

    nie wiem jak w przypadku Waszej kliniki ale my jak pierwszy raz poszlismy do Gamety to kzali wirusówke robić tez mojemu M.. co dal mnie byo paranoja - tu w tej klinice ni takiego nie chcieli ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu też :) a mąż spytał po co to usłyszał że jak coś ma to może mnie zarazić nawet jakbym nie miała żadnego problemu. . W sumie nie używamy prezerwatywy :) to może i racja.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    niedoświadczona 32
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nam akurat to bylo wsio ryba bo i tak mial wirusologie przed przygotowaniem do biopsji :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś tak skrzywdził mojego męża jakimś tekstem. U nas nikt nie wiedział o problemie, to było zbyt intymne, by dzielić się z całym światem, zwłaszcza, że materia delikatna. Co do dylematów przed AID czy adopcją, one są zawsze. Dużo rozmawialiśmym co będzie, jeśli zostanie nam adopcja, jak później powiedzieć to dziecku, które przecież ma prawo wiedzieć. U nas kilka par w bliskim otoczeniu ma dzieci adoptowane. Stąd wiemy, że w poradnikach wszystko jest ładnie opisane typu ja urodziłam Cię sercem, a inna mama brzuchem, ale reakcje dzieci są różne, dla nich to jest mega trudne. Trzeba wiedzieć na co się człowiek pisze, ale o tym mówią na kursach adopcyjnych.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:54

    niedoświadczona 32 lubi tę wiadomość

  • mamakejti Autorytet
    Postów: 2087 1032

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Czy mogę sie przyłączyć? Za mną dwa cykle na CLO i 1 IUI bez efektu.
    Teraz jestem na Gonalu i w środę chcę podejrzeć co mi się wyhodowało, czyta Wasze posty i zastanawiam się, skąd tyle sił jest w nas, że po tylu porażkach otrzepujemy sie i walczymy dalej.
    W tym tygodniu pdejdę pewnie do 2 IUI, stresuję się, bo mam duże oczekiwania, a tu cholera nic pewnego......po 1 IUI miałam ciążę biochemiczną, z której cieszyłam się 2 doby, dopóki beta nie zaczęła spadać....wcześniej 2 poronienia w 6tc

    ech....trzymam kciuki za Was,
    czy macie jakąś założoną z góry liczbę IUI? Podobno robi się do 6....

    "nie spoczniemy, nim zajdziemy...;)"

    f2w3skjotzzbwk43.png
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś tak skrzywdził mojego męża jakimś tekstem. U nas nikt nie wiedział o problemie, to było zbyt intymne, by dzielić się z całym światem, zwłaszcza, że materia delikatna. Co do dylematów przed AID czy adopcją, one są zawsze. Dużo rozmawialiśmym co będzie, jeśli zostanie nam adopcja, jak później powiedzieć to dziecku, które przecież ma prawo wiedzieć. U nas kilka par w bliskim otoczeniu ma dzieci adoptowane. Stąd wiemy, że w poradnikach wszystko jest ładnie opisane typu ja urodziłam Cię sercem, a inna mama brzuchem, ale reakcje dzieci są różne, dla nich to jest mega trudne. Trzeba wiedzieć na co się człowiek pisze, ale o tym mówią na kursach adopcyjnych.
    Też sobie nie wyobrażam. . A odnośnie mówienia dziecku to na pewno znalazłoby się dobry sposób. Mam tylko czasem czarne myśli że adoptowane dziecko w końcu odeszloby od nas i wróciło do biologicznych rodziców. . Bo znam taki przypadek. . Trudno ocenić jak do tego doszło i czemu ale faktem jest że się tak stało. . Myślę że ta adopcja była chyba niewypałem. .

    niedoświadczona 32
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wwieza wszyscy bliscy znajomi, nie jestesmy sami..jest juz w naszej paczce piekny bobas dzieki in vitro. Mamy mega wsparcie. Nie mowimy tylko jedenj osobie w rodzinie, bo ta osoba jest mega plotkara ktora zyje zeciem innych. Moja mama tez nie wie..za bardzo by sie martwila.
    Wiecie ze mi juz na dekiel pada? Placze bardzo czesto, chodze zdolowana..jak tylko mysle o tym ze moze sie nie udac juz mam szkliste oczy. Wszystkie moje mysli sa wokol ciazy..zaczynam sie siebie bać;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona wrote:
    U nas wwieza wszyscy bliscy znajomi, nie jestesmy sami..jest juz w naszej paczce piekny bobas dzieki in vitro. Mamy mega wsparcie. Nie mowimy tylko jedenj osobie w rodzinie, bo ta osoba jest mega plotkara ktora zyje zeciem innych. Moja mama tez nie wie..za bardzo by sie martwila.
    Wiecie ze mi juz na dekiel pada? Placze bardzo czesto, chodze zdolowana..jak tylko mysle o tym ze moze sie nie udac juz mam szkliste oczy. Wszystkie moje mysli sa wokol ciazy..zaczynam sie siebie bać;)

    Tez swoje wypłakałam, ale staram się cieszyć tym, co jest mi dane, a ten cały stres i ta droga jest jakby obok.. staram się nie podchodzić do tego emocjami.. nasze sprawy, nowe mieszkanie, praca i nasze małżeństwo idzie swoja drogą.. a wizyty i badania swoim torem i staramy się nie mieszać tego.. żeby nie skupiać się tylko na tym.. to jest masz sposób ;) a od kiedy jest plan staramy się pozytywnie myśleć. Mąż mówi, że dobre myśli powodują dobre zdarzenia :)i modliłam się dużo.. i w końcu pogodziłam się z tym, że to akurat nas taki los spotkał.

    niedoświadczona 32
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakejti wrote:
    Cześć! Czy mogę sie przyłączyć? Za mną dwa cykle na CLO i 1 IUI bez efektu.
    Teraz jestem na Gonalu i w środę chcę podejrzeć co mi się wyhodowało, czyta Wasze posty i zastanawiam się, skąd tyle sił jest w nas, że po tylu porażkach otrzepujemy sie i walczymy dalej.
    W tym tygodniu pdejdę pewnie do 2 IUI, stresuję się, bo mam duże oczekiwania, a tu cholera nic pewnego......po 1 IUI miałam ciążę biochemiczną, z której cieszyłam się 2 doby, dopóki beta nie zaczęła spadać....wcześniej 2 poronienia w 6tc

    ech....trzymam kciuki za Was,
    czy macie jakąś założoną z góry liczbę IUI? Podobno robi się do 6....

    Odnośnie liczby prób naprawdę nie wiem.. kiedyś mąż powiedział, że do skutku ;) a tak na serio to porozmawiamy po prostu z lekarzem, żeby nam powiedział DOŚĆ jak zaczniemy przebijać głową ścianę :) a mam przeczucie, że za 4 razem się uda.. głupie prawda? Myslę, ze będzie tak jak z prawem jazdy.. zdałam za 4 podejściem..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2016, 18:38

    niedoświadczona 32
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To masz zdrowe podejscie, tak powinno byc. U nas niestety wszystko zalezalo/ zalezy od tego zebym zaszla w ciaze..zmiana pracy, wyjazd do innego kraju mojego..a tu dupa..wszystko stoi w miejsu i czekamy. Mam nadzieje ze to dlugo nie potrwa.

    Dzis zrobilam test ciążowy, żeby zobaczyc czy sa jeszcze pozostalosci po Ovitrelle, ale nic nie bylo widac. Teraz na spokojnie bede mogla testowac i jesli wyjdzie jakis cien cienia, to bede wiedziala ze to ciaza a nie hcg utrzymujace sie po zastrzyku;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    mnie też można dopisać - trzecia IUI 02.04
    Dopisane :)

    iv09i09katk65tr1.png
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona wrote:
    To masz zdrowe podejscie, tak powinno byc. U nas niestety wszystko zalezalo/ zalezy od tego zebym zaszla w ciaze..zmiana pracy, wyjazd do innego kraju mojego..a tu dupa..wszystko stoi w miejsu i czekamy. Mam nadzieje ze to dlugo nie potrwa.

    Dzis zrobilam test ciążowy, żeby zobaczyc czy sa jeszcze pozostalosci po Ovitrelle, ale nic nie bylo widac. Teraz na spokojnie bede mogla testowac i jesli wyjdzie jakis cien cienia, to bede wiedziala ze to ciaza a nie hcg utrzymujace sie po zastrzyku;)

    Oby to była ciąża, która potrwa długie 9 miesięcy i zakończy się szczęśliwie!

    bizona lubi tę wiadomość

    niedoświadczona 32
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona Ty jesteś po iui już dobre kilka dni, smiało możesz testować 12 dni po iui. No to akurat za ile, 4 dni?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2016, 19:04

    iv09i09katk65tr1.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI mialam w pt a owu chyba..w sb to jak licze to dzis jest 8dpo..planuje testowac w sobote, u mnie faza lutealna trwa 15 dni..no chyba ze nie wytrzymam to sikne tez wczesniej;)

    MalaMi gdzie jestes? Mala Mi miala iui tego samego dnia co ja..ciekawa jestem kiedy bedzie testowac;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona 32 wrote:
    Odnośnie liczby prób naprawdę nie wiem.. kiedyś mąż powiedział, że do skutku ;) a tak na serio to porozmawiamy po prostu z lekarzem, żeby nam powiedział DOŚĆ jak zaczniemy przebijać głową ścianę :) a mam przeczucie, że za 4 razem się uda.. głupie prawda? Myslę, ze będzie tak jak z prawem jazdy.. zdałam za 4 podejściem..

    też uważam, że 4 raz jest bardzo dobry, żeby się udało :-)

    Lunka, wielkie dzięki za inicjatywę, ja jutro po podglądaniu dam znać kiedy będzie moja czwarta!

    właśnie wróciliśmy z wyjazdowego weekendu z naładowanymi akumulatorami i jutro od rana działamy, ja na kontroli, mąż odda swoje skarby do zamrażarki ;-)

    Opium lubi tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    też uważam, że 4 raz jest bardzo dobry, żeby się udało :-)

    Lunka, wielkie dzięki za inicjatywę, ja jutro po podglądaniu dam znać kiedy będzie moja czwarta!

    właśnie wróciliśmy z wyjazdowego weekendu z naładowanymi akumulatorami i jutro od rana działamy, ja na kontroli, mąż odda swoje skarby do zamrażarki ;-)
    Ty iui chyba w tym tyg z tego co pisalas?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, będzie najprawdopodobniej wtorek albo środa!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2016, 20:13

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    tak, będzie najprawdopodobniej wtorek albo środa!
    Który dc? A masz jakas stymulacje? Pisalas pewnie ale kazda z nas tyle pisze. Sorki :/

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się poważnie zastanawiam jak stymulacja wpłynie na ten cykl.piszecie ze ma wpływ, to praktycznie tak jakby i ten cykl był stymulowany. Stąd liczę że iui będzie najpóźniej w pt-13dc.

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ