X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:) Mam na imię Ania i jestem nowa na wątku.
    Staramy się już ponad rok,leki itp...
    Teraz chcemy podejść pierwszy raz do inseminacji,mąż dziś robił test hba wiązania plemników z kwasem hialuronowym,wyszło mu 67 proc. Przy normie 80 proc lub więcej.
    Wiecie może czy taki wynik może być jakimś przeciwwskazaniem do inseminacji??a jak to jest u Was??

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedoświadczona 32 wrote:
    Czy przed inseminacją musiałyście zrobić badanie wykluczające chlamydiozę?

    Jutro idę robić cytologię i posiewy.. zastanawiam się czy nie poprosić od razu chlamydii. W klinice nic nie mówili, ale boję się, że jak już pójdę z wszystkimi wynikami to się okaże że jeszcze to i znów wyrzucę kasę na kolejna wizytę.. albo co gorsza wyjdzie mi chlamydia i zniszczy plan.....

    Tak ja musiałam zrobić wymazy na chlamydie,mycoplasme i ureaplasme

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Vaina, może niejasno napisałam ale u mnie problem jest w tym, że pęcherzyki są duże. Martwię się, że za szybko rosną.
    Jest podstawowe pytanie jakie i ile mialas pęcherzyki w dniu iui? To wiele wyjaśni.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Jest podstawowe pytanie jakie i ile mialas pęcherzyki w dniu iui? To wiele wyjaśni.
    no właśnie problem polega na tym, że nie wiem. Ten lekarz w ogóle mi nie powiedział. Jakieś mało profesjonalne to było. Chyba kolejną inseminację zrobię gdzie indziej.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale robil usg przed iui? Nic nie mowil?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w ogóle musze cos napisac. Jestem w szoku że przed iui lekarze nie robia czasem usg. To znacznie ZNACZNIE zaniża statystyki!
    Wiele iui w ogóle nie powinna się odbyc. U wiele z dziewczyn kwalifikacja do zabiegu jest mylna-w dzień iui pęcherzyki sa za małe, za duże, niedojrzałe albo w ogole nie pekaja. Prawidłowo dr robi USG, mowi co myśli o warunkach w macicy i jajnikach:)-i robi iui. A jak można bez USG? Skad wiadomo co tam jest? A jak jest torbiel? A jak cos jest nie tak?
    Nie rozumiem tego.
    Zyjemy w państwie w jakim zyjemy i niestety musimy się domagać same wszystkiego, ale dziewczyny-jeśli zyjemy w Pl i nie mamy wyboru zaciśnijmy żeby zamiast narzekać na system i domagajmy się!!! USG przed iui, USG kilka dni po iui czy pęcherzyki pekly, czy nie ma toebieli.

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI
    bizona - 25.03
    Opium - 01.04
    Vaina - 02.04
    monika9966- 05.04
    Płatek szkarłatny - 05.04
    Lunk_a -11-15.04
    Ania_84- 30.04

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 16:33

    iv09i09katk65tr1.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to dziewczyny sama nie wiem co robic. Potrzebuje rady z Waszych madrych glowek. 1IUI robilam blisko miejsca zamieszkania. Byla na stymulowanym cyklu ale sam przebieg wola o pomste do nieba. Nie bylo USG,nie mowiac juz o badaniach estradiolu czy lh. Druga IUI robilam w klinice oddalonej o 200 km. Juz wieksza profeska ale za to na naturalnym cyklu...do tego dojazdy,wolne w pracy itp...Nie wiem,albo jak pisze Lunk_a domagac sie zrobienia USG w pierwszej klinice albo sie sama porządze i wezme CLO mimo ze lekarz każe na naturalnym i podejde do 3go IUI w klinice drugiej. Co myslicie?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki!
    Ostatnio jakoś mniej mam czasu na pisanie, za to staram się podczytywać chociaż raz dziennie. Trzymam kciuki za kwietniowe IUI, przecież musi się w końcu udać, prawda? :) Jola - trzymaj się kochana, będzie dobrze :*

    My będziemy podchodzić 3 raz w tym cyklu, byłam już na pierwszy monitoringu, coś się moje pęcherzyki tym razem nie spieszą...W 7dc były dopiero ok. 10 milimetrowe. Zwykle IUI było ok. 12 dc, ale teraz chyba to się przesunie (mam nadzieję), bo akurat ten 12 wypada w sobotę. W każdym razie zjadłam już clo, kłuje się fostimonem i idę jutro na oglądanie. Ech, czy Wy też tak nie lubicie zastrzyków? Zawsze się albo skaleczę fiolką, albo ukłuje igłą w palec (kilka razy mi się zdarzyło!), a jak już jest z tym ok, to nie mogę się przebić przez skórę. Mój facet raz widział, jak robię ten zastrzyk, to kazał mi mówić, kiedy będę coś robić następny raz, bo nie może patrzeć na to partactwo :P:P Niestety wczoraj go nie było i znowu mam plaster na palcu ;p

    Mam też pytanie prosto z mostu - jak często się kochacie w cyklu z IUI? Bo ja już głupieję i sama nie wiem, jak jest lepiej - oszczędzać siebie i żołnierzyki, czy wręcz przeciwnie ;);)

    Jolcia1985 lubi tę wiadomość

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Ja to dziewczyny sama nie wiem co robic. Potrzebuje rady z Waszych madrych glowek. 1IUI robilam blisko miejsca zamieszkania. Byla na stymulowanym cyklu ale sam przebieg wola o pomste do nieba. Nie bylo USG,nie mowiac juz o badaniach estradiolu czy lh. Druga IUI robilam w klinice oddalonej o 200 km. Juz wieksza profeska ale za to na naturalnym cyklu...do tego dojazdy,wolne w pracy itp...Nie wiem,albo jak pisze Lunk_a domagac sie zrobienia USG w pierwszej klinice albo sie sama porządze i wezme CLO mimo ze lekarz każe na naturalnym i podejde do 3go IUI w klinice drugiej. Co myslicie?
    Zależy jak oceniasz ogólnie te klinike blizej domu.
    Wiadomo ze bliżej wygodniej. Co zrobić? Isc do 1 kliniki. Tej blizej. Jak masz clo - lykaj. Nie przyznasz sie najwyżej.
    Po usg tym ostatnim przed iui zbadaj sobie estradiol lh. Koniecznie wez ovitrelle-uwaga na torbiele po clo.
    I w dzien iui usg obowiazkowe.
    Daj szanse klinice blizej mca zamieszkania. To zawsze wygodniej.
    Kiedy masz mieć kolejne iui?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 09:45

    iv09i09katk65tr1.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Lunk_a. Tez tak myślę.W polowie maja będę miała bo w kwietniu nie ma mojego lekarza.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Dzięki Lunk_a. Tez tak myślę.W polowie maja będę miała bo w kwietniu nie ma mojego lekarza.
    Ainny Ci nie zrobi?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inny przygotowywal mnie za 1 razem i nie bylam zadowolona. Robil wszystko niedokladnie i w pospiechu. Wole poczekac ten miesiac na mojego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 10:35

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewcczyny melduje sie po lapparo nadrobie was jaak juz bede w domku wg lekarza oba jajowody drozne!!!! Ponacinal tezz jajniki zeby lepieej pracowaly:-) cieszee sie bardzo

    Gallina, Jolcia1985 lubią tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Hej dziewcczyny melduje sie po lapparo nadrobie was jaak juz bede w domku wg lekarza oba jajowody drozne!!!! Ponacinal tezz jajniki zeby lepieej pracowaly:-) cieszee sie bardzo
    Dobra nowina! Super:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobno jeżdżę do jednej z lepszych klinik od niepłodności w Polsce ale na ostatnim IUI sama przypomniałam lekarzowi że powinnam mieć zrobione USG bo już po wstępnej rozmowie zaprosił mnie do pokoju do inseminacji. Pytałam się o estradiol i też nie kazała mi robić. Przy następnym podejściu zrobię na własną rękę. Ja mam o tyle trudniej że wszystkie monitoringi przed i po ma robione na miejscu, a potem telefoniczny kontakt z kliniką która jest 240 km ode mnie. Męczące to strasznie. Najlepiej byłoby nie pracować:) Ja tylko nie podeszłabym do inseminacji w prywatnym gabinecie...bo wiem że lekarze mają takie oferty nawet jest jeden w moim mieście. Znam też dobrze prywatnie lekarza w innym małym mieście, który tak na dziko i to za niemałe pieniądze robi inseminacje(jako jedyny tam). Jest to naprawdę słaby lekarz i pewnie dlatego to robi bo nie potrafi ocenić właściwie swoich możliwości. Jak ja chciałam mieć zwykła histeroskopię u siebie to mój ginekolog, którego bardzo sobie cenię powiedział że on nie będzie się na mnie uczył i nie poleca swojego oddziału. Do wszystkiego trzeba nabrać wprawy i mieć się od kogo uczyć wiem to ze swojej działki zawodowej i męża, który jest lekarzem.
    Co do upominania się to ja z tych co nigdy się nie upominali o swoje,nieśmiałych, grzecznych i jeszcze z fobią przed białym fartuchem (też jak tobie Lunka skacze mi ciśnienie w gabinecie) ale uczę się dziewczyny, uczę...

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:56

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj komentarz jest taki-albo samej naciskać na dr jesli on nie robi wszystkiego jak byśmy chciały albo oddać się całkiem w jego rece ufajac że wie co robi.


    iv09i09katk65tr1.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja jutro jadę do kliniki, pierwszy cykl stymulowany, czwarta inseminacja...i raczej będzie to ostatnia, nie wiem jak moje pęcherzyki zareagowały na clo, zobaczymy...

    jak się nie uda, w maju być może laparoskopia, potem naturalne starania ( chyba że coś wyjdzie nie tak) no i myślę że lipiec, sierpień in vitro...

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka, super! to teraz do dzieła!

    u mnie sytuacja przedziwna; endometrium podobno piękne trójliniowe, 8 mm; pęcherzyki nie urosły nawet o 1 mm, nadal mają 13 mm, a dzisiaj jest 17dc! LH I estradiol rosną... kolejna wizyta w piątek, ale niestety ten cykl musze juz spisac na straty, łudzic się nie mogę;
    lekarz, który miał dziś dyżur na monitoringu, nie potrafił mi powiedzieć, co się stało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 14:03

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ