X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojde w sb na bete albo sikne.

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Wiec po prostu powtorz test w sobotę. To 1 iui także spokojnie:-) bedzie dobrze.

    Gallina
    O której jutro usg?
    Pewnie już wszystko się u Ciebie wyjasni.
    Lunka, usg i pobranie krwi o 8:00, więc już rano będę wiedzieć, czy rosną, a popołudniu zadzwonią z wynikiami krwi i powiedzą, co dalej robić;
    ja zazwyczaj przy rosnących pęchęrzykach miałam konkretne pobolewanie jajników, ale tym razem nic a nic... a Ty, o której masz wizytę?

    dziewczyny, mi wiele razy pielęgniarka powtarzała, że pewność daje tylko beta zrobiona ok. 14-15 dnia po inseminacji; był ostatnio dobry przykład na forum, że kreseczka może pojawić się bardzo późno, no właśnie, co u Ciebie słychać Mirabelka?

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę po pracy ale jutro wychodzę wcześniej. O 13 mam usg i wtedy bede wiedziała.
    Tyle ze Ty jutro masz 19dc? To będziesz wiedziała juz prawie na pewno co będzie w tym cyklu. A ja mam 13dc. I równie dobrze może powiedzieć-nie wiem proszę przyjsc w pon na usg. Choć wolę wersje-pecherzyk urosl, owulacja się zbliża, proszę przyjść w pon na usg ustalimy termin iui :-)
    Jak jutro nic nie bede wiedziała wkurze się;)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi już lekarz zapowiedział, że jak żadnego ruchu do piątku nie będzie, to najprawdopodobniej duphaston dostanę, żeby ten cykl zakończyć, a potem antykoncepcyjne przez ok. 15 dni przed procedurą invitro;
    trochę mi szkoda, bo miałam nadzieję, że a nuż to podejście ostatniej szansy okaże szczęśliwe i o invitro zapomnimy...

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    mi już lekarz zapowiedział, że jak żadnego ruchu do piątku nie będzie, to najprawdopodobniej duphaston dostanę, żeby ten cykl zakończyć, a potem antykoncepcyjne przez ok. 15 dni przed procedurą invitro;
    trochę mi szkoda, bo miałam nadzieję, że a nuż to podejście ostatniej szansy okaże szczęśliwe i o invitro zapomnimy...
    Tez pytałam o to co jakby owulacja nie była. Dr mowi-bedzie na pewno. Skad ta pewność?
    A jak nie, drazylam temat, to wywoluje okres, ale co i jak nie pytałam. Dr mowi ze jesteśmy na etapie tego ze owu bedzie i będzie iui.
    Wrazie co nie chcesz sprowowac raz jeszcze z iui?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2016, 11:07

    iv09i09katk65tr1.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Tez pytałam o to co jakby owulacja nie była. Dr mowi-bedzie na pewno. Skad ta pewność?
    A jak nie, drazylam temat, to wywoluje okres, ale co i jak nie pytałam. Dr mowi ze jesteśmy na etapie tego ze owu bedzie i będzie iui.
    Wrazie co nie chcesz sprowowac raz jeszcze z iui?

    nie, to już byłaby ostatnia próba z iui;
    chciałabym zrobić pierwsze invitro przed wakacjami i jeśli miałoby się nie udać, wyjechać na długie wakacje i odpocząć od tych starań, na ryjek już padamy obydwoje...

    bizona, Opium lubią tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina rozumiem. Jutro wszystko w takim razie się wyjaśni u Ciebie. Daj znać po usg.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my rezygnujemy z iui, spieszy nam się z moim amh, idziemy do kliniki zdecydownai na ivf, niestety

    Opium lubi tę wiadomość

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    my rezygnujemy z iui, spieszy nam się z moim amh, idziemy do kliniki zdecydownai na ivf, niestety
    Powodzenia:)

    ojejku lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgłaszam dzisiejszą inseminacje, pecherzyk pękł więc trudno ocenić czy był jeszcze drugi więc nie wiem czy cos stymulacja clo dała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2016, 16:07

    Opium lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po owu miałam robione usg-pęcherzyki pękły. Miałam właśnie wizytę u gin po receptę na kolejną stymulację,choć nie mam jeszcze @ a beta była ujemna. Wybrałam się tak wcześnie na wizytę (w sensie przed @),bo jutro wyjeżdżam na 1,5 tyg.i po moim powrocie mogłoby być za późno. Przy okazji lekarz zrobił usg. Okazało się,że mam torbiel 27mm na tym jajniku,co były pęcherzyki. Ciąży na pewno nie ma,bo endo tylko 9,5mm (29 dc).

    Stąd moje pytanie do Was-skąd mogła wziąć się ta torbiel,skoro wszystkie pęcherzyki pękły?

    Lekarz sam był tym zdziwiony. I powiedział,że ta torbiel może blokować mi cykl i jak @ nie pojawi się do mojego powrotu to mam się zgłosić na wizytę.

    Pierwszy raz mam taką sytuację. Normalnie fazę lutealną mam 14 dni +/-1 dzień. Ten czas już minął a @ nie mam...

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Zgłaszam dzisiejszą inseminacje, pecherzyk pękł więc trudno ocenić czy był jeszcze drugi więc nie wiem czy cos stymulacja clo dała
    A to nie mialas dzis zadnego pecherzyka tylko pęknięty?
    Wiadomo kiedy pekl?
    Bylo cialko zolte?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alcea
    Nie wiem czemu taka sytuacja. Musiał byc pecherzyk który nie pekl. Jakis podrosl po prostu.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alcea, niestety torbielki w cyklach stymulowanych się zdarzają; jak pisze Lunka, któryś z niedominujących mógł nadal pobudzony lekami rosnąć;

    idealnie jest zawsze sprawdzić jeszcze raz usg w 2-3 dniu cyklu, bo torbielki często wchłaniają się wraz z miesiączką; niestety stymulacja cyklu z niewchłoniętą torbielką nie jest wskazana, jajnik może być powiększony, a ponadto torbielka produkuje jakieś swoje dodatkowe hormony I zakłóca cykl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2016, 17:31

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odp.
    Niestety prawdopodobnie nie będę miała możliwości zrobienia usg w 2-3 dc. Chyba,ze tak zablokuje mi cykl,że do mojego powrotu nie będzie @...
    Czas pokaże...

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozmawiałam dzisiaj z moim lekarzem, co się dowiedziałam? Po pierwsze ma 20 lat doświadczenia w leczeniu niepłodności, jak tylko weszło in vitro do Polski to zaczął je przeprowadzać, druga sprawa na 99% leki nie będą refundowane do in vitro od lipca, mało tego jeden lekarz w pewnej klinice w Warszawie miał kontrole wczoraj z NFZ i narzucili mu karę za wystawianie refundacji na leki do in vitro komercyjnego!! no masakra jakaś, musi oddać z własnej kieszeni za tą refundację..będzie się odwoływał, bo leki są refundowane obecnie do in vitro, nie ważne jakie in vitro...teraz kliniki obawiają się takich samych kontroli..

    no i najgorsze, leki do in vitro bez refundacji 3tyś kosztują...:/ obecnie około 500zł

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    A to nie mialas dzis zadnego pecherzyka tylko pęknięty?
    Wiadomo kiedy pekl?
    Bylo cialko zolte?


    lekarz powiedział że pękł niedługo przed wizytą więc za wiele nie było widać, mówił że w takim przypadku może nie widzieć czy był drugi pęcherzyk.. na pewno nie było ich trzy czy cztery ale dwa możliwe, chociaż ja obstawiam że jeden

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alcea wrote:
    Dzięki za odp.
    Niestety prawdopodobnie nie będę miała możliwości zrobienia usg w 2-3 dc. Chyba,ze tak zablokuje mi cykl,że do mojego powrotu nie będzie @...
    Czas pokaże...

    to całe leczenie, to niestety największy sprawdzian cierpliwości... u mnie taką torbielkę, nawet większą, zdiagnozowali tuż przed rozpoczęciem cykli z inseminacją i pierwsze, co musiałam zrobić, to miesiąc na tabletkach antykoncepcyjnych, najszczęśliwsza nie byłam...trzymaj się ciepło

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Ewa Mewa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Dołączam oficjalnie do grona starających się z pomocą inseminacji :)

    W tym cyklu mieliśmy pierwszą próbę. Pęcherzyk nie pękł, więc jak powiedziała Pani doktor "dupa". Czytam Wasze wpisy i zastanawiam się czy cała procedura została przeprowadzona poprawnie. Co prawda miałam obserwację cyklu, dominujący pęcherzyk w prawym jajniku 20mm, w 12 dniu zabieg (4-8 dc brałam Clostilbegyt). Dzień po zabiegu USG, a jajeczko piękne i tłuste - nie pękło :/ W poprzednim cyklu spóźniliśmy sie z IUI, bo w 13 dni pęcherzyk już pękł...więc nie nadążam ;)

    Powątpiewam w cały zabieg, bo zastrzyk Pregnylu dostałam dosłownie na minutę przed IUI. Z tego co piszecie dostajecie je na min.24h przed... Może sobie tak wmawiam, ze to jest przyczyna niepęknięcia "jaja" - zeby sie lepiej z tym czuć :) W każdym razie takie tłumaczenie samej sobie działa :) Zwalam na nieodpowiedni czas zastrzyku ;) Dlatego - czekam z niecierpliowścią na kolejną próbę :) Zapisałam się już na wizytę - obserwację cyklu od 3 lub 4 dc - i działamy!!!!!!!

    keep on dreaming!
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko...to leki tez nie beda refundowane???ja jestem załamana...

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
‹‹ 124 125 126 127 128 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ