X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI

    bizona - 25.03
    Opium - 01.04
    Vaina - 02.04
    monika9966- 05.04
    Płatek szkarłatny - 05.04
    mkl - 07.04
    Lunk_a -12-14.04

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 14:05

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    lekarz powiedział że pękł niedługo przed wizytą więc za wiele nie było widać, mówił że w takim przypadku może nie widzieć czy był drugi pęcherzyk.. na pewno nie było ich trzy czy cztery ale dwa możliwe, chociaż ja obstawiam że jeden
    A ovitrelle na fługo przed iui wzietalas?
    W którym dc mialas iui?
    Clo dość przyspiesza owu.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 06:18

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa witaj i powodzenia:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    rozmawiałam dzisiaj z moim lekarzem, co się dowiedziałam? Po pierwsze ma 20 lat doświadczenia w leczeniu niepłodności, jak tylko weszło in vitro do Polski to zaczął je przeprowadzać, druga sprawa na 99% leki nie będą refundowane do in vitro od lipca, mało tego jeden lekarz w pewnej klinice w Warszawie miał kontrole wczoraj z NFZ i narzucili mu karę za wystawianie refundacji na leki do in vitro komercyjnego!! no masakra jakaś, musi oddać z własnej kieszeni za tą refundację..będzie się odwoływał, bo leki są refundowane obecnie do in vitro, nie ważne jakie in vitro...teraz kliniki obawiają się takich samych kontroli..

    no i najgorsze, leki do in vitro bez refundacji 3tyś kosztują...:/ obecnie około 500zł

    Czyli do in vitro najlepiej podchodzić przed lipcem. Chyba zacznę rozważać tą opcję szybciej. Ja w kolejnym cyklu 2 inseminacja. Miałam plan 6 ale teraz to już sama nie wiem..

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, u mnie jajka w odwrocie, zmalały od ostatniego usg o 2 mm, wiec o inseminacji moge pomarzyc, chyba się zupełnie zepsułam

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Ewa Mewa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Lunk_a!

    Dziewczyny, mam do Was pytanie odnośnie mojego wywodu w poprzednim poście: czy zastrzyk Pregnylu na minutę przed zabiegiem to według Was normalna procedura? Bede wdzięczna za Wasze opinie.

    keep on dreaming!
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie i tak i nie... :-)
    Pregnyl przyśpiesza dojrzewanie i powoduję pęknięcie chyba od 12 do 36h po podaniu. Więc jeżeli pęcherzyk w dniu IUI był za mały, to pregnyl go trochę "podkarmił", a wiadomo, że nasienie preparowane do IUI jest zdolne do zapłodnienia przez 12h.

    Ale praktyka jest taka, że podaje się dobę lub dwie przed planowaną IUI, żeby z podaniem plemników utrafić naj najbliżej owu.

    A co do dnia IUI, to ja nie patrzę na dzień cyklu, tylko porównuję wielkość pęcherzyków z poprzednich cykli i kiedy pękły. I stąd np. wiem, ze 20mm to u mnie za mały i pękają mi takie około 23-24mm. Pierwszą IUI miałam na pęcherzyku 18mm, pękł dopiero po dwóch dniach od IUI jak miał 23mm. Kolejną IUI już tak przypilnowaliśmy, że robiliśmy na pęcherzyku 23,75mm. Pękł w nocy. No ale nam się nie poszczęściło.
    Ewa Mewa wrote:
    Dzięki Lunk_a!

    Dziewczyny, mam do Was pytanie odnośnie mojego wywodu w poprzednim poście: czy zastrzyk Pregnylu na minutę przed zabiegiem to według Was normalna procedura? Bede wdzięczna za Wasze opinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 08:56

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    A ovitrelle na fługo przed iui wzietalas?
    W którym dc mialas iui?
    Clo dość przyspiesza owu.

    Lunka ja pojechałam na wizytę 14 dnia cyklu, wcześniej nie byłam, i akurat trafiłam że można było zrobić inseminacje, żadnego zastrzyku nie miałam. Niestety nie jestem w stanie jeździć na monitoringi 200km więc jadę 13- 14 dnia cyklu zawsze, pierwszy raz byłam 13 dnia cyklu i tez miałam pęknięcie akurat.

    U mnie OWU jest różnie, I insmeinacja 13 dzien cyklu i było pęknięcie, II inseminacja 15 dzień cyklu i było przed pęknięciem, III inseminacja 17 dzień cyklu przed pęknięciem, IV inseminacja 14 dzień cyklu po pęknięciu...CLO u mnie raczej nie miało żadnego wpływu na czas owulacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 09:02

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa Mewa wrote:
    Dzięki Lunk_a!

    Dziewczyny, mam do Was pytanie odnośnie mojego wywodu w poprzednim poście: czy zastrzyk Pregnylu na minutę przed zabiegiem to według Was normalna procedura? Bede wdzięczna za Wasze opinie.


    Ewa ja miałam podawany też przed inseminacją jakąś godzinę, dlaczego? Bo wcześniej nie byłam na wizycie a w dniu kiedy byłam mój pęcherzyk był już na tyle duży i wyniki na tyle pasowały że trzeba było robić inseminację, więc podawano zastrzyk dla pewności żeby pękł. Gdybym była na wizycie np. 2 dni przed pewnie wtedy bym dostała zastrzyk.

    Jeśli pęcherzyk miał zamiar pęknąć np. dziś o 15:00 to czy zastrzyk będzie czy nie i tak pęknie o 15:00, zastrzyk powinien po prostu zapewnić pęknięcie a nie zmieniać jego czas, chyba że pęcherzyk nie miał zamiaru pęknąc to na pewno zastrzyk to przyspiesza i zapewnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 09:05

    Ewa Mewa lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka możesz mnie wypisać z kwietnia :/
    niestety nie podejde .. najpierw musze doprowadzic zoladek do ładu i składu 20 kwietnia mam gastroskopie ... i raczej bez antybiotyku na helico sie nie obejdzie :/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bajka_ wrote:
    Czyli do in vitro najlepiej podchodzić przed lipcem. Chyba zacznę rozważać tą opcję szybciej. Ja w kolejnym cyklu 2 inseminacja. Miałam plan 6 ale teraz to już sama nie wiem..


    Bajka, ja miałam wstępne plany by przystąpić w maju jak to usłyszałam, ale niestety w czerwcu jadę na tydzień na Lazurowe Wybrzeże, a lekarz chce mi podać tabletki anty przed in vitro więc bym się nie wyrobiła ze wszystkim

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy tylko badanie prigesteronu w 22 wc potwierdzi przebyta owulacji? Iui miałam we wtorek a czuję że owu jest dziś. To mój pierwszy cykl stymulowany więc moze ze się mylę...wizytę mam dopiero za 10 dni i jakiś takie mam wrażenie że bez sensu to wszystko, że za wcześnie iui. A jestem właśnie w pracy więc mogłabym sobie zrobić badanie tylko nie wiem jakie :/

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy tylko badanie prigesteronu w 22 wc potwierdzi przebyta owulacji? Iui miałam we wtorek a czuję że owu jest dziś. To mój pierwszy cykl stymulowany więc moze ze się mylę...wizytę mam dopiero za 10 dni i jakiś takie mam wrażenie że bez sensu to wszystko, że za wcześnie iui. A jestem właśnie w pracy więc mogłabym sobie zrobić badanie tylko nie wiem jakie :/
    A nie mierzysz temp? Nic nie zrobisz. Badanie prg nic Ci nie da dzis.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Lunka możesz mnie wypisać z kwietnia :/
    niestety nie podejde .. najpierw musze doprowadzic zoladek do ładu i składu 20 kwietnia mam gastroskopie ... i raczej bez antybiotyku na helico sie nie obejdzie :/
    Ojj :/a co się dzieje:-( ?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Lunka ja pojechałam na wizytę 14 dnia cyklu, wcześniej nie byłam, i akurat trafiłam że można było zrobić inseminacje, żadnego zastrzyku nie miałam. Niestety nie jestem w stanie jeździć na monitoringi 200km więc jadę 13- 14 dnia cyklu zawsze, pierwszy raz byłam 13 dnia cyklu i tez miałam pęknięcie akurat.

    U mnie OWU jest różnie, I insmeinacja 13 dzien cyklu i było pęknięcie, II inseminacja 15 dzień cyklu i było przed pęknięciem, III inseminacja 17 dzień cyklu przed pęknięciem, IV inseminacja 14 dzień cyklu po pęknięciu...CLO u mnie raczej nie miało żadnego wpływu na czas owulacji

    Naturalna owu mialas w różnych dc. Po clo szybciej. Tylko taka różnica.
    Daleko masz te klinike

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Lunka mierzenie temp to jest coś do czego nie mogę się zmusić... No nic, wiem że dziś już nic nie zrobię. Zbadam progesteron w 22 dc i wtedy zobaczymy co i jak

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy tylko badanie prigesteronu w 22 wc potwierdzi przebyta owulacji? Iui miałam we wtorek a czuję że owu jest dziś. To mój pierwszy cykl stymulowany więc moze ze się mylę...wizytę mam dopiero za 10 dni i jakiś takie mam wrażenie że bez sensu to wszystko, że za wcześnie iui. A jestem właśnie w pracy więc mogłabym sobie zrobić badanie tylko nie wiem jakie :/

    ja jak byłam na wizycie i lekarz nie był pewny czy jestem po owulacji czy przed kazał mierzyć progesteron i wtedy było widać czy jestem po owulacji, było to około 14-15 dnia cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 10:36

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka no niestety daleko, ja z Torunia, klinika w Gdyni

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    No właśnie Lunka mierzenie temp to jest coś do czego nie mogę się zmusić... No nic, wiem że dziś już nic nie zrobię. Zbadam progesteron w 22 dc i wtedy zobaczymy co i jak
    Ale po co? Wynik pokaze czy owu była a nie kiedy byla. Dlatego-monitoring monitoring monitoring do 2 dni po iui

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Lunka no niestety daleko, ja z Torunia, klinika w Gdyni
    No fakt. Ale usg zawszr może zrobić lekarz z Twojego miasta. Choc i tak my ciagle na te usg chodzimy i chodzimy:)

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ