X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem po co...I tak już po IUI więc przestane się nakręcać...To mój pierwszy cykl stymulowany więc może dlatego świruję.
    Wczoraj i przedwczoraj poprawialiśmy a męża nasienie jest w porządku. Może coś jeszcze z tego będzie.

    Gallina, przykro mi że w tym cyklu jednak IUI nie będzie :( ale jest plan, każda znas wie że skuteczność in vitro jest lepsza niż inseminacji więc teraz bądź dobrej myśli :)

    mkl, a nie możesz recept wykupić miesiąc wczesniej przed stymulacją? Chyba dr będzie wiedział czym Cię stymulować...? Róznica w cenie leków dla Ciebie będzie spora a dla lekarza to nie ma znaczenia...

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie...dobra myśl...kurde zupełnie o tym nie pomyślałam....dzięki!

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl, daj znać co lekarz powie...
    Ja ciągle myślę ile tych inseminacji powinnam jeszcze zrobić więc u mnie decyzja o invitro ciągle się zmienia. Mój lekarz jeszcze nie kierowałby mnie na IVF bo mówi że warto poczekać na ten jeden właściwy zarodek.
    Tak więc ciągle się waham ale w czerwcu na pewno będę go prosić o recepte jeśli chciałabym podejść w lipcu :)

  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina, przykro mi ;/

    Kurczę, przez te stymulacja to nam normalnie organizmy wariują. Byłam wczoraj na monitoringu i razem z lekarzem nie mogliśmy uwierzyć w to, co było na monitorze. W pon miałam 3 pęcherzyki, wczoraj 7, z czego 4 po drożnej stronie - wyglądały jak koniczynka. Wszystkie po 15-16 mm. Ja sama nie wiem, czy się cieszyć, czy nie, bo to chyba jednak trochę dużo. Fostimon mnie tak urządził. A dzisiaj test LH ujemny (w sensie jednak blada kreska szczytu LH nie czyni), więc jutro wizyta i zobaczymy. Może wytrzymają dranie do poniedziałku.

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    u mnie dając mi gonal mówił, że jak za dużo pęcherzyków urośnie to będą musili zrobic punkcję, zeby usunąć "nadmiar". Może u Ciebie też tak będzie?
    Ja o takiej praktyce nie słyszałam. Wiem ze podaje się ovitrelle i odstępuje od iui. I tyle.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie calkiem dobrze. 13 dc. Pecherzyk jeden dominujący, reszta w zaniku. 13,3mm. Endo 7,7mm.
    Kolejne usg w poniedziałek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 14:06

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:57

  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari123 - stymulację miałam fostimonem po raz drugi, poprzednio było normalnie - tj. po jednym dominującym z każdej strony. Dziwnie się to wszystko układa w tym cyklu. Jadę jutro na wizytę, mam nadzieję, że mój lekarz (na szczęście będzie mój prowadzący), coś sensownego doradzi. Wątpię jednak, żeby robili mi jutro punkcję, też jeszcze jest kwestia tego, jak wybrać słabsze pęcherzyki - wszystkie po obu stronach były podobnej wielkości...

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa Mewa wrote:
    Dzięki Lunk_a!

    Dziewczyny, mam do Was pytanie odnośnie mojego wywodu w poprzednim poście: czy zastrzyk Pregnylu na minutę przed zabiegiem to według Was normalna procedura? Bede wdzięczna za Wasze opinie.
    nie, zupełnie nienormalne. Zastrzyk powinien być od 24 do 36 godzin. Lepiej bliżej 24. Ja zrobiłam jakieś 30 godzin przed.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Wg mnie i tak i nie... :-)
    Pregnyl przyśpiesza dojrzewanie i powoduję pęknięcie chyba od 12 do 36h po podaniu. Więc jeżeli pęcherzyk w dniu IUI był za mały, to pregnyl go trochę "podkarmił", a wiadomo, że nasienie preparowane do IUI jest zdolne do zapłodnienia przez 12h.

    Ale praktyka jest taka, że podaje się dobę lub dwie przed planowaną IUI, żeby z podaniem plemników utrafić naj najbliżej owu.

    A co do dnia IUI, to ja nie patrzę na dzień cyklu, tylko porównuję wielkość pęcherzyków z poprzednich cykli i kiedy pękły. I stąd np. wiem, ze 20mm to u mnie za mały i pękają mi takie około 23-24mm. Pierwszą IUI miałam na pęcherzyku 18mm, pękł dopiero po dwóch dniach od IUI jak miał 23mm. Kolejną IUI już tak przypilnowaliśmy, że robiliśmy na pęcherzyku 23,75mm. Pękł w nocy. No ale nam się nie poszczęściło.
    A skąd wiesz, że nasienie jst zdolne do zapłodnienia tylko 12 godzin? To strasznie krótko. Nie miałam o tym pojęcia. no teraz to już w ogóle słabo wierzę w powodzenie mojej IUI bo chyba była dzień po zabiegu.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ja o takiej praktyce nie słyszałam. Wiem ze podaje się ovitrelle i odstępuje od iui. I tyle.
    A dlaczego sie odstępuje? Ja tez miałam 5 pęcherzyków i miałam IUI.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    A dlaczego sie odstępuje? Ja tez miałam 5 pęcherzyków i miałam IUI.
    Ryzyko ciazy mnogiej. Lekarze czesto odstępuja.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa, to mi ulżyło ;). Mnie po takim czasie starań ciąża mnoga już nie przeraża. Cud będzie jak jedno się uda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:57

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:58

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w klinice można mieć 3 pęcherzyki tylko by zrobić iui, przy większej ilości nie robi się iui.

    M&M
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Novum tak mówią lekarze - preparowane jest krócej żywotne.

    I tutaj też przy trzech pęcherzykach odstępują od IUI, ze względu na ryzyko powikłania ciążą mnogą.
    Płatek szkarłatny wrote:
    A skąd wiesz, że nasienie jst zdolne do zapłodnienia tylko 12 godzin? To strasznie krótko. Nie miałam o tym pojęcia. no teraz to już w ogóle słabo wierzę w powodzenie mojej IUI bo chyba była dzień po zabiegu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 19:29

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    nie, zupełnie nienormalne. Zastrzyk powinien być od 24 do 36 godzin. Lepiej bliżej 24. Ja zrobiłam jakieś 30 godzin przed.
    Ja mialam dwa rozne zalecenie od 2 roznych lekarzy. Przy pierwszym IUI mialam zastrzyk z Pregnylu podany 32 godz przed IUI. A przy drugim podejsciu cos ok 14 godz przed. Myslalam ze to 2 podejscie to pomylka lekarza ze mi kazal tak pozno wziac zastezyk wiec zadzwonilismy do kliniki. I odpowiedz byla taka ze plemnikom trzeba dac czas na dotarcie do jajeczka czyli maja te 12 godz. I ze tam tak to licza...a jaka zywotnosc to nie pamietam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2016, 15:28

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • asiak1985 Przyjaciółka
    Postów: 158 34

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak wyglada iui na naturalnym cyklu chodzi mi o wielkość pęcherzyka czy ma duze znaczenie? Gin mi powiedział ze musi miec min 17 mm ale oczywiscie panikuje co bedzie jak nie osiągnie takich rozmiarów

    niedoczynnosc tarczycy
    amh 0,68
    11.06.16 iui :(
    25.10.16 iui :(
    23.11.16 iui stymulacja :(
    30.06.17 iui stymulacja :(
    04/2019 brak komórek jajowych
    01/2020 przerwany długi protokół
    07/2020 nieudana procedura z jednym zarodkiem
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkość tak samo ma znaczenie. Przecież musi w środku być dojrzała komórka jajowa. Min 18-20 mm.

    M&M
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ