X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina Kurcze przykro mi. Może coś ruszy do pt. Nie można spisywać cyklu całkiem na straty.

    Ja jade po pracy na usg.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl trzymam kciuki. Z tego co kojarze Ty tez w Gamecie w Gdyni?
    Najgorsze jest to ze placi sie duza kase a i tak trzeba pilnowac i zwracac uwage na to co robia lekarze

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ostatnio mało czasu jest na pisanie ale widzę że kilka ważnych tematów pojawiło sie od wczoraj więc chetnie odniosę się do kilku z nich :)

    Lunka, jeśli chodzi o moją IUI- nie mam do mojego lekarza żadnych zastrzeżeń, Zawsze przed IUI mam monitoring i dopiero ostateczna decyzja czy już jest właściwy czas. Nie zleca mi jednak badania estradiolu i LH ale z kolei sprawdza na monittoringu po IUI czy pęcherzyki pękają. Więc może skoro pękają nie ma już potrzeby badać czy są dojrzałe?
    Zgadam sie jednak z Tobą że IUI "na oko" bez usg to porażka!!!
    Niestety mam takie doświadczenie z poprzedniej kliniki.

    I tutaj odniosę się do anouk11- ponad rok temu chodziłam do kliniki gdzie doili mnie z kasy, nie zrobili hsg aby sprawdzić drożność a monitoring miałam jakieś 2 dni przed iui i w dzień IUI od razu na fotel. Na 2 IUI ani razu nie potwierdzono czy pęcherzyk wogóle pękł. Kolejnym etapem miało być IVF...Obecnie mam robionę IUI u lekarza ze szpitala który ma prywatny gabinet. Jedyny kłopot jest taki że mąż oddaje nasienie w laboratorium i jedziemy 15 do gabinetu a wtedy wchodzimy od razu bez kolejki. Lekarzowi ufam bardzo i cieszę się że do niego trafiłam :)

    Stelka miss- jeśli chodzi o staranka to dr zaleca 3 dni wstrzemięźliwości( mąż ma bardzo dobre wyniki nasienia), w tym cyklu jednak przerwa w staraniach była dłuższa bo zapomnieliśmy a wyniki były równie dobre :) W dzień IUI mamy już nie poprawiać ale kolejne dwa dni po to jak najbardziej :)

    Mkl, trzymam kciuki. Ciekawa jestem jak u Ciebie pierwsza stymulacja, ja swoją zniosłam dobrze i ładne pęcherzyki miałam :)

    Gallina, przykro mi bo pęcherzyk faktycznie mały ale piątek juz niedługo i dopiero się wszystko okaże!

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po usg. Dzis 11dc. Jajniki pracują ale wolno. Dr mowi ze jest ok. Szczególnie ze ja bez stymulacji miałam owu ok 14-18dc. Z naciskiem na 16dc. Dr mowi żebym się nie martwila ze jajniki wolniej pracują. Powiedzial ze ma ciaze z owulacji 40dc. A do 20dc to norma, nic nadzwyczajnego. Powiedział ze spodziewa się u mnie owulacji do 20dc. Pecherzyki niewielkie ok 9mm. Endo ok 6.7mm jak ostatnio. Tutaj jest wszystko spojne.
    Na razie nie ma pecherzyka dominującego. Jest kilka.
    Kolejne usg w piatek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 15:07

    iv09i09katk65tr1.png
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika dobrze że trafiłaś na takiego lekarza, to chyba najważniejsze mieć poczucie zaufania do lekarza który nas prowadzi. Ja akurat do kliniki w której się leczę też mam wiele zastrzeżeń...na razie uważnie się przyglądam dużo informacji czerpię od was. Pisałam o przypadkach, które znam ale na pewno są doświadczeni i mądrzy lekarze którzy wykonują IUI w gabinetach prywatnych, nie jest to jakiś super skomplikowany zabieg ale jest różnie...

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy! Dobrze że stało się tak w ostatniej, a nie pierwszej próbie z inseminacją, bo pewno bym sie podłamała, a tak jest wyraźny znak, że CLO (przynajmniej w dotychczasowej dawce - 1 tab.) przestało na mnie działać I czas przejśc do kolejnego etapu leczenia;

    zastnawiałam się nad podejściem do IUI ze stymulacją gonadotropinami, ale lekarz powiedział, że przy pco I w związku z tym dużym ryzykiem przestymulowania, aby doprowadzić do wzrostu zaledwie 1-2 pęcherzyków, musiałby zaczynać z bardzo małymi dawkami i byc może dopiero po 3-4 cyklach udałoby sie ustalić prawidłową dawkę. Więc zrezygnowaliśmy...

    Lunka I Mkl, trzymam kciuki za ładne pęcherzyki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 15:10

    Opium lubi tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina za Ciebie tez kciuki. Widzisz co moj dr mowi. U Ciebie 17dc. Więc może w pt 19dc bedzie sytuacja swietna. Estradiol rośnie wiec coś się dzieje.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Gallina za Ciebie tez kciuki. Widzisz co moj dr mowi. U Ciebie 17dc. Więc może w pt 19dc bedzie sytuacja swietna. Estradiol rośnie wiec coś się dzieje.

    no właśnie zobaczyłam :-)to w takim razie czekamy...

    monika9966 lubi tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anouk11 wrote:
    Monika dobrze że trafiłaś na takiego lekarza, to chyba najważniejsze mieć poczucie zaufania do lekarza który nas prowadzi. Ja akurat do kliniki w której się leczę też mam wiele zastrzeżeń...na razie uważnie się przyglądam dużo informacji czerpię od was. Pisałam o przypadkach, które znam ale na pewno są doświadczeni i mądrzy lekarze którzy wykonują IUI w gabinetach prywatnych, nie jest to jakiś super skomplikowany zabieg ale jest różnie...

    Dokładnie anouk11, nasze opinie w dużej mierze zależą od tego w czyje ręce się trafi. Obecny lekarz jest już moim trzecim więc jakieś porównanie mam.
    A wiadomo, zastrzeżenia mogą być zawsze, ale skoro Ty nie masz konkretnych powodów, żeby uciekać z obecnej kliniki to nie ma co :) Przecież musimy oddać się w czyjeś ręcę z wiarą w sukces :) Bo bez wiary nie ma co zaczynać!

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    No ale robil usg przed iui? Nic nie mowil?
    Robił po. Powiedział, że pęcherzyki nie pęknięte, więc to dobrze. a ja oczywiście byłam taka zakręcona, że nie dopytałam. W ogóle jakoś tak się śpieszył ze wszystkim.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stelka_mis wrote:
    Cześć dziewczynki!
    Ostatnio jakoś mniej mam czasu na pisanie, za to staram się podczytywać chociaż raz dziennie. Trzymam kciuki za kwietniowe IUI, przecież musi się w końcu udać, prawda? :) Jola - trzymaj się kochana, będzie dobrze :*

    My będziemy podchodzić 3 raz w tym cyklu, byłam już na pierwszy monitoringu, coś się moje pęcherzyki tym razem nie spieszą...W 7dc były dopiero ok. 10 milimetrowe. Zwykle IUI było ok. 12 dc, ale teraz chyba to się przesunie (mam nadzieję), bo akurat ten 12 wypada w sobotę. W każdym razie zjadłam już clo, kłuje się fostimonem i idę jutro na oglądanie. Ech, czy Wy też tak nie lubicie zastrzyków? Zawsze się albo skaleczę fiolką, albo ukłuje igłą w palec (kilka razy mi się zdarzyło!), a jak już jest z tym ok, to nie mogę się przebić przez skórę. Mój facet raz widział, jak robię ten zastrzyk, to kazał mi mówić, kiedy będę coś robić następny raz, bo nie może patrzeć na to partactwo :P:P Niestety wczoraj go nie było i znowu mam plaster na palcu ;p

    Mam też pytanie prosto z mostu - jak często się kochacie w cyklu z IUI? Bo ja już głupieję i sama nie wiem, jak jest lepiej - oszczędzać siebie i żołnierzyki, czy wręcz przeciwnie ;);)
    Ja tez się ukłułam w palec ;)
    Przed IUI zrobiliśmy przepisowe 2 dni przerwy. Kochaliśmy się w dniu IUI i dzis pewnie też bo jest dzień po.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie- w którym dniu po IUI macie monitoring?
    Ja przy wczesniejszej IUI miałam 4 dni po a teraz dr umówił mnie dopiero w 13 dniu po ( 4 dni przed terminem @ )
    Dziwne, że tak późno... bo mówił o sprawdzeniu pęcherzyków ale to raczej będzie za późno żeby zobaczyc czy pękły ;/
    Co o tym myślicie?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IUI

    bizona - 25.03
    Opium - 01.04
    Vaina - 02.04
    monika9966- 05.04
    Płatek szkarłatny - 05.04
    mkl - 07.04
    Lunk_a -11-15.04
    Ania_84- 30.04

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2016, 17:05

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kogoś dopisac do listy?

    iv09i09katk65tr1.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis moj 11 albo 12 dpo i siknelam na test z allegro..oczywiscie widok jak zawsze. ..negatyw. Nie wiem czy jest s3ns robic bete w sobote..jak by sie udalo to pewnie juz by wyszedl jakis cien cienia..jestem wkurw..i jest mi przykro wrrrrr

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona wrote:
    Dzis moj 11 albo 12 dpo i siknelam na test z allegro..oczywiscie widok jak zawsze. ..negatyw. Nie wiem czy jest s3ns robic bete w sobote..jak by sie udalo to pewnie juz by wyszedl jakis cien cienia..jestem wkurw..i jest mi przykro wrrrrr
    Cos by wyszło. Powinno. Siknij raz jeszcze jutro. Nie zaszkodzi .
    Która to Twoja iui?

    iv09i09katk65tr1.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza. Sikne w sb jak juz...szkoda testu na jutro jak dzis testowalam. @powinna byc w pon, wt..eh no dupa no:/

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona, ja tam w sikańce nie wierze- chyba że są wykonywane nie wcześniej niż w dzień spodziewanej miesiączki. Pytanie kiedy ty spodziewasz się @?

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona poczekaj jeszcze. Czasami test wychodzi dopiero w dzien spodziewanej miesiaczki. Mi lekarz kazal testowac 15 dni po IUI.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec po prostu powtorz test w sobotę. To 1 iui także spokojnie:-) bedzie dobrze.

    Gallina
    O której jutro usg?
    Pewnie już wszystko się u Ciebie wyjasni.

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ