X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Mkl moze jednak cos sie kluje...robisz test?

    A ja nie wiem dziewczyny co robic teraz po tej iui.muszę to przedyskutować z moim mezem. Czy od razu ivf czy znowu iui czy co robic. Czy zostajemy u nas w klinice...chcialabym dac jej szanse. Mam okropny mętlik w głowie.


    a ja mam mętlik w głowie czy podchodzic do 1 iui czy zbierac kasę na in-vitro. Z zastrzykiem statystyki są słabiutkie a co dopiero jak mi lekarz nie chce zastrzyku dac tylko mowi ze bez... a on nawet nie wie jakie ja pecherzyki duze miewam. chyba z zastrzykiem było by łatwiej, bo by była pewność ze sie trafi w owulacje?

  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    a jeśli ja zdrowa i mąż zdrowy to ile mamy % szans na ciąze naturalna?

    A w jakim wieku jesteście? Myślę że u was szansa spora jest :) widzę, że raz się udało to i kolejny się uda.. a jeśli nie ufasz lekarzowi i jego metodom to zmień go.. poszukaj kogoś komu zaufasz. To za duży stres żeby mieć dodatkowe wątpliwości.

    niedoświadczona 32
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    a jeśli ja zdrowa i mąż zdrowy to ile mamy % szans na ciąze naturalna?

    Nie wiem jakie badania robiłaś do tej pory.. też się nie znam żeby Ci doradzić.. ale robią jakieś histeroskopie, laparoskopie i cuda na kiju łącznie z napro, które ma dobre wyniki przy idiopatycznej niepłodności.

    niedoświadczona 32
  • sylejd Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie inseminowiczki;)
    Dzisiaj mam pierwszą IUI,ale jakos nie nastawiam się na spektakularny sukces.
    Stymulacja clostibegyt, fostimon, menopur i wczoraj ovitrelle na pęknięcię kilku pięknych pęcherzyków :)
    Niepłodność idiopatyczna
    Trzymajcie kciuki i piszcie,że Wam się udało bo naprawdę dodaje to wiary.

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    32 lata
    3 lata starań
    AMH 0,80
    1 IUI 25.04 :( 2 IUI 19.05 :(
  • sylejd Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha i mam jeszcze jedno
    Czy po IUI bierzecie jakąś luteinę czy duphaston? bo wcześniej miałam przepisywane w naturalnych staraniach a teraz lekarz powiedział że po tej stymulacji nie trzeba. Czy luteinka nie pomoże w ewentualnym zagniezdzeniu i podtrzymaniu?????

    32 lata
    3 lata starań
    AMH 0,80
    1 IUI 25.04 :( 2 IUI 19.05 :(
  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylejd wrote:
    Witam wszystkie inseminowiczki;)
    Dzisiaj mam pierwszą IUI,ale jakos nie nastawiam się na spektakularny sukces.
    Stymulacja clostibegyt, fostimon, menopur i wczoraj ovitrelle na pęknięcię kilku pięknych pęcherzyków :)
    Niepłodność idiopatyczna
    Trzymajcie kciuki i piszcie,że Wam się udało bo naprawdę dodaje to wiary.

    Powodzenia :) niech będzie z tego dzidzia i żyjcie długo i szczęśliwie !

    niedoświadczona 32
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny, niech ktoras weżmie liste plis.
    U mnie negatyw kolejny raz także porazka. Co teraz zrobie? Nie wiem.
    Moja klinika stoi kiepsko w rankingu.
    Będę rozmawiać dziś ze znajomym ginem, on jest obeznany w kwestii klinik.
    Nie wykluczam ze z iui koniec, zegnam się z moja klinika i dr i jade do innej wlasnie na ivf.
    Nam potrzeba przede wszystkim ivf z opcja dużego powiększenia plemnika oraz badania genetycznego - plemnikow lub zarodków, wykonują to zdaje się w Novum i Bocianie.
    Jak coś postanowie pewnie dam znac.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Wife Autorytet
    Postów: 305 221

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka trzymam kciuki daj znać która klinikę wybrałaś bo ja rozważam też te dwie ale korci mnie jeszcze iui w Lub:-) Powodzenia :-)

    09.2016 IVF
    09.12.2016 crio 2 blastek
    5dpt-8,67,7dpt-38,68, 10dpt -222,37 12dpt-606,27
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka, w Novum chyba nie robią PGD i twierdzą, że to niewiele dale, dopytaj zanim to u Ciebie przeważy odnośnie wyboru miejsca. Robią np. w Invikcie.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam, pierwszą, w pełni na naturalnym cyklu.
    Jak Ci pęcherzyki pękają same i nie masz stymulacji, to może to nie mieć sensu.
    gosia89 wrote:
    czy ktoras miala inseminacje bez zastrzyku na pęknięcie pęcherzyka?

    słomka :) lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari123 wrote:
    Płatek szkarłatny, tak mam. a nie jestem tu jedyna i Alcea ma tez dziecko z IUI. takze nie jest to tak beznadziejne :) z tym IUI

    Potwierdzam :-) dlatego przy podejściu do drugiej ciąży bardziej wierzę w IUI i jestem bardziej pozytywnie nastawiona.
    Choć chyba i druga próba nie poskutkuje,bo wczoraj się rozchorowałam. Dopadło mnie i Małego jakieś wredne wirusisko... A wiadomo,że infekcje nie pomagają... Ogólnie to ledwo widzę na oczy...

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl,
    Może to było plamienie implantacyjne? :-) oby! Trzymam kciuki! :-)

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:18

  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a smutam razem z tobą:'(
    Jak się nie mylę to w Invimedzie też robią właśnie to powiększenie plemników.
    Tylko się nie poddawaj!!!!!! Głowa do góry:-)

  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Lunka..mam nadzieje ze wszystko teraz pojdzie po Waszej mysli. Trzymam za to kciuki!

    My wlasnie wracamy z inseminacji. To nasza druga iui. U mnie na lewym pecherzyk 21mm, na prawym 20mm i 17mm a endo 12mm.
    Wariaty mojego: 50mln z hakiem i ruch 38%.
    Podobno wszystko pieknie ladnie..zobaczymy jak bedzie za 2 tyg;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wczoraj w nocy piasałam długiego posta ale mi ucieło więc nie będę się juz aż tak rozpisywać. Do mnie właśnie przyszła @ więc wszelkie nadzieje rozwiane.

    Mkl, jak u Ciebie?

    Lunka, bardzo mi przykro- ja wiem, że iui się udają choć widzę że bardzo rzadko więc jeśli finansowo to nie jest u Was problem może czas użyć skuteczniejszej broni w walce o maleństwo...
    Ja już postanowiłam że podchodzimy do ivf- na przełomie czerwiec/lipiec. Ale na prośbę męża zrobie jeszcze ostatni raz iui w tym cyklu jednak bez wiary jakiejkolwiek że sie uda...

    gosia89, ja miałam 2 IUI na zupełnie naturalnym cyklu i teraz miałam 3 stymulowaną Lamettą. I też nie dostałam nic na peknięcie bo mi pęcherzyki naturalnie same pekaja co mam potwierdzone usg. Pytałam lekarza czy nie lepiej jednak zrobic zastrzyk- powiedział że im mniej ingerencji tym lepiej jeśli nie mam problemu z pękajacymi pęcherzykami. IUI co prawda nieudane ale mam zaufanie do mojego lekarza.

    bizona- trzymam kciuki :)

    Dziewczyny smutno tu u nas, niech któraś w końcu odczaruje nasz wątek...ja jak chce sie pozytywnie nastawic to wchodzę na wątek o ivf tam ostatnio sporo dobrych wieści :)

    bizona, gosia89 lubią tę wiadomość

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    a jeśli ja zdrowa i mąż zdrowy to ile mamy % szans na ciaze naturalna?
    Podobno ok. 20% w każdym cyklu. Chociaz mi lekarz powiedział, że po długich staraniach szansa spada do 4% na cykl.
    A poza tym co to znaczy zdrowi. My też niby jesteśmy zdrowi ale może po prostu problem nie jest wykryty...

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylejd wrote:
    aha i mam jeszcze jedno
    Czy po IUI bierzecie jakąś luteinę czy duphaston? bo wcześniej miałam przepisywane w naturalnych staraniach a teraz lekarz powiedział że po tej stymulacji nie trzeba. Czy luteinka nie pomoże w ewentualnym zagniezdzeniu i podtrzymaniu?????
    Tak, ja zawsze biorę luteinę przez 10 dni rano i wieczorem.

  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia89 wrote:
    a ja mam mętlik w głowie czy podchodzic do 1 iui czy zbierac kasę na in-vitro. Z zastrzykiem statystyki są słabiutkie a co dopiero jak mi lekarz nie chce zastrzyku dac tylko mowi ze bez... a on nawet nie wie jakie ja pecherzyki duze miewam. chyba z zastrzykiem było by łatwiej, bo by była pewność ze sie trafi w owulacje?
    ja w tym podejsciu mialamwszytko na naturalnym cyklu bez zastrzyku mialam pecherzyk 23 mm i nastepnego dnia mialam iUI fakt pecherzyka juz nie bylo wiec peklo:D

    gosia89 lubi tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka bardzo mi przykro :( Dobrze, że macie plan.
    Będę trzymać kciuki!

    Paolala lubi tę wiadomość

‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ