Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna
    Tak samo uważam odnośnie wyników. Jaki jest cel badaniA
    Choć ciekawośc jako cel też rozumiem:)

    Koszt to ok 350zl.

    Prawda jest to ze jak plemników jest dużo to przecież spora część jest ok. Mimo podwyższonej fragmentacji.
    A ona nie jest wskazaniem nawet do iui.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1606

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Mysza1986 jak się czujesz po laparo? Już wszystko ok?

    PolaMinka u mnie mąż też jest silny, jeszcze się nie poddał temu wszystkiemu, ale byłoby to dla mnie ciężkie... Ja jestem emocjonalna, on siła spokoju....

    Lunk_a dziwne że wyniki się nie poprawiły... Może potrzeba więcej czasu? Zresztą nie macie ich takich złych, uda się :) <3

    Cześć Aniu- dziękuję, dziś wyjęto mi szew i w zasadzie jestem prawie nówka sztuka. Teraz dni płodne przypadają centralnie na święta więc chyba IUI sobie odpuścimy i naturalnie podziałamy, a już w pierwszej połowie stycznia wizyta w klinice pod kątem IVF.

    Mam dysonans czy robić badania wcześniej (te o których piszę dziewczyny w wątkach o IVF) i przyjść już z wynikami czy zrobić dopiero po zleceniu ich przez lekarza na wizycie. Z jednej strony mogę zaoszczędzić czas (na wyniki chlamydię np . trochę się czeka) z drugiej mogę zaoszczędzić kasę: być może nie wszystkie badania będą zlecone własnie nam- wierzę że są one jakoś dopasowywane do sytuacji pary.

    A jak u Ciebie Aniu- jaki to etap teraz?

    Lunk_a: u mojego mężosława ponad pół roku suplementacji + sport i też niewielka poprawa, a morfologia stoi w miejscu na poziomie 3%. 350zł to dla mnie trochę dużo jak na zaspokojenie ciekawości (trzymam kciuki za świąteczną IUI mocno!)


    bv5tg9v.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza a widzisz. Nie każdemu chyba witaminy pomagają. Może trzeba pogodzić się z tym że poprawić wyników wcale nie muszą.
    A ilość jaka macie ?

    iv09i09katk65tr1.png
  • anett96 Ekspertka
    Postów: 196 67

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Prowadzę tylko statystyki (procent udanych iui w miesiącu).
    Ale chętnie oddam, możesz "poszerzyć" :)

    02.11 Raja86 1/
    02.11 monia 70 2/
    03.11 ka_tarzyna 4/ :) :(
    10.11 Mysza1986 4/ :(
    14.11 Emlissilmee 1/ :(
    15.11 anett96 1/ :(
    17.11 Sylvi83:) 2/ :(
    17.11 Bridget 3/ :)
    17.11 Domcia23 1/ :(
    18.11 Polawola 1/
    19.11 Asik84 1/
    19.11 efta 2/ :(
    23.11 Kuchcinka 2/ :(
    23.11 asiak1985 3/ :(
    24.11 Sunny 3/ :(
    29.11 PolaMinka 3/ :(
    30.11 Kaśka28 :(

    06.12 MARTIII 4/
    07.12 kipcia 2/
    08.12 BitterSweetSymphony 1/
    08.12 monika_85 1/
    10.12 anett96 1/
    13.12 Magot 2/
    14.12 Ylya 2/

    Powodzenia dziewczyny <3

    A czy listopadowe dziewczyny mogłyby podać brakujące buźki? :)
    o dziekuje za podesłanie :) nie nie bede go przejmowac bardzo dobrze go prowadzisz :)

    Fertimedica Warszawa
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1606

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Mysza a widzisz. Nie każdemu chyba witaminy pomagają. Może trzeba pogodzić się z tym że poprawić wyników wcale nie muszą.
    A ilość jaka macie ?


    objętość 4,3
    koncentracja 65
    całkowita liczba pl. w ejakulacie (mln) 279

    (w jednym m-cu potrafi być 350 w drugim 130)

    bv5tg9v.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    objętość 4,3
    koncentracja 65
    całkowita liczba pl. w ejakulacie (mln) 279

    (w jednym m-cu potrafi być 350 w drugim 130)
    A co lekarz mowi na te wyniki?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 224

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Prowadzę tylko statystyki (procent udanych iui w miesiącu).
    Ale chętnie oddam, możesz "poszerzyć" :)

    02.11 Raja86 1/
    02.11 monia 70 2/
    03.11 ka_tarzyna 4/ :) :(
    10.11 Mysza1986 4/ :(
    14.11 Emlissilmee 1/ :(
    15.11 anett96 1/ :(
    17.11 Sylvi83:) 2/ :(
    17.11 Bridget 3/ :)
    17.11 Domcia23 1/ :(
    18.11 Polawola 1/
    19.11 Asik84 1/
    19.11 efta 2/ :(
    23.11 Kuchcinka 2/ :(
    23.11 asiak1985 3/ :(
    24.11 Sunny 3/ :(
    29.11 PolaMinka 3/ :(
    30.11 Kaśka28 :(

    06.12 MARTIII 4/
    07.12 kipcia 2/
    08.12 BitterSweetSymphony 1/
    08.12 monika_85 1/
    10.12 anett96 1/
    13.12 Magot 2/
    14.12 Ylya 2/

    Powodzenia dziewczyny <3

    A czy listopadowe dziewczyny mogłyby podać brakujące buźki? :)



    Ja do pierwszej inseminacji podchodzę jutro, ostatnio było juz po owulacji:)

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolezanka z watku o żylakach napisala ze u kogos tam poprawa dopiero po 6 mcach. A ja sobie teraz tez uświadomiłam ze dr mowil, ze ostateczna poprawa będzie po 6 mcach, bo żylaki muszą do końca zobliterować.
    Tak czy inaczej, ostatnie co nam zostaje zbadac u meza testosteron. Zawsze był niski, a wiadomo ze jego niedobór nie pomaga plamnikom (nadmiar szkodzi).
    Dlatego w pon maz pójdzie jeszcze na badania z krwi. Jak testosteron wyjdzie niski wtedy pewnie zaczniemy leczyć.

    A efektem czy poprawa jest czy nie byłaby po prostu ciaza. To będzie najlepszy dowód na poprawę.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1606

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    A co lekarz mowi na te wyniki?


    Cytując: "szału nie ma, ale do zapłodnienia spokojnie wystarczy- to nie tu jest problem"

    bv5tg9v.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Cytując: "szału nie ma, ale do zapłodnienia spokojnie wystarczy- to nie tu jest problem"
    Ja tez mysle ze takie wyniki dałyby rade, przy iui to już na pewno.
    Ty mysza jakie teraz masz plany?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1606

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ja tez mysle ze takie wyniki dałyby rade, przy iui to już na pewno.
    Ty mysza jakie teraz masz plany?

    wizyta w klinice w pierwszej połowie stycznia pod katem kwalifikacji do IVF (dylemat Poznań czy W-wa, Pz na miejscu ale mój ginekolog poleca droższą Warszawę (novum) twierdzi że skuteczniejsza)- na którą się finalnie zdecydujemy - nie wiem w obu jesteśmy umówieni.

    Do tego czasu luzik- naturals bez spiny:)

    ania8306, Wojcinka lubią tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Cześć Aniu- dziękuję, dziś wyjęto mi szew i w zasadzie jestem prawie nówka sztuka. Teraz dni płodne przypadają centralnie na święta więc chyba IUI sobie odpuścimy i naturalnie podziałamy, a już w pierwszej połowie stycznia wizyta w klinice pod kątem IVF.

    Mam dysonans czy robić badania wcześniej (te o których piszę dziewczyny w wątkach o IVF) i przyjść już z wynikami czy zrobić dopiero po zleceniu ich przez lekarza na wizycie. Z jednej strony mogę zaoszczędzić czas (na wyniki chlamydię np . trochę się czeka) z drugiej mogę zaoszczędzić kasę: być może nie wszystkie badania będą zlecone własnie nam- wierzę że są one jakoś dopasowywane do sytuacji pary.

    A jak u Ciebie Aniu- jaki to etap teraz?

    Lunk_a: u mojego mężosława ponad pół roku suplementacji + sport i też niewielka poprawa, a morfologia stoi w miejscu na poziomie 3%. 350zł to dla mnie trochę dużo jak na zaspokojenie ciekawości (trzymam kciuki za świąteczną IUI mocno!)

    Bardzo się cieszę że już doszłaś do siebie :*

    Nie wiem jakie badania masz już zrobione, nie wiem jakim protokołem będziesz szła, ale ja bym chyba nic teraz nie badała. Poczekałabym co lekarz zleci. Wynik chlamydii można mieć w kilka dni... Ale jak uważasz :)

    My za tydzień w środę jedziemy na wizytę kwalifikacyjną do ivf :) Myślę że w styczniu zaczniemy antyki i później już akcja :P Jestem pełna obaw, trzymaj proszę za mnie kciuki...

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Ja do pierwszej inseminacji podchodzę jutro, ostatnio było juz po owulacji:)

    Przepraszam, coś musiałam pomylić ;)
    W takim razie trzymam kciuki za jutro :)


    02.11 Raja86 1/
    02.11 monia 70 2/
    03.11 ka_tarzyna 4/ :) :(
    10.11 Mysza1986 4/ :(
    14.11 Emlissilmee 1/ :(
    15.11 anett96 1/ :(
    17.11 Sylvi83:) 2/ :(
    17.11 Bridget 3/ :)
    17.11 Domcia23 1/ :(
    18.11 Polawola 1/
    19.11 efta 2/ :(
    23.11 Kuchcinka 2/ :(
    23.11 asiak1985 3/ :(
    24.11 Sunny 3/ :(
    29.11 PolaMinka 3/ :(
    30.11 Kaśka28 :(

    06.12 MARTIII 4/
    07.12 kipcia 2/
    08.12 BitterSweetSymphony 1/
    08.12 monika_85 1/
    10.12 anett96 1/
    13.12 Magot 2/
    14.12 Ylya 2/

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 2590 5043

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok namowilyscie mnie , nie zrobimy tej fragmentacji ;)
    Co do badań hormonów męża to zdecydowanie polecam, mojemu lekarz kazał zbadać testosteron, prolaktynę i TSH , moze sie komuś przyda ta informacja ;) u nas oczywiście wszystko ok, żylaków tez nie ma wiec nie wiadomo skąd taka skaba morfologia.

    Dziewczyny a co myslicie o ruchu postępowym szybkim i wolnym? W pierwszych dwóch badaniach mieliśmy taki podział , ale ostatnie badanie robiliśmy w innym lab i tam jest juz tylko ogólnie podany ruch postępowy. Ginekolog tłumaczy nam to w ten sposób ze ruch szybki/wolny to bardzo subiektywna sprawa i niezasadny jest taki podział.
    Pytam bo w pierwszych dwóch badaniach mieliśmy ruch szybki 0% , w ostatnim badaniu podany jest po prostu ruch postępowy 40% i komentarz ze wyniki w normie. Jestem ciekawa czy któraś z Was moze cos wiecej dorzucić od siebie na ten temat :)

    Życie na pustyni📍Abu Dhabi
    35 👩 🧔‍♂️32
    • 2015-2017 - starania z ex: 17cs, 2 poronienia
    • 2021 - powrót do starań po 4 latach przerwy
    🌸 Maya z 2cs 💛 15/03/2022
    • 2024 - starania o rodzeństwo
    🌸 Lea z 4cs 💛 12/07/2025

    Rodzina w komplecie 👨‍👩‍👧‍👦💗

    age.png

    age.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka u meza tez hormony były ok, wszystkie. Testosteron nisko. Stad powtarzamy, jak będzie nisko-lekarstwa.
    Z tymi badaniami to nie wiem jak jest. Ruch jakby nie patrzeć macie ok.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odebrałam wynik progesteronu, który robiłam we wtorek. Tylko 9,10 . Beta wynosiła 2287 ... na pewno przez niski poziom progesteronu są te plamienia,prawda ?

  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Dziewczyny, odebrałam wynik progesteronu, który robiłam we wtorek. Tylko 9,10 . Beta wynosiła 2287 ... na pewno przez niski poziom progesteronu są te plamienia,prawda ?
    no całkiem możliwe ,ale jak bierzesz luteinę albo duphaston to unormuję ci progesteron ...spokojnie:) będzie dobrze:)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 224

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze IUI za mną. Myślałam ze bedzie gorzej ale nawet jakoś poszło. Nasienie męża chyba całkiem niezłe. Koncentracja 76mln/ml (norma min 15), całkowita liczba plemników 228mln (min 39), ruch PR 77% (min 32). Teraz tylko czekam na owulacje, oby przyszła jeszcze dziś:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2016, 14:05

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja1986 wrote:
    no całkiem możliwe ,ale jak bierzesz luteinę albo duphaston to unormuję ci progesteron ...spokojnie:) będzie dobrze:)

    Właśnie biorę dupka od kilku dni i plamienia są coraz mniejsze, prawie wcale..ale i tak się obawiam i zastanawiam,czy nie zwiększyć dawki. We wtorek mam wizytę u lekarza, to zapytam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Pierwsze IUI za mną. Myślałam ze bedzie gorzej ale nawet jakoś poszło. Nasienie męża chyba całkiem niezłe. Koncentracja 76mln/ml (norma min 15), całkowita liczba plemników 228mln (min 39), ruch PR 77% (min 32). Teraz tylko czekam na owulacje, oby przyszła jeszcze dziś:(

    Piękne wyniki :)
    Trzymam kciuki <3

‹‹ 438 439 440 441 442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ