Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    poproszę o dopisanie mnie do listy :)
    jestem po inseminacji nr 3
    w momencie podania nasienia pęcherzyki niepęknięte j. prawy 26,5mm 27,1mm
    j lewy 22,7mm
    endometrium 11,3mm
    nasienie 204mln po preparatyce 57,6mln/300ul , o ruchu postepowym 90%

    KarolinaSeven, nick nieaktualny, Wojcinka, ania8306, Sunny lubią tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:



    A ja odebrałam wynik badań genetycznych. Mam mutację MTHFR 1298A-C układ homozygotyczny. Trochę już poczytałam na ten temat, ale może któraś też ma i mogłaby mi coś z praktyki przekazać? Nie bardzo rozumiem różnicy w leczeniu tej mutacji homozygotycznej a heterozygotycznej. Chyba nie ma hmmm..

    aniu też mam tą mutację tylko , że hetero. twoja jest ta "gorsza" tłumacząc tak na chłopski rozum, ja wzięłam jeden dobry gen od rodzica a drugi zły od drugiego rodzica. ty wzięłaś 2 złe.
    nie ma różnicy czy hetero czy homo jesli chodzi o suplementację. lekarze zalecają (w tym moja gin i hematolog) i ja przyjmuję kwas foliowy w wersji metylowanej tj metafolin, kwas foliowy 5mg, wit. b6 i b12 w wersji metylowanej , acard 2 razy dziennie i zastrzyki clexane od owulacji. (mam 2 mutacje dlatego zastrzyki przy jednej nie zalecane ale nie wiem jak w przypadku jednej homo)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    hej dziewczyny
    poproszę o dopisanie mnie do listy :)
    jestem po inseminacji nr 3
    w momencie podania nasienia pęcherzyki niepęknięte j. prawy 26,5mm 27,1mm
    j lewy 22,7mm
    endometrium 11,3mm
    nasienie 204mln po preparatyce 57,6mln/300ul , o ruchu postepowym 90%
    kciuki :)

    efta lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTIII wrote:
    U MNIE 12 DNI PO ZASTRZYKU cień...już kiedyś tak miałam wię nie wiem po co zrobiłam ten test...czekam do wtorku..ale nie liczę na +.... przeczucie...;/
    wierze,że to już to :) ja w 14 dniu po miałam cień cienia :)i betę pozytywną:) więcej wiary:)

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 2590 5043

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta powodzenia! Świetne wyniki nasienia :)

    efta lubi tę wiadomość

    Życie na pustyni📍Abu Dhabi
    35 👩 🧔‍♂️32
    • 2015-2017 - starania z ex: 17cs, 2 poronienia
    • 2021 - powrót do starań po 4 latach przerwy
    🌸 Maya z 2cs 💛 15/03/2022
    • 2024 - starania o rodzeństwo
    🌸 Lea z 4cs 💛 12/07/2025

    Rodzina w komplecie 👨‍👩‍👧‍👦💗

    age.png

    age.png
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 224

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    hej dziewczyny
    poproszę o dopisanie mnie do listy :)
    jestem po inseminacji nr 3
    w momencie podania nasienia pęcherzyki niepęknięte j. prawy 26,5mm 27,1mm
    j lewy 22,7mm
    endometrium 11,3mm
    nasienie 204mln po preparatyce 57,6mln/300ul , o ruchu postepowym 90%

    Woow piękne wyniki nasienia i pecherzyki. Jak to sie dzieje ze masz tyle pęcherzy? Jestem stymulowana letrozololem i zawsze mam jeden dominujący pęcherz i zawsze tylko w jednym jajniku. Zastanawiałam sie nad zwiększeniem dawki leku ale lekarka nie chce dopuścić do większej ilości pęcherzy ze wzgledu ma możliwość wystąpienia ciąży mnogiej. Zażywam 1 tabletkę 3-7 dnia cyklu. W dodatku mogę pęcherze osiągają max 23mm i pękają.

    Jak długo miga życ plemniki po inseminacji? Miałam zabieg 16.12 w południe a owulacje 17.12 rano. Czy to nie za długi czas na zapłodnienie?

    efta lubi tę wiadomość

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 2590 5043

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 02:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Woow piękne wyniki nasienia i pecherzyki. Jak to sie dzieje ze masz tyle pęcherzy? Jestem stymulowana letrozololem i zawsze mam jeden dominujący pęcherz i zawsze tylko w jednym jajniku. Zastanawiałam sie nad zwiększeniem dawki leku ale lekarka nie chce dopuścić do większej ilości pęcherzy ze wzgledu ma możliwość wystąpienia ciąży mnogiej. Zażywam 1 tabletkę 3-7 dnia cyklu. W dodatku mogę pęcherze osiągają max 23mm i pękają.

    Jak długo miga życ plemniki po inseminacji? Miałam zabieg 16.12 w południe a owulacje 17.12 rano. Czy to nie za długi czas na zapłodnienie?
    Plemniki żyją nawę 3-4 dni wiec spokojnie na pewno jakiś tam czekał na jajeczko :)

    Asik84 lubi tę wiadomość

    Życie na pustyni📍Abu Dhabi
    35 👩 🧔‍♂️32
    • 2015-2017 - starania z ex: 17cs, 2 poronienia
    • 2021 - powrót do starań po 4 latach przerwy
    🌸 Maya z 2cs 💛 15/03/2022
    • 2024 - starania o rodzeństwo
    🌸 Lea z 4cs 💛 12/07/2025

    Rodzina w komplecie 👨‍👩‍👧‍👦💗

    age.png

    age.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTIII wrote:
    U MNIE 12 DNI PO ZASTRZYKU cień...już kiedyś tak miałam wię nie wiem po co zrobiłam ten test...czekam do wtorku..ale nie liczę na +.... przeczucie...;/

    Jupi! Trzymam kciuki żeby kreska ciemniała <3

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    hej dziewczyny
    poproszę o dopisanie mnie do listy :)
    jestem po inseminacji nr 3
    w momencie podania nasienia pęcherzyki niepęknięte j. prawy 26,5mm 27,1mm
    j lewy 22,7mm
    endometrium 11,3mm
    nasienie 204mln po preparatyce 57,6mln/300ul , o ruchu postepowym 90%

    Piękne warunki :-D
    Trzymam kciuki <3

    Dziękuję za odpowiedź o mojej mutacji. W środę mam wizytę zobaczę co zaleci lekarz. Kwas 5mg biorę od ponad pół roku. Ciekawe czy zaleci mi to samo co ty masz.

    efta lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Polawola Autorytet
    Postów: 453 582

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny prosze o dopisanie do statystyk, że moje listopadowe iui się nie udało. Póki co odpuszczam iui, bo dostałam awsns a pracy i do marca będziemy się starać tylko naturalnie. I oczywiście życzę powodzenia! !!

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Woow piękne wyniki nasienia i pecherzyki. Jak to sie dzieje ze masz tyle pęcherzy? Jestem stymulowana letrozololem i zawsze mam jeden dominujący pęcherz i zawsze tylko w jednym jajniku. Zastanawiałam sie nad zwiększeniem dawki leku ale lekarka nie chce dopuścić do większej ilości pęcherzy ze wzgledu ma możliwość wystąpienia ciąży mnogiej. Zażywam 1 tabletkę 3-7 dnia cyklu. W dodatku mogę pęcherze osiągają max 23mm i pękają.

    Jak długo miga życ plemniki po inseminacji? Miałam zabieg 16.12 w południe a owulacje 17.12 rano. Czy to nie za długi czas na zapłodnienie?

    u mnie ze stymulacją to dłuższa hostoria. jestem dość oporna. na dawkę podstawową nie reaguję wcale. mój synek został poczęty dzięki letrozolowi. brałam wtedy 1 tab około 12 dni. zawsze 1 pęcherzyk. owu około 25dc. udało się w 3 cyklu synek ma 2,5 roku.
    obecnie leczę się i 10 cykl. zaczynałam od dawki 1 tab przez 12 dni i hodowałam 1 pęcherzyk. później dawka została zwiększona do 2 tab. przez 12 dni i nadal za kazdym razem miałam 1 pęcherzyk. W poprzednim cyklu miałam znów zwiększoną dawkę do 3 tab dziennie przez 10 dni. i wyhodowałam 2 pęcherzyki. W tym cyklu także 3 tab. przez 10 dni i miałam 3 pęcherzyki.
    Podsumowując zjadam całe opakowanie letrozolu a nie 5 tab jak wiekszosć kobiet.
    Co do pękania pęcherzyków to kiedy miewam naturalne owu pęcherze pekają same wielkosci około 23 mm. Teraz przyjmuje steryd pabi dexamethason na obniżenie lh i pewnie dlatego pęcherzyki same mi nie pękają. nie mam naturalnego piku lh. dlatego przyjmuje zastrzyki na pękniecie.
    Moj mąż zawsze miał dobre nasienie teraz dodatkowo przyjmuje witaminy i parametry jeszcze bardziej się polepszyły.
    Ale co z tego jak ciązy nadal nie ma :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2016, 12:41

    Asik84 lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • kipcia Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEJ dziewczyny jak wam mija niedziela ? ja dziś 11 dni po iui nic dziś nie czuje przez te ostatnie dni czułam bóle podbrzusza a dziś już nic

    w4sqvfxmfat7dcre.png
  • kipcia Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEJ dziewczyny jak wam mija niedziela ? ja dziś 11 dni po iui nic dziś nie czuje przez te ostatnie dni czułam bóle podbrzusza a dziś już nic

    w4sqvfxmfat7dcre.png
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kipcia ja też jestem 11 dni po iui , mnie jeszcze boli podbrzusze i piersi bardzo ale poza tym to też nic nie czuje. Z tym że zastanawiam się na ile te objawy spowodowane są braniem progesteronu

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • MARTIII Przyjaciółka
    Postów: 159 49

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kipcia, monika ja jestem 12 dni po i kompletnie nic nie czuje wiec już w ogole...mam nadzieje ze chociaż u was te objawy to dobry znak! :)

    starania od września 2013.....
    4 IUI
    Czerwiec 2017- naturalny CUD <3

    hchy3e3ke0us8rxl.png
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba nie bardzo, zaczęłam płacić :(
    Zawsze mam plamienie na 3 dni przed @

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • MARTIII Przyjaciółka
    Postów: 159 49

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika a bierzesz lutke albo dupka? Robilas moze test?

    starania od września 2013.....
    4 IUI
    Czerwiec 2017- naturalny CUD <3

    hchy3e3ke0us8rxl.png
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę progesteron , wieczorami 2x100mg

    Testu nie robiłam.
    Mam też bole podbrzusza i tylko te bóle są jedyna różnica od poprzednich cykli.
    Ale te bóle mogą być po progesteronie

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • MARTIII Przyjaciółka
    Postów: 159 49

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że te bole to dobry znak. Kiedy masz w planach test? Ja we wtorek, ale tak jak mówię u mnie to raczej będzie jak zwykle:/

    starania od września 2013.....
    4 IUI
    Czerwiec 2017- naturalny CUD <3

    hchy3e3ke0us8rxl.png
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak się nie rozkręci @ to chyba też we wtorek zatestuje.
    A ty bierzesz lutke albo dupka?

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
‹‹ 440 441 442 443 444 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ