X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 1 marca 2016, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    jakie?:D
    wina pije butle tygodniowo,w porywach do dwoch:D
    To jak ja. Lampka dziennie tak ok 150 200ml czerwone wytrawne. Polecam merlota jest delikatne. Inne cięższe sa juz mocniejsze cierpkie.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 marca 2016, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie negatyw. Temp spadla. Takze jutro odstawiam lurteine.

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 2 marca 2016, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda :-( czekam na Twoje dwie kreski, ucieszyłyby mnie bardzo. Nadejdzie taki dzień, zobaczysz :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 2 marca 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    stelka skoro rosnie to zbadaj przy następnym badaniu TSH, FT4, FT3
    Wczoraj wygrzebałam poprzednie badania tsh, ft3 i ft4 - tam niby wszystko grało. Ale są z początku starań. No i też tak we wrześniu lekarz "normalny" przy okazji wizyty po skierowanie pytał mnie, czy schudłam ostatnio czy zawsze mam taką szyję :P Nie wiedziałam o co chodzi, ale mówił, że chyba trochę duża jest moja tarczyca. Nie wiem czemu to jakoś zlekceważyłam, ale w sumie rzeczywiście trochę schudłam.

    Chciałam za to dzisiaj pójść na pobranie krwi (beta+hormony tarczycy), wstałam szybciutko i pognałam, a tu jakaś awaria w przychodni i musiałam do innej jechać. Podjeżdżam na parking - brak wolnych miejsc grrrr i musiałabym szukać po okolicy, a nic nie było widać w miarę blisko. Więc zawinęłam się do roboty. Jutro kolejne podejście...:( Ćwiczę się w cierpliwości.
    Na razie @ nie ma, czekam sobie, mam za to hmmm...opuchliznę (?) w dolnych partiach ;) Chyba jakieś podrażnienie mi się przyplątało, bo w tym cyklu miałam wymaz i cytologię, i wszystko grało. Ktoś coś takiego ma/miewa?

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 marca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    To jak ja. Lampka dziennie tak ok 150 200ml czerwone wytrawne. Polecam merlota jest delikatne. Inne cięższe sa juz mocniejsze cierpkie.
    a ja nieznosze merlot wlasnie! tylko cabernet i shiraz:) noi wina z doliny mosel wszystkie prawie plus marani:)


    u5cvp2.png
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 2 marca 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona wrote:
    Dziewczyny błagam pomożcie ! :)

    Powinnam zrobić badania:
    *stopień czystości pochwy
    * posiew z kanału szyjki macicy
    *posiew ze sklepienia pochwy
    * Chlamydia PCR

    Powiedzcie mi proszę kto wykonuje te badanie? Chodzi mi o to, czy jak się zapiszę to robi od razu na wizycie? Czy dopiero daje skierowanie i na kolejnej wizycie robi się te badania?
    Mi lekarz w klinice dał skierowanie, po czym powiedział, co może zrobić u siebie (pobrać na chlamydię; pobrać wymaz) i kiedy. Wymaz powiedział, ze lepiej po okresie, na chlamydię pobrał przed. Samo pobieranie to nic takiego, zakłada wziernik i macha pałeczką - minutka i po sprawie ;) Zapłaciłam za wszystko po wizycie, ale zwykle płacę za wszystko po. Co do antybiotyków, to najlepiej do kogoś zadzwonić i podpytać, bo może rzeczywiście trzeba chwilę odczekać.

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 marca 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja ja tez lubię te wina.
    Kasia co zrobić. Dziś 11/12 dni po owu. Także luteina do jutra. I jutro odstawiam i czekam.
    W końcu się uda. Liczę że się uda.

    iv09i09katk65tr1.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 2 marca 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, wit. D najlepiej z czymś tłuściutki jeść :-)
    Czyli np. z kanapką z masłem albo sałatka z sosem na oliwie ;-)

    Polecam Ci Vigantoletten. Kiedyś w PL było tylko na receptę i kupowałam w DE, a teraz kupisz bez problemu w aptece. Po ich łykaniu poziom wit. D w badaniach wzrósł. Także potwierdzone działanie (przynajmniej u nas).

    olencja wrote:
    ja biore 5 tys juz rok i mam jakies zaburzenia wchlaniania bo mam niewiele pond 30 non stop:/

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynu, a jak w ogole wyglada taki dzien w ktorym sie podchodzi do inseminacji? Ile to wszystko trwa itp.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Olencja, wit. D najlepiej z czymś tłuściutki jeść :-)
    Czyli np. z kanapką z masłem albo sałatka z sosem na oliwie ;-)

    Polecam Ci Vigantoletten. Kiedyś w PL było tylko na receptę i kupowałam w DE, a teraz kupisz bez problemu w aptece. Po ich łykaniu poziom wit. D w badaniach wzrósł. Także potwierdzone działanie (przynajmniej u nas).
    tak,zawsze jem bialkowo-tluszczowe sniadania, nie jem kanapek bo to fujka zboza;)

    vigantoletten bralam kiedys,myslisz ze lepiej sie wchlania?u mnie nie podniosl poziomu dlatego chyba ze problemem sa moje jelita niestety


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stelka,moze to cionrza?:DD

    co u Ajki?


    u5cvp2.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta u mnie to wszytko trwalo jakas godzinke...od momentu wejscia do kliniki do wyjscia:-) mialam ja zaplanowanna umuwiona na godzzine 10 wiecc przzyjechalam weszlam do gabinetu lekkaarz zaprosil na fotel I sam zabieg trwal 5min pozniej kazal poczekac chwile czy cos bedzie bolalo ale nic nie bolalo nie pieklo wiec po 20min od zabiegu wrocilam do domu... pozniej miialam deelikkatne plamienie ale to monoc normalne:-)

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaneta wrote:
    Dziewczynu, a jak w ogole wyglada taki dzien w ktorym sie podchodzi do inseminacji? Ile to wszystko trwa itp.
    u mnie wyglada to tak,ze maz oddaje kijanki ok 9 i jedzie do pracy, ja jade do przychodni ok 12, czekam az laskawie ktos mnie zauwazy, 15 min na fotelu i z powrotem do roboty:)
    to tak jakbys sie z mezem na seks w kiblu w knajpie umowila:D fiku miku i po krzyku:D


    u5cvp2.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przed inseminacją sie naczytałam, że były przeprowadzone badania w Holandii, z których wynikało, że 20 min na fotelu po bardzo poprawiało skutecznośc inseminacji; więc po pierwszej inseminacji zostałam sobie na fotelu, z którego mnie brutalnie zgoniono, mówiąc że i tak się nic nie wydostanie ;-) tempo ekspresowe

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zadnych ciaz w lutym?! Ktoras musi te statystyki poprawic!

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli nawet tak miałoby być, to statystyka jest nieubłagalna, w następnym miesiącu musimy zrobić 200% normy :-)

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 marca 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No co zrobić...muszę poczytać o lekach które dostałam do ivf.

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 marca 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noo w marcu bedzie wiecej ciaz niz IUI:D wyzwanie podjete?

    Stelka_mis, KasicaLisica lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 marca 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    noo w marcu bedzie wiecej ciaz niz IUI:D wyzwanie podjete?
    Podjęte:-D

    olencja lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 2 marca 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Stelka,moze to cionrza?:DD

    Oczywiście,że tak się łudzę :D:D Nie słyszałam jednak o ekhem botoksowych wargach :P:P jako jednym z objawów :P

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ