X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 2 marca 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieje ze tez bede mogla podjac z Wami wyzwanie marcowe;) jak okaze sie, ze wymazy sa ok, to moje pierwsze IUI wypadaloby zaraz przed swietami.
    W poniedzialek robie wymazy i bede czekac na wyniki..trzymajcie kciuki zeby bylo ok!

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 marca 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona, jako swiezynka u nas masz obowiazek zaciazenia w marcu:D

    bizona lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 marca 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clo upośledza edno. Ogólnie moj dr daje jako lek 1 rzutu do iui bo tani, ale np pacjentkom po poronieniach nie daje. Wiadomo lepsze te inne leki w zastrzyku. Choć powiem Wam zd sama już nie wiem. Jak mamy naturalna owulacje to w cholerę te leki rzucić i przynajmniej raz spróbować bez nich.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 22:20

    iv09i09katk65tr1.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 2 marca 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    bizona, jako swiezynka u nas masz obowiazek zaciazenia w marcu:D

    Olencja taki mam plan;) choc znajac zycie pewnie nie wyleczylam sie do konca i wyjdzie mi cos w tych wymazach - jestem pesymistka;)

    Ciekawa jestem jak u mnie bedzie z endometrium po clo..mam podobno b.dobre..13 przed owulacja..jak bede robic usg żeby lodejzec pecherzyki to zapytam sie jak wyglada..bo jak nagle zrobi sie cienkie to slabo bedzie.

    dziewczyny a pro po podgladu pecherzykow na usg..ja mam naturalna owulacje, pecherzyki rosna i pekaja..zazwyczaj jest to 14 dc. Mam teraz brac clo od 5-9 dc i umowic sie na usg 11,12 dnia na podglad zeby umowic sie na konkretna date na IUI.
    Oczywiscie naczytalam sie, ze clo niektorym dziewczynom przyspieszyl owulacje.
    Ktorego dnia byscie sie na moim miejsu zapisaly? Boje sie ze pojde 12 i bedzie po ptakach;)

    olencja lubi tę wiadomość

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 3 marca 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to idz 11 jak masz taka mozliwosc. Ja nawet w 9 potrafilam pojsc i w 10 juz zazwyczaj zastrzyk. A wlasne owukacje kolo 12-14 dc mam.

    M&M
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 marca 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Olencja moj wykres jest dziwny test negatywny. Chyba odstawiam luteine. Czy przed okresem temp maleje czy rośnie? U mnie wygląda to dziwnie.

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 marca 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luteina trzyma temp w gorze, odstaw, i czekaj do @


    u5cvp2.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 3 marca 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka a może dla pewności zrób bete? Jak wyjdzie negatywna to odstaw luteinę.
    Z tego co kiedyś czytałam to luteina może podnieść temperaturę, natomiast syntetyczny progesteron np. duphaston raczej nie. Przed okresem temp. powinna spaść.
    Mnie dzisiaj (7dpo) spotkała niemiła niespodzianka - plamienia (chyba troszkę się łudziłam, że w tym cyklu coś może wyjść :) ). Byłam rano na badaniach progesteron, estradiol i prolaktyna, ciekawe co wyjdzie.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 marca 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia,moze to implantacja, powinnas sie cieszyc:D


    u5cvp2.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 3 marca 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Jolcia,moze to implantacja, powinnas sie cieszyc:D

    Niestety nie cieszę się, bo praktycznie cały czas mam problem z plamieniami :( czasami zdarzały się nawet krwawienia jeszcze przed @. Jedynie w ostatnim cyklu, pierwszym po laparo i histeroskopii nie miałam plamień. Powód ?? Nie wiadomo :). W środku wszystko dobrze a plamienia zdarzały się i przy rewelacyjnym progesteronie.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 marca 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robilas posiewy na bakterie typu mycoplasma i ureaplasma? czesto plamienia moga byc spowodowane zapaleniem endometrium. A endometrioza? nie wyszlo nic na laparo?


    u5cvp2.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 3 marca 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, dziękuję Wam wszystkim za rady z cyklu jak utuczyć endometrium ;-) zrobiłam wczoraj konkretny podkład z migdałów (a w zasadzie osiągnęłam swoje możliwości, jeśli chodzi o ich spożycie) i podlałam dwoma kieliszkami super wytrwanego czerwonego winka, oby zadziałało

    Lunka też uważam, że powinnaś zrobić betę, przy choróbskach w tym sezonie i luteinie temperature szaleje, a jeśli jesteś w ciąży luteina nie zaszkodzi...
    internet jest pełen historii, że testy domowe nie wychodziły nawet 14 dnia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 11:00

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 marca 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny temp rośnie po luteinie ale skacze? Nie chce mi się trochę isc sie kluc. Okres powinnam dostac w sobote.

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 marca 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to nie sa skoki, skok bylby do polowy wzrostu od owu
    odstaw luteine, jesli nie chcesz bety, ciazy to nie zaszkodzi


    u5cvp2.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 3 marca 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, posiew robiłam, ale taki ogólny przed szpitalem. Wszystko oczywiście ok. Na laparoskopii (dodatkowo zrobili drożność jajowodów) i histeroskopii wyszło wszystko idealnie !!! sama byłam w szoku, ponieważ byłam przekonana, że coś będzie nie tak. Żadnej endometriozy, polipów itp. itd.
    W sumie to i tak już psychicznie jestem przygotowana na dalszą walkę, na IUI a i nawet zdaję sobie sprawę, że jeszcze w tym roku może nas czekać ivf. Na razie niby jest ok, ale wiem, że jak znowu wszystko zaczniemy od nowa, stymulacje, potem sam zabieg iui, potem czekanie, to będzie trudny dla mnie okres :( i pewnie prędzej lub później mogę wylądować u psychologa :) bo sama nie dam sobie z tym rady, a na męża za bardzo nie mogę liczyć. On nie jest w stanie zrozumieć pewnych rzeczy.

    Lunka jak do niedzieli nie przyjdzie @ to może jednak zastanów się nad betą?

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 marca 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    posiew z kanalu szyjki?
    to ja bym radzila zrobic z kanalu szyjki w kierunku myco i ureaplasmy i chlamydii

    a jak u Ciebie z nietolerancjami pokarmowymi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 11:32


    u5cvp2.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 3 marca 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja teraz rzuciłam okiem na wyniki i był to wymaz z pochwy.
    Nietolerancje pokarmowe - raczej nie mam z tym problemu, ale też nigdy nie robiłam badań pod tym kątem.
    Chlamydie robiłam tylko z krwi.

    Rany, tak się teraz zastanawiam co ja jeszcze powinnam zbadać :). W poniedziałek jestem u lekarza, więc się dowiem jak to wygląda u nich z tymi badaniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 11:45

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 marca 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wiec koniecznie posiew na te 3 gnidy
    nietolerancje powoduja stany zapalne w organimie na pierwszy rzut oka zupelnie niewidoczne na codzien
    chlamydia z krwi- o kant dupy potloc

    Jolcia1985 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 3 marca 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój mąż pracuje w finansach i jego klientami są często bogaci ludzie w tym lekarze. Ma też kilku ginekologów. Do żadnego z nich nie uczęszczam gdyż wszyscy zgodnie mówią że specjalistę w klinice którego mamy nie ma co zmieniać bo z jest znany i dobry i oni w żaden sposób nie czują się lepsi od niego. Jeden z tych klientów mojego męża powiedział żebyśmy już nic nie badali, bo można badać jeszcze tysiące rzeczy, rzadkich, nietypowych, ale to raczej nic nie da. Otóż każda kobieta czy mężczyzna " coś ma" a i tak zachodzą w ciąże, nikt nie jest całkowicie zdrowy, nie mówię tu o podstawowych badaniach jak drożność, nasienie, hormony, tylko coś nietypowego jak brak jakiś witamin, bakterie mało znane itp.. Kobiety u jednego z ginekologów zachodziły w ciąże przy prawie niedrożnych jajowodach, przy jednym jajniku itp. więc niestety dużo zależy od szczęścia, często po udanej inseminacji czy in vitro kobiety zachodzą naturalnie w ciąże gdyż cos się po prostu odblokowuje.

    Opium, Jolcia1985, Mari123 lubią tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 3 marca 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie...chcialam to wszystko jebnac w try pity i odpoczac,ale ku mojemu zdziwieniu luteina pomogla mi na plamienia przed @, no i teraz mam dylemat- brac dalej czy realizowac plan odpoczynku? nie wiem, czekam jeszcze dwa cykle a potem niech sie dzieje wola nieba


    u5cvp2.png
‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ