X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj rano dopuściłam się aktu fizycznej przemocy na teście ciążowym, który znowu tylko puścił do mnie oko; w piątek (14 dpIUI) idę na betę i wszystko będzie jasne;
    najprawdopodobniej podejdziemy jeszcze raz, czekając na załatwienie papierkowych formalności, dodatkowych badań, wizyty u psychologa, które w naszej klinice (Belgia) są konieczne przed invitro; ja mam już 36 lat i chcę troche przyspieszyć...
    dziewczyny, ja nie żałuję tych prób; na początku lekarz nam wyjaśnił, czemu w naszym przypadku IUI zwiększa szanse (mój partner miał morfologię na poziomie 4%, więc trzeba było pomóc tym najzdrowszym i najpiękniejszym chłopakom w drodze do celu; a ja nie miałam owulacji, więc konieczne było CLO, a po nim wiadomo upośledzenie śluzu i im bliżej celu poda się nasienie, tym lepiej); nie uważam się za naiwniaczkę, sprawdzam wiele kwestii związanych z moim leczeniem, również w internecie (bo też się czuje za to leczenie odpowiedzialna i chcę świadomie w nim uczestniczyć)i nie łykam żab (które zresztą uwielbiam, przepraszam z góry wszystkie wegetarianki);
    z drugiej strony natomiast cieszę się, że jest taki zaangażowany głos przeciwny, niech żyje swoboda wyrażania opinii, w naszych realiach staje się ona na wagę złota!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2016, 11:24

    bajka_, olencja, Opium, mkl lubią tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Większość płaci ponieważ, w wielu placówkach NFZ warunki i sama procedura pozostawiają wiele do życzenia. Poza tym mają swoich lekarzy w klinikach.
    Czas oczekiwania też robi swoje.
    robilas iui na nfz?

    ja czekalam dwa miesiace na iui i robie je co miesiac


    u5cvp2.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    robilas iui na nfz?

    ja czekalam dwa miesiace na iui i robie je co miesiac

    Byłam w takiej przyszpitalnej (jeden z najbardziej znanych szpitali ginekologicznych w Polsce) poradni leczenia niepłodności i niestety źle to wygląda, długo się czeka i wiele osób twierdzi, że nasienie nie jest preparowane tylko po prostu podawane do macicy.

    Staram się naturalnie, więc na razie tylko szukałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2016, 11:28

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gall, olej IUI, dobra decyzja, ja za dwa lata byc moze uzbieram na ivf i zrobie jak sie nie wykoncze psychicznie albo nie wezme rozwodu z obecnym mezem:D


    u5cvp2.png
  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bajka_ wrote:
    Hm... dziwnie trochę. Ja byłam w sobotę w Gamecie ale wynik LH i Estradiolu był jeszcze zbyt niski. Zrobiono mi usg i pęcherzyk miał 15 albo 17 mm. Lekarz powiedział, że owulacja będzie pon lub wt 14-15dc. Umówiono mnie na 14 dc no i procedura była taka jak napisałam Tobie wyżej. A Ty kiedy miałaś monitoring? Skąd wiadomo jaki duży był pęcherzyk i ile ich było?

    Monitoring miałam w sobotę i w poniedziałek. W poniedziałek pęcherzyk największy miał 16 mm i endo 8 mm. We wtorek o 22 zastrzyk miałam zrobić a w czwartek inseminacja na 14, byłam przekonana, że będzie USG a tu nie. Teraz muszę zapytać co i jak. W mojej Gamecie sma inseminacja 900 zł

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Byłam w takiej przyszpitalnej (jeden z najbardziej znanych szpitali ginekologicznych w Polsce) poradni leczenia niepłodności i niestety źle to wygląda, długo się czeka i wiele osób twierdzi, że nasienie nie jest preparowane tylko po prostu podawane do macicy.

    Staram się naturalnie, więc na razie tylko szukałam.
    hmm dziwne bo nie ma mozliwosci podania niespreparowanego nasienia do macicy bo wywolaloby to ogromny bol zwalajacy z nog, takze ktos Ci naopowiadal bajek
    u mnie na pewno jest preparowane bo przed kazdym IUI pokazuja fiolke z kijankami i nie wyglada to wogole jak nasienie


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak ostatnio lezalam po IUI to podsluchalam rozmowe lekarza z kolejna para czekajaca na zabieg (nie wiem czemu oni zawsze chodza we dwoje:D ) no i lekarz ich opierdolil ze za malo kijanek oddali:D i wywalil za drzwi, takze badaja nasienie na pewno


    u5cvp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Kielcach IUI robia bez problemu na NFZ, wystarczy byc zapisanymdo poradni leczenia nieplodnosci ..i nie ma wogole kolejek
    niestety ja widziałąm w jaki sposob tam przeprowadzaja IUI ( bo byłam tam dwa razy przygotowywana do IUI ) wszytsko jest na oko.. Usg jest tylko i wylacznie w 12 dc pozniej lekarz sobie liczy statystycznie ile bedzi emial pecherzyk i kaze wziasc dzien przed IUI zastrzyk przychodzi sie na 9 rano facet oodaje nasienia i robia iUI nie spr czy jest pecherzyk czy nie ... zero badan
    nie rraz w jednym gabinecie sa przeprowadzane 2 IUI na raz ..
    ja po tym co zobaczyłam powiedziałam ze ok moglibysmy zrobic na zasadzie a noz widelec .. wiadomo kazda placwka jest inna ale z tego co wiem jest bardzo mało placówek wykonujacych na NFZ wiem ze na pewno w Kielcach, Wawie , Poznaniu i chyba w Szczecinie o reszcie mias t nie slyszałam

    a tak wogóle dzień dobry :) u mnie lada dzien zacyznam cykl ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    hmm dziwne bo nie ma mozliwosci podania niespreparowanego nasienia do macicy bo wywolaloby to ogromny bol zwalajacy z nog, takze ktos Ci naopowiadal bajek
    u mnie na pewno jest preparowane bo przed kazdym IUI pokazuja fiolke z kijankami i nie wyglada to wogole jak nasienie

    Są to doświadczenia bliskiej osoby, która nie ma skłonności do "bajek opowiadania".
    Nie wybierają najlepszych plemników, a nasienie było tylko rozrzedzone.

    Fajnie, że trafiłaś na taką poradnie NFZ, ale nie wszystkie działają tak samo.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    a jak ostatnio lezalam po IUI to podsluchalam rozmowe lekarza z kolejna para czekajaca na zabieg (nie wiem czemu oni zawsze chodza we dwoje:D ) no i lekarz ich opierdolil ze za malo kijanek oddali:D i wywalil za drzwi, takze badaja nasienie na pewno

    Zarąbiste podejście! Chwali się takich lekarzy...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uu no to straszna lipa,taki proceder nie ma prawa miec miejsca i jesli jakis lekarz czy tez genetyk sie do tego przyznal, nie powienien juz tam pracowac


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Zarąbiste podejście! Chwali się takich lekarzy...
    ale ja sie wcale nie dziwie- skoro mieli przykaz abstynencji 5 dni bo koles plemnikow mial mniej niz wlosow na glowie a oni mieli 2 dni no to sory batory, szkoda czasu i lekarza i ich


    u5cvp2.png
  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię wchodzić z moim mężem :) Jest on dla mnie podporą i jakoś pewniej się czuję mając go obok. U nas gin ma taki mały monitor przy biurku i widać jak robi usg, mój mąż był zafascynowany 26 mm pęcherzykiem hahahaha :)

    Ania_84, Bella93, Opium lubią tę wiadomość

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ivf pewnie bym tam nie zrobila majac pieniadze aczkolwiek kto wie, niel ubie przeplacac
    zachlysnelismy sie wszyscy amerykom i wydaje sie ze wszedzie powinno byc tak jak w przychodniach prywatnych, niestety warto sobie wtedy przypomniec jak bylo 10 lat temu i nic juz sie wtedy nie wydaje zle w polskiej sluzbie zdrowia:D
    a skoro place skladki to korzystam:D


    u5cvp2.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 marca 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    ivf pewnie bym tam nie zrobila majac pieniadze aczkolwiek kto wie, niel ubie przeplacac
    zachlysnelismy sie wszyscy amerykom i wydaje sie ze wszedzie powinno byc tak jak w przychodniach prywatnych, niestety warto sobie wtedy przypomniec jak bylo 10 lat temu i nic juz sie wtedy nie wydaje zle w polskiej sluzbie zdrowia:D
    a skoro place skladki to korzystam:D

    Nigdy w USA nie byłam, więc nie mam porównania. Wiem czego oczekuję po służbie zdrowia i jak mam wrażenie, że zaraz się czymś zarażę to na pewno nie skorzystam z usług jakie świadczą. Estetyka miejsca, w którym się leczę także wpływa na sam proces leczenia i samopoczucie...

    Opium, monika9966 lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:41

  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 16 marca 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie place za IUI i nie łykam zab. Wierze, ze mamy wieksze szanse z IUI niz bez. Oczywiscie zdaje sobie sprawę z tego, ze nie jest to Bog wie jaki procent wiecej, ale wielu osobom pomogl i wierze, ze nam sie tez uda. Jak nie to to IVF.
    I tez chodzimy razem do lekarza na IUI.

    monika9966 lubi tę wiadomość

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 16 marca 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Lunka za odpowiedz!

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 16 marca 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, że jak nie ma potrzeby, konieczności to niech facet albo czeka w samochodzie albo niech zostanie w domu !!!!! Nie raz spotkałam się u siebie w centrum medycznym z sytuacją, że w poczekalni zabrakło miejsc dla innych pacjentek bo panowie się rozsiedli, i to żeby jeszcze wchodzili do gabinetu ze swoimi partnerkami/żonami, nie, po prostu przyszli tylko wyłącznie jako osoba towarzysząca zajmująca miejsce innym, bardziej potrzebującym ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2016, 12:06

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 marca 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie panowie proszeni sa o pozostanie poza gabinetem podczas zabiegu wiec nie wiem po cholere traca czas, tzn patrzac ze swojego stolka- moj maz pracuje i dobrze ze ma 30 min na sloiczek;)


    u5cvp2.png
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ